Teraz jest 29 mar 2024, o 00:35


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 06:37 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
madhava napisał(a):
Wiec może zamiast oceniać czy poszło w dobrym czy w złym kierunku, po prostu zacznij działać tak by każda osoba spotkana na Twojej drodze życia stawała się zainspirowana do życia duchowego, taki powinien byc cel życia bhakty. Jesli będziesz tak zył to nie będziesz musiał krytykować nikogo.


Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest prawdą, jakoby dobry przykład rodził zawsze inspirację, akceptację i brak arogancji. Często nie. Jak mawiał śp Dźanaprija, aby dostrzec dobry przykład u kogoś, trzeba też mieć inteligencję. Było wielu w historii i nadal jest masa ludzi na świecie, którzy dają dobry przykład. Nie tylko byli i są krytykowani, ale wręcz bywają odrzuceni, czy zabijani. Prawda w oczy kole, nawet niewyrażana wprost, lecz przez zachowanie. Dobry przykład jest konieczny, aby o czymkolwiek mówić uczciwie, natomiast nie jest w porządku sprowadzanie kogokolwiek do parteru nakłaniając go, aby dawał dobry przykład i już. Może daje. Jedna rzecz to krytyka, a druga krytykanctwo.

Widzę to, co widzę i niczego się nie wstydzę, niech się wstydzi ten, kto robi, nie ten kto widzi. :)

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 12:14 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Nie można się obrażac na to, kto się przyłącza do bhaktów. Bhakti devi wybiera kogo chce, nawet "cpunów" i "hipisów". Czy z takiego srodowiska nie wywodziła się w koncu wiekszosć uczniów Srila Prabhupada?

Z głupotą i uprzedzeniami najlepiej walczyc własnym przykładem. Po pierwsze samemu nie wstydzić się bycia bhaktą. To zrodzi szacunek u tych, którzy nas znają.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 14:12 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Oj dostalo mi sie po kosciach :wink: :wink:

jesli chodzi o arogancje to bardziej chyba w pozytywnym sensie niz negatywnym.
ale dzieki za krytyke, lubie ja i lubie jak bhaktowie pokazuja mi moje wspaniale cechy waisznawa bo wtedy bede wiedzial nad czym pracowac. :wink:

tak na marginesie

Czy sa jacys bhaktowie zyjacy w Birmingham. Do Londynu troche mi za daleko :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 14:30 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Wiesz Vrajasundari, nie zgodze sie z Toba.
Wiesz dlaczego nie mam dobrego zdania o bhaktach ( nie o wszystkich)
Poniewaz w pewnym okresie mojego zycia spotkalem mojego starszego brata duchowego w szafranie, z nicia braminska ktory dobieral sie do mnie ( nie bede pisal szczegolow) PO prostu widzial ze jestem nowy i chcial to wykorzystac.
Oczywiscie nie byl on jedna osoba, tego rodzaju, byly ich dziesiatki jesli nie setki np byl bhakta ktory szantarzowal mnie ze mnie rozpruje a sciany swiatyni pomaluje na czerwono, byla bhaktinka latajaca z nozem za mna bo znalazla kasety Madonny w mojej torbie podroznej itd itd
Powiem Ci jedno, w ISCKONie jedna rzecz jest dobra a ta rzecza jest dyskryminacja.
Takich osob nigdy nie spotkalem w ISCKONie , dlatego moj wizerunek bhaktow od samego poczatku byl dobry .
Wiem ze Twoj guru ma inne zdanie na ten temat jak i wiele poza ISCONowych instytucji. Ja tego nie uwazam za dobre a wrecz szkodliwe. Pozytywna dyskryminacja jest potrzebna.
Zreszta ten problem istnieje tylko wsrod bhaktow z Zachodu. W Indiach nie ma tego problemu a jak pojawi sie to co sam doswiadczylem bhaktowie nie patyczkuja sie z dewiacjami i zboczeniami. Bija i wyrzucaja danego "brata duchowego" i na tym sie konczy :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 14:58 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Tak wiekszosc z nich byla cpunami i hippisami. I dlatego mamy to co mamy.
Ja nawet slyszalem o pedofilach bhaktach inicjowanych (nie tak dawno) z nicia braminska!!
Czy to jest normalne?
A potem mowi sie ze jestesmy bracmi duchowymi i o milosci, kooperacji, sadhu sanga itd


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 17:48 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
murali-dhar das napisał(a):
Wiesz Vrajasundari, nie zgodze sie z Toba.
Wiesz dlaczego nie mam dobrego zdania o bhaktach ( nie o wszystkich)
Poniewaz w pewnym okresie mojego zycia spotkalem mojego starszego brata duchowego w szafranie, z nicia braminska ktory dobieral sie do mnie ( nie bede pisal szczegolow) PO prostu widzial ze jestem nowy i chcial to wykorzystac.
Oczywiscie nie byl on jedna osoba, tego rodzaju, byly ich dziesiatki jesli nie setki np byl bhakta ktory szantarzowal mnie ze mnie rozpruje a sciany swiatyni pomaluje na czerwono, byla bhaktinka latajaca z nozem za mna bo znalazla kasety Madonny w mojej torbie podroznej itd itd
Powiem Ci jedno, w ISCKONie jedna rzecz jest dobra a ta rzecza jest dyskryminacja.
Takich osob nigdy nie spotkalem w ISCKONie , dlatego moj wizerunek bhaktow od samego poczatku byl dobry .
Wiem ze Twoj guru ma inne zdanie na ten temat jak i wiele poza ISCONowych instytucji. Ja tego nie uwazam za dobre a wrecz szkodliwe. Pozytywna dyskryminacja jest potrzebna.
Zreszta ten problem istnieje tylko wsrod bhaktow z Zachodu. W Indiach nie ma tego problemu a jak pojawi sie to co sam doswiadczylem bhaktowie nie patyczkuja sie z dewiacjami i zboczeniami. Bija i wyrzucaja danego "brata duchowego" i na tym sie konczy :wink:


Zacznę od żartu, nie ma co się oburzać na "dobierającego się" do ciebie bhaktę. Uważałbym to raczej za komplement.

Ale nie o tym chcę mówić.
Czy możesz rozwinąć kwestię dyskryminacji, co to znaczy "pozytywna dyskryminacja"?
Co masz na myśli, mówiąc, że Tripurari Maharadż ma inne zdanie na ten temat? Jaki temat?

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 19:19 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
murali-dhar das napisał(a):
Tak wiekszosc z nich byla cpunami i hippisami. I dlatego mamy to co mamy.
Ja nawet slyszalem o pedofilach bhaktach inicjowanych (nie tak dawno) z nicia braminska!!
Czy to jest normalne?
A potem mowi sie ze jestesmy bracmi duchowymi i o milosci, kooperacji, sadhu sanga itd



Myślę, że sam fakt posiadania pedofilskich skłonności nie jest dyskwalifikacją do inicjacji, tak samo jak nie jest nia bycie mordercą (słynny przykład to Valmiki Muni), złodziejem itp. Święte imię jest w stanie oczyścić z każdego grzechu.

Nie dziwmy się, że ktoś zrobił cos złego. Anartha sa całkowicie usuiwane dopiero na bardzo wysokim poziomie rozwoju duchowego. Ważne jest czy osoba żałuje swoich czynów i czy chce się poprawić. Jeśli nie załuje, nie chce i co gorsza wykorzystuje jakąs pozycje,żeby kontunuować grzeszne przyzwyczajenia, to popełnia aparadhę.

Nie musimy się przyjaźnić z bhakta który molestował dzieci. Ale tez nie możemy mu odmówić prawa do łaski Kryszny z powodu jego grzesznych czynów. Co więcej, jesli w wyniku praktyki duchowej ta osoba stanie sie sadhu, popełnimy obraze wypominając jej stare grzechy. Kto wie co sami robilismy w poprzednich życiach, a jednak łaska przyszła i do nas. Oczywiście wskazany jest zdrowy rozsądek, bo widywałam takich, którzy usprawiedliwiali dziwne zachowania bhaktów jako "lila" :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 19:26 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
murali-dhar das napisał(a):
Wiesz Vrajasundari, nie zgodze sie z Toba.
.
Zreszta ten problem istnieje tylko wsrod bhaktow z Zachodu. W Indiach nie ma tego problemu a jak pojawi sie to co sam doswiadczylem bhaktowie nie patyczkuja sie z dewiacjami i zboczeniami. Bija i wyrzucaja danego "brata duchowego" i na tym sie konczy :wink:



To nie jest prawda. w Indiach sprawy molestowania seksualnego dzieci sa częściej tuszowane, wystarczy zapłacić rodzicom... Podobnie z innego rodzaju przemocą. Ostatnio wychowanek gurukuli zamordował bhaktinkę z którą pokłocił się o pieniądze. A dewiacji tam wiecej niż gdziekolwiek indziej.

Ponieważ skupisz się na negatywach zycia, przyciągasz negatywy, jednocześnie idealizując miejsca gdzie Cie nie ma i ludzi, których nie znasz. Jest mnóstwo inspirujacych ludzi wokół nas, i bhaktów i nie-bhaktów, ale ich nie widzisz. Moze odstraszasz ich negatywną wizją swiata?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 19:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 16:18
Posty: 94
Lokalizacja: Londyn SE6/Wrocław
murali-dhar das napisał(a):
no to masz szczescie. Byc moze nowe pokolenie ludzi ma juz inny obraz zwiazany z HK. Ja niestety pracuje z osobami ze starszego pokolenia i moze to dlatego. Jedna Angielka powiedziala miw zaufaniu co ludzie mowia po cichu odnosnie HK.
I to tyle, :wink:


Mówiłem o osobach w wieku powyżej 50 lat, czyli raczej nie o 'nowym pokoleniu'.

_________________
Ananda Tirtha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 22:28 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
albert napisał(a):
Dobry przykład jest konieczny, aby o czymkolwiek mówić uczciwie, natomiast nie jest w porządku sprowadzanie kogokolwiek do parteru nakłaniając go, aby dawał dobry przykład i już. Może daje. Jedna rzecz to krytyka, a druga krytykanctwo.


to nie było nakłanianie tylko sugestia, którą chciałbym by Murali-dhar Prabhu przemyślał, bo to się sprawdza wiem bo widziałem

albert napisał(a):
Widzę to, co widzę i niczego się nie wstydzę, niech się wstydzi ten, kto robi, nie ten kto widzi. :)


Ja tam się za Kazika wstydzę po jego ostatnich wypowiedziach

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 27 sty 2012, o 22:57 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Nava napisał(a):
Co masz na myśli, mówiąc, że Tripurari Maharadż ma inne zdanie na ten temat? Jaki temat?


Na ten temat Panowie proszę porozmawiajcie sobie gdzie indziej lub w postach prywatnych. Uważam że juz wystarczająco wiele razy tłumaczyłem Ci drogi Prabhu ji byś uszanował charakter forum Harinamu, czy to jest dla Ciebie takie trudne? Czy to musi się powtarzać w nieskończoność. Czy bezpardonowe wchodzie w butach na to forum jest dla Ciebie az tak rajcujacym zajęciem ?

Wybacz drogi Prabhu oficjancie ostrzegam Cie po raz ostatni jeśli jeszcze raz będziesz próbował na ISKCONowym forum Harinamu poruszać temat innych sang zbanuje Cie bez ostrzeżenia .
Mam nadzieje że mnie rozumiesz. Czas walk miedzy sangowych na tym forum zakończył sie raz na zawsze.

Jeśli chcesz rozmawiać o innych sangach to raczej nie na tym forum. Dla dobra obu stron. Harinam.pl to forum ISKCONowe i takim pozostanie póki jestem tu moderatorem. Po raz ostatni prosze Cie o uszanowanie tego forum.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 09:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
albert napisał(a):
Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest prawdą, jakoby dobry przykład rodził zawsze inspirację, akceptację i brak arogancji. Często nie. Jak mawiał śp Dźanaprija, aby dostrzec dobry przykład u kogoś, trzeba też mieć inteligencję.

To dobry punkt. Docenienie czyichś dobrych cech zależy w głównej mierze od hierarchii wartości danej osoby. Jest jasnym, że złodziej nie doceni uczciwego człowieka i będzie go uważał za naiwniaka i przegraną osobę. Podobnie materialistyczny biznesmen potraktuje biednego i żyjącego skromnie bramina, który świadomie, sam wybrał sobie takie życie i jest szczęśliwy.

Dlatego bhakta, który dobrze wykonuje swoje obowiązki w stosunku do swojego guru i zadowala go tym, nie powinien zbytnio przejmować się publiczną krytyką, a już szczególnie, jeżeli wychodzi ona z ust materialistycznych osób o odmiennych systemach wartości lub pochodzi od bhaktów napędzanych anarthami. Jeśli nie zadowala on jeszcze w pełni swego guru i nie spełnia jeszcze w doskonały sposób swoich obowiązków, ale szczerze do tego dąży, to konstruktywna krytyka pochodząca z autorytatywnych i szanowanych przez niego źródeł z pewnością jest pomocna, aby ten poziom stopniowo osiągnąć.

Tak jak trzeba posiadać inteligencję, aby dostrzec dobry przykład, podobnie trzeba ją posiadać w świetle czyjejś krytyki, i nie przyjmować każdej za uzasadnioną i wymagającej w odpowiedzi, podjęcia procesu osobistym przemian. Zasada "jak nas widzą, tak nas piszą" i wynikająca z tego publiczna krytyka jakichś bhaktów, nie zawsze więc musi być wyznacznikiem tego, że ci bhaktowie zrobili coś złego w oczach guru i Kryszny, i że należy podjąć działania korekcyjne. Czynienie uogólnień jest więc w tym przypadku nieuzasadnione.

Podobnie, nie jest uzasadnione czynienie rozległych generalizacji o wszystkim bhaktach, na skutek napotkania na swojej drodze kilku "zgniłych jabłek". Standard do którego dążymy jest dokładnie nakreślony przez guru, śastry i sadhu. Niech ci, którzy osiągnęli już doskonałość tego standardu rzucą pierwsi kamieniem. Niestety wielu bhaktów i abhaktów nie ma z tym najmniejszego problemu, bo jest to m.in. łatwy, prosty i przyjemny sposób na poczucie się lepszym od innych, a o to przecież chodzi w materialistycznym życiu, i to jest także przyczyną znajdowania się w materialnym, a nie w duchowym świecie.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 11:56 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
madhava napisał(a):
Nava napisał(a):
Co masz na myśli, mówiąc, że Tripurari Maharadż ma inne zdanie na ten temat? Jaki temat?


Na ten temat Panowie proszę porozmawiajcie sobie gdzie indziej lub w postach prywatnych. Uważam że juz wystarczająco wiele razy tłumaczyłem Ci drogi Prabhu ji byś uszanował charakter forum Harinamu, czy to jest dla Ciebie takie trudne? Czy to musi się powtarzać w nieskończoność. Czy bezpardonowe wchodzie w butach na to forum jest dla Ciebie az tak rajcujacym zajęciem ?

Wybacz drogi Prabhu oficjancie ostrzegam Cie po raz ostatni jeśli jeszcze raz będziesz próbował na ISKCONowym forum Harinamu poruszać temat innych sang zbanuje Cie bez ostrzeżenia .
Mam nadzieje że mnie rozumiesz. Czas walk miedzy sangowych na tym forum zakończył sie raz na zawsze.

Jeśli chcesz rozmawiać o innych sangach to raczej nie na tym forum. Dla dobra obu stron.
Harinam.pl to forum ISKCONowe i takim pozostanie póki jestem tu moderatorem. Po raz ostatni prosze Cie o uszanowanie tego forum.



Jeśli chcesz kogoś ostrzegać, to raczej nie mnie tylko Murali-dhara. Jak zapewne zauważyłeś i przeczytałeś ze zrozumieniem, mój post jest pytaniem do niego - zacytowałem jego wypowiedź dla jasności - o to, co on wcześniej napisał.

Z twojego postu zaś rozumiem, że można rozmawiać o innych sangach i o osobach, ale mnie ten "przywilej" nie dotyczy. Aż za dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że jest to forum Iskconowe. Dziwi mnie natomiast to, że zapraszając do niego osoby z innych sang zabrania się im czegokolwiek, nawet pytania o to, kto coś inny na temat ich sangi powiedział na tym forum.
Ach ta wedyjska gościnność! :D

Ale nie musisz się więcej niepokoić, postanowiłem pożegnać się z miłymi gospodarzami tego przybytku. Wychodzę, do widzenia.
A Ciebie jako moderatora proszę o usunięcie mojego konta.

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 12:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 16:18
Posty: 94
Lokalizacja: Londyn SE6/Wrocław
Nava napisał(a):
Ale nie musisz się więcej niepokoić, postanowiłem pożegnać się z miłymi gospodarzami tego przybytku. Wychodzę, do widzenia.
A Ciebie jako moderatora proszę o usunięcie mojego konta.


Wróci, zawsze wraca.

_________________
Ananda Tirtha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 14:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
varaha napisał(a):
Wróci, zawsze wraca.

Dobra panowie, przyjmuję zakłady... :)

PS. Bukmacher zawsze wygrywa.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL