Teraz jest 28 mar 2024, o 14:05


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: GBC
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 04:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Cytuj:
Rezolucja GBC - jak ją rozumieć?
Hari,

mam pokojowe pytanie; jak rozumieć poniższą rezolucję GBC?

W 1999r. GBC napisało rezolucję na temat dialogu miedzy religijnego, jest przetłumaczona i zamieszczona chyba nawet tutaj.

Teraz mamy następną rezolucję, która jasno stwierdza stosunek Iskconu do innych sang.


ISKCON Law (extract) Published August 30, 2013

8. 2. 1. 4. The GBC reminds all ISKCON devotees of Srila Prabhupada’s instruction that in general we should avoid the association of his Godbrothers and other spiritual groups unless one has permission from a GBC member for some specific purpose. Intimate siksa association is prohibited from non-ISKCON spiritual masters.



8. 2. 1. 5. Devotees who live and work within ISKCON must be initiated in ISKCON, except one previously initiated by a recognized sampradaya who later wants to join and serve in ISKCON under the approval and direction of the local GBC.



8. 2. 1. 7. In obedience to the instruction of Srila Prabhupada, the GBC directs that the members of ISKCON should respect all senior Gaudiya Vaisnavas outside ISKCON, but should not intimately associate with them, personally or through printed or recorded media, for guidance, teaching, instruction, or initiation as their presentation of Krishna consciousness often differs from that of Srila Prabhupada in emphasis, balance, and other aspects of both teaching and practice.



7. 2. 4. Devotees who live or serve in ISKCON may take initiation only from ISKCON approved gurus.



7. 2. 4. 1. ISKCON members who in violation of ISKCON law take initiation from gurus who have not been approved to initiate in ISKCON shall not be permitted to serve within ISKCON. If the non-approved guru has an institution or ashram outside ISKCON, then according to standard etiquette, his disciples should serve within the institution of their guru and should not serve within ISKCON...


Pytanie przedrukowane z innego forum

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 04:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Cytuj:
Tekst źródłowy: http://krishna.org/correcting-iskcons-f ... ru-system/

Tłumaczenie: Jagadisha das

Będąc ożywionym przez tak wiele prowokujących do myślenia obserwacji i koncepcji na temat guru-tattvy i instytucji ISKCON-u, czuję potrzebę wyrażenia pewnych idei i mojego zrozumienia tego tematu.

Śrila Bhaktivinoda Thakura, podczas wskrzeszania ruchu Sankirtana Śri Caitanyi Mahaprabhu zrozumiał, że zmasowane zadanie rozprzestrzeniania Świadomości Kryszny na całym świecie, do każdego miasta i do każdej wsi, nie będzie możliwe bez kolektywnego wysiłku zadedykowanych wielbicieli i to przez kilka pokoleń. Dlatego widział on potrzebę powołania instytucji i przedstawił jej plan w formie jego “Namahatta” (Bazaru Świętego Imienia) i “Visva Vaisnava Raja-Sabha” (Królewskiego Stowarzyszenia Vaisnavów z Całego Świata). Śrila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura nadał kształt tej koncepcji pod postacią jego “Gaudiya Matha”, a kiedy instytucja ta rozpadła się, Śrila Prabhupada wskrzesił ducha jego Guru Maharaja poprzez ISKCON.

Ważne jest, by zwrócić uwagę na fakt, że Śrila Bhaktivinod Thakur, Śrila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura i Śrila Prabhupada, wszyscy trzej, przykładali większą wagę do instytucji niż do swego własnego autorytetu. Mimo, że byli oni założycielami i organizatorami swoich instytucji, przyjęli w nich pozycje zwykłych członków. Na przykład Śrila Bhaktivinoda Thakura indentyfikował się z pozycją zamiatacza Namahatta. Śrila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura nazywał siebie sługą Gaudiya Matha, a Śrila Prabhupada identyfikował się jako zwykły członek Zarządzającego Ciała ISKCON-u (GBC).

Mimo, że Śrila Prabhupada rozprzestrzenił Świadomość Kryszny na cały świat w zdumiewająco krótkim okresie dziesięciu lat, wiedział on, że nie będzie ona w stanie dotrzeć do każdego miasta i do każdej wsi za jego życia; a raczej, że będzie na to potrzeba całych pokoleń. Dlatego był taki stanowczy co do skuteczności kontunuacji jego misji poprzez ISKCON. Osobistości takie jak Śrila Bhaktivinoda Thakura, Śrila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura i Śrila Prabhupada przychodzą obdarzyć ten świat łaską "raz od wielkiego dzwonu". Jest to bezprzyczynową łaską Śri Caitanyi Mahaprabhu, że te trzy wielkie osoby pojawiły się sukcesywnie jedna za drugą. Ich pojawienie się na tej planecie było w zasadzie boską aranżacją Śri Caitanyi Mahaprabhu by wskrzesić Jego Ruch Sankirtana i wypełnić Jego przepowiednię, że Świadomość Kryszny rozprzestrzeni się do każdego miasta i do każdej wsi. Mimo, że będąc upełnomocnionymi przez Śri Caitanyę Mahaprabhu mogli osiągnąć wszystko co chcieli i mogli dokonywać cudów, jednak dla spełnienia najwyższego celu misji Śri Caitanyi Mahaprabhu położyli oni nacisk na zbiorową kontynuację tego Ruchu poprzez instytucję. Śrila Bhaktisidhanta Sarasvati Thakura był niezwykle znakomitą osobą, która przyciągnęła do Gaudiya Matha niezliczone rzesze luminarzy jego czasów. Jednak wkrótce po jego odejściu, mimo obecności tych luminarzy Gaudiya Matha rozpadła się i nauczanie Świadomości Kryszny praktycznie ustało.

Śrila Prabhupada wytłumaczył, że stało się to dlatego, że większość jego prominentnych uczniów nie była w stanie zrozumieć doniosłości kontynuacji jego misji poprzez instytucję jaką założył. Oni trzymali się tradycyjnej koncepcji i doszli do wniosku, że duchowa spuścizna nie może być skutecznie kontynuowana poprzez instytucję zarządzaną przez grono zwykłych menadżerów. Przeciwstawili się instrukcji swego mistrza duchowego i wyznaczyli acaryę [który ostatecznie upadł], a instytucja, którą tak drobiazgowo budował zawaliła się.

By uchronić od takiej niefortunnej możliwości ISKCON, Śrila Prabhupada z naciskiem powtarzał nam byśmy nie popełnili tego samego błędu jaki zrobili jego bracia duchowi po odejściu jego Guru Maharaja. Zalecał nam kontynuowanie misji pod autorytetem zbiorowej struktury zarządzającej. Niemniej jednak, po odejściu Śrila Prabhupada, i my w ISKCON-ie zrobiliśmy podobny błąd. Myśląc, że Śrila Prabhupada wyznaczył 11 sukcesorów wpadliśmy w ten sam syndrom wyznaczania duchowych liderów instytucji, zakładając, że po odejściu Śrila Prabhupada to oni odziedziczyli ISKCON.

W roku 1987, jakieś 10 lat po odejściu Śrila Prabhupada, problem tego błędu został podniesiony przez niektórych zainteresowanych liderów ISKCON-u, ale nie został w pełni naprawiony. Przez dodanie następnych guru i pozwolenie im na inicjowanie uczniów, błąd ten został tylko do pewnego stopnia rozmyty, ale nie tak naprawdę naprawiony.

Niedawno GBC boleśnie uświadomiło sobie, że dzięki temu błędowi powstała w ISKCON-ie równoległa linia władzy (autorytetów), co spowodowało poważny uszczerbek dla instytucji, oraz zdławiło wzrost Ruchu. Bardzo chwalebne jest to, że GBC podeszło do zagadnienia poważnie i ciężko pracuje by ten błąd naprawić.

W celu efektywnego powołania instytucji potrzebne są dwa zasadnicze elementy – głowa instytucji i jej struktura zarządzająca. W ISKCON-ie musimy mieć pełną jasność co do tego, że głową naszej instytucji jest Śrila Prabhupada i że będzie on nią tak długo, jak długo będzie istniała sama instytucja. Strukturę zarządzającą natomiast ustanowił sam Śrila Prabhupada i jest nią GBC, prezydenci świątyń, liderzy departamentów itd. i musi być ona tak funkcjonować bez odchyleń.

Gdyby porównać instytucję jaką jest ISKCON do struktury korporacyjnej, to musielibyśmy uznać, że właścicielem ISKCON-u jest Śrila Prabhupada, a inni liderzy tej instytucji są menadżerami. Menadżerowie zarządzają i mimo, że otrzymują oni swoją zapłatę oraz bodźce do działania, zysk należy do właściciela. W ISKCON-ie ważne jest abyśmy jasno rozumieli fakt, że w ISKCON-ie wszystko należy do Śrila Prabhupada, nawet wielbiciele. Wtedy dopiero ten dławiący rozwój ISKCON-u błąd zostanie naprawiony i Ruch Świadomości Kryszny ponownie zacznie rozwijać się wielkimi skokami.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 04:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Pytanie
Jak mam rozumieć to ze Guru musi być Uttama, czystym wielbicielem Kryszny, a widzimy obecnie tak wielu Guru?
HH Gour Govinda Maharaja (4july92 Bhuvanesvar darsan)
Dwie strony są tu, organizacyjna i duchowa, twoje pytanie dotyczy tej organizacyjnej. Bez przyjmowania uczniów, organizacja zawali sie. "Chcesz być Guru. Dobrze możesz pełnić te role." Tak czy inaczej trzeba utrzymać społeczność. To jest po stronie organizacyjnej. Chcą być guru, chcą mieć pozycje. To wszystko jest materialne nic poza tym. Oni robią prace dla społeczności. Tworzą zony, zarządzają nimi. Jak inaczej światowa organizacja może funkcjonować?

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 18 wrz 2013, o 18:20 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Podoba mi sie ze tym razem pytanie nie jest ukryte w temacie o raganuga, czy tez o Radharani:)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 08:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Pavana Caitania napisał(a):
Podoba mi sie ze tym razem pytanie nie jest ukryte w temacie o raganuga, czy tez o Radharani:)

Czyli jest postęp! Idzie nowe? :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 15:28 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Śmiesznie z tym strachem przed GBC - jakieś przewrażliwienie niektórych. Osobiście nie mam kontaktu z GBC ani oni ze mną - ale zarządzać ktoś musi bo chaos to szajs. Czy z błędami czy bez - jak to wpływa na moje codzienne intonowanie czy wspólną służbę z bhaktami? Mój codzienny problem to reakcja na budzenie komórki o 5 rano: czy wstaję i mantruję maha-mantrę czy rzucam telefonem o podłogę i odwracam się na drugi bok? To jest warte przepracowania i skupienia. Nasza własna wewnętrzna droga duchowa.

Im więcej strachu i szumu wokół władz Iskconu tym mniej myślenia o Krysznie. A poczytajmy sobie teraz w chłodne dni opis jesieni z Kryszna-book i codziennie jakąś rozrywkę z tej książki, mantrujmy i Kryszna da nam wewnętrzną radość.

Co za temat... GBC i ich defekty, wieje nudą i szambem... kto to lubi ten średnio za Kryszna tęskni - już lepiej sobie włączyć stare dobre GBH ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 15:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Radhakanta das napisał(a):
Co za temat... GBC i ich defekty, wieje nudą i szambem... kto to lubi ten średnio za Kryszna tęskni - już lepiej sobie włączyć stare dobre GBH ;)


Ciekawe, czy to misja życiowa, defekt psychiczny, czy też rozładowanie pozostałości młodzieńczej energii buntu, w wieku średnim, i starszym? Tak, czy siak, coś jest nie tak; i jak mawiał mój ojciec: "Piotrusiu, nie bij tatusia, bo się spocisz". :)



Obrazek

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 16:49 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Tak się spodziewałem Prabhu że 'chwycisz' za końcówkę mojej wypowiedzi - może przeoczyłeś część pierwszą i stąd taki radykalny koment. Chciałem uniknąć scenki, którą tu przedstawiłeś a która pojawia się często przy omawianiu kwestii GBC.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Chyba mnie opacznie zrozumiałeś, Radhakanto. Mój komentarz i pytanie dotyczy osób chronicznie lubujących się w krytykanctwie wielbicieli z ISKCONu, a w tym i GBC. Zgadzam się w 100% z tym, co napisałeś. Przepraszam, jeżeli nie było to jasnym. Na zgodę, załączam zdjęcie kota. :)


Obrazek

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 19 wrz 2013, o 18:25 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
tAAK, opacznie, potem skumałem, że chyba nie o to chodziło i wyszły "Kosmiczne Jaja" (skoro filmowo :) Luzik, brak ostrości umysłu z powodu złych wyborów o 5 rano he he. A kot fajny - Rad(h)emens z "7 życzen "


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 20 wrz 2013, o 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Kto w sercu jest wyznawcą Mahometa, z całą pewnością uzna doktryny Nowego Testamentu za fałszerstwo upadłego anioła. Z drugiej strony trynitarysta zdemaskuje nauki Mahometa jako należące do żądnego władzy reformatora. Przyczyną jest po prostu to, że krytyk powinien być tego samego nastawienia umysłu, jakim odznacza się autor, którego wartość ocenia.

Srila Bhaktiwinoda Thakura

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 07:00 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Purnaprajna napisał(a):
Chyba mnie opacznie zrozumiałeś, Radhakanto. Mój komentarz i pytanie dotyczy osób chronicznie lubujących się w krytykanctwie wielbicieli z ISKCONu, a w tym i GBC. Zgadzam się w 100% z tym, co napisałeś. Przepraszam, jeżeli nie było to jasnym. Na zgodę, załączam zdjęcie kota. :)


Obrazek


Purna'ji już na waisznawa .pl nie moglem ,ze śmiech przez te twoje filmiki.
Dziekuje za poczucie chumoru jak i za świadectwo,że temat już jest przeżuty i dawno wypluty. :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 07:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Student winien zapoznawać się z faktami z zamiarem tworzenia, a nie bezowocnego przechowywania ich w sobie. Studenci niczym satelici winni odbijać każde światło, które otrzymają od autorów. Nie powinni więzić faktów i myśli, niczym sędzia zamykający skazanego w więzieniu! Myśl jest postępem. Myśl autora musi wywołać postęp w czytelniku, przejawiający się pod postacią rozwoju lub poprawy.

Postęp z pewnością jest prawem natury i z upływem czasu musi pojawić się poprawa oraz rozwój. Ale postęp oznacza również sięganie dalej lub wyżej. Jeśli mielibyśmy stać się zwolennikami naszego niemądrego krytyka, musielibyśmy powrócić do poprzedniego miejsca i zacząć od początku, a gdy znaleźlibyśmy się w połowie drogi, inny tego typu krytyk zagrzmiałby: „Zacznijcie od początku, wybraliście złą drogę!”. W ten sposób niemądrzy krytycy nigdy nie pozwolą nam przejść całej drogi i ujrzeć to, co znajduje się na następnej stacji. Powierzchowny krytyk i jałowy czytelnik są dwoma wielkimi wrogami postępu. Winniśmy się ich wystrzegać.
Z drugiej strony prawdziwy krytyk radzi nam, byśmy podtrzymali to, co już osiągnęliśmy, i właściwie kontynuowali podróż na ścieżce naszego postępu od miejsca, gdzie dotarliśmy. Nigdy nie poradzi nam, byśmy zawrócili do miejsca, w którym rozpoczęliśmy, bowiem jest w pełni świadom tego, że w takim wypadku będzie to bezowocna strata naszego cennego czasu i pracy. Pokieruje nas w stronę dostosowania kierunku podróży z punktu, w którym jesteśmy.

Bhaktivinod Thakur

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 21 wrz 2013, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Gauranga Avatar das napisał(a):
Purna'ji już na waisznawa .pl nie moglem ,ze śmiech przez te twoje filmiki. Dziekuje za poczucie chumoru jak i za świadectwo,że temat już jest przeżuty i dawno wypluty. :D


A ja, kochany Gaurango dziękuję Ci za docenienie moich wieloletnich studiów w Akademii Głupich Kroków, i za danie mi możliwości podzielenia się moim doświadczeniem w tej ważnej dziedzinie wiedzy. :D


Obrazek


Dziękuję Ci także za Twoje poparcie w akcji przeciwko, przyciągającym stada kotów, i przeżutym, a następnie wyplutym i ponownie połkniętym przez nie temacie krytykowania ISKCONowych wielbicieli, który wprowadza chaos, dużo pisku, funty kłaków i niemiły zapach.


Obrazek


Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że nadal będę regularnie pukał na nasze fora, w celu monitorowania poziomu rozrzucanej tam karmy dla kotów i stanu czubostwa...


Obrazek


...oraz że podejmę odpowiednie działania, w celu zniechęcenia najeźdźców zagrażającym przetrwaniu korzeni nauk Śrila Prabhupada, chłostając ich argumentacyjnym bacikiem.


Obrazek


Ściskam mocno! :D

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: GBC
PostNapisane: 22 wrz 2013, o 07:03 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Purnaprajna napisał(a):
Gauranga Avatar das napisał(a):
Purna'ji już na waisznawa .pl nie moglem ,ze śmiech przez te twoje filmiki. Dziekuje za poczucie chumoru jak i za świadectwo,że temat już jest przeżuty i dawno wypluty. :D


A ja, kochany Gaurango dziękuję Ci za docenienie moich wieloletnich studiów w Akademii Głupich Kroków, i za danie mi możliwości podzielenia się moim doświadczeniem w tej ważnej dziedzinie wiedzy. :D


Obrazek


Dziękuję Ci także za Twoje poparcie w akcji przeciwko, przyciągającym stada kotów, i przeżutym, a następnie wyplutym i ponownie połkniętym przez nie temacie krytykowania ISKCONowych wielbicieli, który wprowadza chaos, dużo pisku, funty kłaków i niemiły zapach.


Obrazek


Ze swojej strony mogę Cię zapewnić, że nadal będę regularnie pukał na nasze fora, w celu monitorowania poziomu rozrzucanej tam karmy dla kotów i stanu czubostwa...


Obrazek


...oraz że podejmę odpowiednie działania, w celu zniechęcenia najeźdźców zagrażającym przetrwaniu korzeni nauk Śrila Prabhupada, chłostając ich argumentacyjnym bacikiem.


Obrazek


Ściskam mocno! :D


Popłakałem sie i ze szcześcia i ze śmiechu,a gdybym tylko nie byl,tak upośledzony w sprawach wklejenia obrazków wkleił bym ogromny talerz maha prasadam od Panczatattvy za Twoje długoletnie starania sie utrzymywania odpowiedniego poziomu na naszych forach.
Pisz pisz i jeszcze raz prosze pisz,jestem Twoim wielkim fanem,a twoja inteligencja w związku ze słuzbą oddania jest niewyobrażalnym darem od Krsny :D Dziekuje bardzo. :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL