Teraz jest 29 mar 2024, o 12:08


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 10 gru 2009, o 18:50 

Dołączył(a): 9 gru 2009, o 15:53
Posty: 52
Divya napisał(a):
Jak możemy zrozumieć przedmówce w stosunku do tego co jest napisane w CC Adi. 01.01.35 w znaczeniu Śrila Prabhupada

...Mistrz duchowy będący ekspertem doskonale wie, w jaki sposób zaangażować energię swego ucznia w transcendentalną służbę miłości dla Pana, i wskutek tego angażuje bhaktę w określony rodzaj służby oddania zgodny z jego szczególnymi skłonnościami. Bhakta musi mieć tylko jednego inicjującego mistrza duchowego, ponieważ pisma zabraniają przyjęcia więcej niż jednego mistrza duchowego. Nie ma jednakże ograniczenia liczby instruujących mistrzów duchowych, których można przyjąć. Na ogół mistrz duchowy, który bezustannie instruuje ucznia w nauce duchowej, staje się później jego inicjującym mistrzem duchowym.


Ano tak że jeśli uczeń dostanie błogosławieństwo swojego guru na udanie się po siksa do innego seniora guru to nie musi od niego brać diksa bo już ją ma od swojego guru.
Zauważ że Prabhupad podkreślił następnie że "Nie ma jednakże ograniczenia liczby instruujących mistrzów duchowych, których można przyjąć". To znaczy że uczeń brał siksa od swojego obecnego guru, teraz udaje się po siksa do tego seniora guru, a w przyszłości może będzie brał siksa od jeszcze innego seniora guru.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 10 gru 2009, o 19:21 

Dołączył(a): 9 gru 2009, o 15:53
Posty: 52
Divya napisał(a):
Ja mam inne pytanie.
Jak rozważania przedmówcy mają nas zbliżyć do łaski Świętego Imienia i pomóc w służbie Vaisnavom?


Może tak: w Upadeśamricie gdy to omawiane jest jaki powinniśmy mieś stosunek do kanistha, madhyama i uttama bhaktów, Rupa Goswami tylko w przypadku uttama bhakty pisze że należy mu szczerze służyć i obcować. To znaczy ze to takiemu waisznawie należy zadedykować swoją służbę i z nim obcować. Wiec jeśli mamy zadedykować się jakiemuś czystemu waisznawie, którego przyjmiemy na guru, to dla naszego własnego postępu duchowego powinniśmy iśc za radą Rupy Goswamiego i wybrać uttama bhaktę, a nie madhyama bhaktę.
Więc jeśli ktoś realizuje że jego guru jest madhyama adhikarim i chciałby udać się po siksa i wykonać seva dla uttama bhakty to Rupa Goswami daje mu na to zielone światło. :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 10 gru 2009, o 19:30 

Dołączył(a): 9 gru 2009, o 15:53
Posty: 52
A tym bardziej w przypadku gdy jego dotychczasowy 'guru' przerwał proces sahdana bhakti lub doszedł do innej siddhanty niż nasi aczarjowie.
Nie mówię tutaj o żadnych konkretnych przypadkach, i nie przekładam tego na naszą rzeczywistość, tylko staram się opisać samą zasadę.
Nie ma potrzeby publicznej dewagacji kto jest madhyama a kto uttama. Każdy kto szczerze praktykuje proces, nie dla prestiżu, władzy i innych korzyści dostanie odpowiednią inteligencję od Paramatmy do kogo się udać, komu służyć i od kogo pobierać siksa.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 09:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Indubhusan das napisał(a):
Ano tak że jeśli uczeń dostanie błogosławieństwo swojego guru na udanie się po siksa do innego seniora guru to nie musi od niego brać diksa bo już ją ma od swojego guru.


Idąc tokiem myślowym przedmówcy - jeśli dochodzi do reinicjacji winny jest nie uczeń, a diksza guru, który nie zgadza się na odejście drogiego mu ucznia od rodziny Srila Prabhupada?

Relacja polega na kwalifikacjach obustronnych, kwalifikowany uczeń wie, że to co go spotyka w życiu jest efektem jego pragnień, dlatego jakoś trudno mi uwierzyć, że kwalifikowany uczeń zrzuca winę na Guru i odchodzi od niego... widzimy bardzo bolesny stan, w którym uczeń obarcza swego nauczyciela winą za swoje niepowodzenia... tak to może wyglądać z jednej strony ...

Z drugiej strony może być też szczery uczeń, który dostrzegł inspirację płynącą od innych sadhu i też chce być taki jak oni, chce czerpać wielką radość z intonowania Świętych Imion i służenia wielbicielom...

I TU POWSTAJE PROBLEM :)... jak nie zostawiając sangi Śrila Prabhupada, jednocześnie być w sandze innych entuzjastycznych wielbicieli, których nastrój stał się nagle bliższy niźli naszego inicjującego Guru?

Ten problem natury etyki vaisnava doprowadza nas do naszych motywacji, może pojawić się ich wiele, i każda w większym lub też mniejszym stopniu może służyć zadowoleniu Kryszny. Pamiętajmy w duchowej służbie zawsze pojawiają się myśli na ile swoje własne koncepcje w związku ze służeniem Kryszny, przedkładam nad wdrożeniem koncepcji innych vaisnavów, którzy mają szczere pragnienie współpracy by jak najwięcej żywych istot przyciągnąć do Kryszny...

Obecny wiek jest wiekiem Harinama Snkirtana, ale też i wiekiem kłótni :)

Wczoraj słuchałem wypowiedzi HH Narayana Maharaja w której potwierdza on wypowiedź swego zwolennika, iż w MTŚK są tylko osoby, które zainteresowane są pieniędzmi, Maharaj mówi, że szczere dusze przyjdą do niego jeśli będą chciały bhakti...

Zastanowiłem się jak można zareagować w takiej chwili, kiedy czuje się członkiem MTŚK... niektórych to stwierdzenie może oburzyć, niektórzy zostaną obojętni, a niektórzy się zgodzą... mi przyszła taka myśl, kiedy usłyszałem to stwierdzenie, jak w tym wszystkim zachowa się nie tylko szczery, ale i kwalifikowany uczeń, zwolennik Śrila Prabhupada... czy będzie oburzony, iż jak to Śrila Prabhupad nie ma mocy by uczynić z nas bhaktów, czy pozostanie obojętny i będzie czekał na dalszy rozwój wypadków :), czy pokornie przyjmie za prawdę to co zostało powiedziane i będzie starał się być lepszym sługą Śrila Prabhupada, widząc, że przynajmniej w polu swego działania może uczynić organizacje MTŚK lepszą i bliższą wartościom bhakti?

Ciekawi mnie jaką ścieżkę działania przyjął by Rupa Goswami, Narottam das Thakur, Śrila Bhaktiwinod, czy sam Srila Prabhupad?

Jak myślicie?

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 11:04 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
Witam!

Co oznacza stwierdzenie " sanga Śrila Prabhupada"?
Cóż to takiego i jakie kryteria musi określona społeczność spełniać, by zasłuzyc na miano sangi Śila Prabhupada?
Kto tworzy i na podstawie czego owe kryteria?
Jak wygląda proces weryfikacji tego czy sanga jest Prabhupada lub nie?
I co to znaczy: ODEJŚĆ OD SANGI PRABHUPADA?
Np. podczas nauczania często mówiliśmy(uogólniam, ale wiecie mam nadzieję co mam na mysli-wielu z nas sprzedawało ksiązki na ulicach itp...), że jestesmy lepszymi chrześc,bo przestrzegamy przykazań Chrystusa...Czy zatem bardziej "Prabhupado-sangowy"jest człowiek, który żyje tak jak On nakazał, czy też np.malwersant, albo pedofil, pijak czy inny..który oficjalnie się za takiego podaje?
Nie chcę wywoływac burzliwej tym samym dyskusji-serio. Myslę,że da radę omówić to bez większych emocji.

Co do mocy Śrila Prabupada-nie mam wątpliwości, że może z kogos uczynic czystego bhaktę..ale co to znaczy? Jak to zrobi? Czy wapu w tym momencie jest niepotrzebne? Czy samo czytanie książek sprawi, że poczuję ,że Prabhupad mówi do mnie? Co z tego, że coś poczuję...czułem różne rzeczy w życiu...Jesli wystarcza książki-jak niektórzy twierdzą ( i nie są to zwykłe książki)-to po co w takim razie diksa, po co guru, po co spotkania itp...
Takie skromne przemyslenia...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 11:18 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Divya napisał(a):
I TU POWSTAJE PROBLEM :)... jak nie zostawiając sangi Śrila Prabhupada, jednocześnie być w sandze innych entuzjastycznych wielbicieli, których nastrój stał się nagle bliższy niźli naszego inicjującego Guru?


Stwierdzenie "inny nastrój", to często powtarzana fraza w ISKCONie (i nie tylko). Czy znasz Divya-simha Prabhu potwierdzenie w siastrach tego, jakoby w Brahma-Madhva-Gaudiya-Sampradayji były różne nastroje? Czy o czymś takim mówi Śrila Rupa Goswami ?

W rzeczywistości w tej sampradaji określony jest jeden cel i jeden nastrój, a objawił je Śri Ćajtanja Mahaprabhu.


Ostatnio edytowano 11 gru 2009, o 11:52 przez Charu Krishna das, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 11:21 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
...no i moją skromna prośbą jest to, by ewentualnie na poparcie swoich tez podać argumenty z pism waisznawa...będzie chyba to bardziej wiarygodne..ostatecznie śastry są ostatecznym kryterium autentyczności procesu duchowego...a w szczególności pisma Gosvamich ( na które powoływał się również nasz Śrila Prabhupada), Bhaktivinoda, Siddhantasarasvati, Wiswanath C.Thakur....wydaje się, że będzie to bardziej wiarygodne czyjekolwiek mniemanie, rezolucje i ustalenia..chyba, że jest inaczej-ale i to tez chciałbym zrozumieć.Wszak Prabhupada wiele razy uczył, że NIE NALEŻY CZEGOS PRZYJMOWAĆ SLEPO, ALE UZYWAC INTELIGENCJI.
Natomiast proszę nie podawać argumentów:"my nie mamy inteligencji, dlatego tez.. lub-moja inteligencja jest mój guru..."-niech każdy mówi za siebie w tym wypadku i sam sobie wkręca takie rzeczy.
No to ciepło wszystkich pozdrawiam...


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 11:49 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Aha...i jeszcze jedno Divya-simha Prabhu.

O rzekomej odmienności można rozmawiać wtedy, kiedy zna się temat i źródła, więc jeśli przynajmniej przeczytasz parę książek Om Visnupada Paramahamsy Parivrajakacaryi 108 Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Goswamiego Maharaja, to będę mógł powiedzieć, że masz na ten temat swoje własne zdanie i wtedy rozmowa będzie miała być może jakiś sens :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
madhukari napisał(a):
I co to znaczy: ODEJŚĆ OD SANGI PRABHUPADA?

W potocznym zrozumieniu znaczy przyjąć reinicjacje poza MTŚK, bez zgody inicjującego lub inicjujących Guru należących do MTŚK i będących zwolennikami Śrila Prabhupada.

Charu Krishna das napisał(a):
Stwierdzenie "inny nastrój", to często powtarzana fraza w ISKCONie (i nie tylko). Czy znasz Divya-simha Prabhu potwierdzenie w siastrach tego, jakoby w Brahma-Madhva-Gaudiya-Sampradayji były różne nastroje?


Kiedy inicjujący Guru widzi, że inny Guru inicjuje jego ucznia, czuje się zaniepokojony takim zachowaniem, pokazuje to i współczesna historia Gaudiya Vaisnava jak i średniowieczna.

Charu Krishna das napisał(a):
O rzekomej odmienności można rozmawiać wtedy, kiedy zna się temat i źródła, więc jeśli przynajmniej przeczytasz parę książek Om Visnupada Paramahamsy Parivrajakacaryi 108 Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Goswamiego Maharaja, to będę mógł powiedzieć, że masz na ten temat swoje własne zdanie i wtedy rozmowa będzie miała być może jakiś sens :wink:


Tak samo jak ważna jest znajomość pism, ważne jest doświadczenie i umiejętność odpowiedniego zacytowania zgodnego z kontekstem omawianego nastroju... nie zgodzę się, że jest tylko jeden nastrój, bo mój nastrój jest inny od nastroju moich przedmówcdów i wynika to ze zrozumienia, że ja nie jestem Charu Krsna Prabhu, ani Madhukarim Prabhu, chyba że przedmówcy uważają inaczej :)

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 16:32 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
hmmm..potoczne rozumienie...a co to takiego, czy jest ono poprawne i kto je zapoczątkował i kiedy...w potocznym rozumieniu cyganie to złodzieje( ROMOWIE), Polacy to krętacze a Francuzi kochankowie-co nie jest prawdą...ale szkodliwym uproszczeniem..
i co to znaczy zwolennik ŚP-czy to samo co "katolik-zwolennik Jezusa"?
czy katolik, który ślubował wierność Jezusowi i dostał komunie i bierzmowanie w kościele i "przeszedł na HARE kRYSZNĘ" jest winny popełnienia waisnawa-aparadhy? lub powaznego odstępstwa?
czy osoby, które decydowały o tym, że Harikes, Bhagavan inni( również zawieszeni w tym roku guru)w dalszym ciagu decyduja o tym, bo jesli tak to jaka mozna miec pewność ze ich wybory sa słuszne? i czy są bezbłędne?
nie mam na mysli konkretnych osób-tylko chcę zrozumiec


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 16:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
madhukari napisał(a):
nie mam na mysli konkretnych osób-tylko chcę zrozumiec

jeśli chcesz naprawdę zrozumieć innego wielbiciela... to znaczy, że chcesz nawiązać z nim relacje, wysłuchać go, okazać empatie, być gotowym do służenia, a nawet, i to jest najtrudniejsze, jesteś w stanie porzucić własną koncepcje myślową i oddać się całkowicie współpracy z nim... w ten sposób nastąpi przełom, i naturalnie i bez wysiłku przyjdzie zrozumienie tego, iż ten wielbiciel również ma pragnienie służenia Krysznie, a trzeba pamiętać - z tej zasadniczej cechy vaisnava budzą się inne pomniejsze, które są marginalne, a do których możemy przywiązywać zbyt wielką wagę.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 17:46 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
Divya napisał(a):
madhukari napisał(a):
nie mam na mysli konkretnych osób-tylko chcę zrozumiec

jeśli chcesz naprawdę zrozumieć innego wielbiciela... to znaczy, że chcesz nawiązać z nim relacje, wysłuchać go, okazać empatie, być gotowym do służenia, a nawet, i to jest najtrudniejsze, jesteś w stanie porzucić własną koncepcje myślową i oddać się całkowicie współpracy z nim... w ten sposób nastąpi przełom, i naturalnie i bez wysiłku przyjdzie zrozumienie tego, iż ten wielbiciel również ma pragnienie służenia Krysznie, a trzeba pamiętać - z tej zasadniczej cechy vaisnava budzą się inne pomniejsze, które są marginalne, a do których możemy przywiązywać zbyt wielką wagę.



no tak...ale nie jest to odpowiedź na zadane pytanie...
..a cóż to takiego własna koncepcja myślowa?

..ale wracając do w/w kwestii-jest człowiek-jacys ludzie wybieraja go na guru( a wcześniej sami się tak nazwali)-wybrany na guru zaczyna być uważany za świętego-święty okazuje się być pedofilem lub ma kochankę lub kochanka, albo 10mln,dolków na koncie-ci, którzy wybierali go na guru, zawieszaja go w "prawach guru" ( szok-ale też tak można)-zawieszony guru ląduje albo w kiciu, albo sprawę zatuszowano, albo coś tam-następnie te same osoby wskazują kogoś i mówią:on jest guru...No więc jak się ma to co mówisz do tego co Ci przed chwila przedstawiłem?
Zrozumieć-nie znaczy, że od razu chcę mu służyć, jakby co. Najpierw wolę poobserwować, przetestować itp....
Uprzejmie prosżę o odpowiedź..również na pytania zadane wczesniej :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 20:44 

Dołączył(a): 9 gru 2009, o 15:53
Posty: 52
Divya napisał(a):
Idąc tokiem myślowym przedmówcy - jeśli dochodzi do reinicjacji winny jest nie uczeń, a diksza guru, który nie zgadza się na odejście drogiego mu ucznia od rodziny Srila Prabhupada?


Otóż to. Widzę prabhu że zaczynasz coś z tego kumać. :wink:
Gdyż jeśli uczeń udaje się do innego bona fide seniora guru po pełne realizacji instrukcje, których jego obecny guru nie jest mu w stanie udzielić to jest to oznaką że uczeń robi duże postępy, i chce obcować i służyć uttama waisznawie (zgodnie z zaleceniem Rupy Goswamiego z Upadeśamrity). Kryszna nie uważa że ten uczeń opuszcza rodzinę Prabhupada, zwłaszcza gdy sam Prabhupad ZAWSZE wypowiadał się na temat tego seniora guru w samych superlatywach i napisał mu czarno na białym "Nasza relacja z pewnością oparta jest na spontanicznej transcendentalnej miłości. Właśnie dlatego, nie ma żadnej szansy abyśmy zapomnieli o sobie wzajemnie. Dzięki łasce Guru i Gaurangi niech wszystko będzie pomyślne dla Ciebie. To jest moja stała modlitwa."
To że uczeń odchodzi od rodziny Prabhupada jest tylko wizją tego niekawlifikowanego guru, gdyż rodzina Prabhupady to jego ojciec Srila Bhaktisiddhanta Sarasvati, jego param guru Rupa Goswami który inspirował go do nauczania na Zachodzie gdy Prabhupad mieszkał w Radha Damodara mandir we Vrindavan i tłumaczył Bhagavatam i z pewnością jego syn Śrila Narayan Maharaj, którego wyznaczył do złożenia jego ciała w samadhi, jak również wszyscy jego uczniowie którzy ściśle podążają w jego ślady.
Czy Ty prabhu naprawdę wierzysz że rodzina Prabhupada to instytucja, której liderzy nie są w stanie ściśle przestrzegać jego instrukcji, notorycznie upadają ze swoich praktyk i standardów i robią inne okropne rzeczy, o których nawet nie będę wspominał ?
Jeśli tak to naprawdę szczerze Ci współczuję :shock: ( i nie mówię tego ironicznie lecz dosłownie)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 11 gru 2009, o 22:39 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
komentator napisał(a):
Wybaczcie mi drodzy Panowie
Zadalem dwa proste pytania :
1--- na temat inicjowania juz inicjowanych uczniow
2--- na temat duzego zainteresowania Iskconowym namahata
Zostalo wypowiedzianych setki slow ale poza Divya Simha ktory powiedzial ze sprawy inicjacji sa teraz bardziej kontrolowane ,nikt nawet tych pytan nie zauwazyl.......


Kierujesz to pytanie do zwolenników Narayana Maharaja, ale dotyczy ono kwestii, która nijak nie jest zwiazana z tym czy innym konkretnym guru.
Jako osoba, która otrzymała inicjację powtórnie mam coś na ten temat do powiedzenia.
Guru jest reprezentantem Kryszny dla ucznia. Wiara w to stanowi podstawę wszelkiego postepu duchowego. czasami zdarza się jednak, ze z takich czy innych powodów uczeń traci wiarę. Moze tak byc dlatego, że jego guru nie zachowuje właściwie, moze tak byc ponieważ uczeń nie był w pełni dojrzały wybierajac tego a nie innego guru (jak było w moim przypadku), a moze czasami wyboru nie miał (jak za czasów strefowych acaryów).
W momencie gdy uczeń traci wiare w guru, przestaje miec guru. Kryszna już do niego nie przemawia przez tą osobę. Nie ma problemu jesli taki ktoś nie chce juz byc bhakta i spokojnie rzuca wszystko i idzie na piwo.
Ale co ma zrobic jesli nadal chce praktykować, a nie może już usłyszeć Kryszny za posrednictwem swojego diksa guru? Rozwiązaniem jest przyjecie siksa guru... I jest to rozwiazanie zgodne z etykieta wajsznawa, śastrami itp. No i wszystko byłoby dobrze, gdyby diksa guru nie miał nic przeciwko, dając błogosławienstwo swojemu uczniowi na czynienie dalszego postępu. Niesteyy niektórzy guru odmawiają takiej zgody. I wtedy sastry sankcjonuja odejscie ucznia i ponowna inicjacje od innego guru. Ale... ta inicjacja słuzy tylko i wyłącznie wzmocnieniu wiary ucznia. Mój Guru Maharaj uważał moja poprzednia inicjacje za wazna i jak najbardziej łączącą mnie z sampradayą, ale ponieważ- po pierwsze zwątpilam w to, ze taka więź zostala zawarta, bo nie miałam nigdy prawdziwej wiary w poprzedniego guru, a po drugie, poniewaz zostałam przez owego diksa guru odrzucona,, otrzymałam ponownie harinama i mantry diksa.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 12 gru 2009, o 02:21 

Dołączył(a): 2 lip 2008, o 10:36
Posty: 35
Kiedy w koszu pelnym sliwek jest pare zgnilych to wyrzuc te zepsute , a zdrowe zostaw lub kiedy ktos ma katarakte to nie usuwaj calego oka tylko katarakte !!!!

Niestety niektorzy popelnili ten blad wyrzucajac caly kosz i co najgorsze zatruwaja umysly bhaktow ktorzy powinni zajmowac sie gloryfikowaniem swoich guru, a nie szukaniem brudow.
Sa uczniowie Srila Prabhupada ktorzy nauczaja w Polsce od ponad 20 lat, udowadniajac na wiele sposobow ze sa godni zaufania i milosci ,

Dlaczego tych kilka osob ktore nie podolaly obowiazkom guru ( dodam ze wielu z nich ma niezwykle dokonania na swoim koncie) mialo by przeslonic chwale ,tych Wielu ktorzy sluza Srila Prabhupadzie w 100 procentach ?????????????????

Czego szukaja osoby ktore widza te wszystkie brudy, nie zauwazajac niezwyklych dokonan takich osob jak np: Indradyumna Swami , Krsna Ksetra Prabhu , Jayapataka Swami ,BB govinda Maharaj ,Prahladanada Swami ,Sacinandana Swami , wymieniac dalej ? prosze bardzo !!!!!!
Trivikram Maharaj ,Chandramali Swami , Sivaram Swami , Mukunda Maharaj , Radhanat Swami ,Paramgati Swami ,Bhakti Vaybhava Swami ,Prabhavisnu Swami, Lokanat Maharaj ,Niranjana Swami ,Mahavisnu Swami i wielu wielu wielu innych .
Dodam ze spotkalem te osoby niejednokrotnie i zawsze jestem zafascynowany Ich swiadomoscia Krsny
Tak wiec jakiego typu problem macie?
Jezeli twoje oko cierpi na katarkte to uwazaj na tych pseudo lekarzy co beda chcieli ci usunac cale oko
PO PROSTU USUN KATARAKTE .......


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL