Teraz jest 28 mar 2024, o 19:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 30 wrz 2007, o 21:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
madhava napisał(a):
Martinus napisał(a):
... Twoja powyższa wypowiedź Madhavo też jest ... w "Mahasringowym" klimacie :)


Ty ales mi nalepe przykleił, i wrzucił do wora ... oj nie ładnie ... :)

Mahasringa jest wazna osoba w moim zyciu i dlatego Ci to wybaczam, za tak osoba warto podazac ale nie słowami tylko czynami, bo gadac moze kazdy ale jak przychodzi co do czego to wtedy sie okazuje, wiec znim cos napisze to stram sie nad tym myslec,czy ja naprawe pisze czy se cos wymyslam :)


Nie chodziło o to, że piszesz jak Śringa tylko o to, że jest klimacik. Ech, zawsze podczas cyber gadek dochodzi do nieporozumień do których nigdy nie doszłoby w realu. No, ale też Ci wybaczam ;)

Pokłoniki
:)

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2007, o 18:13 

Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 16:52
Posty: 72
Lokalizacja: Dzialdowo
Hari bol.Oj tak Mahasringa Prabhu to bhakta duzego kalibru i wielkiego serca nic tylko podazac w slady!Dziekuje mu za inspiracje i zawsze wspominam jego usciski w ktorych sie rozplywalem w blogiej przyjemnosci.

_________________
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 1 paź 2007, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2006, o 18:25
Posty: 308
bhava napisał(a):
gndd napisał(a):
bhava napisał(a):
Cytuj:
świadomość Krsny utożsamiam tylko i wyłącznie z ISKCON'em . ISKCON czyli spuścizna parampara od czasów pana CAITANJI jest propagatorem Kryszna premy, czego nikt wcześniej w żadnej religii, ani w Indiach nie prezentował .Do czasów Pana Gurangi nacisk kładziono na powrót do Boga a to jest duża różnica pomiędzy tymi dwoma założeniami:


A to ciekawe... :? Czyzby zaden z wczesniejszych acaryow nic na temat kryszna-premy nie mowil? A co z Gosvamimi? A co z Bhaktisiddhanta Sarasvatim i Bhaktivinodem Thakurem? :shock:


Jak doskonale wiesz, zarowno Gosvami, jak tez Bhaktisiddhanta i Bhaktivinod pojawili sie albo wspolczesnie z Panem Caitanya albo juz po nim, wiec nie ma problemu. Zwroc uwage na ostatnie zdanie fragmentu, ktory cytujesz. Chodzi o to, ze przed Panem Caitanya, a nie o to, ze przed ISKCONem.


Moze inne podkreslenie tekstu pomoze w zrozumieniu w czym problem :wink:
Rozumiem tekst, wyraznie pisze ze OD czasow Pana Caitanyi parampara na temat Krsna-premy przekazywana jest wylacznie przez Iskcon. Ja tez znam Mahasringe i zdziwilabym sie mocno gdyby rzeczywiscie tak myslal, ale ten tekst przeczyta setki osob, ktore ani filozofii ani Mahasringi nie znaja i wiedzy sobie naprostowac nie beda potrafily.


A może wystarczy po prostu przeczytać go tak, jak został napisany? Rozkładając na części pierwsze oryginalny cytat-
1. ISKCON czyli spuścizna parampara od czasów pana CAITANJI jest propagatorem Kryszna premy
2. czego nikt wcześniej w żadnej religii, ani w Indiach nie prezentował

Nikt wcześniej, czyli przed Panem Caitanyą, a nie przed Iskonem.

Pozdrawiam!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Najbardziej bona fide linia
PostNapisane: 1 paź 2007, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2006, o 18:25
Posty: 308
Najbardziej Bona Fide Linia

Są to nauki, które pochodzą od Boga i kierowane są do Brahmy, by rozpocząć tą sampradayę. Potem Brahma pouczył Naradę, Narada pouczył Vyasę, a Vyasa pouczył Madhvę. To jest sukcesja uczniów naszej Brahma-madhva-sampradayi. Mahaprabhu przyjął guru z tej sampradayi, dlatego pojawia się określenie Brahma-madhva-gaudiya-sampradaya

sampradaya vihina ye
mantras te nisphala matah
atah kalau bhavisyanti
catvarah sampradayinah
śri-brahma-rudra-sanaka
vaisnavah ksiti-pavanah
catvaras te kalau bhavya
hy utkale purusottamat

„Jeśli ktoś otrzymuję mantrę od guru, który nie pochodzi z bona fide sampradayi, to ta mantra nie będzie miała mocy. Dlatego w wieku Kali pojawią się czterej założyciele sampradayi- Śri, Brahma, Rudra i Sanaka. Tych czterech vaisnavów uświęca ziemię. Ich cztery sampradaye pojawią się z Najwyższej Boskiej Osoby w Utkali (Orisa).” Padma Purana, cytowana przez Baladeva Vidyabhusana w Prameya Ratnavali 5-6

Śri-sampradaya rozpoczyna się od Lakszmi. Acaryą tej sampradayi jest Ramanujacarya, dlatego znana jest jako ramanuja-sampradaya. Brahma-sampradaya rozpoczyna się od Brahmy. My znajdujemy się w tej sampradayi, Brahma-madhva-gaudiya-sampradayi. Naszym sampradaya-acaryą jest Madhvacarya. Rudra-sampradaya zaczyna się od Rudry, Sivaji. Jest to także vaisnava-sampradaya. Acaryą jest Visnusvami. Sanaka lub kumara-sampradaya zaczyna się od czterech Kumarów. Acaryą jest Nimbarkacarya. Są to cztery bona fide vaisnava-sampradaye w Kali-yudze. Inne nie są bona-fide, są one apa-sampradayami. Ramanujacarya pojawił się w XII wieku a Madhvacarya w XIII. Daty pojawienia się Visnusvamiego i Nmbarki nie są ostatecznie ustalone. Każdy z tych czterech acaryów ma swoją własną filozofię. Filozofia Visnusvamiego znana jest jako śuddhadvaita-vada. Filozofia Ramanujacaryi znana jest jako visistadvaita-vada. Filozofia Nimbarkacaryi znana jest jako dvaitadvaita-vada, a filozofia Madhvacaryi znana jest jako śudha-dvaita-vada. W filozofiach Ramanujy, Visnusvamiego i Nimbarki jest odrobina advaita-vada, filozofii monistycznej. Filozofia Madhvacaryi jest śuddha-dvaita-vada, bez śladu advaity. Całkowicie zniszczył on advaita-vada. Był bardzo potężny, był awatarem, inkarnacją Mayu, boga wiatru. Silnie nauczał i całkowicie zniszczył advaita-vada.
Istnieją jedynie małe różnice między filozofiami tych czterech acaryów. Lekko różnią się od siebie odnośnie dvaita i advaita. Całkowita advaita-vada nie jest właściwa. Całkowita dvaita-vada nie jest także właściwa. Dlatego- catvaras te kalau bhavya hy utkale purusottamat- W Purusottama Ksetra, Jaganatha Puri, połączenie tych czterech filozofii pojawi się i będzie to najlepsza filozofia. Jest to acintya-bhedabheda-tattva, filozofia Mahaprabhu dotycząca niepojętej jedności i odmienności. W każdej z filozofii innych vaisnava sampradayi jest jakiś defekt. Dlatego Mahaprabhu jako Bhagavan, Najwyższa Boska Osoba, wypełniał acarya-lila. Wziął esencję z filozofii każdego z czterech acaryów i przekazał tą najwznioślejszą filozofię acintya-bhedabheda-tattvy. Catvaras te kalau bhavya hy utkale purusottamat- Padma Purana przepowiedziała, że filozofia ta pojawi się w Utkali, Orisie, Jagannatha Puri-dhama, i rozejdzie się na cały świat i przepowiednia ta jest teraz wypełniana.
Ta gudiya-parampara pochodząca od Mahaprabhu jest najbardziej bona fide linią sukcesji uczniów. Należy przyjąć guru z tej gaudiya-vaisnava-sampradayi. Mahaprabhu za darmo rozdaje kryszna-premę, więc dopóki nie przyjmiesz guru z tej gaudiya-vaisnava-sampradayi nie możesz otrzymać kryszna-premy. A bez premy Kryszna nie jest dostępny. Preme krsna vasa haya, preme tanre bhaji- Kryszna jest obiektem miłości. Ulega wielbicielowi, który rozwinął miłość do Niego. Dlatego rób bajana i służ Krysznie z miłością i uczuciem. W innym razie Kryszna nigdy nie przyjmie twojej służby.
Nauką Mahaprabhu jest kirtaniyah sada Hari.
Należy uważać siebie za nieznacznego i pokorniejszego od źdźbła trawy leżącej na ulicy. Nie powinno tam być żadnej dumy. „Jestem najniższym z najniższych.” Taror iva sahisnuna- Bądź tak tolerancyjny jak drzewo. Możesz pociąć drewno na części i spalić na popiół, nie sprzeciwi się. Toleruje. Amanina manadena- Nie oczekuj szacunku. Raczej okazuj szacunek wszystkim, ponieważ jest tam Kryszna. Szacunek oddaje się Krysznie, nie ciału. Kryszna jest w każdym sercu jako Paramatma. Dlatego prawdziwy sadhu, vaisnava, oddaje szacunek każdemu. Nie lekceważy nawet najmniejszej mrówki „Kryszna tam jest.”
Jest powiedziane: „Jeśli ktoś intonuje święte imię Pana Kryszny w ten sposób, z pewnością zbudzi swoją uśpioną miłość dla lotosowych stóp Kryszny.” Cc Antya 20.26
Mahaprabhu daje premę- jest prema-pradata. Maha-vadanyaya-avatara- jest najbardziej miłosierną inkarnacją, ponieważ daje kryszna-premę. Jak możemy otrzymać tą kryszna-premę? Rozwiń tą mentalność- uważaj siebie za pokorniejszego od źdźbła trawy leżącego na ulicy. „Jestem najniższym z najniższych.” Bądź tak tolerancyjny jak drzewo. Nie oczekuj szacunku, a raczej okazuj go innym. Z takim nastawieniem powinieneś intonować maha-mantrę. Z taką mentalnością intonuj kryszna-nama. Wtedy z pewnością otrzymasz kryszna-premę.

Cytat z Paripraśna Procesu Dociekania Śrila Gour Govindy Maharaja


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2007, o 00:19 

Dołączył(a): 16 mar 2007, o 10:15
Posty: 40
Lokalizacja: AUDARYA
Madana napisał(a):
A może wystarczy po prostu przeczytać go tak, jak został napisany? Rozkładając na części pierwsze oryginalny cytat-
1. ISKCON czyli spuścizna parampara od czasów pana CAITANJI jest propagatorem Kryszna premy
2. czego nikt wcześniej w żadnej religii, ani w Indiach nie prezentował

Nikt wcześniej, czyli przed Panem Caitanyą, a nie przed Iskonem.

Pozdrawiam!


Wlasnie przeczytalam go tak jak zostal napisany... Madano kochanie, podziwiam Twoja desperacka probe zrobienia z tego fragmentu czegos sensownego. Ale jest to po prostu proba naciaganej interpretacji tego, co gramatycznie i stylistycznie znaczy cos zupelnie innego. Jako tlumaczka powinnas o tym wiedziec, nie podejrzewam przeciez ze tlumaczac ksiazki interpretujesz mysli autora zamiast tlumaczyc je takimi jakimi sa, dodajac sobie w umysle nie istniejace przecinki :wink: Nie jest to atak na Twa osobe, chodzi mi tylko o prawde.
Pozdrawiam
Braja sundari


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2007, o 06:57 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję Madhavo za to, że podzieliłeś się tym wywiadem, jego treść dużo wnosi w moje spojrzenie na bhakti i na relacje z innymi ludźmi. Oprócz wielu wątków, podoba mi się szczególnie ten moment, w którym Mahśringa mówi o prostocie bhaktów z Indii, o czasie, który są w stanie poświęcić dla drugiego człowieka...

..również gloryfikacja Śrila Prabhupada i Iskconu przez Mahaśringę jest dla mnie ujmująca

tekst bardzo żywy, świeży, oby więcej takich!!!!!!! :D

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2007, o 18:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2006, o 18:25
Posty: 308
Co jak co, ale desperatką w zadnej chwili nie byłam :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 2 paź 2007, o 21:16 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Dostałem dzis list od Mahasringi Prabhu i pisze On o watpliwosciach Braja sundari (Bhava bhakti) i powiedział ze jak chce to moge to powiesic do wgladu publicznego, powiedział mi tez ze nie ma czasu pisac tu na forum bo ma duzo zajec ale zawsze jeszcze mozna z nim o tym pogadac jak ktos czuje tak potrzeba do 7 pazdziernika jest w Polsce, i mozna złapac znim kontakt. Mahasringa nie jest zainteresowany przepychankami na forum i mysle ze ma racje, On naprawde ma co robic

oto tekst maila jaki od niego dostałem:

Drogi Madhavo

Przed chwila przeczytałem komentarze do naszej rozmowy na Harinam.pl. Bhava bhakti mataji pyta ze zdziwieniem co z poprzednimi guru z gosvamimi i Śrila Bhaktisidhanta maharajem itd. Ja nie powiedziałem ze ich nie było i nie pominąłem ich ponieważ ich nauki idealnie przekazane zostały przez Śrila Prabhupadę z ta jednak różnica ze prawdy wymienieni acharyowie głosili w Indiach natomiast Śrila Prabhupada na zachodzie.

Jeśli mówiłem o wyłączności Prabhupada to o wyłączności na zachodzie - przecież to takie oczywiste. Każdy chyba to rozumie, że nikt inny nie założył ISKCONU lecz Śrila Prabhupada i od niego dostaliśmy świadomość Krsny na co oczywiście składa się cala spuścizna i praca poprzednich wielbicieli, których Bhava bhakti mataji wymieniala. To oczywiste, ze ci wszyscy wielbiciele - bhatkowie krsny są w życiu Śrila Prabhupada i on spełnił również ich pragnienia i oczekiwania.

Chyba każdy zna pragnienia Śrila Bhaktissidhanty wobec Śirla Prabhupada - by nauczał na zachodzie w angielskim języku . Tak też się stało . Pojechał Śrila Prabhupada jako pionier i pierwszy w imieniu Srila Bhaktisidhanty i spełnił z pewnością jego oczekiwania.

Nie słyszałem nic o innym ISKCON’ie który by powstał przed Śrila Prabhupada. W dniu dzisiejszym znam wielu bhaktow, którzy opuścili ISKCON i przyłączyli się do innych guru i math ale faktem [pozostanie niezmienionym ze Śrila Prabhupada i ISKCON guru zainaugurowali świadomość Krsny w ich życiu. O nic innego mi nie chodzi.

Oddaje zasłużoną cześć założycielowi i aczarayi Śrila Prabhupadzie do czego mam prawo i co wyraziłem w wywiadzie z Toba. daleki jestem od ujmowania komukolwiek , mam zbyt dużo pracy jeszcze nad sobą a pracuje nad sobą właśnie instrukcjami Śrila Prabhupada pozostawionymi potomnym ku ich postepowi. Jesli ktoś chce opisać cala parampara i ich historie proszę bardzo jest pole do popisu ja odpowiadałem na twoje pytania ponieważ prowadziłeś wywiad ze mną i chciałeś ukazać mój punkt widzenia i odczucia po kilku latach przynależności do Hare Krsna - więc wyrażałem się jako jeszcze niezrealizowany wielbiciel ale mający jakiś tam poziom i zmierzający do dalszej doskonałości.

Trudno by było mi mówić cos co nie jest mną a ja jestem wdzięczny szczerze i z oddaniem Śrila Prabhupadzie, ponieważ On przyjechał na Zachód i tylko jego prace były mi dostępne z czego skorzystałem i jakoś w tym materialnym świecie ciągnę dalej swoje życie ale już z lepszymi rezultatami choć tak wiele jeszcze pozostawiam do życzenia.

Nie ja jeden mam na swoim koncie błędy i słabości, ale staram się ich nie popełniać powtórnie i chce żeby inni pomogli mi jak Śrila Prabhupada wraz z innymi wielbicielami świadomości Krsny .

Życzę wszystkim radości z życia duchowego i ciągłej nieustannej pracy nad sobą służąc jak tylko to możliwe zamieniając swoje życie i innych w nieskończone szczęście płynące z pełnienia służby oddania dla Śri Śri Goura Nitay .
Hare Krsna

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2007, o 12:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2006, o 14:41
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Podsumowanie: w oczach osób takich jak Bhava teraz Braja Sundari Mistrzowie duchowi ISKCON nie mają racji, mylą się, bhaktowie z ISKCON mylą się.

Pytanie: Dlaczego nie opuszczą zatem towarzystwa ISKCON, bo nieprawdą jest, że wszystko jest jednym, wszak im nie jest wszystko jedno?

Wnioski: Przyjąć Tripurari na guru i nauczać ISKCON w akcie miłosierdzia lub pożegnać podżegaczy z obcej instytucji i robić swoje.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2007, o 15:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
Arkadiusz napisał(a):
Podsumowanie: w oczach osób takich jak Bhava teraz Braja Sundari Mistrzowie duchowi ISKCON nie mają racji, mylą się, bhaktowie z ISKCON mylą się.

Pytanie: Dlaczego nie opuszczą zatem towarzystwa ISKCON, bo nieprawdą jest, że wszystko jest jednym, wszak im nie jest wszystko jedno?

Wnioski: Przyjąć Tripurari na guru i nauczać ISKCON w akcie miłosierdzia lub pożegnać podżegaczy z obcej instytucji i robić swoje.


hmm, nie rozumiem jak maja sie te wnioski do wypowiedzi Bhava Bhakti na harinam.pl?

_________________
zapraszam na swojego bloga http://www.vaisnavi.bloog.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2007, o 17:40 

Dołączył(a): 16 mar 2007, o 10:15
Posty: 40
Lokalizacja: AUDARYA
Arkadiusz napisał(a):
Podsumowanie: w oczach osób takich jak Bhava teraz Braja Sundari Mistrzowie duchowi ISKCON nie mają racji, mylą się, bhaktowie z ISKCON mylą się.


Od kiedy to Mahasringa/ Nityananda Mahajan das jest mistrzem duchowym w Iskconie?

Cytuj:
Pytanie: Dlaczego nie opuszczą zatem towarzystwa ISKCON, bo nieprawdą jest, że wszystko jest jednym, wszak im nie jest wszystko jedno?


Jak sie ma przynaleznosc towarzyska do tresci komentowanego tekstu?

Cytuj:
Wnioski: Przyjąć Tripurari na guru i nauczać ISKCON w akcie miłosierdzia lub pożegnać podżegaczy z obcej instytucji i robić swoje.


Wniosek- dobrze zrobi Ci wizyta u specjalisty. Urojenia mozna leczyc, glupote nie- mam jednak nadzieje, ze dla Ciebie jest szansa :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2007, o 20:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 paź 2006, o 14:41
Posty: 25
Lokalizacja: Kraków
Uuuuu, desperacja... Czy naprawdę chcesz abym cię zniszczył w takim razie, skoro tak reagujesz, podałaś mi się na dłoni, a przecież to nie jest wymiana towarzyska... Wspólczuję ale nie akceptuję takiego zachowania. I nie kochaj mnie już więcej.

Dla pełniejszego obrazu zamieszczę jedynie to:

WIADOMOŚĆ DO ADMINISTRATORA NA FORUM NAMAHATTA.PL OD BHAVA-BHAKTI, TERAZ BRAJA SUNDARI:

Haribol Prabhu!
Przyjmij prosze moje poklony.
Wszelka chwala Srila Prabhupadzie.

Mam problemy z zalogowaniem sie na stronie z artykulami... Czy musze sie tam jeszcze raz rejestrowac?
Bardzo bym prosila o skasowanie komentarzy tego podejrzanego sobnika na temat mojego mistrza duchowego. Pomijajac fakt obrazliwosci tekstu, jeszcze jedna rzecz jest do sprostowania- wypowiedz Trivikrama Maharaja nie byla Wykladem, a odpowiedzia na pytanie na spotkaniu NH (dysponuje nagraniem calego spotkania, lacznie z wykladem, ale ten ta rozmowa miala miejsce po wykladzie). Podczas tego spotkania powiedzial on 2 czy 3 rzeczy na temat Tripurari Maharaja ktore nie byly prawdziwe, co oprotestowalam i co moge udowodnic i sadze ze Maharaj wiecej tych plotek powtarzac nie bedze (jak np ze sie nie spiewa w math guruastaki podczas mangala arati czy tez ze sie nie czyta ksiazek Srila Prabhupada i nie robi z nich wykladow). Nie podejrzewam go ze robil to w zlej wierze, ktos go po prostu blednie poinformowal. Jednak umieszczanie na forum publicznym jego wypowiedzi, wynikajacej z niedoinformowania i w dodatku przedtawianie jej jako "wykladu" (podejrzewam ze zawinila tu Mallika, ktora podala taka nazwe dla tej dyskusji w Pada sevanam) stawiac moze Maharaja w zlym swietle... jako klamce, bo powszechnie sa dostepne wyklady Tripurari Maharaja na dvd (widac tam jaka ksiazke trzyma w reku) , jak rowniez mp3 z nagraniami programow.
Mysle ze ten Jagad cos tam to prowokator, pewnie z Torunia albo z Kulu.
Pozdrawiam z pieknej Kaliforni, poklony dla Indulekhi

Twoja sluga
Braja sundari dasi

..........................................................................................................
Istnieje tu wymiana emocjonalna, dlatego należy rozważyć zamknięcie lub ograniczenie tej dyskusji, również dla zdrowia zainteresowanych.
Jak pisałem Bhavie kiedyś na vrindzie: litośc nie powinna być wykorzystywana w dyskusjach, nie powinno się wykorzystywać emocji, demagogii w takich sprawach.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2007, o 21:11 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Prosze nie dajcie sie bhaktowie ponosic emocją bo to nikomu niczego dobrego nie przyniesie.

Prosze powstrzymajcie sie od ataków personalnych bo to jest niezgodne z regulaminem forum i jesli to sie powtórzy posty takie beda kasowane działanie takie bedzie motywowane łamaniem regulaminiu.

Prosze o stosowanie sie do reguł dyskusji na forum.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2007, o 01:47 

Dołączył(a): 16 mar 2007, o 10:15
Posty: 40
Lokalizacja: AUDARYA
Dziekuje Ci Areczku! :) ze wreszcie byles tak mily i laskawie zamiesciles sprostowanie pewnych tresci z tekstu zamieszczonego na Twojej stronie. Szkoda, ze nie zamiesciles sprostowania u siebie, no ale dobre i to na poczatek. :wink:

Arkadiusz napisał(a):
Dla pełniejszego obrazu zamieszczę jedynie to:

WIADOMOŚĆ DO ADMINISTRATORA NA FORUM NAMAHATTA.PL OD BHAVA-BHAKTI, TERAZ BRAJA SUNDARI:

Haribol Prabhu!
Przyjmij prosze moje poklony.
Wszelka chwala Srila Prabhupadzie.

Mam problemy z zalogowaniem sie na stronie z artykulami... Czy musze sie tam jeszcze raz rejestrowac?
Bardzo bym prosila o skasowanie komentarzy tego podejrzanego sobnika na temat mojego mistrza duchowego. Pomijajac fakt obrazliwosci tekstu, jeszcze jedna rzecz jest do sprostowania- wypowiedz Trivikrama Maharaja nie byla Wykladem, a odpowiedzia na pytanie na spotkaniu NH (dysponuje nagraniem calego spotkania, lacznie z wykladem, ale ten ta rozmowa miala miejsce po wykladzie). Podczas tego spotkania powiedzial on 2 czy 3 rzeczy na temat Tripurari Maharaja ktore nie byly prawdziwe, co oprotestowalam i co moge udowodnic i sadze ze Maharaj wiecej tych plotek powtarzac nie bedze (jak np ze sie nie spiewa w math guruastaki podczas mangala arati czy tez ze sie nie czyta ksiazek Srila Prabhupada i nie robi z nich wykladow). Nie podejrzewam go ze robil to w zlej wierze, ktos go po prostu blednie poinformowal. Jednak umieszczanie na forum publicznym jego wypowiedzi, wynikajacej z niedoinformowania i w dodatku przedtawianie jej jako "wykladu" (podejrzewam ze zawinila tu Mallika, ktora podala taka nazwe dla tej dyskusji w Pada sevanam) stawiac moze Maharaja w zlym swietle... jako klamce, bo powszechnie sa dostepne wyklady Tripurari Maharaja na dvd (widac tam jaka ksiazke trzyma w reku) , jak rowniez mp3 z nagraniami programow.
Mysle ze ten Jagad cos tam to prowokator, pewnie z Torunia albo z Kulu.
Pozdrawiam z pieknej Kaliforni, poklony dla Indulekhi

Twoja sluga
Braja sundari dasi



Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2007, o 17:50 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Hari Bolo!
No niezle texty ja tu czytam.
Wiem ze niepowinienem wkladac kija w mrowisko i nie amierzam tego robic.
Uwazam (to moje subiektywne zdanie i moge sie mylic)
Ze bhava sie czepia poprostu slówek i dorabia do tego swoje jakies tam filozofie i imaginacje o ktore posądza Bh Arka.
Czas ostatecznie jest najleprzym weryfikatorem kto mial racje.
Ja to widze tylko tak ze Pan Gauranga ktory jest wielkim pniem drzewa sankirtana,wydal na swiat wiele pieknych owocow w postaci swoich uczniow(jak 6 gosvamich) i ich instrukcji Oraz wielu innych.
w caitanya Caritamrita jest dokladnie opisane jak Advaita Aczarya ktory rowniez nauczał sankirtana Yajny mial wielu synow i uczniow,jedna spora czesc jego"drzewa" To wyschle galezie. a to oznacza spekulacje.
Srila Prabhupada mowil bycie Guru oznacza dokladne powtarzanie tego co przekazal uczniowi jego mistrz duchowy,bez zadnych dodatkow.
zgodze sie z tym ze iskcon ma wiele problemow nie tylko organizacyjnych,ale i ze swoimi liderami(niektorymi) ale jestem tego samego zdania co Mahasringa Pr nie nalezy obwiniac calego towarzystwa za kilka bledow ,ale personalnie osoby ktore zawiodly.
Ja tak zrozumialem to oczym mowil w wywiadzie nasz polski dham Vasi.
Uwazam ze takie łapamnie za slowka poprostu pochodzi od osob ktore nie mająco co z czasem zrobic i poprostu choduja w sercu jakies ni potrzebne uprzedzeni lub ni sa pewne tego czy odchodzac z iskconu dobrze zrobily.
sril oprabhupada jasno powiedzial ..... jesli mnie kochacie wspolpracojcie ze soba , Powiedzial tez iskcon jest moim Cialem.
a wiemy ze calo Mistrza duchowego szczegolnie takiego paramahamsy jakim jest Srila Prabhupada nie jest rozne od niego.
Ta filozofia jest prosta dla prosych i zakrecona dla zakreconych.
Duzo Łaski zycze wszystkim. i raz jeszcze powtazam nie klucic sie bo zrobie poządek he he :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL