Teraz jest 28 mar 2024, o 17:12


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 08:57 

Dołączył(a): 9 paź 2008, o 15:47
Posty: 11
Życzę powodzenia! Bardzo ciekawy i odważny projekt. Trzymam kciuki!
Dharana-mayi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 13:48 

Dołączył(a): 9 paź 2008, o 15:47
Posty: 11
Jeszcze jedna myśl. Zastanawiam się jakie byłyby komentarze na naszym forum, kiedy pojawiłby się taki tekst:

Mam 70 lat, parę groszy, kilka książek i zamierzam popłynąć przez oceany, żeby w obcym kraju, gdzie nie znam prawie nikogo, zacząć coś. Jeszcze nie wiem co, może 108 świątyń...

Nasza historia jest pełna rzeczy prawie niemożliwych.

Pozdrawiam
Dharana-mayi dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 01:26 

Dołączył(a): 12 mar 2008, o 13:47
Posty: 10
Bardzo ucieszyła mnie informacja o tym projekcie, z tego też powodu, że mieszkam stosunkowo niedaleko, tj. w Ełku. Szkoda tylko że nie dało się jeszcze bliżej.
Nie wiem dokładnie jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu wiedziałem o kilkudziesięciu hektarach pod Ełkiem, które właściciel chciał przeznaczyć właśnie na eko-osadę. Być może jeszcze z tego pomysłu całkowicie nie zrezygnował, ale to chyba nie ma już znaczenia, bo jak rozumiem, decyzja co do lokalizacji jest już ostateczna.
Ełk jednak o tyle choćby mógłby być korzystniejszy, bo dojazd jest łatwiejszy. No i miasto ciut większe.
Wątpię bym mógł się trwale zaangażować w ten projekt, bo mam sporo obowiązków, ale na pewno będę bywał i może się też do czegoś przydam.

Niedaleko, w Giżach pod Oleckiem jest ośrodek Ananda Marga http://www.ecofarmpoland.net/
Niewiele tam się dzieje. Może byłby do sprzedania. Już zagospodarowany częściowo i aura pewnie lepsza. Tylko nie wiem jaka tam jest powierzchnia.

Jeszcze ważna informacja. Warto zajrzeć na stronę http://liderwego.pl
To odnośnie współpracy z lokalnymi samorządami. To strona stowarzyszenia, którego członkami są między innymi gminy z tego regionu. Na początku były to powiaty Ełk, Gołdap, Olecko (EGO), obecnie doszły jeszcze Suwałki i Augustów (SA), i tak powstało EGO SA.
Można pozyskać trochę pieniędzy. Na Małe Projekty trzeba tylko 30% wkładu własnego, z czego 10% może stanowić praca własna czy wolontariuszy. Jednorazowo można dostać do 25 tys.
Stowarzyszenie oferuje dążą pomoc w wypełnianiu wniosków i pieniądze jest ponoć łatwo otrzymać. Obecny nabór wniosków się skończył, ale będę kolejne. Ogólnie Lider w EGO ma do wydania coś ze 12 czy 13 milionów. I bardzo chce je wydać.
Ważne jest i to, że prezes jest bardzo otwartym człowiekiem i na pewno będzie chętny do współpracy.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 07:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Dharana napisał(a):
Jeszcze jedna myśl. Zastanawiam się jakie byłyby komentarze na naszym forum, kiedy pojawiłby się taki tekst:

Mam 70 lat, parę groszy, kilka książek i zamierzam popłynąć przez oceany, żeby w obcym kraju, gdzie nie znam prawie nikogo, zacząć coś. Jeszcze nie wiem co, może 108 świątyń...

Nasza historia jest pełna rzeczy prawie niemożliwych.

Przed napisaniem takiego komentarza powinnaś postarać się przeczytać wypowiedzi w danym wątku. Ze zrozumieniem ;)

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Chciałem serdecznie powitać Daranamai Mataji z Torunia.
Miło Cię usłyszeć :-)

Oczywiście bardzo dziękujemy wszystkim za błogosławieństwa i wszelkie wasze rady.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 17:40
Posty: 43
Divya napisał(a):
Jest też deklaracja Tikszna Rupy Prabhu i jego żony do tego by wesprzeć ten projekt.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY

Co do kierunków rozwojów. Planujemy w najbliższym czasie skontaktować się z lokalnymi władzami by rozeznać się w potrzebach lokalnej społeczności.
Chcielibyśmy by nasze działanie służyło mieszkańcom okolicy Gaudapi.

Nasze propozycje rozwoju to:
- Stworzenie ekoosady (propozycja Govinda Premy Prabhu)
- Zorganizowanie skansenu starosłowiańskiego, który byłby żywym dowodem na wpływy kultury Wedyjskiej w Polsce (propozycja Govinda Premy Prabhu i Divya-simhy Dasa)



Ze wzgledu na bliskość przyjaciół rosjan można rozpocząć ten projekt od utworzenia drewnianej palisady jako żywo przypominającej tę z biskupina. Cała osada może zostać otoczona gustowną scianą z zaostrzonych drewnianych pali co od razu będzie budzić skojarzenia ze skansenem i w razie inwazji ze wschodu zniechęci potencjalnego najeźdźcę. Jeżeli gdzieś w pobliżu płynie jakaś rzeczka można by nawet pokusić się o małą fosę z mostkiem zwodzonym. Nie dość że będzie piękny skansen to powstanie atrakcja co to przyciągnie turystów z unii i ich pieniążki. Za zdobyte ze sprzedaży biletów środki można będzie wynajmować klasę siudrów (reprezentowaną przez rdzennych goudapskich chłopów) do pracy na ukrytych za palisadą zagonkach i w ten sposób delikatne ręce naszych osadników unikną nadmiernego wysiłku, a klasa bramińska będzie mogła skupić się na jej przypisanych obowiązkach, do których przecież ciężka praca nie należy. Piekna to wizja i ma wszelkie szanse na powodzenie w tych nadchodzących ciężkich czasach gdzie schronienie w ziemi zapewni pożywienie i spokój... Zdobywane doświadczenie i entuzjazm osadników z pewnościa pomoże przezwyciężyć wszelkie przeszkody i projekt zakwitnie sukcesem. Czego szczerze życzę wszystkim entuzjastom eko wiosek i projektów farmowych. :)
Wasz jak zawsze prosty i szczery wieśniak z podpiaseczyńskiej wsi Robercin...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 22:08 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Dharana napisał(a):
Jeszcze jedna myśl. Zastanawiam się jakie byłyby komentarze na naszym forum, kiedy pojawiłby się taki tekst:

Mam 70 lat, parę groszy, kilka książek i zamierzam popłynąć przez oceany, żeby w obcym kraju, gdzie nie znam prawie nikogo, zacząć coś. Jeszcze nie wiem co, może 108 świątyń...

Nasza historia jest pełna rzeczy prawie niemożliwych.

Pozdrawiam
Dharana-mayi dasi


Piekne Uwagi mataji

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 7 cze 2010, o 22:19 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Madhavcaran napisał(a):
Dharana napisał(a):
Jeszcze jedna myśl. Zastanawiam się jakie byłyby komentarze na naszym forum, kiedy pojawiłby się taki tekst:

Mam 70 lat, parę groszy, kilka książek i zamierzam popłynąć przez oceany, żeby w obcym kraju, gdzie nie znam prawie nikogo, zacząć coś. Jeszcze nie wiem co, może 108 świątyń...

Nasza historia jest pełna rzeczy prawie niemożliwych.

Przed napisaniem takiego komentarza powinnaś postarać się przeczytać wypowiedzi w danym wątku. Ze zrozumieniem ;)




Madhavcaranie!
Przepraszam ze tak napisze.
Troszke serce boli jesli czytam ze kto kolwiek mowi komus na forum,czy zyciu, co powinien ,a co nie.Za miast tego pokornie,sugerował bym uzyc słowa ....np mogła bys?,lub zechciała bys?. Chocby z szacunku na to ze Dharana Mayi mataji jest starszą od Ciebie osobą,ze o byciu wielbicielem nie wspomne. Przepraszam za te uwage. Ale w moim umysle jawisz sie wszak jako osoba napewno dalece inteligentniejsza odemnie i bardziej kulturalna.
pozdrawiam Cie serdecznie.
A wracając do Dharana Mayi mataji,to naprawde miłe wspomnienia z przed lat,z letnich tourow Laxmi-Nrsimha!! Ki jay!

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 8 cze 2010, o 07:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Ależ proszę, drogi pokorny Prabhu :)

Droga Dharana, czy mogłabyś, czy zechciałabyś, przeczytać ze zrozumieniem rozmowę, zanim ocenisz ją i jej uczestników? :)

A już na poważnie, to nie rozumiem, dlaczego cię boli serce, jak bhakta bhakcie życzliwie radzi, co powinien robić.
Tyle mówimy o uwalnianiu się od fałszywego ego, a czasem mam wrażenie, że spośród grup religijnych, jakie znam, to my (generalizując) jesteśmy najbardziej przewrażliwieni na tym punkcie i zbyt często bardzo dalecy od zachowań wskazujących na wolność od fałszywego ego. Nadrabiamy to wymuszonymi, sztucznie pokornymi zachowaniami i wypowiedziami. Ludzie to widzą, kochani.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 8 cze 2010, o 08:14 

Dołączył(a): 9 paź 2008, o 15:47
Posty: 11
Serdecznie wszystkich pozdrawiam. Nie było moją intencją niczego, ani nikogo oceniać. Napisałam po prostu kilka słów, bardzo ogólną myśl, to wszystko.
Hari Hari Bol!

Tak, nadmorskie wyprawy z turem, to były czasy!!! Zwłaszcza harinamy wspominam z wielkim sentymentem.
Dharana-mayi dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 27 cze 2010, o 10:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Mazury znalazły się dziś na pierwszym miejscu w swojej kategorii w światowym plebiscycie na nowe siedem cudów natury. Głosowanie kończy się we wtorek o północy.
Magia Mazur już teraz przyciąga turystów. Zaliczenie naszych jezior do cudów świata ściągnie ich więcej.

Organizator konkursu, szwajcarska fundacja New 7 Wonders, zaktualizował dziś wczesnym popołudniem ranking głosowania. Z umieszczonej na stronie internetowej fundacji informacji wynika, że w kategorii A, tj. krajobrazów i formacji polodowcowych, Wielkie Jeziora Mazurskie znalazły się na pierwszym miejscu i wyprzedziły Pustynię Kalahari, która przez długi czas utrzymywała pozycję lidera w tej kategorii.

Drugi reprezentant Polski w tym konkursie, Puszcza Białowieska, w zaktualizowanym rankingu utrzymała piątą pozycję.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... _nowe.html

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 28 cze 2010, o 18:37 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Dzieki Divya Simha Pr za powyzsze interesujace informacje :D

Jak juz znacznie wczesniej napisalem, a raczej zadalem pytanie
"Czy ktos z nas zna plan Krsny co do wioski HG Krsna Ksetry Pr
i Govinda Prema Pr?"

To pytanie bylo zadane w odniesieniu do slow pewnego sceptycyzmu
ktore padaly w ow watku.
No coz, nikt nie dal odpowiedzi. Bo nikt jej nie zna, poza Krsna.

Krsna ma swoj plan, i kto wie, moze za jakis czas, plan na ow
wioske bedzie wychwalany...

Hare Krsna!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 21 sie 2010, o 11:44 

Dołączył(a): 21 sie 2010, o 11:00
Posty: 1
Hari Hari pozdrawiam wszystkich .
Projekt wspaniały . Odnośnie http://www.ecofarmpoland.net/ tej farmy i osoby Didi , którą znam osobiście polecam poznanie tej wspaniałej duszy i zapytanie jej o szczegóły jak ta farma powstała i w jakim celu KAŻDY PRZEŻYJE SZOK OCZYWIŚCIE W POZYTYWNYM SENSIE !!!! A CHODZI O TO CO OZNACZA ODDANIE DO GURU I BOGA !!!!! POLECAM OSOBISTY KONTAKT zazwyczaj przebywa ona tam od wiosny do jesieni . WARTO WARTO.
Co do sąsiedztwa matuszki rasiji to polecam przestudiowanie bardzo dokładne historii jeszcze raz
http://www.audiohistoria.dsh.waw.pl/audiohistoria/web/swiadkowie/osoba/id/281
mój ojciec urodził się i wychował całkiem nie daleko w woj Nowogródzkim choć po powrocie z obozu koncentracyjnego po wojnie do Polski zawsze w dowodzie osobistym miał wpisane miejsce urodzenia Bartenicha - ZSRR dlaczego warto se też sprawdzić i zapytać jak z resztą o wiele innych spraw !!! Sam osobiście wychowałem się też całkiem nie daleko bo w Ełku i uwielbiam te tereny ale w razie W to już wolę chyba bardziej bliskość Szwabów czy pepików niż tej dziczy z wypranymi mózgami po 90 latach Chazaro-komuny . Przepraszam że to piszę ale ostatnie wydarzenia niestety pokazują że ZSRR to jedyny przyjaciel POlszy a to chiba nie wróży za najlepiej . Chyba że ktoś ma inne wieści i wizje od KRSNY że tam jest git .
Hare Kryszna z wyrazami szacunku Jambula d


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 21 sie 2010, o 16:39 

Dołączył(a): 12 sie 2007, o 10:11
Posty: 15
Projekt mi się bardzo podoba. Szkoda tylko, że tak strasznie dla nas (wrocławian) daleko. Bliżej mamy chyba na farmę niemiecką.

Chciałbym tylko przy okazji poinformować, że wg moich informatorów oraz bazując na informacji bezpośrednio od KKP - jeszcze nie jest on w 100% zdecydowany na zamieszkanie tam i kupienie ziemi, a taka informacja się gdzieniegdzie pojawiła. :?

_________________
WS. Kavicandra d.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 21 sie 2010, o 17:02 

Dołączył(a): 1 lut 2007, o 13:28
Posty: 175
My slyszelismy ,ze ten projekt jest juz nieaktualny ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL