Teraz jest 28 mar 2024, o 20:14


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 16:43 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Purnaprajna napisał(a):
varaha napisał(a):
Wróci, zawsze wraca.

Dobra panowie, przyjmuję zakłady... :)

PS. Bukmacher zawsze wygrywa.



No ładnie, hazard się zaczyna na forum :mrgreen: 8) :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 28 sty 2012, o 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Brajasundari napisał(a):
No ładnie, hazard się zaczyna na forum :mrgreen: 8) :wink:


Nie narzekaj Braja, tylko stawiaj! :) O ile mnie pamięć nie myli, to zeszłym razem Ci się poszczęściło. Nowe sari i takie tam... :twisted:

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 29 sty 2012, o 22:02 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Nava napisał(a):
madhava napisał(a):
Nava napisał(a):
Co masz na myśli, mówiąc, że Tripurari Maharadż ma inne zdanie na ten temat? Jaki temat?


Na ten temat Panowie proszę porozmawiajcie sobie gdzie indziej lub w postach prywatnych. Uważam że juz wystarczająco wiele razy tłumaczyłem Ci drogi Prabhu ji byś uszanował charakter forum Harinamu, czy to jest dla Ciebie takie trudne? Czy to musi się powtarzać w nieskończoność. Czy bezpardonowe wchodzie w butach na to forum jest dla Ciebie az tak rajcujacym zajęciem ?

Wybacz drogi Prabhu oficjancie ostrzegam Cie po raz ostatni jeśli jeszcze raz będziesz próbował na ISKCONowym forum Harinamu poruszać temat innych sang zbanuje Cie bez ostrzeżenia .
Mam nadzieje że mnie rozumiesz. Czas walk miedzy sangowych na tym forum zakończył sie raz na zawsze.

Jeśli chcesz rozmawiać o innych sangach to raczej nie na tym forum. Dla dobra obu stron.
Harinam.pl to forum ISKCONowe i takim pozostanie póki jestem tu moderatorem. Po raz ostatni prosze Cie o uszanowanie tego forum.


Jeśli chcesz kogoś ostrzegać, to raczej nie mnie tylko Murali-dhara. Jak zapewne zauważyłeś i przeczytałeś ze zrozumieniem, mój post jest pytaniem do niego - zacytowałem jego wypowiedź dla jasności - o to, co on wcześniej napisał.


Wiesz dobrze i lepiej odemnie jaki był cel tego cytatu i o czym chciałeś pisać, a to jest tak jak Ci napisałem i Ty Prabhu ji zapewne przeczytałeś to ze zrozumieniem, na tego typu tematy Harinam nie jest najlepszym miejscem.

Nava napisał(a):
Z twojego postu zaś rozumiem, że można rozmawiać o innych sangach i o osobach, ale mnie ten "przywilej" nie dotyczy. Aż za dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że jest to forum Iskconowe.


Zupełnie nie potrzeba kąśliwość z Twojej strony to dotyczy każdej osoby, nie tylko Ciebie.

Tak jak napisałem Ci w poprzednim poście czas gdy na Harinamie odbywały sie batalie o słuszność ideii Narayana Maharaja, Tripurariejego Swamiego i wszystkiego co z tym związane miną bezpowrotnie, zbyt duzo było w tym osobistych wycieczek i obrażania sie na wzajem.

To forum jest forem MTŚK i osoby które na nim piszą proszone są o uszanowanie tego, jeśli to komus nie odpowiada i nadal usilnie nie stosuje się do tej prośby, dostaje ostrzeżenie a jeśli i to nie pomaga proszony jest o opuszczenie tego forum.

Zasady są jasne dla każdego. Nie chcemy na Harinamie polityki, wystarczy ze jest ona wszędzie na około. To forum powstało po to by być źródłem inspiracji dla osób podążających za standardem jaki wyznaczył Śrila Prabhupada założyciel i acarya MTŚK

Nava napisał(a):
Dziwi mnie natomiast to, że zapraszając do niego osoby z innych sang zabrania się im czegokolwiek, nawet pytania o to, kto coś inny na temat ich sangi powiedział na tym forum.
Ach ta wedyjska gościnność! :D


Nikt nie został tu zaproszony personalnie, to forum jest otwarte dla każdego kto szuka inspiracji zgodnych ze standardem jaki wyznaczył Śrila Prabhupada założyciel i acarya MTŚK

Nava napisał(a):
Ale nie musisz się więcej niepokoić, postanowiłem pożegnać się z miłymi gospodarzami tego przybytku. Wychodzę, do widzenia.
A Ciebie jako moderatora proszę o usunięcie mojego konta.


To jest Twoja decyzja i Twój wybór przykro może trochę jest z powodu tego że nazywasz Harinam.pl przybytkiem, ale to już kwestia osobistej kultury i masz prawo nazwać to miejsce jak chcesz a poziom Twojej kultury ocenia Ci co będą to czytać.

Twoje konto albo zostanie zablokowane albo usuniete tak jak sobie tego zyczysz

Pozdrawiam Cie serdecznie szczerze życząc wszystkiego co najlepsze, wielu inspiracji i radości w życiu duchowym

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 24 mar 2012, o 13:38 

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 11:43
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
a czy to nie jest tak, że osoby materialistyczne, czyli nie zainteresowane ŻADNĄ formą duchowości, czy religijności, zawsze będą lekceważyć osoby o odmiennych wartościach, (np. Prahlad Maharaja i jego demoniczni szkolni koledzy) bo są w mniejszości, to tak jak naśmiewanie się przez "przyjaciółki" z dziewczyny za to że woli iść do kościoła zamiast na dyskotekę?? I teraz czy w imię akceptacji społecznej (kto lubi być odrzuconym?) rezygnuje się z własnych przekonań, np zdejmuje się krzyżyk, kunti-mala, zdejmuje chustkę z głowy...itp

W jednej kulturze, w jednym kraju będzie tolerowane to, że jesteś z innej kultury, rasy czy religii, a w innej nie. Irytuje i śmieszy mnie np zakaz noszenia chustek na głowie przez muzułmanki we Francji ponieważ jest to niby tolerancyjne i demokratyczne społeczeństwo, które nie toleruje (sic) moich przekonań z których wynika to, że noszę tą chustkę...a narzuca mi te z których wynika to że mam ją zdjąć.

A czy mogę bezpiecznie chodzić w dothi po Paryżu, Londynie, Nowym Jorku...Kozienicach? Czy ktoś mnie zaatakuje z tego powodu, (np ksiądz z ambony) za to że jestem producentem ekologicznych warzyw i praktykuje joge a jak wiadomo joga jest wymysłem szatana...i dla tego aby nie stracić rynków zbytu siedzę cicho...(wczoraj słyszałem historię jak to w małej wiosce jakaś osoba rozpoczęła zajęcie a hatha jogi i wkrótce ksiądz ogłosił, że joga to jest wymysł szatana i za chwilę nikt nie był chętny by na te zajęcia chodzić)

I dlaczego nie noszę w miejscach publicznych dothi skoro jestem tzw bhakta świątynnym, brahmaczarinem, czy nawet sannjasinem (= duchownym).

Jak kilka dni temu Cejrowski zaprezentował swój program o buddyźmie, to bardzo mocno zaprotestowali polscy buddyści nawet korzystając z pomocy prawników. Muzułmanie w krajach Zachodnich w imię tolerancji i równości domagają się możliwości zbudowania meczetu, i otwarcia własnej szkoły. (spróbuj się domagać tego w ich kraju) ...Może dlatego też warto zacząć domagać się szacunku, równego traktowania, szacunku dla inności i .....przeprosin, zamiast "tolerowania" tego typu zachowań właśnie w imię "ucisku mniejszości przez większość" ?

_________________
wasz sługa
Kryszna Kirtan


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 6 kwi 2012, o 10:22 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
Z mojego doświadczenia wynika, że nie jest prawdą, jakoby dobry przykład rodził zawsze inspirację, akceptację i brak arogancji. Często nie. Jak mawiał śp Dźanaprija, aby dostrzec dobry przykład u kogoś, trzeba też mieć inteligencję. Było wielu w historii i nadal jest masa ludzi na świecie, którzy dają dobry przykład. Nie tylko byli i są krytykowani, ale wręcz bywają odrzuceni, czy zabijani. Prawda w oczy kole, nawet niewyrażana wprost, lecz przez zachowanie. Dobry przykład jest konieczny, aby o czymkolwiek mówić uczciwie, natomiast nie jest w porządku sprowadzanie kogokolwiek do parteru nakłaniając go, aby dawał dobry przykład i już. Może daje. Jedna rzecz to krytyka, a druga krytykanctwo.


Fajnie piszesz. Popierasz działanie dobrym przykładem i widzisz jednocześnie, że i tak ludzie różnie reagują bo po prostu są różni. Jedni się inspirują, drudzy wpadają w szał z powodu zazdrości. Nie ma co się kłócić i kopiować polski sejm. Murli chce dobrze, znam go - doceńmy jego troskę o wizerunek i jednocześnie, jak piszą inni bhaktowie tu na forum, działajmy w prawy sposób wykorzystując inteligencję, która dobrze działa gdy regularnie intonujemy maha-mantrę i czytamy o rozrywkach Kryszny. Tego oczekuje od nas Kryszna i na pewno cały ten problem widzi (naprawdę :)) więc nie ma co się tak denerwować w dyskusjach bo stracimy szacunek do siebie nawzajem.
Hare Kryszna!

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 14 sty 2013, o 16:02 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Ostatnio w mediach jest duzo o gwatach w Indiach.
Oczywscie odrazu trzeba zazanaczyc ze takie przestepstwa pownny byc karne jak najsurwiej i jak najskuteczniej. JEdnak nasuwa sie kilka mysli;

1> Na ile wiedza zdobywana z prasy i mediow jest zetelna ogolnie w jakiejkowiek dziedzinie? Zaluszmy ze jestem matematykiem, czy cztajac artykoly prasowe o odkryciach matematycznych moge uznac ze jest to dobre zrodlo wiedzy? To samo medycyna, inne kulry religie? Generalnie znawcy tematu odradzja czerpac swoja wiedze z prasy jako glowne zrodko wiedzy.

2.Jednym z nastepstw wiary w prase jest budowanie jakiegs stereotypu na jakis temat Czy to Ruchu Hare Kryszna, czy Indii czy Islamu itp. Stereotyp nie jest wiedza. Jest pewnym uprszczniem. Moze byc poztywny jak i negatywny np poztywny "indie to duchwy kraj" lub "indie to kraj bogactwa i macharadzow". Jednak sterotyp to nie wiedza. lub "kraszici rozdaja jedznie" lub "wsztsy guru to oszusci" itp ma to malo wspolnego z wiedza.

3.Znam bhakte ktory powdzial ze teraz to nie pojedzie juz do Indii bo tam gwalca. Taki jest wlasnie efekt ulegania prasie i sterotypom. Zamiast pojechac i sprawdzic (nigdy tam nie byl) bedzie uwazal ze juz wie jak jest.zanim jeszcze cokowiek bedzie wiedzial:) Niesamowte. Jest to jedno z niebezpieczestw ulegania ignoranjci.

4. MEdia podaja ze w Indiach dochdzi do gwatow co 22 minuty. Sprawdzilem wlasnie z ciekwosci w gogle jak jest w Polsce. POlka ma 20 razy mniej mieszkancow. Wedlog jednej ze stron w polsce jest 200 gwatow dzinnie, Wedlug drugiej 2599 rocznie. na 5 jeden jest zglaszany. Wychdzi na to ze Polska mimi ze 20 razy mniejsza to ma podbny procent gwaltow. Moze wiec hindusi powinni bac sie przjedzac do POlski? Mozna byc pobitym, zabitym, matki zabijaja dzieci (wedlog doniesien prsowych)

5. Media pokazuja jednak w Indiach wielkie manifestacjie w wielu miastach dotyczace tego typu zachwan. Oto miliony ludzi wychdzi na ulice i domaga sie by Policja byla bardziej skutczna. Ocznacza to ze w spoleczstwie jest chec naptrawy sytacji. Wewnatrzna chec do poprawy. Spolecztso jest tak oburzne ze domaga sie by sptrawcy nie mieli obroncow...

Coz. cos jeszcze mialem powdziec ale zapomnialem. narazie kika mysli na luzno o dzialniu prasy itp.

Oczysciwei takie zachwanie napewno nie jest zgodne z dychwymi naukami Gity i nalezy je potepic jako upadek cywizlizacyjny. Tutaj tyko pisalem o propagandzie.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 16 sty 2013, o 03:48 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
O juz wiem co zapomnialem.

Z punktu widzenia socjologii, psychologii spolecznej czy nawet politologii, takie zdazenia jednostkowe, ktore staja sie symbolem moga zmienic cale spoleczesntwo. Tak jak zabicie Arcy ksiecia Ferdynada bylo jakis zaczatkiem do wybuchu I wojny swiatwej, czy tak jak jednostkowa postac Jezusa Chrystusa moze byc zaczatkiem nowej religii, podobnie takie zdazenie jak zabojstwo i gwat niewinnej osoby, calkowicie nie sprwkowane, ktre powduje teraz milinwe manifestacjie w Indiach moze zminic spoleczstwo.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 16 sty 2013, o 15:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Masz rację Pavano. Niestety, jako społeczeństwo jesteśmy tak otępiali i egocentryczni, że dopóki, coś tragicznego nie wydarzy się tuż przed naszymi oczami, zagrażając naszej własnej egzystencji, to nie ruszymy palcem, aby cokolwiek zmienić.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 17 sty 2013, o 00:30 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Pytanie jest tez na ile bhaktowie pownni preztowac poglady mediow i im ulegac. Napewno musimy jakos zdobywac informajie, ale zeby bez refelksyjnie powtarzac wsztsko co sie przeczta to juz przesada. Powdem jest tez to ze kazde media maja swoje uwarnkowania czy to politczne, czy jakies spoleczne.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 16 wrz 2013, o 17:39 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Moze nie jest to złośliwsc ale poklazauje jak ludzie mogą walczyc o cos jesli widza w tym swoj interes. Ciekawostka.

http://wyborcza.pl/1,75477,14611272.html

Gazeta napisał(a):
- We wsi Hatówka niedaleko Iwieńca starsza kobieta wyszła na spotkanie weterynarzy i milicjantów z siekierą w jednej ręce i stłuczoną butelką w drugiej. Milicja poinformowała przełożonych, że nie może wykonać rozkazu, i dano kobiecie spokój. Jej świnia została nietknięta - opowiada "Gazecie" dziennikarz telewizji Biełsat Źmicier Hurniewicz.

Czasem opór przybiera bardziej zorganizowane formy. Portal Tut.by donosił, że "we wsi Łazduny ludzie z łopatami bronili swoich świń". "Jadą, milicja, weterynarze i jeszcze jacyś w krawatach. Stanęliśmy w poprzek drogi, żeby ich do wsi nie wpuścić. Starzy, młodzi, dzieci na rowerach... Mówimy: Nie macie tu nic do roboty (...). Złość i żadnego strachu. Nie oddamy i już!" - tak niezależna gazeta "Narodnaja Wola" opisywała inną akcję obrony zwierząt.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14611272.html#ixzz2f4gQtraD


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: I znowu złosliwość w mediach...
PostNapisane: 17 wrz 2013, o 21:12 

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 09:30
Posty: 47
Lokalizacja: Ufa, Rosja
Haribol,
a my od 3 lat juz nie mamy telewizora, uwazam to za blogoslawienstwo. To o czym bylo tu pisane w ogole mnie nie zaniepokoilo. Kazdy ma swoje zdanie i ok. A ja slucham Meza, Guru, Sastr, znajomych ktorym ufam a potem jeszcze moze sama przemysle i wywaze jakas srednia opinie.

Generalnie jestem za tym aby poznawac czlowieka a nie grupe ludzi, swoje zdanie o danej osobie jesli negatywne probuje zachowac dla siebie chyba ze osobie danej wystrzele...:-/ a chwalic lubie jesli jest za co:). Opinie typu: wszyscy Muzulmanie to terrorysci albo wszyscy krysznowcy sa tacy i owacy. A wlasnie ze nie! Bo w kazdej grupie sa ci lepsi i gorsi wiec jak znasz tych gorszych to z nimi zalatwiaj swoje sprawy i nie uogulniaj obrazajac tych lepszych.

Kazdy z nas jest idywidualna czastka.

proste zycie wzniosle myslenie.....media chyba nie pomagaja tego osiagnac.

Wasza sluga,
Vraja priya dasi

_________________
Jay Radha Damodar!!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL