Teraz jest 28 mar 2024, o 16:26


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 29 sie 2013, o 06:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Słuchajcie zauważyłem ze mamy pełne magazyny książek, dziś jest dzień Srila Prabhupada, zbliża się maraton, jak myślicie co najbardziej zadowoli Srila Prabhupada?
Jaki prezent możemy wspólnie ofiarować?
...
Wczoraj na festiwalu Jamnasami każdy kto chciał brał książkę do serwowanej tacki prasadam, kiedy mówił ze już ma, odpowiedz była, żeby nie myślał tylko o sobie, ze wielu jeszcze nie ma tych książek i zę trzeba im dostarczyć...

Zostało już powiedziane ze nie potrafię rozprowadzać książek...i to jest fakt...nawet zamierzam to mówić ludziom do których będę podchodził...nie o tym jednak chciałem...

Widzę jak moi koledzy zaczynaja zamawiać coraz większe ilości książek na najbliższy okres...to mnie niepokoi, ze może chcą wygrać najbliższy maraton...Radhakanta zbroi się na maxa, Remi zamawia całe auto NK i innych...
Nie wiem jak Wy ale wemnie odzywa się dusza wojownika...bo jeśli każdy zacznie rozprowadzać dużo książek...to czy zostanie coś dla mnie, chyba wyjdę jak kiedyś jeden wielbiciel w moro przed świątynie w Krakowie, kiedy ta była atakowana przez grupę łobuzów, Panie Nrysymho widzisz cała ta scenę, proszę nie pozwól im uciec, bym mógł każdego odpowiednio poblogoslawic, wyjść na ulice i krzyknął do ludzi, nie uciekajcie mam książki dla Was...bezcenne!!!

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 29 sie 2013, o 12:14 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
I przekaz stał się już bardziej jasny, hi hi. Tej Brat, dobry tekst (ups... Divya Prabhu) "Radhakanta się zbroi" - rozluźniające - tak, w zbrojeniu jestem mądry - kupuję od bhaktów 60, a sprzedaję 6 na kwartał, ale jak tak zrobi ze stu i jak ludzie będą widzieć żeśmy dobrymi wisznuickimi kumplami to coś z tego będzie.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 29 sie 2013, o 17:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Pavana Caitania napisał(a):
Kazdy z nas ma jakies bhakti na jakims tam poziomie. Ktos ma 1% oddania, ktos inny 97%:) Ja zapewne mam cos w rodzju 0.5% powiedzmy ze Divja ma 98%:) Nie mam nic przeciwko. Zycze jak najlepiej. TRudno to ocenic oczywscie po zewnatrznych rzeczach./

Divja robi tez dobra sluzbe. Naucza itp. Czyta widac wykaldy mistrzow dochwych. JEsli ma jakies anartha to w jego intersie jest uswac je i pewnie sam to robi. Nie widac albo tutaj bhaktwioei byli insiracja dla Niego (Ciebie) ile moze raczej przeszkoda.

Warto może przypomnieć, że temat wątku jest bardzo konkretny, i nie jest nim ocena procentu oddania Divya-simhy, czy krytyka jego służby oddania (np. technika sprzedaży książek, czy dawania wykładów), ale zastrzeżenia użytkowników forum, co do jego przekazu myśli na forum, który dla wielu z nas jest niezrozumiały i nielogiczny, co uniemożliwia właściwą komunikację i zrozumienie go.

Można i należy go chwalić za wiele rzeczy, co sam z radością często czynię, ale faktem jest, że kiedy chodzi o forum, to co, i jak tu pisze jest często mętne i co najmniej dwuznaczne, i dopóki będzie to robił, dopóki będzie miał problem z użytkownikami forum. Taka jest prawda i takie jest życie, i mnie osobiście nie interesuje, czy i jakie anartha ma Divya, czy gra on na kartalach w rytm, czy nie, czy też świetnie lub źle gotuje, bo publiczne forum to zupełnie inne pole działania, kierujące się swoistymi, utartymi zasadami komunikacji międzyludzkiej, które kiedy lekceważone, stwarzają nieporozumienia i konflikty.

Zasady są takie, że jeżeli ktoś nie gra w rytm, lub dodaje soli do halawy zamiast cukru, to zwrócą mu na to uwagę osoby ze świątynnej orkiestry dętej, lub bracia kucharze. Jeżeli natomiast czyjeś wypowiedzi na forum są nieklarowne, to zwrócą mu na to uwagę użytkownicy forum, a nie foki z okolicznego ZOO. To chyba naturalne.

To jest meritum sprawy, bo forum służy do komunikacji jasnego i logicznego przekazu myśli, popartego zdrową argumentacją, a nie do wymyślania sobie własnych zasad i śnienia na jawie, bo ktoś tak lubi. Niestety, wydaje się, że Divya idzie w zapartego, i na zadane pytania odpowiada następną mglistą łamigłówką i nie zamierza, lub po prostu nie jest w stanie tego zmienić, ani nawet potwierdzić istnienia problemu, co raczej nie zachęca nikogo do prowadzenia dalszej z nim dyskusji, bo bez wzajemnego zrozumienia posługując się standardowymi narzędziami logiki, traci ona sens.

Innymi słowy, chłopak coś pisze, użytkownicy forum narzekają, że nie można go zrozumieć, i wydaje się, że oprócz poinformowania Divyi o tym, nic już więcej nie można zrobić, bo reszta zależy wyłącznie od niego. Obowiązek spełniony. I to by było na tyle - jak mówił kiedyś śmieszny pan w telewizorze.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 05:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Dla mnie Purna sieje taka popeline ze aż szkoda gadać...mówi jakiś nie jasnych przekazach, ze wszyscy tak uważają jak on itd
Nie tyczy się to tylko mnie, ale wielu których taka gadka zniechęciła już dawno do udzielania się na forum...
Że niby wszyscy uważają tak jak Purna itd itp, typowe dla zniecheczaczy podejście, a jak się okazuje to zaledwie garstka uważa tak jak Purna, który na sile szuka zwolenników, a po co, w jakim imieniu, przecież modlimy się słowami Gaurangi, nie chce żadnych zwolenników...

Kiedyś w twarz usłyszałem od lokalnej zarzadzajacej młodzieży...wiesz jesteś sahajiya...ktoś zapytał kto tak uważa...odpowiedz padła ze wszyscy...ale kto dokładnie ...padły trzy imiona...które w odczuciu młodzieży to byli wszyscy...

Cyrk...

Purna powiedz mi - ktoś Ci płaci za zwalczanie entuzjazmu na forach internetowych?

Napisz coś co pociągnie nas w stronę Radha Kryszny, ze czytałes ostatnio książki Prabhupada i ze taki, czy inny fragment zainspirował Cię do zwiększonego oddania, podziel się doświadczeniem...nie szukaj już zwolenników, sławy, nadmiaru wiedzy i argumentów do zwalczania oddania...
Napisz jak wyszedłeś do ludzi i rozprowadziles książkę, jak odpisales na list i ktoś zaczął zastanawiać się nad życiem duchowym...

A i żeby sprawa była jasna...
To co piszecie na mój temat, traktuje jako poważne wskazówki do zmiany i poprawy...szczerze uważam Was za przyjaciół...

Dostrzegam tez opinie innych wielbicieli, z którymi rozmawiałem na Jamnastami i nie tylko, i którym odpowiada mój tok myślenia...
Wiedzcie ze pisarzy jest nie wielu a wiecej jest czytelników, których opini nie znacie bo nie piszą tu na forum...

Także kochani różnorodności wychwalania Kryszny nie ma końca...
Srila Prabhupad był sam jak się wydawało nie którym...można być pozbawionym wsparcia, samotnym i dalej mówić o Krysznie...z wielka wiara...

bhakti nai bheda nai name kub dharo...

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 07:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
x


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 08:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Wiem wiem Kalpataru tez się zastanawiałem czy odpisywać jeszcze tu...
Najchętniej zamknął bym ten wątek...

Kiedy zaczynaja się personalne aluzje i krytyka nie milosierna robi się nie przyjemnie...

Duch Bhakti zanika...

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Divya napisał(a):
Wiem wiem Kalpataru tez się zastanawiałem czy odpisywać jeszcze tu...


:roll:
Odpisałem, ale usunąłem, ponieważ zdałem sobie sprawę, że nic do ciebie nie dociera. Najlepiej byś zrobił, gdybyś przeprosił Purnę, który naprawdę zachował dużo umiaru i taktu w rozmowie z tobą, i najlepiej przez jakiś czas zrób sobie przerwę od pisania, bo na razie twoje podejście do bhaktów jest dalekie od ideału. Żałuję, że się wciągnąłem w tą rozmowę, ale cięzko mi się nie odzywać, kiedy ktoś tak niesprawiedliwie osądza innych bhaktów (mam na myśli twoją nieprzyjemną wycieczkę w kierunku Purnaprajni).
Nie wystarczy bardzo chcieć wskoczyć w transcendencję, żeby tam się znaleźć. Nie wystarczy też sobie wyobrazić, że się tam jest. Do tego potrzebna jest łaska Kryszny i Vaisnavów. Za dużo czuję od ciebie wibracji "guru" a za mało "ucznia".


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 21:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
To nie jest tak ze nic do mnie nie dociera...
Wyobraz sobie Purna Prabhu, ze jutro dostajesz wilczy bilet, ze żegnaj MTSK,,rezolucją GBC masz zakaz udzielania się na forach, mówienia o Krysznie itd...ze siejesz zamęt, ze jesteś sahajiya, ze wszyscy tak uważają, tzn trzech wielbicieli...ze żegnaj i dobrze jest i lepiej być nie może...bo to Twoja wina i wiadomo GBC jest nie omylne itd itp
Fajnie się pisze jak to o czym piszemy nie dotyczy nas, fajnie kogoś kopać, sam tak robiłem w mysl zasady ze dzialam slusznie i ze napewno zadawalam Srila Prabhupad i dziś uczynilem to w Twoja stronę...
Nawet nie musisz mi pisać jak się czujes...
Czujesz się dokładnie tak jak ja kiedy podobne słowa kierowane były w moja stronę i w stronę wielu wielbicieli...
Cały dzień myślałem o tym co napisałem...
Czy to w czymś pomoże, czy zmieni...
Kalpataru bierze mnie schematem, jaki był już wiele razy tu powielany, jeden odrzucił drugiego i fajnie jest...

Otóż fajnie nie jest...

Tak należą się przeprosiny, każdemu szczeremu wielbicielowi, który został odrzucony...zwłaszcza czystym wielbicielom, którzy zostali wyrzuceni z naszej organizacji, lub pod wpływem nacisku i odpowiedniej polityki sami ja opuścili

Przepraszam Cię Kalpataru i Purna Prabhu tez Cię przepraszam...

Nie potrafię przejsc obojętnie wobec krzywd jakie sobie wyrządzamy na wzajem...

Kiedy ach kiedy nadejdzie ten dzień kiedy miłość i oddanie na zawsze zamieszka w naszych sercach...

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 23:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Divya napisał(a):
Kalpataru bierze mnie schematem, jaki był już wiele razy tu powielany, jeden odrzucił drugiego i fajnie jest...


No właśnie o to chodzi, żebyś pisał wprost, jak teraz. Od dłuższego czasu piszesz jakieś niejasne rzeczy i dopiero dziś piszesz o jakichs tam konkretach, przynajmniej jak to wygląda z twojej strony. Tak, że jak chcesz, żeby ludzie nie brali cie schematycznie (a poważnie).


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 30 sie 2013, o 23:53 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Divya napisał(a):
Dla mnie Purna sieje taka popeline ze aż szkoda gadać...mówi jakiś nie jasnych przekazach, ze wszyscy tak uważają jak on itd
Nie tyczy się to tylko mnie, ale wielu których taka gadka zniechęciła już dawno do udzielania się na forum...
...


Tzn wiesz przyznam ja go lubię ...szczerze i otwarcie ...mądry i zwyczajnie fajny bhakta i czlowiek ...oczywiście ...czasem się z czymś nie zgadzam...ale dla mnie jedna z najciekawiej ukazujących Swiadomość Kryszny na necie osob w Polsce ...duzy plus ...nie wiem może lubię popelinę ...poza tym Pavana Czaitania, Radhakanta ...macie w ISCKONie dobre osoby ...tak więc dont worry

ps
tyle z mojej strony , bo staram się zrobić sobie odwyk od netu , co cokolwiek slabo mi wychodzi :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 31 sie 2013, o 01:44 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Zalezy w sumie jaki jest ten ostateczny przekaz Diwji. Zeby dobrze zrozumiec. Czy mozna to strescic tak?

a) Wy wyszyscy jestes w maji, bez bhakti, nie myslacy?
b) ja mam bhakti i wiem jak jest naprawde?

Czy taki jest przekaz czy jakis inny? Jest tak niejasy ze pytam po raz kolejny. Wielu bhaktow robi wysilek by odgadnac o co chdzi. Diwja moze sproboj sam to napisac. Niektrzy sie staraja tygdniami miesiacami moze;) Jak by strescic ten przekaz?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 2 wrz 2013, o 17:12 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Gdyby tak bylo uznalbym ze jest to raczej spekulacja niz wiedza oparta na siastrach. Z tego powadu iz wielu jednak bhaktow z cala pewnoscia ma bardzo wielkie oddanie i bhakti (nawet w przypadku jesli nie rozprowadzili w zyciu zadnej ksiazki Prabhupada) Zgodnei z moja wiedza powyzszy poglad nie jest wiec oparty na guru-siastra -sadhu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL