Teraz jest 28 mar 2024, o 12:17


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 31 paź 2013, o 19:39 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Pytania i komentarze do treści zawartych w w linku poniżej
http://www.harinam.pl/yatra,911,nowe-sa ... tacje.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 1 lis 2013, o 21:32 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Hare Kryszna

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie

Mam pytanko natury technicznej, w artykuł "Nowe Śantipur - Projekt 2016" - DOTACJE zawiera następującą treść:

....Zachęcamy Was do dotowania tego projektu. Z Waszego wkładu będą korzystać bhaktowie z kolejnych pokoleń, a chwały i przekaz Śri Śri Pańca-Tattvy dotrze do coraz większej ilości osób. Na wstępie zbieramy 40.000 zł na opłacenie projektu architektonicznego i wszystkich spraw formalnych, które się z tym wiążą. Nasze wpłaty będziemy raportować tutaj: viewtopic.php?f=48&t=2494

Jak rozumieć tą teść artykułu,w świetle tego co zostało powiedziane na spotkaniu organizacyjnym, w którym wziął udział Śrila Kryszna Ksetra Prabhu. Wtedy to właśnie pojawiła się oficjalnie informacja, która od dłuższego czasu była tylko niepotwierdzona pogłoską, że jest pomysł modernizacji i rozbudowy budynku świątynnego, że pojawili sie inwestorzy, którzy mogą zainwestować pokaźną ilość środków finansowych. Podobno w w grę wchodziła kwota wystarczająca na całościowy remont itd. Wiec co oznacza że teraz rozpoczęto zbiórkę 40 000 na na opłacenie projektu architektonicznego i wszystkich spraw formalnych, które się z tym wiążą ?

Jak zaistniały fakt ( zbiórka 40 000 pln )ma się do kwestii wkładu inwestorów czyli

Pytanie nr.1: Czy inwestorzy nie finansują tej części projektu rozbudowy, skoro pojawiła sie zbiórka pieniędzy ?

Pytanie nr.2: Jak ma wyglądać faktyczny udział inwestorów w tej inwestycji ?

Pytanie nr.3: Jak wyglądają zabezpieczenia inwestycje tego projektu ? ( chodzi o to by nie doszło do sytuacji, że budynek świątynny jest w połowie rozbudowy a z jakiś powodów środki na inwestycje sie skończą - jak rozwiązany jest ten punkt)


Będe bardzo wdzieczny za udzielenie odpowiedzi bo podejrzewam, że tresci zawarte w artykule "Nowe Śantipur - Projekt 2016" - DOTACJE a szczególnie informacja o zbiórce na projekt mogło zrodzić podobne pytania jak moje w głowach wielu wielbicieli.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 1 lis 2013, o 22:01 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Hari, hari!
Dziękuję Madhavo za pytania, rzeczywiście, w artykule zabrakło tego typu wyjaśnień, za co przepraszam i już śpieszę z odpowiedzią, którą udzielam w imieniu osób finansujących rozbudowę i remont świątyni, czyli Jacka i Ani.

Ad. 1, 2


Nic się nie zmieniło w ustaleniach zespołu i w udzielonych podczas Festiwalu Nama Hatta deklaracjach. Główni Darczyńcy mają odłożoną sumę pieniędzy na realizację zadań Projektu 2016. Jednak na obecnym etapie prac nie można dokładnie przewidzieć, jaka będzie ostateczna kwota inwestycji. Dlatego uruchomiliśmy projekt sponsorski, dzięki któremu, za uzyskane środki finansowe z Polski i z zagranicy, będziemy mogli sfinansować potencjalne, nieprzewidywane, dodatkowe prace.

Jako zespół, od początku świadomi byliśmy faktu, że mogą wystąpić nieprzewidywane koszta. W związku z tym, równolegle do prac remontowo-budowlanych, uruchomiliśmy projekt „GOURANGA”, który będzie wspierał finansowo inwestycję, zabezpieczał jej utrzymanie po remoncie, a także generował dodatkowe fundusze na wybudowanie w przyszłości (po etapie „2016”) zupełnie nowej świątyni, za większe pieniądze.

Dodatkowo, możliwość dołączenia się do tego wielkiego (jak na skalę naszej jatry) dzieła, jest szansą dla nas wszystkich na pozostawienie po naszym pokoleniu wyjątkowego śladu, czegoś, z czego będą korzystać kolejne pokolenia. Jest to również szansa dla każdej osoby, niezależnie, czy przekaże na ten cel złotówkę, czy 100 zł, na uczynienie postępu w życiu duchowym...

Jeszcze raz zacytuję Śrila Prabhupada: „Jeśli bhakta wydaje pieniądze, aby skonstruować piękną i kosztowną świątynię, konstrukcja ta nie jest materialna lecz duchowa (...). W służbie oddania nic nie jest materialne, wszystko jest duchowe. Wskutek tego bhakta obdarzany jest tzw. materialnym bogactwem dla postępu duchowego.” Komentarz Śrila Prabhupada do ŚB 6.16.29

Dodatkowo przypomina mi się historia z Ramajany, w której Pan Ramacandra docenił wysiłek pajączka dostarczającego małe ziarnka piasku na miejsce budowy mostu. Jego praca, mimo, że z punktu widzenia wielkich możliwości była mała, przyczyniła się do zadowolenia Pana, a tym samym uzyskania sukcesu w życiu duchowym tego pajączka. Jego czynności, wysiłek zostały połączone z Panem Ramą, poprzez próbę Jego zadowolenia. Pajączek dużo nie przeniósł i pewnie do dziś budowałby ten most, jednak nie to się liczyło...

Inny przykład, który przychodzi mi na myśl, to determinacja małego wróbelka, który zagroził oceanowi, że go osuszy, jeśli nie odda mu jego dzieci. Jego mikroskopijny wysiłek zyskał wsparcie Najwyższego Pana...

Podobnie i my. Nie mamy zbyt wiele, ale jesteśmy aspirującymi transcendentalistami, osobami które wierzą, że dzięki łasce Pana mogą przekroczyć uwarunkowania pozornego niedoboru :)
Spróbujmy potraktować to wydarzenie jako wspaniały festiwal, wspólny festiwal. Kiedyś Śrila Kryszna Kszetra Prabhu mówił podczas inicjacji, by życie duchowe było dla nas również wielką przygodą, radosnym przeżyciem :)

Dlatego zachęcamy każdego do tego wspólnego festiwalu budowania świątyni dla Kryszny i Jego Towarzyszy ! Przygoda szykuje się niesamowita. Już nie mówiąc o tym, jakie przygody będzie można przeżywać podczas wspierania przekazu Śri Caitanii w nowym, przestronnym miejscu...

Ad.3
Odpowiedzialność finansową i prawną wzięli na siebie główni Darczyńcy - Jacek i Ania oraz prezydent świątyni – Gauranga Avatar Prabhu.

Dziękuję raz jeszcze za pytanie Drogi Madhavo i z chęcią odpowiemy na wszelkie niejasności.

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 5 lis 2013, o 11:15 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Hare Kryszna

Bardzo serdecznie dziękuje za szerokie i dogłębne wyjaśnienia. Miło jest widzieć jak powstaje coś konstruktywnego w ogniu entuzjazmu i stoi za tym też przemyślane działanie.

Osobiście jestem bardzo szczęśliwy że taka idea mam miejsce bo ten czas ( okres w którym pojawił sie Pan Gauranga) jest bardzo wyjątkowy być może zewnętrze trudny ale jednocześnie charakteryzuje sie on dużą ilościa błogosławieństw, które w połączeniu z podporządkowaniem się Panu Gaurandze sa pewną receptą na sukces co do tego nie powinno być wątpliwości.

Pan Gauranga i Pan Nityananda to uosobienia zwycięstwa, sukcesu i pomyślności, dzieki temu wszyscy który im służą z oddaniem sukces maja gwarantowany.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 4 lut 2014, o 21:08 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Tak swoją drogą czy nadal macie na farmie krowy i wołki? Wiem ,ze kiedyś byly ... przyznam teraz zupełnie nie jestem zorientowany. Jeśli tak czy wiąże się ta z jakimiś wydatkami ? Remont obory , jakieś leczenie starszych zwierząt etc...z chęcią wysłałbym dotację ale właśnie na ten cel, związany z ochroną krow i bykow . Dzięki z gory za odpowiedz


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 10 lut 2014, o 16:09 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Balaji napisał(a):
Tak swoją drogą czy nadal macie na farmie krowy i wołki? Wiem ,ze kiedyś byly ... przyznam teraz zupełnie nie jestem zorientowany. Jeśli tak czy wiąże się ta z jakimiś wydatkami ? Remont obory , jakieś leczenie starszych zwierząt etc...z chęcią wysłałbym dotację ale właśnie na ten cel, związany z ochroną krow i bykow . Dzięki z gory za odpowiedz


Dziękuję Balaji, że pytasz o tą kwestię. Na farmie są wołki i krówki i niezbędny jest remont obory. Wiem, że bhaktowie pracują nad planem pozyskiwania dotacji na ten cel. Najbardziej zorientowaną osoba jest Gauranga Avatar Prabhu. Można do niego napisać na priva.

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 10 lut 2014, o 20:09 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Rameśvar das napisał(a):
Balaji napisał(a):
Tak swoją drogą czy nadal macie na farmie krowy i wołki? Wiem ,ze kiedyś byly ... przyznam teraz zupełnie nie jestem zorientowany. Jeśli tak czy wiąże się ta z jakimiś wydatkami ? Remont obory , jakieś leczenie starszych zwierząt etc...z chęcią wysłałbym dotację ale właśnie na ten cel, związany z ochroną krow i bykow . Dzięki z gory za odpowiedz


Dziękuję Balaji, że pytasz o tą kwestię. Na farmie są wołki i krówki i niezbędny jest remont obory. Wiem, że bhaktowie pracują nad planem pozyskiwania dotacji na ten cel. Najbardziej zorientowaną osoba jest Gauranga Avatar Prabhu. Można do niego napisać na priva.


Dziękuję za odpowiedz .Jeśli będzie coś wiadomo dajcie znać tutaj / oj nie chce mi się wchodzić w te prywatne , tym bardziej ,ze nie zam jego maila /. Jak najbardziej byłbym zainteresowany dotowaniem ochrony krow i byków ...Te organizacje zajmujące się ochroną zwierząt mają coś takiego jak wirtualna opieka nad danym zwierzakiem / głownie konie uratowane przed rzeźnią , a i krowy tez są / ..nie wiem czy Wy jesteście samowystarczalni jeśli chodzi o utrzymanie tych zwierząt / pasza na zimę, etc. / ? Anyway jak już coś będzie wiadomo daj znać . Poki co udało mi się znaleźć krowę i byka , które dobrzy ludzie ocalili przed rzeźnią ... i tam posłałem dotację .
Jakby co jestem zainteresowany takim projektem i cierpliwie czekam jak coś będzie wiadomo.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 20 mar 2014, o 12:51 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Balaji napisał(a):
Rameśvar das napisał(a):
Balaji napisał(a):
Tak swoją drogą czy nadal macie na farmie krowy i wołki? Wiem ,ze kiedyś byly ... przyznam teraz zupełnie nie jestem zorientowany. Jeśli tak czy wiąże się ta z jakimiś wydatkami ? Remont obory , jakieś leczenie starszych zwierząt etc...z chęcią wysłałbym dotację ale właśnie na ten cel, związany z ochroną krow i bykow . Dzięki z gory za odpowiedz


Dziękuję Balaji, że pytasz o tą kwestię. Na farmie są wołki i krówki i niezbędny jest remont obory. Wiem, że bhaktowie pracują nad planem pozyskiwania dotacji na ten cel. Najbardziej zorientowaną osoba jest Gauranga Avatar Prabhu. Można do niego napisać na priva.


Dziękuję za odpowiedz .Jeśli będzie coś wiadomo dajcie znać tutaj / oj nie chce mi się wchodzić w te prywatne , tym bardziej ,ze nie zam jego maila /. Jak najbardziej byłbym zainteresowany dotowaniem ochrony krow i byków ...Te organizacje zajmujące się ochroną zwierząt mają coś takiego jak wirtualna opieka nad danym zwierzakiem / głownie konie uratowane przed rzeźnią , a i krowy tez są / ..nie wiem czy Wy jesteście samowystarczalni jeśli chodzi o utrzymanie tych zwierząt / pasza na zimę, etc. / ? Anyway jak już coś będzie wiadomo daj znać . Poki co udało mi się znaleźć krowę i byka , które dobrzy ludzie ocalili przed rzeźnią ... i tam posłałem dotację .
Jakby co jestem zainteresowany takim projektem i cierpliwie czekam jak coś będzie wiadomo.


Drogi Balaji,
zrobiłem rozeznanie w Nowym Śantipur. Poniżej przekazuję nr konta i niezbędne dane do przelewu. W imieniu Prezydenta i Społeczności Nowe Śantipur serdecznie dziękuję za zainteresowanie się tym tematem. Pozdrawiam serdecznie :)

Nr konta: 22 1020 5095 0000 5002 0010 5585
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
Czarnów 21
58-400 Kamienna Góra
Tytuł przelewu: „ochrona krów” + imię

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 20 mar 2014, o 17:16 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Fajnie ...mam nadzieję ,ze uda Wam się rozwinąć ten projekt , bo chyba o to chodzi w farmach z Kryszną w tytule . Hmmm w sumie stronka obrazująca stado , na co idą ewentualne dotacje , trochę serca i powinno być dobrze:)...latwo pouczać ,ale fajnie ,ze zajmujecie się ochroną krow i bykow . Jutro albo w poniedziałek coś wyślę , a jeśli dobrze pójdzie to postaram się co miesiąc /prosiłbym jedynie o potwierdzenie ,ze te pieniążki doszły... na pw czy cos w tym stylu /

jeszcze raz dzięki za dobra inicjatywę miaszkancom NS i za zainteresowanie tematem Ramesvar


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 24 mar 2014, o 04:54 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Tu gdzie teraz jestem, tez jest projekt adopcji krow. Krowy maja swoje imiona i opisany harater i ksiazke (dane ojca i matki) czy zdrowie. A takze dostaje sie takie zabawne widomsci mejlem gdy cos sie zdazy np widzialem kilka "Twoja krowa o imieniu Surabii rozwalila brame zagrody": ) Albo "Twoja krowa jest dosc agresywna". Albo "musislmy wzywac weteryznaza bo zle sie czula": )


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 24 mar 2014, o 20:21 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Dzięki Pavan za sugestie i pomysly.
:D
pokłony

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 23 paź 2014, o 11:56 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
https://www.youtube.com/watch?v=XNEMVAlUAXI


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nowe Śantipur - Projekt 2016 - PYTANIA i KOMENTARZE
PostNapisane: 23 paź 2014, o 11:58 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
fajne video...pieniądze z przeznaczeniem na ochronę krow wyslalem wtedy wyslalem , ale nikt dotychczas nie odpowiedzial czy doszlo jak prosilem ... to jednak musi dzialać w dwie strony , inaczej się traci zainteresowanie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Moderatorzy: Rameśvar das, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL