Teraz jest 19 mar 2024, o 04:48


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Festiwal Nama Hatta 2015 - PROGRAM
PostNapisane: 7 sie 2015, o 23:43 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
28 sierpnia (piątek)

4.30 – 5.10 Mangala Arati
5.15 – 7.14 Japa
7.15 – 8.00 Guru puja
8.00 – 9.00 Otwarcie Festiwalu / Wykład ze Śrimad Bhagavatam (Gauranga Avatara Das) (MŚ)

9.00 P R A S A D A M

10.00 – 12.45 Bhajan dla Śri Śri Panca Tattvy (MŚ)
11.15 – 12.45 „Empatyczna komunikacja w świadomości Kryszny” (Kavicandra Das) (MŚ) **
13.00 – 14.30 Bhajan dla Śri Śri Panca Tattvy (MŚ)

14.30 P R A S A D A M

16.00 – 19.00 Bhajan dla Śri Śri Panca Tattvy (MŚ)
19.00 – 19.30 Sandhya Arati.
19.30 – 21.00 Przegląd Śrimad Bhagavatam (HH Krsna Ksetra Swami) (DŚ)

.................................................................................................................................................

29 sierpnia (sobota) POJAWIENIE SIĘ PANA BALARAMA

4.30 – 5.10 Mangala Arati
5.15 – 7.14 Japa
7.15 – 8.00 Guru puja
8.00 – 9.30 Wykład o Panu Balaramie (Śrila Krsna Ksetra Swami) (DŚ)
9.45 – 10.30 Abiszek (Gauranga Avatar Das) / Bhajan (MŚ)

11.00 – 12.30 Polskie Nama Hatta w roku 2014/2015, prezentacje projektów/ośrodków, wymiana doświadczeń w nauczaniu (moderator prezentacji - Trisama Das) (MŚ)
11.00 – 12.30 Warsztaty yogi (Dhana-śri Devi Dasi) (DŚ)
12.45 – 14.15 „Empatyczna komunikacja w świadomości Kryszny” (Kavicandra Das) (DŚ)

14.30 P R A S A D A M

15.00 – 21.00 6 h Kirtan ze Śrila Krsna Ksetra Swamim (MŚ)



..................................................................................................................................................


30 sierpnia (niedziela)

4.30 – 5.10 Mangala Arati
5.15 – 7.14 Japa
7.15 – 8.00 Guru puja
8.00 – 9.00 Wykład ze Śrimad Bhagavatam (Tiksna Rupa Das) (MŚ)

10.00 P R A S A D A M

11.00 – 12.30 „Empatyczna komunikacja w świadomości Kryszny” - Kavicandra Das
11.00 – 12.30 Warsztaty yogi (Dhana-śri Devi Dasi)
12.45 – 14.15 „Przegląd Śrimad Bhagavatam” (HH Krsna Ksetra Swami) (DŚ)

14.30 P R A S A D A M

16.00 Bhajan dla Śri Śri Pańca tattvy / Zakończenie festiwalu (MŚ)

(DŚ) - Duża Świątynia
(MŚ) - Mała Świątynia

** Empatyczna komunikacja w świadomości Kryszny


W zeszłym roku zastanawiałem się co robić z narastającymi w naszej społeczności nieporozumieniami i wtedy mój Guru Maharaja podsunął mi pomysł, by zainteresować się ideą Nonviolent Communication (w Polsce znaną jako Porozumienie bez Przemocy – dalej będę używać skrótu NVC). W ten sposób rozpocząłem studia nad tą metodą i od razu dostrzegłem wiele elementów wspólnych ze świadomością Kryszny. Stawiając pierwsze kroki zauważyłem wszechstronność tego sposobu komunikacji, która bardzo pomocna może być w pracy, w domu, w świątyni, w rozmowach ze znajomymi a nawet w dialogu wewnętrznym. I bynajmniej nie jest to technika manipulacyjna, a wręcz przeciwnie – pozwala na szczerą i satysfakcjonującą rozmowę zmierzającą do rozwiązania problemów oraz lepszego wzajemnego kontaktu. W ramach pogłębiania wiedzy od kilku miesięcy odbywamy we wrocławskiej świątyni warsztaty mediacji opartych o NVC. To bardzo cenne doświadczenie, które – mam nadzieję – będziemy mogli wykorzystać w najbliższej przyszłości. Wjasadewa mówi bowiem: „Najlepiej jest rozwiązywać problemy drogą negocjacji. Innym sposobem są sprzeczki, które nie są ani dobre, ani złe. Najgorsza jest jednak walka, gdyż po wojnie nawet zwycięzcy cierpią z powodu wielkich strat” (za: Krishna Dharma, Mahabharata – Największy Epos Świata, Wrocław 2007, str. 487).

W ramach seminarium podczas Festiwalu Nama Hatta zaplanowane są 3 półtoragodzinne spotkania, podczas których postaram się podzielić moją skromną wiedzą i doświadczeniami:
Cz. I – „To, co powiesz może mienić świat”, czyli konstruowanie wypowiedzi opartych na potrzebach i wartościach.
Cz. II – Sztuka empatycznego słuchania.
Cz. III – „Zaspokoić potrzeby wszystkich stron”, czyli mediacje według Śastr oraz metody NVC.

Serdecznie zapraszam!
Kavicandra dasa

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]  Moderatorzy: Rameśvar das, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL