Teraz jest 28 mar 2024, o 20:30


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rekreacja starszych?
PostNapisane: 5 mar 2014, o 20:52 

Dołączył(a): 20 lip 2012, o 20:15
Posty: 17
Hejka ludziki!

Mam nadzieję, że mi pomożecie, bo mam nie lada dylemat. Chciałem być rehabilitantem, ale z różnych przyczyn się nie udało. Teraz chciałbym (poniekąd) wrócić do pierwotnego pomysłu, ale dla odmiany zając się rekreacją osób starszych. Mam już trochę doświadczenie w tym temacie - głównie wolontariat + staż. Więc wiem jak praca wygląda. Inna sprawa czy jest zapotrzebowanie na takie "usługi" Waszym zdaniem? Moim zdaniem pójście na taki kierunek ma przyszłość bo 1. społeczeństwo się jednak starzeje i to jest fakt, 2. nie tylko w naszym kraju, 1+2= powinny być jakieś perspektywy na pracę w przyszłości. Mylę się?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rekreacja starszych?
PostNapisane: 11 mar 2014, o 21:04 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Ostatnio rozmwialem z jednym bhakta ktory sie zajmuje masazami medycna natralna, jakimis glodwkami leczniczymi itp itd. A jako ze rozmwa sie to czyla w Miami na Florydzie wiec poszla w podbnym kiernku jak mowisz. Z tego powdu ze Floryda ma cieply klimat, emeryci i recisci z calego USa przjedzaja tam donac zywota na stare lata w cieple nad oceanem itp.

Jest tam tez duza Swiatynia Radha- Kryszna.(Hare Kryszna). A jako ze jak zapewne wiesz uczniowie Prabhupada ktorzy w latchg 60-tych i 70-tych byli mloidzi teraz zacznaja wchdzic w wiek podeszly, bhakta ten wpadl na pomysl ze skoro zwykli ludzie robia domy odpoczynku na starosc i dzistyki tyscy amryknow przjedza na Floryde mozna by cos takiego takie mijsce opieki zrobic dla straszych uniow Prabhupda.

Bylo by to polacznie sluzby oddania tym pelnym szacnku duszom. A z drugiej strony i opiekna dla nich a takze mozliwosc pelninia sluzby i zdobywania wiedzy bezpoisrednio u dosdcznych madrych osob. Obie strony by mogly na tym kozystac. Bhakta tylko sie zastwialm jak to zorganizwac czy moze na teranie swiatyni (swiatyni to dawany kosciul odkupiny od jakigos wyznania chrzesjasego wraz z przyleglymi budynkami wiec mijsca jest sporo) czy jakos nie opodal.

Narazie jest to jednak w sferze planow czy marzen. Choc mysle ze pomysl dobry. Pewnie wymaga dopracowania pod wzgedem finansowym itp ale sama idea jest ok. Juz teraz niktrzy uczniwie Prabhupada przjedzja na Floryde, ale robia to na zasadzie jakby prwatnej tak jak inni amerykanie.

Mysle wiec ze to dobry pomysl, z tym ze trzeba wieciec ze narazie w stanie pomyslu a nie realizacji jeszcze.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL