Teraz jest 28 mar 2024, o 09:59


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: koncert charytatywny
PostNapisane: 11 wrz 2013, o 16:30 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Hare Kryszna!
Drodzy wielbiciele!

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o pomoc. 15 września (niedziela) w godzinach 12:00 - 16:00 na Rynku w Kamiennej Górze odbędzie się koncert charytatywny, w czasie którego zbierane będą fundusze na rehabilitację Wiktorii Wojciechowskiej, która jest koleżanką z klasy moich córek. W sierpniu zdiagnozowano u niej guza mózgu i wodogłowie. Obecnie przebywa na oddziale onkologii we Wrocławiu. Przeszła dwie operacje i jedną chemioterapię.

Zarówno rodzinie jak i organizatorom koncertu (zespołowi Harygma) bardzo zależy na obecności wielbicieli Kryszny. Możemy zaśpiewać, zagrać i zatańczyć oraz rozdawać prasadam.

Impreza będzie wyglądała w ten sposób, że w różnych punktach Rynku jednocześnie będą grały wszystkie osoby, które potrafią na czymś zagrać, (około 30 muzyków) zaś o godzinie 15:00 wszyscy muzycy mają wspólnie zagrać jedną melodię. Do naszej dyspozycji będzie dywan i karimaty, na których będziemy mogli usiąść i zagrać bhajan oraz namiot i stolik do rozdawania prasadam.

Bardzo potrzebujemy każdego wielbiciela, który mógłby nam pomóc. W tej chwili jest nas sześcioro: nasza rodzina (Sravaniya dasi, Visvakarma dasa i dwie dziesięcioletnie córeczki Gaura lila i Syama lila) oraz Trisama Prabhu i Vrindavanesvari Mataji.

Rodzina Wiktorii zaoferowała warzywa z własnego ogrodu. My możemy dać około 100 złotych na prasadam.

Bardzo prosimy o kontakt każdego, kto mógłby nam pomóc (zagrać, zaśpiewać, zatańczyć, pomóc przy gotowaniu, rozdawać prasadam, zasponsorować produkty do gotowania oraz naczynia jednorazowe - ugotujemy tyle na ile nas będzie stać)

Prosimy też o modlitwy w intencji Wiktorii i jej Rodziny, żeby w tej tragedii potrafili dostrzec łaskę Boga i odczuć Jego opiekę.

Kontakt: agata.zukowska@pamho.net
tel. 75 742 85 78

informacja o koncercie znajduje się na http://powiatowa.info/z-urzedow/1333-pomagramy

Z góry serdecznie dziękujemy

Wasza służka
Sravaniya dasi z rodziną


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 04:28 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Hare Kryszna!
Drodzy wielbiciele!

Padam do Waszych lotosowych stóp i błagam o pomoc.

Właśnie zauważyłam, że ogłoszenie o koncercie znikło w natłoku innych ważnych informacji podawanych na forum. Jeszcze raz bardzo proszę o przeczytanie tekstu w poprzednim poście oraz o wzięcie udziału w koncercie.

Rodzinie chorej dziewczynki oraz organizatorom koncertu bardzo zależy na obecności wielbicieli Kryszny. Przez kilka godzin możemy śpiewać Hare Kryszna i rozdawać prasadam.

Pięć lub sześć osób (w tym dwie małe dziewczynki) to trochę za mało. Nawet moje córki powiedziały, że odważą się zaśpiewać Hare Krsna oraz mantrę do Pana Nrsimhadeva i zagrać na harmonium.

Proszę roześlijcie mój poprzedni post do wszystkich znajomych na facebooku (nie jestem jego użytkowniczką, więc sama nie mogę tego zrobić).

Rozumiem, że poprzedniego dnia jest Ratha Yatra, a w piątek Radhasthami i wielu z Was może być już zmęczonych. My też będziemy uczestniczyć w tych świętach.

Bardzo Was proszę o pomoc. Aż mi się płakać chce, gdy dzwonię z telefonu stacjonarnego na komórkę do różnych wielbicieli i nie mogę znaleźć nikogo, kto powiedziałby, że przyjedzie. Maile też przychodzą z odmową lub nie dostaję odpowiedzi.

Jestem za to ogromnie wdzięczna mojemu Mężowi, córeczkom, Trisamie Prabhu i Vrindavaneśvari Mataji za natychmiastową deklarację pomocy na miejscu oraz Dvarakacyucie Prabhu za chęć przesłania dotacji na prasadam.

Proszę, dołączcie do nas!

Wasza służka,
Sravaniya dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 07:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Podbijam ważny wątek, oraz życzę Wam sukcesu w tej wzniosłej akcji.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 14:42 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Dziękuję bardzo za wsparcie, Purnaprajno Prabhu!

Dziś zadzwonił do mnie Govardhan Lal Prabhu. Najprawdopodobniej przywiezie na koncert swoją rodzinę i pomoże nam przewieźć prasadam oraz instrumenty. Być może jego żona pomoże przy gotowaniu. On sam natomiast będzie w tym czasie gotował obiad dla Sri Panca Tattvy.

Gauranga Avatar Prabhu też jest z nami całym sercem, ale nie wie czy uda mu się przyjechać.

Tiksna rupa Prabhu z Rodziną oraz Simha Gaura Prabhu też wyrazili swoje wspacie dla akcji.

Madhumati i Krsna Sambandha Prabhu z dziećmi chętnie przyjechaliby, gdyby nie praca.

Edytka i Ramesvar Prabhu też chętnie przyłączyliby się, gdyby nie brak czasu i funduszy.

Madhumangal Prabhu jest zbyt daleko, ale sercem z nami.

Dharma pala Mataji i Gargacarya Prabhu w tym czasie są zajęci.

Madhava Bhagavan Prabhu z żoną będą gotowali na Ratha Yatrę.

A może ktoś jeszcze mógłby przyjechać? Chociaż na godzinkę albo pół?
Prasadam, które będziemy rozdawać nie będzie ekadaszowe.

Wasza służka,
Sravaniya dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 12 wrz 2013, o 16:01 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Przyszły kolejne listy!
Bhaktavasa Govinda Prabhu i Yasioda Gopi Mataji są z nami sercem, ale zbyt późno się dowiedzieli o koncercie.

Mandakini Mataji najprawdopodobniej przyjedzie wraz z Mężem i przywiozą Trisamę Prabhu.

Bardzo dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami sercem, choć z wielu powodów nie mogą przyjechać.
Dziękuję wszystkim osobom, o których wspomniałam w poprzednim poście, a przy których imionach nie wymieniłam, że też są z nami sercem, choć inne zajęcia nie pozwalają im dołączyć.

Przyznaję, że informacja o koncercie dotarła do Was późno, ale jednocześnie było to zaraz po tym jak się o nim dowiedziałam. Wczoraj po południu zostały rozwieszone plakaty a od niedzieli wiedziałam, że koncert jest planowany. Trzeba było jednak czekać na dokumenty ze szpitala, żeby urzędy mogły wydać zgodę na publiczną zbiórkę funduszy oraz koncert. Wczoraj też rozmawiałam z organizatorami oraz rodziną Wiktorii.

Impreza odbywa się w tym terminie, gdyż przesunięty został termin innej imprezy mającej odbyć się w tym miejscu.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam w tej akcji.

Wasza służka,
Sravaniya dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 13 wrz 2013, o 07:33 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Hare Kryszna!
Dvarakacyuta Prabhu przelał 100 złotych na prasadam lub koszty przedsięwzięcia! Zamierza przyjechać na koncert, pomimo że we Wrocławiu ma mnóstwo służby związanej z Ratha Yatrą!

Dziękujemy!

Wasi słudzy,
Sravaniya dasi i Visvakarma dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 08:51 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Hare Kryszna!
Koncert charytatywny zakończył się sukcesem! Zebrane zostało 4833,81 złotych i 1 euro.

Tak jak w większości kraju w Kamiennej Górze panowała pochmurna i deszczowa pogoda. Na szczęście Zespół Harygma, będący jednym z organizatorów zapewnił nam namiot, stół i krzesła na Rynku, podczas gdy pozostali muzycy oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Publicznych w Pisarzowicach (dzieci, rodzice, nauczyciele i dyrekcja) schronili się pod podcieniami kamieniczek otaczających Rynek. Przez pierwsze dwie godziny deszcz nie padał.

Prasadam (ryż pulao, halawę, ciastka, kulki bakaliowe oraz czipsy drożdżowe) za sumę 250 złotych przyrządzili: Vrindavanesvari Mataji, Murari Caitanya Prabhu, Jayanti Mataji oraz Visvakarma Prabhu z rodziną)

W bhajanie oraz rozdawaniu prasadam i zbieraniu datków na rehabilitację Wiktorii wzięli udział:
Jasmina, Gaura lila, Syama lila (koleżanki z klasy Wiktorii), Govardhan Lal Prabhu, Bh. Karol, Visvakarma Prabhu, Sravaniya dasi, Mandakini Mataji oraz Jananivas Prabhu.

Atmosfera była bardzo przyjemna. Ludzie byli bardzo hojni i serdeczni. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni ze współpracy i chętni do dalszych wspólnych działań. Pani Dyrektor naszej szkoły powiedziała mi wczoraj, że również władze powiatowe, które objęły patronat nad wydarzeniem, były zadowolone z wyniku zbiórki publicznej.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim wielbicielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu będąc na Rynku z nami, gotując, składając się na prasadam, przekazując datki na rehabilitację Wiktorii oraz wspierając akcję swoją życzliwością.

Wasza służka,
Sravaniya dasi

Ps. Mandakini zrobiła kilka zdjęć (prosimy o udostępnienie), być może na facebookowym profilu zespołu Harygma też są jakieś zdjęcia. Jeśli ktoś z Was mógłby to sprawdzić i wysłać link, to byłabym wdzięczna.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 08:59 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Hare Kryszna!

Na 20 października 2013 roku (niedziela) planowany jest koncert charytatywny na rzecz pomocy wszystkim dzieciom, które w tym roku z powodu ciężkich chorób nie wróciły po wakacjach do szkoły. Koncert ma się odbyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Pisarzowicach.

Chciałabym zaproponować Dyrekcji Szkoły udział jakiegoś zespołu (lub solisty), w którym grają wielbiciele Kryszny.

Chętne osoby proszę o kontakt i przesłanie linka do utworu, który mogłabym przedstawić Dyrekcji szkoły, żeby można było dokonać wyboru.

Potrzebuję adresu mailowego do Madhumangala Prabhu.

Z góry serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.

Wasza służka,
Sravaniya dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 08:24 

Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 05:24
Posty: 9
Przesyłam link do telewizyjnej relacji z koncertu charytatywnego, która ukazała się w kamiennogórskim programie informacyjnym Flesz 18 września.

http://www.youtube.com/watch?v=z-gyxrQN ... waMT6gz27A


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: koncert charytatywny
PostNapisane: 23 wrz 2013, o 09:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Dziękuję za wideo i gratuluję sukcesu! :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL