Teraz jest 29 mar 2024, o 15:48


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 14:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
govindaprema napisał(a):
Postanowiliśmy wybrać Gołdap ze względów czysto osobistych. Tam się urodziłem i tam wychowałem, tam też wciąż mieszkają moi rodzice. Mam do tej Ziemi bardzo szczególny stosunek. Moi rodzice są bardzo ważni dla nas, i są bardzo ważni dla naszych dzieci. Chcielibyśmy być tak blisko nich, jak to tylko możliwe. Moje poszukiwania Ziemi, lub gospodarstwa na sprzedaż zawęziliśmy zatem tylko do okolic Gołdapi.

To bardzo zrozumiałe, ale czy Maharadżowi też odpowiada ta lokalizacja? Jak by nie było, jest to, za przeproszeniem, zadupie, z którego wszędzie jest daleko.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 15:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Divya napisał(a):
Nie widzę się w roli :-) rolnika - urodziłem się w Warszawie i większość życia spędziłem na ul. Marszałkowskiej :-), jedyna wiedza o uprawie jaka mi była przekazana od mych rodziców to uprawa żeżuchy przed wielkanocnej :-)


Zgodnie z Wedantą sprawa wygląda następująco. Istnieje kszetra, czyli pole i kszetra-jna, czyli znawca pola, a po naszemu rolnik. ;) Jeżeli rolnik zna swe pole, widzi je w związku z Kryszną, jest zainspirowany do interakcji z polem w postaci ziemi, pomidorów i jabłek, także w związku z Kryszną, jeżeli sadzi, piele i w ogóle sprawnie "rolnikuje" dla Kryszny, po to, aby ofiarować Mu owoce swojej pracy w postaci obitych zbiorów, to wszystko jest git, czyli dobrze, bo jest to najwyższa platforma Bhagawana.

Problem pojawia się, kiedy na pole (kszetra) przychodzi w lakierkach kszetra-ajna, czyli osoba, która nie zna pola, czyli po naszemu "miastowy". ;) Świadomy Kryszny "miastowy" chce widzieć pole w związku z Kryszną i bardzo się stara, choć widzi tylko brud, smród nawozu i ubóstwo. "Miastowy" jest bardzo entuzjastyczny do interakcji z tym brudem i kurzem, i gotowy nawet na takie wyrzeczenia jak założenie na chwilę gumowców lub filcaków, odpowiednio do warunków atmosferycznych, które, nie bójmy się tego powiedzieć, są dla sterczącego już od 5 minut na polu "miastowego" zawsze niekorzystne i praktycznie niemożliwe do tolerowania, niezależnie od pory roku. Jest on także gotowy do natychmiastowego podwinięcia rękawów. Też dla Kryszny. Oczywiście, po uprzednim poluzowaniu krawatu.

"Miastowy" z werwą angażuje się w abhideję, czyli inaczej, w sadzenie pomidorów korzeniami do góry, oraz losowe porażanie prądem elektrycznym pędów młodych ziemniaków oraz jabłoni, w celu powiększenia jakości i obfitości zbiorów. Oczywiście dla Kryszny. Kiedy przychodzi czas na zebranie prajodżany, czyli plonów swej pracy, oczywiście dla Kryszny, "miastowy" dziwi się dlaczego wokół jego pola zebrali się i stoją z otwartymi szeroko ustami, wszyscy mieszkańcy pobliskiej wsi, ubrani w odświętne i ludowe stroje regionalne, a na dodatek, zakutani w baranie kożuchy.

Świadomy Kryszny "miastowy", chodzi po polu i z zadowoleniem mlaska i cmoka widząc, że na skutek jego świadomych Kryszny wysiłków, cały brud i kurz zupełnie zniknął z jego pola, i jest teraz ono pokryte białym, mięciutkim, świeżym i wspaniałym śniegiem. Niewątpliwy znak i błogosławieństwo niebios - symptom czystości i sattva-guny. Na odchodnym, "miastowy" podnosi z ziemi kilka ogryzków jabłek, które zakupił podczas ostatniego wypadu do supermarketu w mieście, co ostatnio zdarzało mu się coraz częściej, bo mleko wieczorne trzeba przecież wypić, a wieśniacy nie chcą mu nic sprzedać, mówiąc, że boją się dziwaków, czego "miastowy" nie łapie, jedynie z powodu "wyższego stanu świadomości".

Patrząc na ogryzki, świadomy Kryszny "miastowy" z czułością medytuje o rozrywce Kryszny z Vidurą, kiedy ten ostatni, z powodu ekstazy, poczęstował Krysznę skórą od banana zamiast owocem, który wyrzucił. Kryszna ze smakiem zjadł skórę, bo liczyła się dla niego jedynie miłość Vidury. "To jest bhakti. To jest bhakti..." pomyślał miastowy z pietyzmem chowając ogryzki do torebki po mleku w proszku i wsuwając na nogi wygodne papucie, w swoim namiocie rozbitym tuż obok pola.

(Powyższe opowiadanie bhakty Jana Marii Stryczuli-Maśniaka, jest przytoczone za zgodą autora i wzięte z tomiku antologii noweli bhaktowskich, zatytułowanego "Nie rób wioski z eko-wioski".) ;)

Divya napisał(a):
Mam jednak wiarę w błogosławieństwa Guru i Gaurangi.
Jeśli zostanę rolnikiem to tylko z powodu łaski vaisnawów i Guru Maharaja.

I dlatego, nie masz się co obawiać, że przydarzy Ci się to samo, co "miastowemu" z opowiadania. :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 16:09 
Purnaprajna napisał(a):
govindaprema napisał(a):
Owszem podczas różnych rozmów jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatniego roku Maharaja poważnie rozważał możliwość budowy domku w Polsce, z myślą o sobie.


To niewątpliwie byłoby z wielką korzyścią dla polskich wielbicieli, gdyby miał w Polsce bazę wypadową. W ogóle odbieram wrażenie, że Kryszna Kszetra Prabhu lubi i bardzo dba o swoich polskich uczniów. Może nie jest to jakimś ewenementem, ale faktem jest, że niektorzy starsi bhaktowie, cudzoziemcy nie przepadają za bardzo za polską mentalnością, np. Sacinandana Maharadża, który wzdryga się na samą myśl o inicjowaniu Polaka. Znając siebie, trudno mu się dziwić. :)


Dusza jest Ok, byleby nie z Polski :lol:


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 18:04 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Purnaprajna napisał(a):
govindaprema napisał(a):
Owszem podczas różnych rozmów jakie prowadziliśmy na przestrzeni ostatniego roku Maharaja poważnie rozważał możliwość budowy domku w Polsce, z myślą o sobie.


To niewątpliwie byłoby z wielką korzyścią dla polskich wielbicieli, gdyby miał w Polsce bazę wypadową. W ogóle odbieram wrażenie, że Kryszna Kszetra Prabhu lubi i bardzo dba o swoich polskich uczniów. Może nie jest to jakimś ewenementem, ale faktem jest, że niektorzy starsi bhaktowie, cudzoziemcy nie przepadają za bardzo za polską mentalnością, np. Sacinandana Maharadża, który wzdryga się na samą myśl o inicjowaniu Polaka. Znając siebie, trudno mu się dziwić. :)


Sacinandana Maharadża jest Niemcem z krwi i kosci. 8)
Zapewniam Cie ze jezeli wyrzekniesz sie swojej Polskosci raz na zawsze i zaczniesz czuc sie Niemcem wtedy nie bedzie problemu.
:P


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 18:08 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Jeśli już poruszany jest taki temat to tak swoją drogą czy Niemcy muszą jakoś udowadniać swoją czystość rasową do 3 pokoleń wstecz podczas inicjacji ? No i ci biedni załamani bhaktowie niemieccy, którzy czasami w tym skomplikowanym europejskim tyglu narodowym dowiadują się trudnej i bolesnej prawdy :wink: O Herr God mein Grossvater war Pole , czy te szepty po kątach w świątyni na widok 68 letniego bhakty Ulricha chodzącego zawsze ze spuszczoną głową... "sein Mutter war Polin"..."das ist ja furchtbar!"
Tak swoją drogą w Polsce jest też z pewnością parę osób których przodkowie miały "zaszczyt" oddać się odwiedzającym te tereny żołnierzom SS czy Wermachtu ...tak więc płynie w nich trochę "dobrej niemieckiej " krwi . No i jest też Patita Pavana uczen Maharaja , który o ile się orientuję nie ma żadnych niemieckich korzeni;-)...a być moze jakaś prababka - muszę się kiedyś zapytać :wink: Ok tak mnie naszło na ...hmmm żarty.


Ostatnio edytowano 4 cze 2010, o 18:40 przez Balaji, łącznie edytowano 3 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 18:22 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
Jeżeli ostatnie teksty to ma być poczucie humoru to jakoś do mnie to nie trafia.

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 18:24 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Balaji napisał(a):
Jeśli już poruszany jest taki temat to tak swoją drogą czy Niemcy muszą jakoś udowadniać swoją czystość rasową do 3 pokoleń wstecz podczas inicjacji ? No i ci biedni załamani bhaktowie niemieccy, którzy czasami w tym skomplikowanym europejskim tyglu narodowym dowiadują się trudnej i bolesnej prawdy :wink: O Herr God mein Grossvater war Pole , czy te szepty po kątach w świątyni na widok 68 letniego bhakty Ulricha chodzącego zawsze ze spuszczoną głową... "sein Mutter war Polin"..."das ist ja furchtbar!"
Tak swoją drogą w Polsce jest też z pewnością parę osób których babki miały "zaszczyt" oddać się odwiedzającym te tereny żołnierzom SS czy Wermachtu ...tak więc płynie w nich trochę "dobrej niemieckiej " krwi :wink: . No i jest też Patita Pavana uczen Maharaja , który o ile się orientuję nie ma żadnych niemieckich korzeni;-)...a być moze jakaś prababka - muszę się kiedyś zapytać :wink: Ok tak mnie naszło na ...hmmm żarty.



Troche głupi ten zart :?

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 4 cze 2010, o 18:31 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
dlatego dodałem to hmmm...to nie Benny Hil raczej taki sarkastyczny, wisielczy humor po przeczytaniu o " wzdryganiu się przed Polakami "-być może to niefortunne wyrażenie piszącego o tym Purny , a moze to po prostu moja polskie, słowiańskie EGO Więc podchodzcie do tego humoru z takimz dystansem . .A te :wink: to też w cudzysłowie - bo to oczywiście ani śmieszne , ani zabawne raczej taki sarkastyczny humor- przyznaję złośliwa riposta [swoją drogą myślałem ,ze ludzie w Polsce to skumają, tego typu poczucie ...hmmm humoru i nikt nie weźmie tego dosłownie ,ze to ma być tak bezpośrednio śmieszne,a tutaj okazuje się ,ze te stereotypy nie działają bo chyba po prostu są ludzie są różni i trudno mówić o jakimś modelowym Polaku , Niemcu , Włochu etc. ,choć te stereotypy są to ludzie tej samej nacji bywają bardzo różni] .
Ok przyznaję bez bicia nie wiem w czym Polacy są gorsi , widzę często wiele świetnych osób , pobożnych , dobrych ludzi w tym też wielbicieli . Więc ja osobiście nie wiem na czym to polega,no ale każdy ma swój ...no a być może ja wziąłem ten cytat zbyt dosłownie .


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 00:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2008, o 06:35
Posty: 12
Lokalizacja: warszawa
Madhavcaran napisał(a):
To bardzo zrozumiałe, ale czy Maharadżowi też odpowiada ta lokalizacja? Jak by nie było, jest to, za przeproszeniem, zadupie, z którego wszędzie jest daleko.


Z tego co zrozumiałem z rozmów z Maharajem, dla niego najistotniejszy jest ludzki aspekt projektu eko-wioski. Jasna wizja, entuzjazm, determinacja, wytrwałość i dojrzałość pionierów mają wg niego ogromne znaczenie dla powstania i rozwoju eko-wioski. Z jakichś względów Maharaja pokłada nadzieję w naszej skromnej grupie śmiałków gotowych na podbój północnego bieguna Polski. Jest to dla nas bardzo budujące i osobiście jestem mu za to ogromnie wdzięczny.

Chciałbym zaznaczyć że choć Maharaja zadeklarował swój udział w projekcie pod Gołdapią, z całą pewnością nie oznacza to że ogranicza się on tylko do tego jednego projektu eko-wioski. Jemu zależy na eko-wioskach w liczbie mnogiej. Zatem inne grupy inicjatorów, w innych częściach kraju, również mają szansę na wsparcie ze strony Maharaja.

Wracając do Gołdapi – owszem, miejsce to oddalone jest od wielkich miast. Z jednej strony może to być uznane za wadę ale z drugiej, za ogromną zaletę. Dzięki temu powietrze jest tam najczystsze w Polsce. Nie ma tam praktycznie żadnego przemysłu. Uzdrowisko w Gołdapi (jedyne w woj. warmińsko-mazurskim) cieszy się ogromną popularnością zarówno w Polsce jak i w całej Europie i przyciąga rokrocznie tysiące kuracjuszy. Poza tym to są Mazury, a turyści lubią Mazury. Latem jest tam dość duży ruch.

Ponadto z doświadczeń innych eko-wiosek na wschodzie i zachodzie wiemy, że atrakcyjna eko-wioska nie ma problemu z generowaniem „ruchu” i przyciąganiem ludzi. To na jak wielkim odludziu jest ona usytuowana nie jest aż tak ważne. Ważne jest przede wszystkim to, co się tam odbywa, dzieje i dziać będzie.

_________________
życzliwe eko-wioski >>> http://ekowioska.wordpress.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 02:31 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Mam przyjemność mieszkać w miejscu "na końcu swiata" i wiem, że to tylko kwestia czasu jak "świat" zwali nam się na głowę, wszystko zależy od intencji bhaktów, jeśli będą chcieli nauczać, to znajdą sposoby na przyciągnięcie publiki. A wioska ekologiczna to dobre miejsce na przyciągnięcie osób w gunie dobroci, zaiteresowanych czystym stylem życia.

A co do Sacinandany Swamiego, - kiepski dowcip, Purnaprajno Prabhu. Maharaj lubi mieć bardzo osobisty kontakt z uczniami, dlatego nie inicjuje osób, które nie mówia po angielsku lub niemiecku. Chyba ma do tego prawo?
Kiedyś jego młodziutka uczennica pokazała mi list jaki dostała on niego. Zadała trywialne, jak mi się wydawało pytanie. Dziewcze, co rok wczesniej usłyszało o bhaktach, 19 lat, fiu bzdziiu w głowie. Boże, jaki to był list! Maharaj potraktował jej pytanie śmiertelnie poważnie i napisał 3-stronicową odpowiedż, niesamowicie filozoficzną, a jednoczesnie taką od siebie i taką dla niej... nie wiem jak to opisać, to było coś niesamowitego!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 07:15 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
Dzięki Braja za ten komentarz.

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 07:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
govindaprema napisał(a):
Madhavcaran napisał(a):
To bardzo zrozumiałe, ale czy Maharadżowi też odpowiada ta lokalizacja? Jak by nie było, jest to, za przeproszeniem, zadupie, z którego wszędzie jest daleko.


Z tego co zrozumiałem z rozmów z Maharajem, dla niego najistotniejszy jest ludzki aspekt projektu eko-wioski.

Może jednak wypadałoby go poinformować o realiach lokalizacji i zapytać wprost, czy mu to odpowiada?

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 08:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Brajasundari napisał(a):
A co do Sacinandany Swamiego, - kiepski dowcip, Purnaprajno Prabhu.

To nie był dowcip. Po prostu w kiepski sposób interpretujesz/nadinterpretujesz, to co napisałem. Znam Sacinandanę maharadża dobrze, bo mieszkałem przez pół roku w Heidelbergu i jeździłem z nim na programy. W tym czasie mieszkał on także w Heidelbergu, bo nie było jeszcze Abentojer.

Znam też dobrze jego polskiego ucznia. W tym czasie był to jedyny jego polski uczeń i to on właśnie powiedział mi, o niechęci maharadża do inicjowania Polaków, bo maharadża sam mu o tym powiedział. Postawa maharadża nie ma nic wspólnego ze świadomością cielesną, co rozumiem i bardzo cenię, bo jest on niezwykle zaawansowanym Wajsznawą.

Spójrzmy wpierw na siebie samych, na naszą polską kłótliwą, niewyrafinowaną, sentymentalną, upartą, małostkową i krzykliwą mentalność, do której nie tylko trudno nam się przyznać, ale nawet słuchać o tym, a dopiero potem na maharadża. W tym tkwi istota sprawy, a nie w swamim, który z takich, czy innych przyczyn, nie chce inicjować Polaków. Proszę więc, nie rób niepotrzebnie z igły widły i nie dolewaj oliwy do wyimaginowanego ognia, bo naprawdę nie ma takiej potrzeby.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Ostatnio edytowano 5 cze 2010, o 08:48 przez Purnaprajna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 08:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Madhavcaran napisał(a):
Może jednak wypadałoby go poinformować o realiach lokalizacji i zapytać wprost, czy mu to odpowiada?


Maharaj wie o lokalizacji. Zaproponował nam byśmy wspólnie tam pojechali na przełomie lipca i śierpnia.

Zgodzę się z Gowindą Prabhu, że są olbrzymie plusy tego, że ta Eko Wioska jest położona na tak czystm terenie.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 09:08 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Divya napisał(a):
Madhavcaran napisał(a):
Może jednak wypadałoby go poinformować o realiach lokalizacji i zapytać wprost, czy mu to odpowiada?


Maharaj wie o lokalizacji. Zaproponował nam byśmy wspólnie tam pojechali na przełomie lipca i śierpnia.

Zgodzę się z Gowindą Prabhu, że są olbrzymie plusy tego, że ta Eko Wioska jest położona na tak czystm terenie.



W sumie to ze jest to lokallizacja,na przysłowiowym koncu swiata,moze byc rowniez duzym atutem,dla spragnionych nie powtarzalnych wrazen gosci z zewnątrz ,przesiąknietych Mc.donaldyzacją w społeczenstwie i przezuwaniem przezutych koncepcji wielkich korporacji i hiper marketow.

Osobiscie troszke mi nie pasuje cala ta fascynacja "filozofą" owej anastazji, na ktorej wzoruje sie nasz Drogi Prabhu GovindaPrema. Jednak ten niepokoj chłodzi w mym umysle swiadomosc ze HH Kryszna Kszetra Pr ,chce partycypowac w tym projekcje. Bo słynie On z niebywałej łagodnosci,ale i konkretnego i inteligentnego działania.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL