Teraz jest 28 mar 2024, o 12:53


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 11:35 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Nava napisał(a):
Cytuj:
Purna ji trafiłeś w to o co mi chodziło, tak książka to dla mnie śmieć, napisany przez jakiegoś Pana Mądralińskiego co jest socjologiem, znalazł sobie temat to sobie napisał i zarobił bo kupili ją pewno wszyscy dominikanie i inni poszukiwacze wrażeń( a trochę ich jest). Zgodnie z przysłowiem "MĄDRY PISZE DLA ZABAWY, GŁUPI CZYTA BO CIEKAWY"


Nie wiem kto w Polsce kupił tę książkę - zapytaj Karanam, który jest jest jej wydawcą. Tylko co to ma do rzeczy??
Na Zachodzie i w USA kupili ją głównie bhaktowie z Iskconu, a w Europie autor miał na jej temat spotkanie z bhaktami m.in. w kolegium Radhadesh.


I to że kupili ją głównie bhaktowie z Iskconu jest argument że ta książka jest wartościowa ?, jak dla mnie marny augment. A co do wydawcy nie obchodzi mnie po co ja wydał jego sprawa, dla mnie ta cała ksiązka nie jest warta tylu słów komentarzy, stwierdzam to po tym co przeczytałem, dla mnie to jest strata czasu jak już wielokrotnie mówiłem i nie polecam jej ludziom którzy chcą ten czas wykorzystać konstruktywnie Ci co się nudzą mogą przeczytać zarówno tą książkę jak i biografie Lenina lub poradnik hodowców palm afrykańskich wszystko zależy od tego co chce zrobić z czasem który został nam dany.

Nava napisał(a):
Już wcześniej pisałem o tym, że pan profesor od lat bada Iskcon, dokładnie od 1976 roku. Zna więc ten ruch dłużej niż ja, czy Ty


Mów o sobie, bo nawet mnie nie znasz i nie znasz też profesora "dobrej rady" ( co wyczytałem z Twoich wypowiedzi )na tyle byś wiedział co on bada, jak to zaśpiewała kiedyś moja koleżanka "to ze oddychasz wcale nie znaczy ze żyjesz, to że masz swoje lata nie znaczy ze coś przeżyłeś" przemyśl to za min następnym razem znowu się zagalopujesz z ocenom mojej osoby.

Nava napisał(a):
Jest uznanym autorytetem w dziedzinie socjologii, z jego wiedzy i doświadczenia korzystają osoby na przywódczych stanowiskach w Iskconie. Był jednym z członków Zarządu Edukacji Północnoamerykańskiego Iskconu.


Brakuje Ci konsekwencji w argumentach, zajmujesz stanowisko na temat tego ze jest autorytetem i jednocześnie często wytykasz błędy organizacji której doradza pan profesor "dobra rada" Widocznie marny z niego doradca skoro ciągle Ciebie nie zadowolił.

Nava napisał(a):
Ale rozumiem, że dla Ciebie jest "mądralińskim", a jego praca to "śmieć"...


w 100 % śmieć, dla mnie osobiście


Nava napisał(a):
No ale jakie argumenty można mieć, skoro się książki nie czytało?


to co przeczytałem jest dla mnie wystarczające by nie czytać tego więcej i uważam tą książkę za śmieć z perspektywy osoby która jest częścią organizacji o której pisze pan badacz. Napisałem Ci to ze to dla mnie strata czasu i nie polecam jej osobom co tego czasu nie chcą tracić a i tak każdy ma inherentne prawo ( widzisz nauczyłem się czegoś od Ciebie :) ) by działać po swojemu

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 12:31 

Dołączył(a): 28 mar 2008, o 14:16
Posty: 13
Lokalizacja: Lissa
Hari,
Czytam dość uważnie Bhaktowie Wasze "małe przepychanki" ;)
Czy jest sens?
Ja obecnie czytam "Nektar Instrukcji", oczywiście polecam, ale nie mi oceniać kogoś kto nie przeczytał... ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:00 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
panjamajka napisał(a):
Hari,
Czytam dość uważnie Bhaktowie Wasze "małe przepychanki" ;)
Czy jest sens?
Ja obecnie czytam "Nektar Instrukcji", oczywiście polecam, ale nie mi oceniać kogoś kto nie przeczytał... ;)



Zgadzam się, przeczytałem i polecam.

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Nava napisał(a):
Nikogo nie piętnowałem za brak zainteresowania książką o Iskconie.

Powiedziałeś tylko, że "każdy powinien przeczytać tę pozycję, bo wstyd nie znać własnych korzeni i historii". Można zrozumieć to w ten sposób, że uważasz, że ta książka w najlepszy i najpełniejszy sposób daje wiedzę o "własnych korzeniach i historii", a Ci z bhaktów, którzy jej nie przeczytali powinni się za to wstydzić. A to już jest krytyczna ocena, potępiająca postępowanie innych.

Jeśli chcesz, aby inni właściwie Cię zrozumieli, to musisz przyłożyć się bardziej do formy w jakiej prezentujesz swoje myśli, jednocześnie powstrzymując się od poruszania pewnych tematów i rzeczy, co może być źle zrozumiane lub niepotrzebnie prowokuje innych. Na zarzucaniu innym niezrozumienia Cię możesz "pojechać" na 2-3 postach, ale potem trzeba będzie się albo przyłożyć do bardziej precyzyjnego formułowania własnych myśli, albo w ogóle przestać pisać. W innym przypadku ludzie wyrobią sobie o Tobie niepochlebną opinię.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
panjamajka napisał(a):
Hari,
Czytam dość uważnie Bhaktowie Wasze "małe przepychanki" ;)
Czy jest sens?


Pytanie retoryczne: a jaki jest w ogóle sens uważnego czytania "przepychanek" innych, skoro nie mają one dla Ciebie sensu? ;) :)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:36 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Dawno Nowa nie pisal az tak duzo i to od siebie,. Z tegoly wkleja jakies cyataty ( najczesciej dotczace zlych rzeczy) lub cos w rodzju polwy zdania. Tu sa cale dluuugie teksty. WIdac naprawde temat jest ciekawy...

Kfestja w tego typu sparwach jest ogolnie relacja miedzy religja i duchwoscia a nauka. Wybrazmyy sobie ze zauszmy gdy umieral JAn PAwel II, wielu ludzi katolikow moglo czoc ze odchdzi ich "Przewodnik". A gdyby ktos czytal ksiazke np medyczna " TEraz serce przestaje mu bic, teraz sluz przechdzi przez zalodek, w muzgu nastepuje top i tamto"> NIe kazdy chcaby to czytac. Ktos mogby uznac ze to "smiec" ze wato sie zajmowac czyms innym, ze lepiej choby zapalic swieczke.
To tylko powraninie. Temat nauka a religja, na ile mozna zrozumiec co to byc CHrzesjaninem poprzez ksiazki?

Tak wiec mysle ze tak to dziala.

CO do oceny bez czytania. Mysle ze mozna. Czlowike ma prawo "czuc" co jest dla niego dobre. Tak dokladnie jest. JA histrie negatywne poznalem juz doawno. Moze stad zachwyt Nauwy? Ale kazda histra negatwna ma kontekst, ma swoje miejsce. Dlatego warto najpierw pzrcztac wsztskie ksiazki takie jak Gita, Srimad Bhagwatam, Caitana Cartmtrrta, pod okiem guru by nabrac wlasciwegio spojrzenia na te same fakty.

Fakty pozastaja faktami, ale spojrzenie na nie zalezy od wiedzy, od dowdcznia i od kontekstu. I tu jest pewne niebezpieczstwo. Ale taki jest swiat i go nie zmianimy. Pewne rzeczt tez sa poza wiedza. W sensie ze kazdy jest przyciagany do pewnego rdzaju tematow zanim je przeczta nawet. Ktos lubi to ktos inny cos innego.

Osobiscie histrie negatwne znam, interprtuje je w duchu powdzmy Bhagwatam.:)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:44 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Purnaprajna napisał(a):
Jeśli chcesz, aby inni właściwie Cię zrozumieli, to musisz przyłożyć się bardziej do formy w jakiej prezentujesz swoje myśli, jednocześnie powstrzymując się od poruszania pewnych tematów i rzeczy, co może być źle zrozumiane lub niepotrzebnie prowokuje innych. Na zarzucaniu innym niezrozumienia Cię możesz "pojechać" na 2-3 postach, ale potem trzeba będzie się albo przyłożyć do bardziej precyzyjnego formułowania własnych myśli, albo w ogóle przestać pisać. W innym przypadku ludzie wyrobią sobie o Tobie niepochlebną opinię.


Nic dodać nic ująć - 10/10 jak dla mnie

panjamajka napisał(a):
... Ja obecnie czytam "Nektar Instrukcji", oczywiście polecam.....


i to jest moim zdaniem najlepszy komentarz i najlepsza konkluzja jak dla mnie, dziękuje Ci za nią. Warto wykorzystywać dany ma czas w najbardziej esencjonalny sposób czytając to co daje możliwość zrobienia postępu duchowego bo taki chyba jest cel wielbicieli Kryszny???

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 12:39
Posty: 131
Każdy kto przeczytał ten watek od poczatku wie, że Nava-Yauvana Prabhu zmieniał pogląd n/t pracy Rochforda już 2 razy.

15 czerwca 2010 o artykule Acintii Matadżi opartej na pracy Burke'a Rochforda sądził na vrindzie tak:

Cytuj:
to perełka w "przestrzeni publicznej" polskiego Iskconu.


20 marca 2011 na tym forum o książce Rochforda lekceważaco:

Cytuj:
Starzeję się, treść książki nie wywołała we mnie zdziwienia, niesmaku, oburzenia, nie dowiedziałem się z niej niczego nowego (to akurat chyba dobrze), nie ucieszyłem się na jej widok.

Ot, kolejna pozycja na półce obok Lotty Danielson.


10 i 11 stycznia 2012 znowu żarliwy entuzjazm:

Cytuj:
Książka w ciekawy sposób pokazuje jak wielbiciele zmieniali się na przestrzeni lat, jak zmieniała się struktura społeczna, sposoby finansowania itp. ruchu. Profesor opisuje kawał historii, fascynujące i zadziwiające rzeczy, jakie działy podczas obecności i już po odejściu Śrila Prabhupady.


Cytuj:
Już wcześniej pisałem o tym, że pan profesor od lat bada Iskcon, dokładnie od 1976 roku. Zna więc ten ruch dłużej niż ja, czy Ty. Jest uznanym autorytetem w dziedzinie socjologii, z jego wiedzy i doświadczenia korzystają osoby na przywódczych stanowiskach w Iskconie. Był jednym z członków Zarządu Edukacji Północnoamerykańskiego Iskconu.

Ale rozumiem, że dla Ciebie jest "mądralińskim", a jego praca to "śmieć"...


Wynika z tego że cykl sinusoidy opartej na wahaniach poglądu Nava-Yauvany na książkę Burke'a Rochforda jest stosunkowo regularny i wynosi około 9-10 miesięcy. Do zobaczenia wszystkim w tym wątku we wrześniu-pażdzierniku, gdzie powinien pojawić się jako malkontent tej książki.

W międzyczasie pochylmy się w zadumie i pomódlmy za tych którzy zgubili drogę w krętych labiryntach niepoprawności i poprawności politycznej.

_________________
"You come into this world with nothing except yourself.
You leave this world with nothing except yourself."

Cro-Mags "Life Of My Own"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 11 sty 2012, o 16:16 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Wlasnie skonczylem czytac od poczatku.
Tez ciekawostka - zarzut o zlym tlmaczniu najpierw bardzo ostra krytyka, po przbie autora tmacznia o jakis fragmntm, wycofanie sie i podziwkowanie za piekne tmacznie.

Juz nie mowiac o tym ze zyjemy w czasach gdy latwo pusic obelge na kogos pubicznie a potem sie wycwac ze "w liscie wysle ci czemU" to wogle bez sensu. Moze to zwolnnik prawdy i borkania sie z histria innych a swoja tzremac jak nadalej od wiodku?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 13 sty 2012, o 21:22 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Nava napisał(a):
Kawał dobrej roboty. Podziwiam przede wszystkim prof. Rochworda za odwagę. Jego praca jest typową naukową pozycją. Zachował w niej dystans i rozwagę.
Książka jest godna polecenia, powinni ją czytać wszyscy bhaktowie nie tylko ci z Iskconu.

Jeszcze raz dziękuję :)


Doceniam twoje słowa. Z zasady się nie obrażam :) Doceniam także krytykę, jeśli wskazuje na konkretne braki i uchybienia.

O ile wiem, książka nie stała się książkowym przebojem :shock: :D ale powoli się sprzedaje. Nie mogę zgodzić się z Madhawą, że to jest "śmieć", a Rochford to "mądraliński. Rochford zrobił bardzo dużo dobrego dla ruchu Świadomości Kryszny ( zatem nie tylko ISKCON-u, choć przede wszystkim). Dzięki niemu stajemy się po prostu uczciwsi. Bardzo ważna cecha w jodze. I robi swoją robotę rzetelnie, dlatego postanowiliśmy ją wydać. Ta książka nie jest amerykańska, lecz socjologiczna. Metodyka, jakiej używa Rochford, nie jest narodowa, lecz naukowa. Prawda, że jest to nauka akademicka, ale również ona daje nam poznanie. Rzeczywistość w jakiej uczestniczą krysznaici nie jest wyłącznie duchowa, o czym pewnie wszyscy wiemy. Materia nie jest złudzeniem. Uczestniczymy w rzeczywistości społecznej, przyrodniczej, politycznej itd. To są różne uwarunkowania, które wpływają także na jakość naszego procesu bhakti w skali jednostki i zbiorowości. Tak myślę.

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: "Hare Kryszna. Przeobrażenia" - premiera w Empiku
PostNapisane: 14 sty 2012, o 17:19 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
Cytuj:
Doceniam twoje słowa. Z zasady się nie obrażam :) Doceniam także krytykę, jeśli wskazuje na konkretne braki i uchybienia.


Książka Rochforda jak wielokrotnie powtarzałem jest bardzo wartościową pozycją. Jedyne zastrzeżenia jakie miałem na początku dotyczyły spraw czysto językowych i translatorskich.
Drobne potknięcia nie przyćmiewają treści tej wspaniałej pracy.

Myślę, że Rochford poprzez jej napisanie pomógł wielu ludziom.

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL