Teraz jest 28 mar 2024, o 17:17


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kirtanananda Swami nie żyje
PostNapisane: 12 lis 2011, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Lepsza googlowo-polska wersja, niż żadna polska wersja. Dlatego dziękuję Ci Waldemarze, za ponowne zamieszczenie tego listu w tym wątku, co podkreśla jeszcze bardziej jego istotę i wagę.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kirtanananda Swami nie żyje
PostNapisane: 25 lis 2011, o 04:14 

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:40
Posty: 234
Jeszcze jeden godny uwagi list Śrila Prabhupada:

Letter to: Umapati
Calcutta
23 November, 1967
67-11-23
“Any good soul who approaches me once for spiritual enlightenment is supposed to be depending on my responsibility to get him back to Krishna, back to home.

The disciple may misunderstand a bona fide spiritual master being obliged to do so under pressure of Maya’s influence. But a bona fide spiritual master never lets go a devotee once accepted. When a disciple misunderstands a bona fide spiritual master, the master regrets for his inability to protect the disciple and sometimes he cries with tears in the eyes.

We had an experience while my Guru Maharaja was alive. One of His disciples who accepted sannyasa was one day forcibly dragged by his wife. My Guru Maharaja lamented with tears in His eyes saying that He could not save the soul.

We should always, therefore, be careful in the matter of being attacked by Maya’s influence and the only means of guarantee is to chant Hare Krishna offenselessly.

The greatest offense is to defy the spiritual master and to act sinfully, thinking in the strength of chanting. If a man thinks that chanting will save him from all kinds of sinful reaction deliberately committee. by him, then he becomes the greatest offender.

By chanting Hare Krishna certainly we become free from all sinful reactions, but that does not mean that we shall deliberately commit sins and counteract it by chanting.”

Srila Prabhupada letter to Umapati, Nov. 23, 1967


List do: Umapati
Kalkuta
23 listopada 1967
67-11-23
"Każda dobra dusza, która podchodzi do mnie raz do duchowego oświecenia ma być w zależności od mojej odpowiedzialności, aby go z powrotem do Kryszny, z powrotem do domu.

Uczeń może nie rozumieją bona fide mistrza duchowego jest do tego zobowiązany pod presją wpływ Maya. Ale nigdy nie bona fide mistrza duchowego puszcza wielbiciel raz akceptowane. Gdy uczeń nie rozumie bona fide mistrza duchowego, mistrz żałuje jego niezdolność do ochrony ucznia i czasami płacze ze łzami w oczach.

Mieliśmy doświadczenie, podczas gdy mój Guru Maharaja był żywy. Jeden z Jego uczniów, którzy przyjęli sannyasę pewnego dnia siłą przeciągane przez jego żonę. Mój Guru Maharaja ubolewał z łzami w oczach mówiąc, że nie mógł ocalić duszę.

Zawsze powinniśmy więc być ostrożni w kwestii zaatakowany przez wpływ Maya i jedynym sposobem zabezpieczenia jest intonowanie Hare Kryszna offenselessly.

Największym przestępstwem jest walczyć z mistrzem duchowym i działać grzesznie, myśląc w siłę śpiewania. Jeśli ktoś myśli, że śpiewanie uratuje go od wszelkich grzesznych reakcji celowo komisji. przez niego, a następnie staje się największym przestępcą.

Przez intonowanie Hare Kryszna z pewnością staniemy się wolni od wszystkich grzesznych reakcji, ale to nie znaczy, że będziemy celowo popełnić grzechy i przeciwdziałać poprzez śpiewanie ".

Prabhupada list do Umapati, 23 listopada 1967


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL