Teraz jest 28 mar 2024, o 18:27


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zeitgest
PostNapisane: 29 sty 2011, o 18:37 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
http://www.overstream.net/view.php?oid=lyu6tjann2ny

Co sadzicie o tego rodzaju filmach, cyz tez juz "ruchu" ktory jest coraz szczryszy i wkiszy chyba?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 29 sty 2011, o 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
wszystkiemu winni są żydzi i masoni

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 29 sty 2011, o 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 11:10
Posty: 134
Lokalizacja: to tu to Tam...
Haribol Pavano Pokłony
Zobaczyłem kiedys 2 czesci, a juz jest chyba trzecia i mam do tego filmu dystans.
Gdybym cuś takiego zobaczył 15 lat temu pewnie zostałbym Zeitgościem :)
Ale dzisiaj takie informacjie nie budzą mej świadomości. A wrecz przeciwnie wywołuja złe emocje a mam ich nadmiar wiec wole poczytac Gitę.
Dla mnie fermenciarze, którzy nie maja rozwiazania na ten (przepraszam) syf.
I choc fakty poruszane w filmie są ciekawe to ogólne wrazenie mam ze ktos znów chce mna manipulować :)
Gulabdzamen w oko bankierom, i maca w nos żydom i masonerom.

peace & love Bro
ps a 3 i tak zobacze - rozrywkowo :evil:

_________________
Jala Keli das


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 29 sty 2011, o 23:18 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Afa napisał(a):
Gulabdzamen w oko bankierom, i maca w nos żydom i masonerom.


10/10 :lol:

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 30 sty 2011, o 01:56 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Hari bol Affa , kope lat.
Ja szczre calego filmu nie widzilem jeszcze, moze poczetek wiec nie wiem czy jest dobry. Ale obilo mi sie o uszy za sa tacy Zeitgoscie jak laskawie ich nazwales. Znalem moze jednakgo z nich ale byl dosc fanatyczny, wiec nie biore pod uwage bo fanatyzm wypacza kazda ideii. Dziekii za wypiwedz: )


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 30 sty 2011, o 22:17 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Nie oglądałem jeszcze dwóch pierwszych części, ale obejrzałem trzecią i jestem pod wrażeniem. Podobno, tak twierdzą sami zwolennicy Zeitgeistu, trzecia część jest najlepsza. Film zaangażowany i motywujący. Oczywiście nie trzeba zgadzać się z każdym pomysłem tam przedstawionym, niemniej w sumie większość idei tam zawartych jest mi bliska, a myślę, że i Świadomości Kryszny także.

1. Geny nie determinują naszego życia; istotny jest kontekst społeczny, psychologiczny i polityczny
2. Cykliczna konsumpcja określa obecny system gospodarczy i jest nie-ekonomiczna;
3. Ekonomia oparta na zasobach i potrzebach, a nie ekonomia pieniężna jest źródłem trwałości
4. Współczesna ekonomia ignoruje wartości i samorealizację;
5. Rozpatrując system społeczno-gospodarczy należy uwzględniać wszystkie czynniki jednocześnie

Film w zasadzie jest wykładem. Dla niektórych może wydać się przegadany. Wypowiadają się różni badacze, w tym Jacque Fresco, założyciel Projektu Wenus i ideolog Ruchu Zeitgeist. Zaimponował mi swoją żywotnością. Ma 94 lata, a płonie w nim nadal żar i bunt. No cóż, gdyby zdarzyło się mi mieć tyle lat co on, to chciałbym mieć takie cechy. Myślę, że człowiek jest o tyle człowiekiem o ile się buntuje. W tym sensie, Świadomość Kryszny jako bunt wobec materialności jest buntem absolutnym.

Niektórym nie podobało się zakończenie z nieprzystającą piosenką do reszty filmu. Cóż, rzeczywiście powiało trochę amerykańskim optymizmem. A może nie jest on taki amerykański lecz po prostu ludzki ? Zabrakło tylko podpalenia tego stosu pieniędzy. :) Ogólnie klimat i muzyka bardzo mi się podoba.

Brakowało mi skupienia się w filmie na szowinizmie gatunkowym. Ciągle mówi się o człowieku. Poza tym, nie podzielam takiej wiary w technologię i automatyzację jak Fresco i zwolennicy Zeitgeistu.

Dobrze jednak, że tworzy się kolejna grupa ludzi nastawionych na konkretne zmiany, która nie wpatruje się tylko w zaświaty. Rzeczywiście zarzuty, że są marksistami lub lewakami nie trafiają w sedno sprawy. W filmie próbują z tym dyskutować. Nie są to też po prostu fermenciarze, jak uważa Afa. Podają własne propozycje zmian i pomysły. Sam Fresco tworzy alternatywne wizje miast-ogrodów. I co ciekawe, ich pojmowanie rewolucji jest pacyfistyczne. Uważają, że obecny system społeczno-gospodarczy jest skazany na klęskę wcześniej czy później. Jest nie-naturalny. Legnie sam z siebie, wtedy będzie można budować coś nowego, lepszego.

Gdy w scenie końcowej z policją (świetna muzyka) moje ego widziało siebie rzucającego się z tłumem na kordon policyjny, Peter Joseph, twórca filmu, idzie w innym kierunku. Wierzy, że władza pod wpływem pokojowych masowych protestów i beznadziejnej sytuacji gospodarczej spowodowanej wieloletnim rabunkiem, decyduje się ustąpić. :)

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 30 sty 2011, o 22:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
albert napisał(a):
Peter Joseph, twórca filmu, idzie w innym kierunku. Wierzy, że władza pod wpływem pokojowych masowych protestów i beznadziejnej sytuacji gospodarczej spowodowanej wieloletnim rabunkiem, decyduje się ustąpić. :)



taki duzy chlopiec a taki naiwny :mrgreen:

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 31 sty 2011, o 06:13 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Jarek Owcarz napisał(a):
taki duzy chlopiec a taki naiwny :mrgreen:


:) Być może, niemniej można na jego obronę powiedzieć, że wiele osób pokojowo nastawionych do przemian widzi podobnie. W Świadomości Kryszny również. Tyle, że bhakta wierzy w moc świętego imienia i prasadam, a Joseph w masę krytyczną protestu i naturalny upadek systemu. W pewnym sensie, Pan Ćajtanja wychodząc na ulicę przeciwko muzułmańskiemu namiestnikowi mógł być uznany za naiwnego, ale jak powiadają udało się...:)

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Zeitgest
PostNapisane: 31 sty 2011, o 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
no ale Juzkowi daleko do Pana Caitanyi

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL