Teraz jest 28 mar 2024, o 12:09


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 10 gru 2011, o 18:53 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Dzisiaj rano weszłam po pokoju rodziców i moja mama ogladała jakiś serial, podobno nazywa się "hotel". Bohaterem odcinka był chłopak wciągniety do groźnej sekty, a na imie miał Gowinda :evil:
Wyłaczyłam ta bzdurę ale przykrość pozostała :(


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 10 gru 2011, o 21:40 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
Ale Brajo to jest fikcja, może nawet literacka, to się nie dzieje naprawdę :lol:

I jeszcze mamie wyłączyłaś telewizor. Teraz mama zamiast dyskutować o odcinku z sąsiadkami będzie czuła się wyalienowana :oops:

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 12 gru 2011, o 06:24 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
:D :D :D cała polska słyszła swiete imie,z serialu. Jay Govinda,jay Gopala! :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 12 gru 2011, o 19:06 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Gauranga Avatar das napisał(a):
:D :D :D cała polska słyszła swiete imie,z serialu. Jay Govinda,jay Gopala! :lol:



Tylko, ze w tym kontekscie raczej skłania to do rozwijania nastroju demonów :? Gowinda to takie piekne imię, czemu ma się ludziom kojarzyc z jakimis przygłupami?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 24 sty 2012, o 14:54 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Jest takie powiedzenie "jak Was widza tak o Was pisza"
Kilka lat temu moja zona miala premium rate Hinduskie kanaly jak Zee TV, itd
Czesto puszczaly one historie roznych bhaktow czy bhaktinek( bez tilakow itd' tak azeby nie byc posadzonym o krytyke na podlozu religijnym)
Generalny obraz przedstwiany przez TV jest niezbyt przyjemny. Mowiac w skrocie bhaktowie przedstawiani sa jako osoby glupie, nieinteligentne, sentymentalne oraz latwe do manipulacji.
Tak ze skasowalismy te platne programy telewizyjne.
:wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 12:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
murali-dhar das napisał(a):
Tak ze skasowalismy te platne programy telewizyjne.
:wink:

A więc jednak z tej krytyki był jakiś pożytek. ;)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 14:27 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
:wink:
wiesz, nie lubie jak media spostrzegaja bhaktow. Moja zona zreszta tez.
Oboje uwazamy ze bhaktowie powinni byc liderami oraz osobami do nasladowania a nie niedolegami czy ludzmi majacymi 2 lewe rece. My probujemy dac ludziom inne wyobrazenie o bhaktach. np jesli chodzi o mnie ludzie maja wyobrazenie: arogant, wszystko wie, wegetarianin, wszystko mu sie udaje, wszystko ma poukladane i jest z sekty Hare Krsna.
Jest to zupelnie inne wyobrazenie od tego ktore ludzie maja( cpuny, LSD, na benefitach, zebracy itd)
A swoja droga uwazam ze na Zachodzie nauczanie poszlo w zlym kierunku. Kazda instytucja religijna dyskryminuje czy kto moze byc czlonkiem a kto nie . Nie wszyscy powinni byc stawiani na rowni. :twisted:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 15:26 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
murali-dhar das napisał(a):
:wink:
wiesz, nie lubie jak media spostrzegaja bhaktow. Moja zona zreszta tez.
Oboje uwazamy ze bhaktowie powinni byc liderami oraz osobami do nasladowania a nie niedolegami czy ludzmi majacymi 2 lewe rece.


Jeśli chcesz żeby takimi nie byli postrzegani to sam musisz dawać przykład, nie wystarczy wykasować kanał w TV i krytykować

murali-dhar das napisał(a):
My probujemy dac ludziom inne wyobrazenie o bhaktach. np jesli chodzi o mnie ludzie maja wyobrazenie: arogant, wszystko wie, wegetarianin, wszystko mu sie udaje, wszystko ma poukladane i jest z sekty Hare Krsna.


Ja mam znajomych którzy postrzegają bhaktów w zupełnie innym świetle, w pozytywnym jako osoby wartościowe mające zasady. Wszystko zależy m.in od Ciebie jeśli zachowujesz się jak dżentelmen to ludzie nazwa Cie dżentelmenem a arogantem. Tak to działa w tym świecie. Jeśli chcesz zmienić świat ( i postrzeganie Ciebie w kontekście jakiejś organizacji lub grupy społecznej z która się identyfikujesz) to zacznij od siebie

murali-dhar das napisał(a):
Jest to zupelnie inne wyobrazenie od tego ktore ludzie maja( cpuny, LSD, na benefitach, zebracy itd)


Nigdy się z takim postrzeganiem nie spotkałem

murali-dhar das napisał(a):
A swoja droga uwazam ze na Zachodzie nauczanie poszlo w zlym kierunku.


Wiec może zamiast oceniać czy poszło w dobrym czy w złym kierunku, po prostu zacznij działać tak by każda osoba spotkana na Twojej drodze życia stawała się zainspirowana do życia duchowego, taki powinien byc cel życia bhakty. Jesli będziesz tak zył to nie będziesz musiał krytykować nikogo.

murali-dhar das napisał(a):
Kazda instytucja religijna dyskryminuje czy kto moze byc czlonkiem a kto nie. Nie wszyscy powinni byc stawiani na rowni. :twisted:


To są Twoje prywatne żale ? Po prostu poszukaj dla siebie w procesie świadomości Kryszny czegoś co Cie interesuje i w czym się spełniasz ( byleby to nie było krytykowanie bo tak nie zrobisz postępu :) ) i rób to co Cie interesuje a wtedy będziesz szczęśliwy i wszyscy widząc Cie spełniającego się w życiu będą zaintrygowani tym co sprawia że jesteś szczęśliwy i to jest najlepszy rodzaj nauczania.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 18:27 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
murali-dhar das napisał(a):
:wink:
wiesz, nie lubie jak media spostrzegaja bhaktow. Moja zona zreszta tez.
Oboje uwazamy ze bhaktowie powinni byc liderami oraz osobami do nasladowania a nie niedolegami czy ludzmi majacymi 2 lewe rece. My probujemy dac ludziom inne wyobrazenie o bhaktach. np jesli chodzi o mnie ludzie maja wyobrazenie: arogant, wszystko wie, wegetarianin, wszystko mu sie udaje, wszystko ma poukladane i jest z sekty Hare Krsna.
Jest to zupelnie inne wyobrazenie od tego ktore ludzie maja( cpuny, LSD, na benefitach, zebracy itd)
A swoja droga uwazam ze na Zachodzie nauczanie poszlo w zlym kierunku. Kazda instytucja religijna dyskryminuje czy kto moze byc czlonkiem a kto nie . Nie wszyscy powinni byc stawiani na rowni. :twisted:


Pochwal sie prosze drogi Prabhu co takiego robisz aby poprawic wizerunek bhaktow w Polsce czy w swiecie,bo biadoleniem duzo nie zdziałasz...

Rowniez nie spotkalam sie z opiniami o wielbicielach ze sa cpunami itp nie wiem skad bierzesz akie informacje?

Dzieki wysilkom mojego Guru Indradyumny Swamiego (oraz wielbicieli) ktory organizuje festivale w Polsce od ponad 20tu lat postrzeganie Ruchu Sw Kryszny w Polsce jest bardzo pozytywne...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 20:14 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Cytuj:
. My probujemy dac ludziom inne wyobrazenie o bhaktach. np jesli chodzi o mnie ludzie maja wyobrazenie: arogant, wszystko wie, wegetarianin, wszystko mu sie udaje, wszystko ma poukladane i jest z sekty Hare Krsna.
Jest to zupelnie inne wyobrazenie od tego ktore ludzie maja( cpuny, LSD, na benefitach, zebracy itd)


arogant, wszystko wie, wegetarianin, wszystko mu sie udaje, wszystko ma poukladane i jest z sekty Hare Krsna...pewnie Pan Bóg musi być bardzo szczęśliwy, ze ma takie dwa diamenty w tej sekcie Hare Kryszna...no chyba,ze jest arogantem i ma to gdzieś... :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 21:21 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
:wink:
Jak zwykle bez zrozumienia. Tak sadza ludzie z ktorymi pracuje w UK . Jak wiadomo w UK czy US hare Krsna kojarzy sie Z LSD, cpunami, hippisami czy Beatlesami. A dlaczego? BO w latach 70tych byla rewolucja hippisow. W POlsce czy w calym bloku wschodnim jej nie bylo i cale szczescie :wink: ze nas ta tragedia ominela.
Przebywam ze 100% karmitami i wiem co oni mysla o HK. Mowiac szczerze powinienem pisac na jakims forum w UK ale tutaj to wszystko jest zajete przez hindusow ktorzy jak wiadomo nie mieli nic wspolnego z LSD itd
Ja naprawde nie wiem gdzie tutaj krytykuje bhaktow? Jedynie pisze jakie skojarzenia maja ludzie z ktorymi pracuje i z ktorymi widze sie 5 dni w tygodniu, 300 dni w roku.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 21:52 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
cd
bardzo zalezy mi na dobrym wizerunku bhaktow. Bez dobrego czy zdrowego wizerunku nauczanie niestety nie przyciagnie za duzo ludzi do SK. No ale nie wiem czy kogos to jeszcze obchodzi?
czasami mam uczucie ze naprawde latwiej te rzeczy wyjasnic karmitom niz bhaktom bo bhaktowie maja wpojone jakis self defence system ktory natychmiast wlacza sie i mowi OBRAZA,OBRAZA, OBRAZA.
ps
O zapewne zaraz posypie sie na mnie lawina klatw :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 16:18
Posty: 94
Lokalizacja: Londyn SE6/Wrocław
murali-dhar das napisał(a):
:wink:
Jak zwykle bez zrozumienia. Tak sadza ludzie z ktorymi pracuje w UK . Jak wiadomo w UK czy US hare Krsna kojarzy sie Z LSD, cpunami, hippisami czy Beatlesami. A dlaczego? BO w latach 70tych byla rewolucja hippisow. W POlsce czy w calym bloku wschodnim jej nie bylo i cale szczescie :wink: ze nas ta tragedia ominela.
Przebywam ze 100% karmitami i wiem co oni mysla o HK. Mowiac szczerze powinienem pisac na jakims forum w UK ale tutaj to wszystko jest zajete przez hindusow ktorzy jak wiadomo nie mieli nic wspolnego z LSD itd
Ja naprawde nie wiem gdzie tutaj krytykuje bhaktow? Jedynie pisze jakie skojarzenia maja ludzie z ktorymi pracuje i z ktorymi widze sie 5 dni w tygodniu, 300 dni w roku.


Też pracuję w UK, 5 dni w tygodniu. Żaden z moich kolegów (kilku praktykujących chrześcijan, dwóch muzułmanów itd.) nie ma takowych skojarzeń. ŻADEN. Co więcej, doceniają moje zainteresowanie duchowością i czasami udaje nam się ciekawie porozmawiać. Moich dwóch managerów to zadedykowani chrześcijanie, jeden z nich jest naprawdę dobrze zorientowany w myśli chrześcijańskiej i pismach. Wydawałoby się, że nie będą pałać do mnie miłością- ale jest wręcz przeciwnie, bardzo mnie lubią i sporo im w pracy zawdzięczam. Nikomu HK nie kojarzy się z hipisami, LSD i ćpunami. Może dlatego, że nie jestem wszystkowiedzącym arogantem i można ze mną porozmawiać? Nie wiem, ale u mnie w pracy jest tak, jak napisałem.

_________________
Ananda Tirtha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 23:32 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
no to masz szczescie. Byc moze nowe pokolenie ludzi ma juz inny obraz zwiazany z HK. Ja niestety pracuje z osobami ze starszego pokolenia i moze to dlatego. Jedna Angielka powiedziala miw zaufaniu co ludzie mowia po cichu odnosnie HK.
I to tyle, :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 26 sty 2012, o 23:40 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Tak na marginesie
Słowo arogant oznacza osobę lekceważącą innych, butną, zarozumiałą... jeśli w taki sposób postrzegają Cie inni ...to chyba nie maja o Tobie najlepszej opinii w tym względzie .Nie wiem w jaki sposób to poprawia wizerunek... choć pewnie jakiś postęp jest... z ćpuna na aroganta. A moze uważasz,oni uważają to za zaletę?No i naprawdę ludzie sądzą o Tobie, ze wiesz wszystko :shock: ...w jakich kręgach się obracasz, pracujesz w ambasadzie Korei Pn?
Ok, rozumiem...staram się zrozumieć ,ze chcesz zmienić wizerunek bhakty z niebieskiego ptaka na zaradną, odpowiedzialna pracowita osobę i siebie uważasz za wzór takiego bhakty i ok...ale piszesz o tym w tak infantylny, no i jednak nieco butny sposób,ze... :? może faktycznie te rzeczy lepiej wyjaśnić karmitom niz bhaktom bo bhaktowie maja wpojone jakis self defence system ktory natychmiast wlacza sie i mowi OBRAZA,OBRAZA, OBRAZA...tym bardziej, ze karmici uwazaja,ze wiesz wszystko.
I poza tym jak pisze Madhava , nie każdy ma takie doświadczenie, ze jego znajomi uważają bhaktów za ćpunów i lewusów, może świat jest trochę szerszy ,idzie do przodu i może tez warto to zauważyć...Ty masz swoich znajomych i swoje doświadczenie,inni swoje.
ok pomylnosci


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL