Teraz jest 28 mar 2024, o 18:57


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 23 sie 2013, o 01:20 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Jako ze raz na jakis czas w roznych tematach Divja Simha Prabhu pisze cos co z regoly jest dla mnie nie zrozumiale, lub tez jest w moim mniemaniu zupelnie nie na temat, jakby ni z gruszki ni z pietrszki, ale z drugiej strony jednak czuje ze Prabhu ma cos waznego do przekazania. Inaczej by nie pisal przeciez.

W zwiazku z tym z 2 powodow
a} wazny przekaz trzeeba dobrze wyjasnic i zrozumiec
b) inne tematy powinny byc na temat

Proponuje oddzilny watek w celu wyjasninia tego waznego przekazu. Tak jak zalozylem watek o terjach sposkowych w celu rozjasninia tak i teraz w celu rozjasnienia. mam nadzije ze ani bhaktwie ani sam Dibja Simha nie bedzie mial mi za zle.

Czekam wiec na wiedze.
Puki co wklejam przyklad tekstu nie jasnego dla mnie
Divya napisał(a):
Dla mnie największym spiskiem jaki może być to zrobienie polityki wobec czystego wielbiciela Kryszny i usunucie teorii, jak to on nie wpisuje się w społeczność innych tzw wielbicieli (w rzeczywistości się nie wpisuje, jednak może pomagać innym unieść się w świadomości Kryszny, niestety bh kanistha tego nie rozumie i dalej snuje swe teorie spiskowe wyciągając w nie innych)...taka teoria spiskowa jest olbrzymia przeszkoda na drodze do Bhakti i prowadzi w prostej drodze do piekła...by nie być posadzonym o mówienie niezgodne z wydarzeniami jakie już miały miejsce w historii Visnuizmu Bengalskiego przytocze teraz słowa Gaurangadevy

Madhya 22.26 "Zwolennicy instytucji varnaśrama akceptują regulujące zasady czterech porządków społecznych [bramin, ksatriya, vaiśya i śudra] i czterech porządków duchowych [brahmacarya, grhastha, vanaprastha i sannyasa]. Jednakże jeśli ktoś przestrzega regulujących zasad tych porządków, ale nie pełni transcendentalnej służby dla Krsny, upada w piekielny stan materialnego życia.

Madhya 22.26 Znaczenie: Ktoś może być braminem, ksatriyą, vaiśyą czy śudrą lub może doskonale przestrzegać duchowych zasad brahmacaryi, grhasthy, vanaprasthy i sannyasy, lecz jeśli nie staje się bhaktą, upada ostatecznie w piekielne warunki. Bez rozwinięcia swojej drzemiącej miłości do Krsny, nie można zostać faktycznie wyniesionym. Regulujące zasady varnaśrama-dharmy same w sobie nie wystarczają do osiągnięcia najwyższej doskonałości. Potwierdzają to następujące dwa cytaty ze Śrimad-Bhagavatam (11.5.2-3)

Innymi słowy jeśli ktoś żyje regułami zasadami, szczyci się wyższa pozycja np prezydenta, GBC itd lub tez zajmuje się powolnym wspinaniem na drabinie roznych pozycji społecznych, a nie pełni miłosnej służby idzie w prostej lini w piekielne warunki...takim teoretykom i spiskowcom, można tylko współczuć...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 24 sie 2013, o 10:51 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Sprobuje sam wiec puki co rozwiklac zagadke...
Moze stopniowo Diwja pomoze...

Divya napisał(a):
Dla mnie największym spiskiem jaki może być to zrobienie polityki wobec czystego wielbiciela Kryszny i usunucie teorii, jak to on nie wpisuje się w społeczność innych tzw wielbicieli (w rzeczywistości się nie wpisuje, jednak może pomagać innym unieść się w świadomości Kryszny,


Zawsze mnie uczono ze sa bhaktowie gostanadi i badzananadi. Ci pierwsi nauczaja w spoleczestwei, sa tak jakby przez spoleczestwo rozpoznani i czesto szanowani (z tego powadu pan Caitania przjol sajase) Ci drudzy babadzanananandi sa pustelnikami zyjacymi zdala od spoleczestwa. Czesto nie zrzoumiale. Np Goura Kisiara das babadzi postawic kazal szalet by moc w nim spokojnie intonowac. Dla zwyklego czlowieka jest to nie zrozumiale. Podobnie mowil ze slodki ryz maha prasadam jest dla niego maja, ze woli intonowac, a Prabhuapda zachecal do rozdawania slodkiego ryzu na ucztach.

Ogolnie sanjasa jest po to by latwiej nauczac w indiach. Byc moze w isckonie mamy za malo badzananadich zyjacych w psutelniach, kto wie.

W kfestjii zrozyminia Prabhupada nie raz pisze ze czystego wielbiciela nie mozna zrozumiec z punktu widznia noranego czlowieka. Co jest noca dla jednego jest dniem dla drugiego. czysty wielbicel ma tez inne cele. podobnie jesli ma on wady nie pownny bcy brane powaznie gdyz oddal swoje zycie Panu Sri Hari. Podawalny jest tez przklad Bharaty ktory w koljnym wcielniu byl jelonkiem a nastepnie udawal gluchego i niemego po to by byc zaabsrbwanym w swadosmci Kryszny. Bhagwatam podaje tez przklad jogi pytona i innego rodzju oddania bhaktow, jednak Prabhupada pisal ze on z powdu misierdza wyrszyl z Vrindawan by nauczac (gosztatandi)


Divya napisał(a):
niestety bh kanistha tego nie rozumie i dalej snuje swe teorie spiskowe wyciągając w nie innych)...


tak jak rozumiem, tutaj kazdy kazdego stra sie wciagac w swoje teorje. Zrszta jestesmy w wiku Kali- kutni i hipokryzji. Jednym z trudnijszych wyzwan jest starac sie wiekowi temy nie ulegac, nie kucic wciagac itp jak piszesz.

Divya napisał(a):
taka teoria spiskowa jest olbrzymia przeszkoda na drodze do Bhakti i prowadzi w prostej drodze do piekła...by nie być posadzonym o mówienie niezgodne z wydarzeniami jakie już miały miejsce w historii Visnuizmu Bengalskiego przytocze teraz słowa Gaurangadevy


Tu sie z toba zgadzam. O ile rozumiem bardzo trudno ocneic kto ma bhakti kto nie i napewno kaniszta bhakta tego nie powninen robic puki nie jest czysty. Przkladem jest nie pamitam teraz iminia bhakta ktry w czasach pana Caitani kampal sie z jakimis dziewczetami. Ktos okreslil go ze jest w majii ze pojdzie do piekla a byl to czysty bhakta. Czasmi bardzo trudno jest zrozumiec kto kim jest.

cdn. czekam tez na dodakowe wyjasninia.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 25 sie 2013, o 03:39 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Pozwole sobie w dalszej czesci probowac wyjasnic sobie koljne czesci tekjstu. Mam nadzieje nie jest to obraza...

Divya napisał(a):

Madhya 22.26 "Zwolennicy instytucji varnaśrama akceptują regulujące zasady czterech porządków społecznych [bramin, ksatriya, vaiśya i śudra] i czterech porządków duchowych [brahmacarya, grhastha, vanaprastha i sannyasa]. Jednakże jeśli ktoś przestrzega regulujących zasad tych porządków, ale nie pełni transcendentalnej służby dla Krsny, upada w piekielny stan materialnego życia.

Madhya 22.26 Znaczenie: Ktoś może być braminem, ksatriyą, vaiśyą czy śudrą lub może doskonale przestrzegać duchowych zasad brahmacaryi, grhasthy, vanaprasthy i sannyasy, lecz jeśli nie staje się bhaktą, upada ostatecznie w piekielne warunki. Bez rozwinięcia swojej drzemiącej miłości do Krsny, nie można zostać faktycznie wyniesionym. Regulujące zasady varnaśrama-dharmy same w sobie nie wystarczają do osiągnięcia najwyższej doskonałości. Potwierdzają to następujące dwa cytaty ze Śrimad-Bhagavatam (11.5.2-3.


Tak jak ja rozumiem, Varnasrama pochdzi z Ciala Pana Visznu. Bramini to jego głowa, ramina Waisiowie it itd. Nie jest tak dlatego ze Pan Visznu postanowil byc kaniszta adikari i podzilic ludzi na kasty. Raczej wynika to z milosierdzia NajwyzszegO Pana, ktory chce by zywe istoty mogly w odppowiedni dla siebie sposb awansowac krok po kroku, zgodnie ze swoja natura. Z tego samego powadu - czyli milosierdzie - o tym systemie czesto wspominial Srila Prabhupada.

Oczywscie Warnasrama dotyczy tylko tych ktorzy nie sa jeszcze wyzwoleni, czystymi bhaktami, czyli jakis 99%. Czysci bhaktowie moga dzialac niezaleznie od materjanej natury. Czyli bramin jak ksziatrija a ten jak Waisia np z oddania dla Kryszny.

Nie jest wiec celem Warnasrama sama w sobie ale raczej by pomoc tym ktrzy jeszcze nie sa zbyt zaawansowani. Taki cel mial Kryszna, taki cel mial Prabupada./ Ogolnie relacja miedzy Warnasrama a bhakti - dla mnie sie wydaje w miare zrozumiala powdzmy od 15 lat...dziwie sie trszke ze ten temat tu i teraz...


Divya napisał(a):

Innymi słowy jeśli ktoś żyje regułami zasadami, szczyci się wyższa pozycja np prezydenta, GBC itd lub tez zajmuje się powolnym wspinaniem na drabinie roznych pozycji społecznych, a nie pełni miłosnej służby idzie w prostej lini w piekielne warunki...takim teoretykom i spiskowcom, można tylko współczuć...


Jesli te osoby, wspinaja sie po szczebl;ach kariery ale maja choc odrobine bhakti to bhakti jest tak potezna ze nawet 1% oddania powduje ze Kryszna rozpoznaje te zywa istote i obiecuje sie nia Opiekowac. Jesli ktos wiec buduje swiatynie w jakims miescie, jest nawet sporym materjalista ale ma np 2% oddania to - to nigdy nie zostanie stracone. Mowimy o przkladzie malym bo przeciez znamy wielu bhaktow ktorzy oddali nei 2% ale cale swoje zycie Prabhupadzie i Jego misji. Prabhupada zwykl mawiac ze jelsi my zrobimy jeden krok, Kryszna 1000 w nasza strone. Ze jesli oddamy 80% to wspanile, ale jesli damy rade tylko 50% to tez dobrze. Kto ile oddal zewnatrznie trudno ocenic.

Te moc bhakti podkresla Bhagwatam. Mowi ze lepiej jest byc neofita w bhaki-yodze niz bezbednie wypelniac polecnia warnasrama. Bhagwad Gita mowi nawet ze jesli bhata popelni najbardziej ohydny czyn bhakti jest tak zilne ze szybko stanie sie on prawym itp i nigdy nie ginie. Wlasciwie to dzieki za przpomnienie, Divja Simha Prabhu, choc akurat bhatowie wspomnini przez Ciebie sa raczej przkladem MOCY BHAKTI.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 25 sie 2013, o 05:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Gaura Kisora Das Babaji zdradził kiedyś motyw swego nastroju...było to w poufnej rozmowie z jednym z uczniów Bhaktisiddhanty Maharaja...jak pamiętasz był zamknięty w toalecie i intonowal, w tym okresie żywił się tylko mułem z Gangi i Yamuny...nie otwierał nikomu...gdyż ludzie i tak by go nie zrozumieli...jednak temu wielbicielowi otworzył drzwi swego serca i powiedział
- wiesz dlaczego pełnię te wszystkie pokuty i wyrzeczenia? By wybranym wielbicielem przekazać moc szerzenia Bhakti na całym świecie, tak by Misja Pana Gaurangi szerzyla się w każdej wiosce i w każdym mieście.

Gaura Kisora Das Babaji to jeden z najwiekszych Bhaktow nauczajacych.

A teraz sobie wyobraz taka scenę, ze żyje on obecnie w jednej ze świątyń MTSK i reakcje Prezydenta lub GBC na taki rodzaj zachowania....

Srila Prabhupad zbudował dom w którym każdy może mieszkać...jednak bardzo utrudnione jest to dla wielbicieli, którzy nie wpisują się zasady i normy...innymi słowy którzy maja spontaniczną miłosną atrakcje do Kryszny...

Nie należy się temu dziwić, gdyż dobre ze złością spogląda na najlepsze...taka jest nauka o czyszczeniu serca...

Wstępne Anarthas można usunąć szczotką i jest to dość łatwe, pózniej jest coraz trudniej, coraz mniejsze piłki i na koniec zostają plamy olejowe, które są praktycznie nie do usunięcia, to duma i wywyzszanie się i zazdrość o czystego bhakte...

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 25 sie 2013, o 20:24 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Generalnie piszesz tak metnie ze masakra. Dalej mam prblemy ze zrozumieniem, ale taka widac Twoja natura jakby.

Moim zdaniem w Isckonie mamy za malo babadzich, za malo vanaprastow (W polsce chyba narazie zadnego wiec zdweac sie moze ze sa 3 asramy a nie 4) A Vanaprasta jest bardzo barwna postacia. Nie ma guru z zonami ( A zona goru to jedna z 8 matek) i nie ma jeszcze wielu innych rzeczy.

Co nie znaczy ze Ci bhaktwie sie nie staraja niektrzy z calych swoich serc oddac Krysznie. I odadzanie ich ze pojda do piekla jest poprstu nie fer.

Co do zasad i regol. Lekcewarzenie ich nie zawsze wynika z czstego oddania.
Pogadal bym ale kurcze, nie potrafie zwczajnie odebrac jakiegos jasnego przekazu. Brak komunikacji moze zas prowadzic niestety do tego ze uznasz prabhu w skrcue wsztskich za cos w rodzju "debili" ktrzy cie nie rozumieja , sa w iluzji, maji ida do piekla itp. Moim zdaniem sprbuj nie oceniac zewantrznie ale mowty bhaktow.

pozdrawiam i takze powdznia;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 05:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Jak mozemy miec Bhaktow w MTSK jak sie ich usuwa...ostatni przyklad HH Mahanidhi Maharaja...czy wcześniejszy HH Gour Govindy Maharaja...nie widzę by nawet po latach nastąpiła głębsza refleksja GBC natomiast widzę masę rezolucji pisanych droga demokratyczna, wyborów itd

...wiedz, nie staram sie oceniac, to robi Caitya Guru w sercu, podalem cytat SP, to SP napisał ze pełniący doskonale duchowe obowiązki a nie mający Bhakti idą w piekielne warunki, i się z tym zgadzam...

Dla mnie ten tok rozumowania nie jest metny, ale w pełni klarowny...

Pozostaje pytanie co tak bardzo nam mąci w głowach, ze nie chcemy przyjąć Bhakti do serca?

Piszesz o lekcewazeniu...

Jeśli działasz z regułami i zasadami gdyż chcesz jak najbardziej zadowolić Kryszne w slużeniu, to powiedz mi dlaczego miałbys je lekceważyć?

Nie można lekceważyć służby oddania, gdyż to nie jest Bhakti?

Zgadzam się Bhakti ukryta jest w motywach.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 08:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Divya napisał(a):
Jak mozemy miec Bhaktow w MTSK jak sie ich usuwa...ostatni przyklad HH Mahanidhi Maharaja...czy wcześniejszy HH Gour Govindy Maharaja...nie widzę by nawet po latach nastąpiła głębsza refleksja GBC natomiast widzę masę rezolucji pisanych droga demokratyczna, wyborów itd


Wreszcie jakieś konkrety. Nikt tutaj w myślach nie czyta, musisz pisać właśnie tak, czarno na białym.
Mam wrżenie, że już od kilku lat jesteś niezadowolony w ten sposób. Jesteś sporo starszy ode mnie, więc głupio jest mi dawać ci rady, ale może akurat coś wyciągniesz dla siebie z mojego doświadczenia.

Masz dwa wyjścia do wyboru - próbować coś zmienić, albo odejść. Najgorzej będzie jak zostaniesz i będziesz tylko narzekał, bo wtedy sfrustrujesz i siebie i innych, i nic konstruktywnego z tego nie wyjdzie.

Ja byłem niezadowolony z Iskconu i przez pewien czas narzekałem, nie mogąc się zdecydować, co robić dalej. Nie wspominam zbyt dobrze tego okresu. No ale ostatecznie zdecydowałem się odejść i zacząć nowe życie w grupie, w której czułem się dobrze, z guru, do którego miałem pełne zaufanie. Nie żałuję tej decyzji ani przez chwilę. Dzięki temu nie czuję się rozerwany, mogę spokojnie praktykować sadhana bhakti, żyć w zgodzie z sobą. Jednocześnie nie chowam urazy do Iskconu, ciągle mam tam dobrych przyjaciół i znajomych.

Jeśli jednak zdecydujesz się zostać i próbować poprawić rzeczy, które ci się nie podobają, jako służbę dla Prabhupada (co jest o wiele trudniejszym wyborem, choć jeśli tak zrobisz, to pełen szacun), to nie mogą to być mgliste narzekania i niejasne aluzje, ale konkretne działania, propozycje, najlepiej we współpracy z bhaktami w twojej lokalnej społeczności. Rzeczy można zmieniać, ale trzeba to robić z głową. Zorganizuj w Warszawie Ista-ghosti, podaj jakieś propozycje, co można zmienić na lepsze, znajdź wsparcie dla swoich projektów. Nawet jeśli się nie uda, to będziesz miał satysfakcję, że zrobiłeś coś konkretnego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 09:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Divya napisał(a):
Gaura Kisora Das Babaji zdradził kiedyś motyw swego nastroju...było to w poufnej rozmowie z jednym z uczniów Bhaktisiddhanty Maharaja...jak pamiętasz był zamknięty w toalecie i intonowal, w tym okresie żywił się tylko mułem z Gangi i Yamuny...nie otwierał nikomu...gdyż ludzie i tak by go nie zrozumieli...jednak temu wielbicielowi otworzył drzwi swego serca i powiedział
- wiesz dlaczego pełnię te wszystkie pokuty i wyrzeczenia? By wybranym wielbicielem przekazać moc szerzenia Bhakti na całym świecie, tak by Misja Pana Gaurangi szerzyla się w każdej wiosce i w każdym mieście.

Gaura Kisora Das Babaji to jeden z najwiekszych Bhaktow nauczajacych.

A teraz sobie wyobraz taka scenę, ze żyje on obecnie w jednej ze świątyń MTSK i reakcje Prezydenta lub GBC na taki rodzaj zachowania....


I znowu ogólnikowa krytyka oparta na bezużytecznym "przykładzie-gdybaniu", zakładającym, że "źli" liderzy ISKCONu, a może i sam Śrila Prabhupada, wyrzuciliby Śrila Gaura Kiśorę Dasa Babadżiego ze świątyni na bruk. Pytam, po jakie licho podajesz tego typu przykłady, i mącisz wodę ogólnikowym krytykanctwem?

A może ten przykład, podobnie jak wiele innych Twoich przykładów na tym forum, ma za zadanie zilustrowanie Twojej własnej sytuacji w świątyni, i problematycznych związków z innymi bhaktami, którzy Cię nie rozumieją, na co publicznie narzekasz, i to Ty grasz rolę Śrila Gaura Kiśorą Dasem Babadżiego? Czy naprawdę sam chcesz, lub polecasz komuś innemu, aby siedział w świątynnej toalecie i bezustannie intonował maha-mantrę, żywiąc się mułem z Wisły? Ciekawe w jakim celu, i czy Ty, lub ktokolwiek innym byłby w ogóle w stanie to zrobić? Doprawdy nie wiem Divya, co dzieje się Twojej głowie.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 09:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Divya napisał(a):
Jak mozemy miec Bhaktow w MTSK jak sie ich usuwa...ostatni przyklad HH Mahanidhi Maharaja...czy wcześniejszy HH Gour Govindy Maharaja...nie widzę by nawet po latach nastąpiła głębsza refleksja GBC natomiast widzę masę rezolucji pisanych droga demokratyczna, wyborów itd

O ile mi wiadomo, to żaden z nich nie był usunięty z ISKCONu. Mahanidhi Swami sam się odłączył, o czym poinformował zainteresowanych w liście otwartym. Ze słów maharadża można zrozumieć, że cały konflikt jest natury Mahanidhi Swami - jego uczniowie, a nie Mahanidhi Swami - GBC. Dlatego dziwi mnie nieco, że pomimo Twych pięknych deklaracji o pragnieniu szerzenia samej czystej miłości i unikania za wszelką cenę kłótni i nieporozumień, nie masz najmniejszego problemu z szerzeniem ogólnikowych i tendencyjnych zarzutów, nie zważając na fakty.

Komu i czemu ma to służyć? Porozumieniu? Miłości? Współpracy? Rozwinięciu Bhakti? Usunięciu własnych anarth? A może po prostu szukasz sam dla siebie wymówek, aby ze spokojnym sumieniem móc opuścić MTŚK?

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 11:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Drogi Purna Hare Kryszna

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Mam nadzieję drogi Divyo, że moje słowa nie uraziły Cię zbytnio, bo mówiąc szczerze, to bardzo Cię lubię i cenię, i nie chcę, abyś w żaden sposób cierpiał. Widocznym jest jednak, że przechodzisz teraz w swoim życiu przez jakąś emocjonalną fazę (co jest naturalne), i być może internetowe fora bhaktów nie są najlepszym i najbardziej pomocnym Ci w rozwiązaniu Twoich osobistych rozterek medium duchowej terapii i przekazu.

Może lepiej jest znaleźć jakieś zaufane Ci osoby i porozmawiać z nimi osobiście, w cztery oczy, na nurtujące Cię kwestie? Kryszna-kszetra Prabhu? Twoi bracia duchowi? Nie wiem... modlę się o pomoc dla Ciebie, bo serce mi się kroi widząc Cię w takim pełnym cierpienia nastroju. Dandawaty, drogi Prabhu!

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 26 sie 2013, o 13:29 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Divya napisał(a):
Jak mozemy miec Bhaktow w MTSK jak sie ich usuwa...ostatni przyklad HH Mahanidhi Maharaja...czy wcześniejszy HH Gour Govindy Maharaja...


Z tego co ja wiem, chyba ze sie myle to Gour Govinda Maharadza bardzo by sie sprzeciwstawil takim pogladam ktore ty tu jakby piszesz. Z tego co mi wiadomo uwazal ze w zadnym razie nie jest zadna sluzbba oddania niszczenie isckonu, atkowanie go, opuszczanie itp. Tak prznajmij uwazal On sam, choc wiem ze jego uczniowie juz maja rozna opinie. Z jego puntu widznia Prabupada zrobil spory wysilek by jechac na Zachod i wyzwalac innych, niszczenie tego wysilku nie ma jakby zbyt wielkiej wartosc. Zgadzam sie wiec z Kalapataru, sa 2 wyjscia tak na spokojni emowia:)

Divya napisał(a):
nie widzę by nawet po latach nastąpiła głębsza refleksja GBC natomiast widzę masę rezolucji pisanych droga demokratyczna, wyborów itd


Zarzut wyborow jest dosc czesty. W sumie rozwazajac to nie uwazam aby duchwosc (sory z etak powiniem nie wkuzraj sie na mnie) miala byc blizej demokracji, czy dykatrze? czy tez anarchi? Kazdy system spoleczny moze byc nosnikiem duchwosci. Moze to czasmi byc dykatra duchowa a moze byc demokracja czy anarchia. W przadku Prabhupada polceil on swoim uczniom zawiazanie towrztstrwa z zadaniem wspolpracy. Podbnie z tego co wiem bylo z Bhaktisidanta (dykator duchwy) polecajacemu wspolprace w Gaudja Math. Dla mnie sie wydaj eto troszke drugo zedne. Ale kto tam wie:)

Divya napisał(a):
...wiedz, nie staram sie oceniac, to robi Caitya Guru w sercu, podalem cytat SP, to SP napisał ze pełniący doskonale duchowe obowiązki a nie mający Bhakti idą w piekielne warunki, i się z tym zgadzam...


Dla mnie to wyglda trszke tak jakbys mial jakis zal. A w takim przadku pisama chyba polecaja otwrzyc serce w zaufaniu przed jakims bhakta ktory mogby Ci udzielic porady duchwej i ukoic bol. Jest tez inna opcja. Nie tyle masz zal ile chesz nas nauczac:) Wiedzac co jest dobre co zle:)


Divya napisał(a):
Dla mnie ten tok rozumowania nie jest metny, ale w pełni klarowny...


Pamietam ze ile razy widzialem jak Prabhu sprzdawlaes ksiazki, czy prwadziles wyklad dla gosci na prgramie otwartym zawsze bylo to dla mnei zarwno wsponiale jak i bardzo jednak z cecha pewnej metnosci:) Sory z etak mowie ale tez nie ma co ukrwac. Zdazalo mi sie ze spotkalem osoby chcace zwrcic ksiazke bo mowily ze ten a ten, powidzial ze jest o czyms innym niz jak otworzyly bylo o czyms innym:) Na programach otwartych tez prezntujesz bhakti joge jako cos w rodzju "talizmamnu na szczescie" . Ja szcrze nie mowie ze to zle, wrecz odwrtnie uwazam ze nalezy docierac na rozne sposby. Jednkze wskazuje ze masz pewna nature nie do konca bezposrednia. Aczkowiek wielkie oddanie co widac. Sory za szczrosc.:)

Divya napisał(a):
Pozostaje pytanie co tak bardzo nam mąci w głowach, ze nie chcemy przyjąć Bhakti do serca?


Mysle ze jesli Ty prabhu przjoles bhakti do serca i jestes zainsirwany by zbizac sie do Kryszy i jestes juz blisko niego to jedynie moge tylko powiedziec ze to bardzo dobrze. Cokowiek czytasz, cokowiek robisz (programy otwarte) co jest inspiracja dla Ciebie w drodze do Kryszny to wspoania sprawa. Jesli kiedys wrcisz do Kryszy nie zapomnij o nas maluczkich:)

Divya napisał(a):

Jeśli działasz z regułami i zasadami gdyż chcesz jak najbardziej zadowolić Kryszne w slużeniu, to powiedz mi dlaczego miałbys je lekceważyć?


Mozesz nie znac jakis zasad? Albo ich nie rozumiec, albo moga przeszkadzac np w zadowaniu zmyslow. Rozne powady moga byc. Wlacznie z tym ze ktos moze byc czystym bhakta i nie sa one mu potzrebne.

Divya napisał(a):

Zgadzam się Bhakti ukryta jest w motywach.


Jak najbardziej. Zapewne masz dobre motywy i sory ze sie wczraj zdenerwalwalem ale czasmi tak trudno mi zrozumiec co piszesz ze nie wiem. dzisj na spokojnie coz jednak moge powiedziec. Zycze CI wstzskiego dobrego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 27 sie 2013, o 15:41 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Rozumiem Divyasimhę jako osoba mająca przez lata duży żal, że nie wykorzystano entuzjazmu bhaktów w Poznaniu w latach 90-tych i w wyniku kłótni niektórych z nas lokalnych z tzw autorytetami na Polskę w owym czasie zdruzgotano potężne nauczanie w Pyrlandii. Wszyscy powyjeżdżali i wydawało się, że dziś pozostały 'zgliszcza'. I mógłbym latami tak siedzieć narzekając na ciągłe defekty zdarzające się w Towarzystwie. Ale szczęście jakie Kryszna dał na kredyt w czasie służby oddania wciąż było gdzieś pamiętane, pozostało w sercu i nie było ono spowodowane 'dobrostanem społeczności wisznuickiej' tylko w wyniku wysiłku w bhakti-jodze. Gdy kilka lat temu przyjechał Viśvarupa Prabhu by reaktywować Poznań, gdy zobaczyłem tych wspaniałych bhaktów powiedziałem sobie "do diabła z tymi co skopali sprawę, tu mam przed sobą prawdziwy Iskcon, bo Iskcon to też te tzw "szare myszki", pracowite i oddane, i jeśli ktoś tam coś zawala to czas ludziom dać siebie, jako alternatywę wobec nie wzbudzających zaufania działań tych, którym nie ufasz. W czasie wspaniałych programów odżyłem i wiem, że wśród nas są diamenty - i to też jest Iskcon. Co mnie tam obchodzi GBC w mojej własnej walce z samym sobą?

I wtedy zapytałem naszego Guru jak podejść do wątpliwości gdy widzisz, że w Iskconie coś sie dzieje nie tak jak trzeba. I Maharaj odpowiedział, że zwykle problem jest wtedy gdy nadmiernie polega się na idealności towarzystwa a nie skupia się na wewnętrznej pracy, że nadmiernie wisi się na organizacji a nie pracuje nad odnowieniem związku z Kryszną.

Mi to wystarczyło, i wtedy Divyaji przyjechałeś do Lubonia i zrobiłeś taki wspaniały program dla ludzi, że od tamtej pory na miarę moich możliwości sprzedaję książki i staram się nauczać w taki czy inny sposób. To Ty podsunąłeś mi ten styl, który zaowocował kursami wege-gotowania w pracy. I nie należy tego spaprać nadmierną 'medytacja' co tam GBC czy kto tam coś przeskrobał. Jeśli jakiś svami upadł to trzeba dać więcej siebie innym by zneutralizować ciemne plamy. Kiedyś Grzegorz Lato powiedział w kłótni z Tomaszewskim, że zawsze musiał strzelić o jedna bramkę więcej bo bramkarz zawsze musiał pościć jakąś szmatę. Więc strzelajmy gole i nie oglądajmy się na lichego bramkarza.

A Mahanidhi Maharaj? - cóż, jakby sobie pozwolić na spekulację to może i nawet test, jeden z tych ostatnich, co by się nie przywiązywać nawet do szacunku swoich uczniów.

A Poznań dziś? - wcale nie zgliszcza jak się okazuje - Madhurii-Prthi dd u której są spotkania, Kirtida Sundari, która udostępnia coraz częściej swoj dom, bhakta Zbyszek od dawnych czasów przetrwał 20 lat wielbiąc Krysznę. Niedawno była inicjowana Dorota jako Radha-kanti dd dziś. Pojawiają się perły jak bhaktin Mohini o której jeszcze wszyscy usłyszymy - wielu chce się spotykać. I to ja nie mam dla wszystkich czasu jak się okazuje. Już drugi raz zadzwonil do mnie gosc którego uczyłem gotować - ma ciężką sytuację teraz i jak wraca od prawnika zeźlony to dzwoni do mnie domagając się żebym znów gotował w pracy bo on musi się najeść 'mojego jedzenia'. Normalnie nie ma czasu na animozje - masala w dłoń i na koń normalnie. Jest taki nacisk, że nawet nie mogę pozwolić sobie jednak na Fest. Nama-hatta bo nie miałbym czasu dla ludzi w tym tygodniu - nie wyrabiam, wybieram pomoc innym bo tym żyję. Jutro tak wielu może umrzeć. Jakby kilku kumpli-bhaktów ze starej gwardii lat 90-tych, zamiast na internecie narzekać na kwestię żydowską, gejowską, polityczną czy aryjską itd itp etc przyjechało tutaj to byśmy odtworzyli wszystko co zrobiliśmy, i to może w 1 rok.

Tak, czasem krew mnie zalewa słysząc o tym czy tamtym, ale zalewa mnie radocha jeszcze większa jak służę Krysznie dla Prabhupada- jak byliśmy w Darłowie to co się liczyło? Radość ludzi po kontakcie z nami - więc chrzanić defekty organizacji tylko dawać Śrila Prabhupada innym i w razie czego samemu prostować rzeczy swoim przykładnym zachowaniem. A szukać gdzie indziej to też ryzyko, bo każda grupa powstaje z kalijugańczykow - czyli idealnie już nigdzie nie będzie. Napełnijmy kołczan strzałami. Hari Hari

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 27 sie 2013, o 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Radhakanta das napisał(a):
I Maharaj odpowiedział, że zwykle problem jest wtedy gdy nadmiernie polega się na idealności towarzystwa a nie skupia się na wewnętrznej pracy, że nadmiernie wisi się na organizacji a nie pracuje nad odnowieniem związku z Kryszną.

Obrazek
(i to się odnosi do każdej organizacji, że tak dodam;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Przekaz Divja Simhy Prabhu
PostNapisane: 27 sie 2013, o 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Ciekawe przemyślenia Radhakanto Prabhu. Zawsze z zainteresowaniem Cię czytam. Dziękuję Tobie, jak też wszystkim bhaktom, w tym Divyadżi, który zainspirowali Cię działania i pisania!

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL