Teraz jest 28 mar 2024, o 10:42


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 19:56 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Tragiczna i tajemnicza sprawa. Na vrindzie Kamil podał wiadomość: użytkownik vrindy o imieniu Filip z wioski Łobza, zainteresowany Świadomością Kryszny, został znaleziony martwy na polu Woodstock w Kostrzyniu 3 marca:

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.d ... /104798966

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,C ... caid=6c20c

Młody chłopak...

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 20:58 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
kurcze jak widać natura materialna nikomu nie odpuszcza ... przykra sprawucha ...

na Harinamie tez był zalogowany search.php?author_id=38&sr=posts

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 14 kwi 2011, o 21:34 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Tak, ponura sprawa, jego wiadomości z 2007 tchną optymizmem i pozytywnym myśleniem, tak jakby wybrał to miejsce symbolicznie, aby popełnić samobójstwo. Poprawka: pochodził z miasta Łobez. Szkoda chłopaka...

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 08:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Rozmawiałem z nim, pisał do mnie kiedyś - jeszcze na vrindzie. Chyba dwa lata temu spotkaliśmy się na Woodstocku. Powiedział, że po usłyszeniu maha mantry położył się na ziemię i płakał. Niezwykła osoba - walczył ze sobą. Widać, jak bardzo Kryszna był mu bliski. Proszę Kryszno, opiekuj się Nim.

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Jest mi niezmiernie przykro słyszeć o jego odejściu. :( Braliśmy razem udział w interesujących dyskusjach. Czy popełnił on samobójstwo? Czy już stwierdzono przyczynę zgonu?

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 15 kwi 2011, o 09:25 

Dołączył(a): 1 lut 2007, o 13:28
Posty: 175
Hare Kryszna!Osobiście nie znalem człowieka ale dziś pomodlę się do Pana Giriraja za Jego pomyślność.Żeby w taki czy inny sposób powrócił do Kryszny!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 16 kwi 2011, o 00:28 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Purnaprajna napisał(a):
Jest mi niezmiernie przykro słyszeć o jego odejściu. :( Braliśmy razem udział w interesujących dyskusjach. Czy popełnił on samobójstwo? Czy już stwierdzono przyczynę zgonu?


Wygląda na to, że się powiesił. No chyba, że ktos mu "pomógł"...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 09:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
Jestem w kontakcie z policją z Kostzryna w tej sprawie. Gdy będę znał jakieś szczegóły poinformuję Was.

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 10:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
Czy ktoś z Was zna nazwisko Kamila i jakiś kontakt do niego?
Czy znacie jakieś dane personalne Filipa? Jesli tak proszę o wiadomość na priva.

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 18 kwi 2011, o 20:20 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Przykra sprawa/

Wrazliwi nie wytrzymują,tych czasów.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 02:47 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Gauranga Avatar das napisał(a):
Przykra sprawa/

Wrazliwi nie wytrzymują,tych czasów.



Hmm, tak mogło być ale mogło tez byc inaczej. pare lat temu (2006) Filip napisał na vrindzie w wątku o samobójstwie-
Cytuj:
Cytat: flipmode
A gdyby popełnić samobujstwo by szybciej osiągnąć krsnalokę?lub chociaż nastepną szansę wejścia w ciało ludzkie?pewnie byłaby to obraza,lecz czy cel nie uświęca środków?
A gdyby zabijać zwierzęta po to by przyspieszyć ich transmigrację duszy do ciała ludzkiego?i czynić to z pełną świadomością robienia grzesznych czynów,lecz dbając o dobro innych dusz,by mogły szybciej osiągnąć kryszne, a sami liczyć się z konsekwencjami?Czytałem dzieła Prabhupada,i bywały tam analogiczne sytuacje,w których taka dusza,dbająca nie o siebie lecz o innych,była nazywana wielką duszą.Może ktoś zna cytat z gity wyjaśniajacy tą kwestie?albo ciekawą spekulacje? HARE KRSNA


Kto wie co mu chodziło po głowie?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Hare Kryszna

Kochani Wiasznawowie
W tamtym tygodniu rozmawiałem z Jagat Siwą Prabhu, który zwrócił uwagę na problem samobójstw wśród naszych znajomych, nie wiedzieliśmy nic o bh. Filipie. Kolejna osoba. Nasza rozmowa nie zakończyła się specjalną konkluzją, poza tym, że trzeba być czujnym i pomagać jeden drugiemu, czasami zapominając o swych obowiązkach, pracy itd, kosztem osoby potrzebującej...

Są różne etapy życiowe, różne stany mentalne, gdzie czasem świat się wali, nie widać sensu, czuje się własną bezradność i pragnie się szybko wracać do domu do Kryszny.
Na pewno nie jest to droga polecana przez Acaryów.
Gouranga Prabhu słusznie zauważył że są wśród nas osoby bardzo wrażliwe. Motywacje wielbiciela nie są łatwe do odgadnięcia.
Nawet Sanatan Goswami chciał się targnąć na siebie i Pan Gauranga Go przystopował.

W czasach Śrila Prabhupada pewien sannyasin, który nie wytrzymał celibatu, również oddał się pod opiekę Gangi. Śrila Prabhupad powiedział - że nie było to potrzebne.

Z tym tematem wiąże się pewien dialog...
Jest on dość wyraźnie ukazany w filmie
Sunset Limited
poniżej link
http://www.kino.pecetowiec.pl/video/10477/Sunset-Limited--2011--napisy-pl

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 10:08 

Dołączył(a): 14 sty 2011, o 21:38
Posty: 63
Gauranga Avatar das napisał(a):
Przykra sprawa/

Wrazliwi nie wytrzymują,tych czasów.


Ja słyszałem swego czasu że słabi odbierają sobie życie,może i coś w tym racji ale Gauranga też masz rację w tym co napisałeś

_________________
http://www.myspace.com/566634817


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 12:13 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Ja mam wielu znajmych (nie zwiazanych z Hare Kryszna) Ktorzu poplnili lub probwali popelnic samobujstwo. Raz jedna moja kolznaka wziela tabletki i gdyby nie nowczsna medycyna to by bylo po niej. Odwdzilem ja w szpitalu we Wrocawiu. Byla tam specjalna sama dla niedoszych samobujcow. Byla tam kobeta oko 50 ktra targnela sie na zycie bo znalazla dowdu ze maz ja zdradza. Dziwczyna 17- latka bo zaszla w ciaze, i nie wiedziala jak to powdziec rodzicom itp w sumie okolo 8-9 osob kazda histria inna, wyjatkowa.

Tzreba byc uwaznym, dobrym obserwaterm, wiedziec jak sie rozmwa itp/. Zwracac uwage na rozne detale. Sa ludzie ktorzy pisza mustwo inni napisza zdanie i prztrwija wewnatrz wewnatrz i jeszcze raz wewnatrz. Na to wsztsko tzreba zwrcic uwage.

Ja osobscie staram sie prznajmij najbardziej wyraznie rzeczy naprawiac na tym swiecie. Jak chocby ta hiostria z uczniami NM piszacymi ze Herikesia jest oszustem. Trzeba zwracac uwage i naprawiac zle patzrenie, nie prawdzwe rzeczy itp Wsztsko sie wierza erazem


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Flipmode nie żyje
PostNapisane: 28 sie 2011, o 07:15 

Dołączył(a): 28 sie 2011, o 07:06
Posty: 3
Przykre.
Właśnie wczoraj znalazłam go na forum i zobaczyłam,że jest z Łobza,czyli z mojego województwa i wysłałam mu pozdrowienia..a dzisiaj zobaczyłam,że nie żyje..
Nie jest łatwo żyć w tym świecie, postanowiłam dlatego ograniczyć zaangażowanie w sprawy materialne do minimum(żadnego udziału w tzw. "wyścigu", robienie kariery, itp), bardzo pragnę prostego życia, bez utraty energii na niepotrzebne rzeczy. Narazie muszę kilka spraw poukładać, wyjść na prostą..jest mi ciężko, nie mogę dojść do siebie po rozpadzie długiego związku, nie mam swojego domu..też wiele razy myślałam o samobójstwie, ale wiem, że to tylko jeszcze bardziej wszystko skomplikuje i przyniesie jeszcze większe cierpienie..Pozdrawiam ciepło:)
Hare Krsna!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL