Teraz jest 20 kwi 2024, o 07:26


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 30 gru 2009, o 21:04 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
Zapraszam:
http://rohinaa.com/om/index.php/compone ... y-in-yogas

Rafał Gendarz
www.rohinaa.com

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 31 gru 2009, o 08:37 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Dzieki ! ciekawe :wink:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 31 gru 2009, o 11:30 

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 11:43
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
Ok ja mam jedno pytanie w tym temacie, może ktoś zna odpowiedź. Spotkałem się niedawno a opinią, że robienie horoskopów wielbicielom Kryszny nie ma sensu. Dlaczego? Otóż horoskop, (jeśli wogóle dobrze zrobiony, ale to inny temat) opisuje twoja karmę, a to jest pole działania Durgi. Oczywiście wedy to opisują, ale opisują też np karma mimamsę. Karma nie opisuje czegoś co można nazwać "bezprzyczynowa łaską", ponieważ guru i Kryszna nie pochodzą z działu karmy. Natomiast wielbiciel Kryszny jest podporządkowany Najwyższemu Panu i podlega jego woli i poprzez proces podporządkowania staje się zależny od Niego. Jak astrolog może ocenić bezprzyczynową łaskę? Jak on może ocenić rezultat przychodzący z klaskania w kirtanie? Astrolog nie dosięga tej strefy...

_________________
wasz sługa
Kryszna Kirtan


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 31 gru 2009, o 21:48 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Moje doswiadczenie jest takie: horoskopy zrobione przez dobrego astrologa (bez wzgledu na to czy wg metody zachodniej czy wedyjskiej) działają... Kilka osób robiło mi horoskopy przy różnych okazjach i wiekszość z opisanych przez nich rzeczy była zgodna z tym co sie wydarzyło. Czasami nie grały szczegóły typu dokładna data, ale ogólnie były akuratne.
Horoskopy opisuja naszą karmę, to prawda i łaska guru i Kryszny moga w jednej sekundzie wszystko zmienic. Najczęściej jednak nawet w przypadku czystych wielbicieli nie obserwujemy spektakularnych zmian, pomimo że czysty wielbiciel już żadnej karmy nie ma!

Dla mnie horoskopy są pomocą w dokonaniu właściwego wyboru czy żeby sobie poradzic z jakimiś trudnosciami. Pomoc nie moze jednak zastapic naszej świadomej decyzji i odpowiedzialnosci.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 02:06 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
Lepsza od świadomej decyzji jest pomoc od Jagannatha w formie Praśny. Jeśli Jyotisha intonuje mantry dane przez Guru w Jyotish-paramparze to odczyt praśny takiej osoby, może (w zależności od kwalifkacji) być jednoznacznie traktowany jako rozmowa z Bogiem.

Wiele bhaktów ma częściową wiedzę o relacji duchowość - astrologia skąd pojawia się wiele trudności w zrozumieniu tej dziedziny wiedzy. Generalnie Jyotisha dzieli się na raj-jyotish (apara Vidya jak 'mówi' Agni Purana (1 rozdział) - materialne rezultaty oraz Vedanga-Jyotish (częśc para vidyi). Para vidya to wiedza duchowa lub zaangażowana bezpośrednio w duchowość.

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 14:11 

Dołączył(a): 12 mar 2008, o 13:47
Posty: 10
KrysznaKirtan napisał(a):
Ok ja mam jedno pytanie w tym temacie, może ktoś zna odpowiedź. Spotkałem się niedawno a opinią, że robienie horoskopów wielbicielom Kryszny nie ma sensu. Dlaczego? Otóż horoskop, (jeśli wogóle dobrze zrobiony, ale to inny temat) opisuje twoja karmę, a to jest pole działania Durgi. Oczywiście wedy to opisują, ale opisują też np karma mimamsę. Karma nie opisuje czegoś co można nazwać "bezprzyczynowa łaską", ponieważ guru i Kryszna nie pochodzą z działu karmy. Natomiast wielbiciel Kryszny jest podporządkowany Najwyższemu Panu i podlega jego woli i poprzez proces podporządkowania staje się zależny od Niego. Jak astrolog może ocenić bezprzyczynową łaskę? Jak on może ocenić rezultat przychodzący z klaskania w kirtanie? Astrolog nie dosięga tej strefy...


Należy zadać pytanie, na jakiej podstawie ta osoby wyraziła taką opinię. Jeśli tylko dlatego, że jej się tak wydaje, to może być ciut za mało. Zresztą samo znaczenie słowa "opinia" wskazuje na subiektywny pogląd, ten zaś niewiele musi wnosić do tematu, a więcej mówi o wiedzy lub raczej niewiedzy autora.
Można na ten temat dywagować długo i namiętnie, ale jeśli odniesiemy się do praktyki, to odpowiedź staje się prosta. Astrologia działa także w przypadku bhaktów.
Jeśli ktoś chce uzasadnienia w siastrach, to może zajrzeć choćby do CC, adi-lila, cz.2, 13.90 i 17.103. Okazuje się, że nawet horoskop Pana Caitanyi działa, a zgodnie ze wspomnianą wyżej opinią nie powinien. :)
Założenie, że bhakta nie podlega regułom astrologii, byłoby równoznaczne z przyjęciem zasady, że potrafi przekraczać on ograniczenia swojego ciała, umysłu, inteligencji itd. Zgodnie z tym można oczekiwać, że ktoś kto za grosz nie ma zdolności muzycznych, nagle zaczyna przepięknie grać i śpiewać, bo takie jest jego czyste pragnienie. Dużo znasz takich przypadków?
Karma nie musi dotykać jego jako duszy. Może on pozostawać niezruszony wobec wszelkich życiowych sytuacji i na tej zasadzi być wolnym od doczesnych uwarunkowań. Ale materia fizyczna i subtelna nadal podlega prawom materialnym.Oczywiście prawdą jest, że świadomość stoi ponad materią i wpływa na nią, ale to proces stopniowy i wszelkie opinie głoszące jakoby bhaktów zasady astrologii nie dotyczyły są nieporozumieniem i rozumowaniem życzeniowym.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 14:20 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
KrysznaKirtan napisał(a):
Ok ja mam jedno pytanie w tym temacie, może ktoś zna odpowiedź. Spotkałem się niedawno a opinią, że robienie horoskopów wielbicielom Kryszny nie ma sensu. Dlaczego? Otóż horoskop, (jeśli wogóle dobrze zrobiony, ale to inny temat) opisuje twoja karmę, a to jest pole działania Durgi. Oczywiście wedy to opisują, ale opisują też np karma mimamsę. Karma nie opisuje czegoś co można nazwać "bezprzyczynowa łaską", ponieważ guru i Kryszna nie pochodzą z działu karmy. Natomiast wielbiciel Kryszny jest podporządkowany Najwyższemu Panu i podlega jego woli i poprzez proces podporządkowania staje się zależny od Niego. Jak astrolog może ocenić bezprzyczynową łaskę? Jak on może ocenić rezultat przychodzący z klaskania w kirtanie? Astrolog nie dosięga tej strefy...


Zgadzam się częściowo.

Nie ma sensu robić horoskopów opierających się na pozycjach planet w momencie urodzin dla bhaktów, którzy są w stanie zmienić karmę. Nawet abhakta czy miśra-bhakta może zmienić karmę, do tego służy wolna wola (4 pola działania) oraz upaya (remedia jak kolory, mantry, miejsce zamieszkania, towarzystwo itd). W przypadku większości osób można przesunąć rezultaty o max 1 rok. Jeśli przychodzą cierpienia, których nie ma w horoskopie oznacza to, iż osoba popełniła obrazę lub działała niewłaściwie w tym życiu.

Odczytowi natalnemu (pozycja planet w momencie urodzin) towarzyszy horoskop horarny (praśna) i z niej odczytuje się wszystkie zmiany, których WH jest efektem a opierają się na decyzjach, wydarzeniach, blogoslawienstwach, klątwach w tym życiu.

Hari Hara (autor Praśna Margi) pisze, iż powyższe rzeczy odczytywane są z praśny. Bazując na powyższym Jyotisha włada wszystkimi narzędziami by pomagać zarówno abhaktom, miśra-bhaktom jak i bhaktom.

Mam nadzieję, że to odpowiada na pytanie.

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 14:52 

Dołączył(a): 12 mar 2008, o 13:47
Posty: 10
A to dlaczego "Nie ma sensu robić horoskopów opierających się na pozycjach planet w momencie urodzin dla bhaktów, którzy są w stanie zmienić karmę."?
Swoją karmę zmieniamy wprawdzie cały czas, bhaktowie tym bardziej, ale przecież nie w sposób dowolny, ale zgodny z określonym typem osobowości. I w tym znaczeniu jest jak najbardziej zasadne sporządzanie tych horoskopów, po to np. żeby wiedzieć w jakim kierunku zmiany mogą podążać, jaki kierunek wybrać i jak skutecznie zmiany te przeprowadzać.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 15:22 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
Kumbha napisał(a):
A to dlaczego "Nie ma sensu robić horoskopów opierających się na pozycjach planet w momencie urodzin dla bhaktów, którzy są w stanie zmienić karmę."?


Gdyż prognozy mogą się nie zgadzać. Np obliczenia długości życia opierające się na Amsayurdaka, Yogayur są błędne dla osób duchowych. Wtedy korzysta się z propozycji w Jataka Parijata lub Praśna Marga (Prasnaayur).

Cytuj:
Swoją karmę zmieniamy wprawdzie cały czas, bhaktowie tym bardziej, ale przecież nie w sposób dowolny, ale zgodny z określonym typem osobowości.

Tak, decyzje 4 rodzaje budhi opierają się na samskarach, ale powiedzmy, że dana osoba ma silnego Marsa w Trimsamsa-Shastyamsie co daje duże błogosławieństwa od Pana Narasimhy i taka osoba ma darśan i prasadam Nrishmy a Ishta deva jest w 6 domu. Wtedy taka osoba unika chorób które domyślnie miałyby się pojawić. Decyzja by podjąć taką sadhane, której efektem był darśan mogła być uwarunkowana karmicznie (blogoslawienstwa z poprzednich życi) albo i nie (nic nie stoi na przeszkodzie /nawet karma/ w bhakti). Zatem bazując na samym horoskopie urodzeniowym takiej osoby astrolog może się pomylić. By uniknąć tego zawsze asystujemy sobię praśną, gdyż w niej zawarte jest wszystko z tego (rasi) i poprzedniego życia (navamsa).

Cytuj:
I w tym znaczeniu jest jak najbardziej zasadne sporządzanie tych horoskopów, po to np. żeby wiedzieć w jakim kierunku zmiany mogą podążać, jaki kierunek wybrać i jak skutecznie zmiany te przeprowadzać.


Bhakti daje moc odłączenia umysłu (cierpienie/radości) od okoliczności ale siddhi (które może być wypadkową bhakti, yogi lub tapasyi) może kompletnie zmienić wydarzenia życia lub je opóźnić / przyśpieszyć. Zatem wskazówki lub informacje pochodzące z horoskopu urodzeniowego mogą być błędne dla osób bardzo zaawansowanych duchowo (0,1% bhaktów?)

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 4 sty 2010, o 18:24 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Rafal napisał(a):
Lepsza od świadomej decyzji jest pomoc od Jagannatha w formie Praśny. Jeśli Jyotisha intonuje mantry dane przez Guru w Jyotish-paramparze to odczyt praśny takiej osoby, może (w zależności od kwalifkacji) być jednoznacznie traktowany jako rozmowa z Bogiem.

.


Nie wiem na ile takie podejscie jest pomocne w sadhanie Gaudiya vaisnawów. Nie chcemy, zeby to Jagannatha nam służył. chcemy służyć Jemu, zatem po co zawracac Mu głowę pytaniami typu: "ta czy inna kobita na żonę", "jak mi pójdzie egzamin", "z kim wejść w spółkę w biznesie"
Zawsze robiłam sobie horoskop przed podjęciem pewnych ryzykownych kroków, czasami tez intonowałam specjalne mantry i nisiłam specjalnie dla mnie zrobiona kavacę. Kavacy i mantr już nie potrzebuje, horoskop moze jeszcze sobie kiedys zrobie, bo czasami mozna walić głowa w mur próbujac obejsć cos co trzeba po prostu zaakceptować, ale nie uważam ze jest to szczególnoie potrzebne bhakcie w jego rozwoku duchowym. A praśne zostawiłabym na rzeczywiście wyjatkowe okazje- najlepiej kiedy chcemy sie dowiedziec, czego Bóstwa potrzebuje :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Kombinacje astrologiczne wskazujące duchowość i jej nature
PostNapisane: 5 sty 2010, o 02:47 

Dołączył(a): 23 cze 2007, o 11:00
Posty: 99
Lokalizacja: w-wa
Brajasundari.
1.Praśna pracuje dla wszystkich osób, karmich, karma-miśra bhaktów a nawet dla czystych bhaktów np dział Deva-Praśna czyli poznanie potrzeb Bóstw (o którym wspominasz). Jagannath nie jest zmęczony odpowiadaniem na pytania, czasami to Jego manifestacja - natura/czas 'odpowiada'. Jeśli nie interesują Cię szczerze materialne koleje losu to jest to Twój wybór i bardzo wysoka lub niska świadomość. Dalej zostaje jednakże Deva-Praśna co broni argument iż Jyotish może być wykorzystywany przez wszystkie osoby włączająć osoby duchowe.
2. Mantry mogą być wykorzystywane np do pokonania silnego pożądzania lub depresji z którą zmaga się bhakta. Można też zawsze polegać na Krysznie co było piekną ideą Srila Prabhupada. Vishnu Purana mówi, iż Vishnu nie pojawia się w sercu osoby smutnej, także jeśli horoskop może pomóc aspirującemu bhakcie w jego rozwoju materialnym to również może to pozytywnie wpłynąć (niewiem czy to mieści się w Twojej definicji 'szczególnie potrzebne') na Jego rozwój duchowy. I znów - można również w pełni polegać na Krysznie - zgadzam się.

Kumbha
Zamieściłem wyjaśnienie karmy braminicznej (z poprzednich żyć - horskop natalny) szczególnie związanej z yajnami w poniższym artykule. Może będzie w jakis sposób pomocny. [jezyk ang]
http://rohinaa.com/om/index.php/categor ... yajna-yoga

_________________
Authentic & Traditional Jyotish: http://rohinaa.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL