Teraz jest 28 mar 2024, o 22:02


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 10 maja 2010, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
madhava napisał(a):
... konsekwencje z banowaniem włącznie, podobnie jak w przypadku użytkowania Premdas.

Moja przyjacielska rada jest taka, że odradzałbym mu wybranie "Premdas2", jako nowej nazwy użytkownika, kiedy będzie się tu jutro ponownie rejestrował.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 16 maja 2010, o 16:09 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Pojawia sie tez pytanie co zroibic zeby bhaktowie z Iscjionu nie odchdzili.
Znaczy czasmi sie uwaza ze to dobrze ze odchdza ze tak powinnio byc i ze tym sie martwic nie trzeba widocznie sa matejalistami.

Jednakze byc moze dalby sie zrobic by nie odchdzili, bysmy sie wzajmnie wspierali itp.
no i co jest powdem


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 17 maja 2010, o 07:41 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Pavana Caitania napisał(a):
Pojawia sie tez pytanie co zroibic zeby bhaktowie z Iscjionu nie odchdzili.
Znaczy czasmi sie uwaza ze to dobrze ze odchdza ze tak powinnio byc i ze tym sie martwic nie trzeba widocznie sa matejalistami.

Jednakze byc moze dalby sie zrobic by nie odchdzili, bysmy sie wzajmnie wspierali itp.
no i co jest powdem


Tak, to wazny punkt!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 18 maja 2010, o 13:40 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Wydaje mi sie ze da 2 powdy odchdznia bhaktow z ISCKONU na rzecz np; NM.

1) upadek lub brak jakiegos Guru.
Osoba szuka guru i znajduje starszego vaiszanwe, ktory nie upadnie (niezaleznie cyz jest czysty czy nie, nie upadnie)

2) Organizacyjne bledy, brak wsparcia itp.

---
Moja odpowiedz;

Jelsi idzie o ad2) orgaznizacyjne bledy to tu mozna wiele poprawic. Mozna sie uczyc co robic by bhaktwie czuli sie bardziej wspierani. ISCKON bardzo postawil na nauczanie a czamsi zawodzi tak zwana druga linia, czyli dbanie juz o istnijacyhc bhaktow. Obserwujac NM widze ze on jakby stawia na 2 linie i mysle ze to wazny punkt.

ad1.
Upadek Guru to powazna sparawa. Sa osoby ktre mialy po 3 guru. Moze jestem ekstermista ale uwazam ze mozna prznalezec do ISCKONU a miec Guru z poza isckonu. Mam na mysli prznaleznsc orgazniacyjna i podazanie za Naukami Pranhupada a np; znaleznie guru ktry jest poza isckonem.

Warto tez chyba takim osobom wytmaczyc ze Srimad Bhawatam mowi wiele o upoadach i upadki sa poterdzneiem ze pisma swiete mowia prawde a nie ich zapzreczniem. Upadki powinny wzmacniac nasza wiare w Pisma Swiete.:)

Warto tez przypomiec ze czesto te upadki sa spwdowane nie mniej nie wiecej tylkjo miloscia dla Prabhupady. Osoby ktre przyjmwaly Sansjase mialy czesto po 20 lat. Rezygnujac ze swego mlodego zycia po to by zadwalic Kryszne i by ten ruch mugl siue szerzyc. UPadek spaowdwany oddaniem mlodego zycia Krysznie- jest moim zdaniem chgwalebnijszy niz nie-upadek bez oddania sie Krysznie.

---
Uwazam ze nad puntem brakow ogranzacyjnych i wzajmnego dbania mozna by popracowac. ALe zajmie to czas...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 19 maja 2010, o 05:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Ciesze się, że poruszyłeś ten punkt, który leży mi na sercu już od wielu lat.
Mówi się - wina jest zawsze po obydwu stronach.
1. Gdybyśmy byli idealni to nikt by nie chciał porzucać naszego towarzystwa.
2. Z drugiej strony ktoś korzysta ze swego wolnego wyboru i odchodzi.

Dla nas może być istotnym to na co sami mamy wpływ, czyli na naszą organizację.

Pamiętam jak jakiś czas temu dostawałem inicjacje i nasz Guru Maharaj powiedział bardzo ciekawą rzecz - chciałbym byście traktowali wypowiedzi moich braci duchowych jak moje własne.
Dało mi to dużo do myślenia, bo czasem te wypowiedzi są całkowicie różne :-)

Z drugiej strony zrozumiałem geniusz Śrila Prabhupada, który łączył wspaniałe cechy wszystkich swych szczerych sług w jednej osobie. Bo przecież uczniowie odzwierciedlają cechy nauczyciela.
Każdy z nas może podkreślać wagę określonego punktu w temacie, a wyobraźmy sobie jak suma wszystkich wszech-pomyślnych instrukcji jest uosobieniem Śrila Prabhupada.

HH Prahladananda Maharaj odpowiedział nam na pytanie - dlaczego wielbiciele odchodzą? - bo brakuje świadomości Kryszny.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 19 maja 2010, o 12:34 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Zawsze mozna na wsztsko spojrzec od strony analityczno-organizacyjnej i od strony bhakti.
Np; bustwa sila przychdza gdy bhakta ma oddanie a z drugij strony ktos jedzie, ktos przywozi itp. Czy nauczanie Indradumny mahardza, jest bhakti ale jest i orgaznowanie itp.

Ja jestem teraz w Lodnynie i obserwowalem ja dziuala tutajsza spolcznosc Gaudja Math od NM. Taka ciekawstka wlasnie. Raz do roku przyjedza sanjasin, ktory spedza w LOndynie misiac odiwdzajac grihastow , spiac co noc u innego gruhasty. Poznaje ich prblemy i sie opikuje. Choc raz widzialem bo bylem na takim sptkaniu jakie gupie i ile tolrancji ze strony takiego sanjasina poatzreba by sluchac nawet tylu narzekan itp.

Po miesiacu takiej wizyty zdaje sie ze jatra jest wzmocniona. Sanjasin tez posiweca kazdego roku jeden misciac (na jesieni) od odwiedziny LOndynu i mijscwych bhaktow. Jest to jakby jego sluzba.

Widac wiec roznice, w Isckonie widze ze bardziej energia idzie na nauczanie tutaj pratycznie ten sanajsain posiwca enargie na poznawanie grihastow.

To taka mysl do puntu drugigo, zwiazna z orgazniacja. Aczkowiek oczyscie masz racjie, brak swiadomsci Kryszny. Gdynym porwnal pytania zadawane temu sansinowi to napewno nie sa z regoly one zbyt swiadome, choc sa rozne..


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 25 maja 2010, o 16:34 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Drogi Prabhu, dzieki za info z Londynu :)
Pozdrawiam - Hare Krsna! :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL