Teraz jest 25 kwi 2024, o 06:05


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 23 lis 2010, o 12:10 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Zapraszamy do Koszalina na prezentację Kultury Starożytnych Indii dnia 27.11.2010 (sobota) godz 16.00, Osiedlowy Dom Kultury "Na Skarpie", ul. Na Skarpie 17
Zapraszamy również do Stargardu Szczecińskiego na prezentację Kultury Starożytnych Indii dnia 28.11.2010 (niedziela) godz 16.00, Stargardzkie Centrum Kultury - Plac Wolności
w programach:
- tradycyjna muzyka indyjska
- prezentacja filozofii wedyjskiej
- projekcja filmu lub pokaz slajdów
- poczęstunek wegetariański
- sklepik indyjski (kadzidełka, przyprawy, książki, płyty z muzyką)
Wstęp Wolny


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 23 lis 2010, o 13:32 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:05
Posty: 130
Vaikuntha dasa napisał(a):
Zapraszamy do Koszalina na prezentację Kultury Starożytnych Indii dnia 27.11.2010 (sobota) godz 16.00, Osiedlowy Dom Kultury "Na Skarpie", ul. Na Skarpie 17
Zapraszamy również do Stargardu Szczecińskiego na prezentację Kultury Starożytnych Indii dnia 28.11.2010 (niedziela) godz 16.00, Stargardzkie Centrum Kultury - Plac Wolności
w programach:
- tradycyjna muzyka indyjska
- prezentacja filozofii wedyjskiej
- projekcja filmu lub pokaz slajdów
- poczęstunek wegetariański
- sklepik indyjski (kadzidełka, przyprawy, książki, płyty z muzyką)
Wstęp Wolny


A czy o Krysznie też coś będzie?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 23 lis 2010, o 20:05 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Drogi Prabhu, na plakatach rozwieszanych przez nas jest nagłówek: "Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zaprasza na..." :idea: przypomnę również że "Festiwal Indii" nie dla wszystkich kojarzy się z Kryszną.
Pozdrawiam;
Ts. vaikuntha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 23 lis 2010, o 23:31 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:05
Posty: 130
Vaikuntha dasa napisał(a):
Drogi Prabhu, na plakatach rozwieszanych przez nas jest nagłówek: "Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zaprasza na..." :idea: przypomnę również że "Festiwal Indii" nie dla wszystkich kojarzy się z Kryszną.
Pozdrawiam;
Ts. vaikuntha dasa

Przede wszystkim Ty o tym pamiętaj, bo ruch świadomości Kryszny nie promuje kultury Indii, ale świadomość Kryszny.
Jak już wielokrotnie i do znudzenia pisałem wcześniej, nauczanie pod przykrywką „Festiwali Indii” to zupełnie nietrafiona strategia w Polsce, odnośnie miejsca czasu i okoliczności. Chociażby dlatego, że o wiele mniej osób w polskim społeczeństwie jest zainteresowanych kulturą Indii, niż technikami medytacji, yogi i duchowością. Generalnie ludzie w Polsce są otwarci na różnego rodzaju idee. Dlatego więc taka strategia festiwali może i miałaby jakiś konspiracyjny sens na przykład na Półwyspie Arabskim, ale nie tutaj w Polsce. W Polsce Świadomość Kryszny jest oficjalnie zarejestrowana w Ministerstwie Wyznań. Po co się więc ukrywać? To zupełnie nie ma sensu. Ani z punktu nauczania, ani z każdego innego.

Dlatego należy nauczać bezpośrednio.

Lepszy 1 gram czystego nauczania w oparciu o autorytet objawionych pism świętych takich jak Bhagavad-Gita i Śrimad Bhagavatam, niż kilogram zamieszania pod różnorakimi przykrywkami, mającymi za zadanie ukrycie tego, że jesteśmy Wielbicielami Kryszny i że mamy coś cudownego do przekazania światu.
Prosto, bezpośrednio, czysto – tak jak nauczał Śrila Prabhupada. I to ma sens. Głęboki sens.

Osobiście polecam przestudiowanie siedmiu celów Iskconu, które Śrila Prabhupada określił w roku 1966 dla Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny, (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... ci_Kryszny).

Arjavam. Prostota. Należy nauczać prosto i bezpośrednio w oparciu o same piękno świadomości Kryszny. Czyste nauczanie. Sankirtan, harinamy, dystrybucja książek, Hare Kryszna Food For Life, programy zapraszające nie na festiwale Indii, ale na wykłady z Bhagavad Gity. Bez odwracania uwagi ludzi na jakieś drugoplanowe szczegóły jak kultura czy tradycja. Nauczanie bezpośrednie z wielką pokorą. Heart to heart. Że nie jesteśmy tym ciałem. Że każdy z nas jest cząstką Kryszny. Że Kryszna to kochający Bóg, Najwyższa Osoba Boga. Tak jak polecają śastry. Sanyasini kiedyś chodzili od drzwi do drzwi, by pod pretekstem żebrania nauczać o świadomości Kryszny. Proste, piękne, potężne i efektywne.

Aby ukazać splendor słońca, nie trzeba wiele. Ot, odrobinę pokory, szacunku i odwagi, aby nie przesłaniać Jego potęgi nikłym światełkiem swoich własnych wyobrażeń.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 00:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
masz Prabhu bardzo szerokie pole do popisu

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 01:34 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:05
Posty: 130
Jarek Owcarz napisał(a):
masz Prabhu bardzo szerokie pole do popisu


Nie tylko ja.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 02:40 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Nauczać nalezy tak, aby nauczani chcieli słuchac, a potem w dodatku cos jeszcze z tego zrozumieli. Jesli w imię czystosci nauczania matematyki ktos zacznie mówic dzieciom w pierwszej klasie o całkach i rachunku prawdopodobieństwa, zniecheci je nawet do poznania cyfr...

Wielbienie Kryszny jest częscią kultury i historii Indii, nie widze tu zadnej przykrywki.

A jesli chodzi o naucznie Indradyumny Maharaja, to ma ono na celu raczej stworzenie przychylnej dla bhaktów atmosfery, a jesli ktos oprócz dobrego wrażenia nabierze jeszcze przy tym ochoty do praktykowania (a takich jest wielu), to myslę, że krytyka jest zupełnie nieuzasadniona


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 03:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Auttareya napisał(a):
Jak już wielokrotnie i do znudzenia pisałem wcześniej, nauczanie pod przykrywką „Festiwali Indii” to zupełnie nietrafiona strategia w Polsce, odnośnie miejsca czasu i okoliczności.


Co prawda na "Festiwalu Indii" byłem ostatni raz w 1992 roku, ale sam fakt, że istnieje on do dzisiaj powinien być wystarczającym dowodem na to, że strategia Indradyumny Maharaja bardzo się sprawdziła. Ani w '92 roku nikt z nas nie ukrywał się z tym, że jesteśmy wielbicielami Kryszny, ani chyba tym bardziej teraz. Z pamiętników maharaja wynika, że nawet małe dzieci, wraz z ich rodzicami od lat śledzą festiwal, i stają się wielbicielami Boga.

Jeżeli władze i kościół robią problem festiwalowi, to nie ze względu na aspekt "Indii", ale ze względu na religię. Jeżeli oni wiedzą o co chodzi, to i każdy kto w nim uczestniczył, czy nawet coś o tym festiwalu słyszał, wie o co chodzi. Religia jest nieodłączną częścią kultury Indii, i nazwa projektu jest mniej istotna. Jeżeli są tam zaawansowani duchowo bhaktowie, Święte Imiona, książki Śrila Prabhupada i prasadam, to niech się to nawet nazywa "Rodeo i Kabaret Świętych Krów", a i tak zmieni serca ludzi na lepsze i zadowoli Śrila Prabhupada. W czym więc problem?

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 09:14 
Sponsorzy

Dołączył(a): 26 sty 2009, o 17:27
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Auttareya napisał(a):
Vaikuntha dasa napisał(a):
Drogi Prabhu, na plakatach rozwieszanych przez nas jest nagłówek: "Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny zaprasza na..." :idea: przypomnę również że "Festiwal Indii" nie dla wszystkich kojarzy się z Kryszną.
Pozdrawiam;
Ts. vaikuntha dasa

Przede wszystkim Ty o tym pamiętaj, bo ruch świadomości Kryszny nie promuje kultury Indii, ale świadomość Kryszny.
Jak już wielokrotnie i do znudzenia pisałem wcześniej, nauczanie pod przykrywką „Festiwali Indii” to zupełnie nietrafiona strategia w Polsce, odnośnie miejsca czasu i okoliczności. Chociażby dlatego, że o wiele mniej osób w polskim społeczeństwie jest zainteresowanych kulturą Indii, niż technikami medytacji, yogi i duchowością. Generalnie ludzie w Polsce są otwarci na różnego rodzaju idee. Dlatego więc taka strategia festiwali może i miałaby jakiś konspiracyjny sens na przykład na Półwyspie Arabskim, ale nie tutaj w Polsce. W Polsce Świadomość Kryszny jest oficjalnie zarejestrowana w Ministerstwie Wyznań. Po co się więc ukrywać? To zupełnie nie ma sensu. Ani z punktu nauczania, ani z każdego innego.

Dlatego należy nauczać bezpośrednio.

Lepszy 1 gram czystego nauczania w oparciu o autorytet objawionych pism świętych takich jak Bhagavad-Gita i Śrimad Bhagavatam, niż kilogram zamieszania pod różnorakimi przykrywkami, mającymi za zadanie ukrycie tego, że jesteśmy Wielbicielami Kryszny i że mamy coś cudownego do przekazania światu.
Prosto, bezpośrednio, czysto – tak jak nauczał Śrila Prabhupada. I to ma sens. Głęboki sens.

Osobiście polecam przestudiowanie siedmiu celów Iskconu, które Śrila Prabhupada określił w roku 1966 dla Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny, (http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dz ... ci_Kryszny).

Arjavam. Prostota. Należy nauczać prosto i bezpośrednio w oparciu o same piękno świadomości Kryszny. Czyste nauczanie. Sankirtan, harinamy, dystrybucja książek, Hare Kryszna Food For Life, programy zapraszające nie na festiwale Indii, ale na wykłady z Bhagavad Gity. Bez odwracania uwagi ludzi na jakieś drugoplanowe szczegóły jak kultura czy tradycja. Nauczanie bezpośrednie z wielką pokorą. Heart to heart. Że nie jesteśmy tym ciałem. Że każdy z nas jest cząstką Kryszny. Że Kryszna to kochający Bóg, Najwyższa Osoba Boga. Tak jak polecają śastry. Sanyasini kiedyś chodzili od drzwi do drzwi, by pod pretekstem żebrania nauczać o świadomości Kryszny. Proste, piękne, potężne i efektywne.

Aby ukazać splendor słońca, nie trzeba wiele. Ot, odrobinę pokory, szacunku i odwagi, aby nie przesłaniać Jego potęgi nikłym światełkiem swoich własnych wyobrażeń.


Hare Krsna Auttareyo Prabhu!
Przyjmij proszę moje pokłony
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie i misji nauczania którą nam zaprezentował.
Prabhu, wybacz ale Twoje nauczanie nie jest dla mnie inspirujące. Cieszę się że w naszym mieście odbędzie się program otwarty z udziałem bhaktów. Wysiłek jaki w to wkładają jest wielki, bowiem oprócz swoich obowiązków domowych znajdują czas i pragnienie aby podzielić się Krsną z innymi ludźmi. Może fajnie by było gdybyś ten aspekt wziął pod uwagę (wysiłek i pragnienie bhaktów) a nie to pod jakim szyldem zaprezentują filizofię waisnawa. Może zauważ te perełki, doceń wysiłek a nie czepianie się szczegółów
kłaniam się


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 09:58 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Hari bol!
Drogi Szriman Auttareya Prabhu!

Nie było moim celem zaniepokojenie kogokolwiek, napisałem ten tekst jedynie w celach informacyjnych. Cieszę się również że temat jest na topie, gdyż może wzrośnie frekwencja :D
W podanym poniżej linku znajdziesz nasz lokalny portal Stargardzki gdzie, jeśli przeczytasz, piszemy calkiem otwarcie, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

http://wiadomosci.stargard.com.pl/nowos ... ,5930.html

Pamiętam jak na początku lat 90-tych spotkaliśmy się na jednym z programów Nama-Hatta w Stargardzie chyba u Abhedyi Mataji; ale wiem że opowiadałeś wtedy o swojej wyprawie w Himalaje, bodajże w poszukiwaniu źródeł Gangesu, mowiłeś o światełku, które Was prowadziło... pamiętam to spotkanie z Tobą, gdy słuchałem Cię z otwartą buzią; miałem wąsy, długie włosy i inne podejście do życia. Darzę Cię dużym szacunkiem, gdyż dzięki takim Osobom jak Ty, przeobraża się moje prymitywne mózgowie.

Przyjmij moje pełne szacunku pokłony;

Twój sługa, vaikuntha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 10:35 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:05
Posty: 130
Drodzy Wielbiciele,

Dziękuję za Wasze bardzo interesujące uwagi na temat mojego postu związanego ze strategią nauczania w Polsce.
Widać już taka jest specyfika naszej polskiej Yatry, a może i całego Iskconu na świecie (Kryszno, mam nadzieję że nie), że nie można na pewne tematy poważnie dyskutować lub wyrazić swojej opinii bez bycia posądzonym o krytykowanie jakiejś egzaltowanej osoby w Iskconie.
To jest bardzo niefortunna sytuacja w naszej organizacji, gdyż nie sprzyja ona przyjęciu przez Wielbicieli odpowiedzialności za różne sfery nauczania. Strategie i formy nauczania świadomości Kryszny powinny być dyskutowane na szerokim gremium bez obawy bycia posądzonym o popełnianie obraz.
Osobiście dla mnie jest to bardzo przykre, że posądzony jestem o krytykę Indradyumny Maharaja, w szczególności, że ostatnio wymieniłem z nim korespondencję, w której personalnie przeprosiłem go za wiele rzeczy oraz podziękowałem mu za jego światłą obecność w moim życiu. Dlatego teraz jestem niesłychanie ostrożny, aby takich obraz nie popełniać, ale nie oznacza to, ani też niej jest to równoznaczne z jakąś niepisaną umową, że nie będę wyrażał własnych, płynących z głębii serca opinii na tematy nauczania w Iskconie, a w szczególności gdy opieram swoje zrozumienie na doświadczeniach kilkunastu lat nauczania oraz w oparciu o autorytet śastr i bezpośredni przykład dany przez Śrila Prabhupada.
Mam nadzieję, że Indradyumna Maharaja bardziej zdrowo niż Wy rozumie moje podejście do dyskutowanego tematu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 10:54 

Dołączył(a): 20 gru 2009, o 12:05
Posty: 130
Vaikuntha dasa napisał(a):
Hari bol!
W podanym poniżej linku znajdziesz nasz lokalny portal Stargardzki gdzie, jeśli przeczytasz, piszemy calkiem otwarcie, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy.

http://wiadomosci.stargard.com.pl/nowos ... ,5930.html

Super, proszę przekażcie moje pokorne pokłony i wyrazy szacunku wielkiemu maharatis Śriman Viśvarupie Prabhu oraz wszystkim Wielbicielom Kryszny w Stargardzie, a także Wielbicielom w promieniu miliarda lat świetlnych wokół tego świętego dham, gdzie ma miejsce takie czyste i potężne nauczanie o chwałach Śri Kryszny.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 14:19 

Dołączył(a): 9 paź 2008, o 15:47
Posty: 11
ruch świadomości Kryszny nie promuje kultury Indii, ale świadomość Kryszny.

Tak napisał Auttareya i ja chciałabym przyłaczyć się do Jego głosu. Myślę, że działanie wprost jest najlepsze, najczystsze. Kiedy pierwszy raz spotkałam bhaktów w 1980 roku we Wiedniu nauczali bardzo prosto. To mnie ujęło, dookoła było mnóstwo różnych programów o yodze i wegeterianizmie, ale sposób działania bhaktów wydał mi się wtedy najczystszy, najbardziej przekonywujący i prawdziwy.

Pozdrawiam
Dharana mayi


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 14:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
masz więc doskonałą okazję aby nas własnym przykładem nauczyć jak to się robi

_________________
www.kryszna.info - nowości wydawnicze
PJN - Prasadam Jest Najważniejsze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Programy w Koszalinie i Stargardzie Szczecińskim
PostNapisane: 24 lis 2010, o 14:31 

Dołączył(a): 9 paź 2008, o 15:47
Posty: 11
Święta racja, nic nie robię, tylko wspominam stare dobre czasy. :) Pomyślę, co zrobić, żeby je wskrzesić, może się uda. Dziękuję za słowa zachęty


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL