Teraz jest 28 mar 2024, o 14:22


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 13 cze 2012, o 07:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Dzisiaj o godzinie 7.10 Manasi Ganga Mataji (Ania z Gdańska) opuściła ciało. Proszę bardzo o modlitwę i duchowe wsparcie najbliższych. Z ramienia męża Manasi - Sławka będę Was informował o ceremonii pożegnania naszej Manasi. Hare Kryszna.


Obrazek

Obrazek

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 13 cze 2012, o 09:31 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Gdy poznałem Manasi Gangę parę lat temu, nie mogłem uwierzyć że jest tak bardzo chora, tak naprawdę wtedy doświadczyłem tego że to ciało choruje, dusza nie ma nic z tym wspólnego. Jej optymizm mnie ujął. Pare lat później, gdy wspólnie z bhaktami z Chełmży odwiedziliśmy ją i jej męża Sławka w Gdańsku, miałem możliwość porozmawiać z Manasi Gangą tak od serca o życiu, podczas tej rozmowy czułem jakbym rozmawiał z Sadhu, jej wiara w Krysznę i Gurudeva to coś bardzo rzadkiego. Pamiętam jak mi powiedziała:

"Madhava, ja nie rozpaczam, ja wiem ze mój czas niebawem dobiegnie końca, dzięki tej chorobie doświadczyłam Kryszny tak mocno jak nigdy dotąd, wiadomo chce żyć i walczę, ale wiem ze wszystko będzie dobrze..."

Słuchałem tego wszystkiego ze łzami w oczach i duma w sercu ze znam tak niezwykła i oddana Krysznie osobę. Jej słowa to chyba najlepszy komentarz do obecnej sytuacji.

Dzis rano rozmawiałem z Mahasringą Prabhu, który tez miał możliwość poznać Manasi Gangę i zawsze z niezwykłym uczuciem się o niej wypowiada:

"Manasi skradła mi serce oddaniem dla Guru i Kryszny widziałem wiele dzielnych osób w swoim życiu, a Manasi należy do tych najdzielniejszych, szkoda iż wszyscy nie mogli jej poznać bo to osobistość wielkiego formatu. Jej Guru może być z niej dumny, jej świadomość Kryszny jest autentyczna i prawdziwa."

Kto miał możliwość poznać Manasi Gangę z pewnością przyzna mi racje ze taka niezwykłych osób nie spotyka się zbyt wielu, w życiu. To jedna z tych osób, która nie robi szumu, a swoim życiem pokazuje jak to jest być naprawdę świadomym Kryszny.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 13 cze 2012, o 11:47 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Manasi ganga byla niezwykla osoba,mimo swojej choroby ktora przysparzala jej wiele cierpienia zawsze przyjezdala na tur zeby miec towarzystwo swojego Mistrza Duchowego i innych wielbicieli.Dla mnie byla przykladem tego ze powinnismy miec determinacje w sluzbie dla Guru i Kryszny nawet mimo trudnosci ktorych doswiadczamy w zyciu.Byla tez pokorna osoba ktora akceptowala chorobe jako laske Krysznyi mozliwosc przyjecia w Nim schronienia.
Miala szczescie miec wspanialego męza Sławka ktory zawsze opiekowal sie nia z wielka miloscia i oddaniem...
Droga Mamasi gango juz tesknimy za Toba,mialysmy jak zwykle spotkac sie na turze ....

Modle sie do Kryszny zebys byla szczesliwa i swiadoma Kryszny w nastepnym zyciu ...

Twoja sluga Krsna karsani dasi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 13 cze 2012, o 16:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Drodzy Bhaktowie!

Ceremonia pożegnania Manasi Gangi Mataji odbędzie się dnia 18.06.2012 (poniedziałek) o godzinie 11.30 w Domu Przedpogrzebowym ZIELEŃ przy ul. Partyzantów 76 w Gdańsku

Pragnienie Manasi było takie, aby każdy, kto czuje się z nią związany mógł przyjechać na to pożegnanie. W związku z tym rodzina postanowiła wynająć autobus, który przewiezie nieodpłatnie wszystkich chętnych Wielbicieli w jedną i drugą stronę. Na chwilę obecną znamy przybliżoną trasę przejazdu: Wałbrzych/Jawor/Wrocław/Poznań/Toruń/Gdańsk

Wszyscy, którzy chcą jechać, proszeni są o kontakt ze mną lub Trisamą Prabhu do czwartku wieczór (ewentualnie piątek do południa). Musimy stworzyć listę i wynająć odpowiedni pojazd. Jeżeli możecie dajcie znać szybciej – ułatwi to znacznie organizację. Hare Kryszna.

Wasz sługa
Arjuna Vallabha das
607 896 440

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 13 cze 2012, o 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Gauranga!!!

Drodzy i kochani wielbiciele czy możecie zamieścić fotkę Manasi Gangi Mataji?

Dziś był wykład w świątyni w Warszawie i wielbiciel z Łotwy powiedział, że kiedy odchodzi wielbiciel, wtedy zastanawiamy się ile mieliśmy jego towarzystwa kiedy był blisko nas, czy rzeczywiście korzystaliśmy z tego towarzystwa, czy woleliśmy robić inne rzeczy, nie sądzę by ten wielbciel wiedzial o odejściu Mataji, jego słowa są dla mnie prorocze i dziś nabrały głębszego znaczenia.

Każdy wielbiciel jest bardzo drogi Panu Krysznie.
Świadomość Kryszny wygląda zupełnie inaczej z punktu widzenia planety Kryszny, z punktu widzenia świadomości Kryszny towarzyszy Kryszny, nie ma ignorancji, upadku, życia w cierpieniu itd jest normalne życie, życie w rozpamiętywaniu o sercu i duszy każdego wielbiciela, o Krysznie i wszystkim co z Kryszną jest związane.

Wierze że Mataji służąc wypełniła znaczenie swego imienia i na stałe zanurkowała w rozpamiętywaniu lotosowych stóp Kryszny.

prabhu kahe vaisnav seva nama sankirtan
dui kare sgra pabe sri krsna caran

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 14 cze 2012, o 13:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
Pierwszy raz rozmawiałem z Manasigangą Mataji na gg kilka lat temu. Gdy spotkała na swojej drodze chorobę postanowiła być bliżej z bhaktami. Każda kolejna rozmowa z nią ukazywała mi głębsze pokłady doświadczania towarzystwa wielbicieli, guru i Kryszny. Zwykle nasze internetowe rozmowy kończyły się ogromnym wzruszeniem po obu stronach i moją refleksją nad możliwością stania się tak świadomym Kryszny wielbicielem jak ona.

Miałem łaskę by obserwować jej relację z Indradyumną Maharajem i jej ogromne przekonanie o wielkości tego wielbiciela. W jej towarzystwie faktycznie przypominałem sobie o łasce jaka nas spotyka w jego towarzystwie i w wyniku jego nieustającego nauczania.

Kilka dni temu miałem niezwykłą okazję by odwiedzić ją w szpitalu w gronie kochających ją osób. To było dla mnie kolejne najgłębsze jak dotąd przeżycie. Najpierw modlitwa i prośba o to by móc jeszcze raz doświadczyć rozmowy z nią, a potem niezwykła radość i moc jej słów, gdy mówiła o swoim rozumieniu relacji z guru i wielbicielami. W tej rozmowie była w pełni świadoma swojego uczucia do guru i bhaktów, i prosiła by pożegnać ją przybywając licznie na ceremonię pożegnania... nikt z nas nie myślał, że stanie się to tak szybko. Teraz widzę, że jej świadomość była dużo głębsza niż tylko sentyment do bliskich jej osób.

Proszę Was o modlitwę i błogosławieństwa dla odchodzącego od nas wielbiciela i pozostającej wśród nas rodziny. Obserwując męża Manasigangi Mataji zawsze widziałem wielbiciela, który służy innemu wielbicielowi stale i z ogromnym uczuciem, wyrozumiałością i wrażliwością. Proszę Was o wsparcie dla Sławka...

Smutno nam, bo już jej tu nie ma tak jak poprzednio, ale wesoło nam, bo jet tu na zawsze połączona z nami przez służbę oddania dla guru i Kryszny.

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 14 cze 2012, o 18:38 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Tego ranka kiedy Manasi Ganga zegnała sie z tym ciałem,podczas mojej porannej poojy postanowiłem posłuchac wykladu mego mistrza duchowego przez internet,jednak w pewnym momencie stwierdziłem ze popatrze sobie jeszcze raz na profil Trisamy Pr na FB,a szczególnie na zdjecia z manasi Gangą.Ponieważ podobnie jak was ,mnie rowniz powalała jej swiadomosc Kryszny,pomyslałem ,ze to bedzie najleprzy wykład.Oraz obraz oczyszczający me serce. Pokorna waisznawi,cierpiąca i usmiechająca sie,otoczona kochającymi ją przyjaciółmi.
w tym samym momencie poczulem ze powinienem sie modlic o jej pomyslnosc,zatem cała moją pooje do Bostw tego dnia wykonałem ,dla jej korzysci,wiem ze zabrzmi to banalnie ,ale ognik tego dnia swiecił sie nad wyraz mocno. była moze 6.30,moze pare minut po 7-ej rano,kiedy po kilku dziesieciu minutach,dostałem smsa z informacją o jej odejsciu.Jakos nie byłem zaskoczony,ale posmutniałem,bardzo. Choc podobnie jak wy nie mam wątpliwosci w jej powodzenie i ulge, od materialnych cierpien. Podobnie jak wtedy kiedy odszedł Janapriya Pr czytam sobie moją korespondencje z Manasi ,czy z Janapriyą Pr i kiedy czytam te słowa i listy pełne chumoru i zyciowych mondrosci nie chce mi sie wierzyc ze ich z nami nie ma . Bo słowa jakie wypisywali czy mowili wiecznie bedą sprawdzały sie i zyły,w naszej swiadomosci Kryszny.
Modle sie o Sławka,ktory tak wspaniale sie nia zajmowal,dla mnie to prawdziwy superman. Mialem zaszczyt dzielic z nimi nocleg podczas naszego wspolnego pobytu na jednym z Turne laxmi-Nrsimha. Pamietam ze przyglądalem sie jej kiedy wszyscy bhaktowie jedli uczte,ona siedząc z boku zajadala chlebek. Zapytałem jej....Jak ty to znosisz????odp,z usmiechem,ale co to ze nie moge zjesc tego wszystkiego????tak odpowiedzialem,Patrze na wielbicieli i ciesze sie ich szczesciem. Najwazniejsze ze moge byc tu teraz z wami,odpowiedziala.
Inspirowalem ją by jak najszybcie dostała inicjacje.Opowiedziala mi kiedys gdy do niej zadzwonilem....wiesz kiedy slawek wychodzi z domu,czesto leże i intonuje,ale bez licznika,kiedy Gurudev zapytał mnie czy intonuje minimum 16 rund odpowiedzialam ,ze chyba nie,ale kiedy po darszanie zapytałam w jakim czasie intonuje sie 16 rund i uzyskałam odp,stwierdzilam ze ja juz dawno intonuje 16 rund :D potem dodała,płacząc,jesli kryszna bedzie łaskawy to sprawi ze dozyje swej inicjacji i wtedy mnie zabierze.Kryszna był Łaskawy :wink:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 16 cze 2012, o 22:58 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
życzę Jej by osiągnęła Golokę i towarzystwo Kryszny i Jego Towarzyszy...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 19 cze 2012, o 11:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
inicjacja Manasi :)
http://youtu.be/PQ6vg8xqeSM

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Manasi Ganga Mataji opuściła ciało
PostNapisane: 12 lip 2012, o 07:58 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
http://www.joga-joga.pl/pl180/teksty126 ... _rozmowa_z

Piekny wywiad z Manasi Gangą, sprzed roku


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL