Teraz jest 28 mar 2024, o 12:41


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 12:10 

Dołączył(a): 19 lip 2009, o 14:53
Posty: 57
Reprezentanci ISKCON GBC spotykają się z B.V. Narayana Maharajem
data: 30.10.2009



Wspólne oświadczenie Biura ds spraw publicznych BHAKTI Trust oraz Ministerstwa Komunikacji ISKCON-u z 24 października 2009 roku.

Indie, Vrndavana - 17 października oficjalna delegacja pięciu przedstawicieli Zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Swiadomości Kryszny, założyciel -acarya Jego Boska Miłość A.C. Bhaktivedanta Śwami Prabhupada spotkało się ze Śrila B.V. Narayanem Maharajem, założycielem-acaryą BHAKTI Trust Mission, niedaleko miejsca pielgrzymek, wzgórza Gowardhana, kilka kilometrów od Vrindavan. Spotkanie, planowane od kilku miesięcy, odbyło się w świątyni Narayany Maharaja Śri Śri Gauranga Radha Giridhari w Giridhari Gaudiya Math.

Ze strony ISKCON-u obecni byli Gopal Krsna Maharaja, Lokanath Maharaja, Ravindra Swarupa dasa, Badrinarayan dasa i Anuttama dasa. Oprócz samego Narayana Maharaja, obecni byli przywódcy Bhakti Trust w osobach Śripad B.V. Madhavy Maharaja, Brajanatha dasa i Jalakary dasa. Spotkanie trwało ponad pół godziny. Obie strony określiły je jako "pełne szacunku i serdeczne".

Po przybyciu do świątyni, przywódcy ISKCON-u mieli krótki darśan Bóstw, a następnie udali się do siedziby Narayana Maharaja. Tam, uczestnicy zostali sobie przedstawieni i dokonała się wymiana darów i girland.

Narayana Maharaja otworzył spotkanie wyrażając swoje uznanie dla Śrila Prabhupady, założyciela-acaryi ISKCON-u i jego osiągnięcia w krzewieniu misji Pana Caytanyi Mahaprabhu na świecie. Narayana Maharaja przypomniał obecnym o swoim towarzystwie jakiego udzielał Śrila Prabhupadzie i ISKCON-owi we wczesnym okresie misji Prabhupady i po jego odejściu w 1977 r.

Anuttama dasa, minister komunikacji ISKCON-u przemawiając z ramienia GBC, przeprosił oficjalnie Narajana Maharaja za "niepowodzenie ze strony GBC we właściwej i odpowiednio osobowej komunikacji" oraz za strategie ISKCON-u z 1995 roku. Chociaż GBC uznało w tamtym czasie, że taka strategia była konieczna, Anuttama dasa wyraził żal, że nie doszło do właściwego porozumienia, a uchybienia doprowadziły do dalszych nieporozumień. Anuttama dasa także oświadczył, że GBC jest uprawomocnione przez Śrila Prabhupadę do przewodzenia i zarządzania jego ISKCON-em.

Narayana Maharaja przedstawił kilka propozycji w jaki sposób polepszyć związek pomiędzy ISKCON-em, a nim i jego zwolennikami. Delegacja ISKCON-u oświadczyła, że przekaże te sugestie wszystkim członkom GBC. Narayana Maharaja i przywódcy ISKCON-u wyrazili pragnienie, aby obie organizacje waisnawa chciały postrzegać swoje wzajemne serdeczne relacje w oparciu o szacunek i zrozumienie.

Kończąc spotkanie, obie strony wyraziły wdzięczność za spotkanie i jego zadowalającą atmosferę. Gdy wysłannicy ISKCON-u przygotowywali się do wyjścia, delegacja starszych wielbicieli służących w Bhakti Trust (Jalakara dasa, B.V. Sajjan Maharaja i Jadurani (Śyamarani) dasi oficjalnie poprosili przedstawicieli GBC o wybaczenie ich błędów i obraz jakie popełnili w przeszłości w relacjach z ISKCON-em. Obie strony odwzajemniły się pokłonami.

Autorzy oświdczenia:
Anuttama dasa, minister komunikacji ISKCON-u
Jalakara dasa, dyrektor BHAKTI Trust ds spraw publicznych

Powyższy tekst pochodzi z oficjalnej strony Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny: http://www.harekryszna.pl/news.php?id=297
W związku z tym dziękuję bardzo prawdopodobnie Kasi Miśrze Prabhu za przetłumaczenie oryginału na język polski.

Źródło oryginału: http://www.dandavats.com/?p=7827#more-7827


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 15:00 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
..czy zatem szeregowi członkowie naszego ruch też przeproszą Srila Bhaktivedantę Narayana Svamiego za swoją obraźliwą postawę (mam na myśli niskich lotów posty i pozbawione szacunku wypowiedzi lub sekciarska nagonkę-której tez byłem raz lub dwa razy świadkiem) czy też raczej czekają na komendę "START !" od GBC ?

ps: czy dotyczy to również pewnego forum tzw. waisznawa, które zamieszczonymi wypowiedziami twórcy tego forum przypomina wypowiedzi tzw.prof .Nowaka z Radia Maryja? i czy przedstawiciele naszego ruchu będą korygować tego typu twórczość członków naszego ruchu?

serdecznie pozdrawiam i ślę ukłony wszystkim autentycznym bhaktom Pana


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 22:10 
Do pełnych przeprosin mogłoby dojść po zaakceptowaniu przez GBC wszystkich warunków (podstawowe zasady etykiety) przekazanych delegacji GBC na spotkaniu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 22:20 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
madhukari napisał(a):
ps: czy dotyczy to również pewnego forum tzw. waisznawa, które zamieszczonymi wypowiedziami twórcy tego forum przypomina wypowiedzi tzw.prof .Nowaka z Radia Maryja? i czy przedstawiciele naszego ruchu będą korygować tego typu twórczość członków naszego ruchu?


mógłbyś konkretnie ... bo nie wiem pod czyj adres ta wypowiedz? ...a wolałbym wiedzieć ... bo chyba nie peniasz mówić w prost i nazywać rzeczy, a raczej osoby po imieniu ?

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 23:33 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
Nie nie peniam-jak to określiłeś.Mam na myśli waisznawa.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 8 lis 2009, o 23:41 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
...i prowadzi to Arkadiusz. Do faceta nic nie mam i uważam, że jest sympatycznym gościem-ale nie podoba mi się ton jego wypowiedzi i komentarzy pod adresem NM.Zdaje sobie sprawę z tego, że to jego pieniądze, za które utrzymuje forum,ale uważam, że ton i styl argumentacji itp.założyciela waisznawa.pl ma tyle wspólnego z waisznawizmem co ja z zarządzaniem City Bankiem. Ciepło pozdrawiam.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 00:16 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
madhukari napisał(a):
...i prowadzi to Arkadiusz. Do faceta nic nie mam i uważam, że jest sympatycznym gościem-ale nie podoba mi się ton jego wypowiedzi i komentarzy pod adresem NM.Zdaje sobie sprawę z tego, że to jego pieniądze, za które utrzymuje forum,ale uważam, że ton i styl argumentacji itp.założyciela waisznawa.pl ma tyle wspólnego z waisznawizmem co ja z zarządzaniem City Bankiem. Ciepło pozdrawiam.


No i git przynajmniej wiadomo o co i jak i o kim piszesz ... a to że macie rożny pogląd na te same sprawy ... cóż bywa ... nie moja rzecz ... ale dzięki za jasność
Pozdr

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 14:53 

Dołączył(a): 25 lis 2006, o 21:25
Posty: 154
Lokalizacja: ziemica Dziadoszan
Uważam, że przesadzasz Madhukari, oskarżenia o zniesławianie również muszą być udowadniane, uczestniczyłem w tej dyskusji i nie widzę, aby obrażano Narajana Maharadźa. W tym krótkim ogłoszeniu obie strony oficjalnie się przepraszają. To ogłoszenie ukazało się pierwotnie na waisznawa.pl, bo sam je przetłumaczyłem i wkleiłem. Nikt nie usunął. :) Sugeruję więcej chłodnej głowy i po prostu analizy...

_________________
wierzę w las, wierzę w łąkę i noc w czasie której rośnie zboże (Thoreau)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 19:33 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
madhukari napisał(a):
..czy zatem szeregowi członkowie naszego ruch też przeproszą Srila Bhaktivedantę Narayana Svamiego za swoją obraźliwą postawę (mam na myśli niskich lotów posty i pozbawione szacunku wypowiedzi lub sekciarska nagonkę-której tez byłem raz lub dwa razy świadkiem) czy też raczej czekają na komendę "START !" od GBC ?

ps: czy dotyczy to również pewnego forum tzw. waisznawa, które zamieszczonymi wypowiedziami twórcy tego forum przypomina wypowiedzi tzw.prof .Nowaka z Radia Maryja? i czy przedstawiciele naszego ruchu będą korygować tego typu twórczość członków naszego ruchu?

serdecznie pozdrawiam i ślę ukłony wszystkim autentycznym bhaktom Pana


No i monci woda znowu puscił smroda.
Przede wszystkim to sie okresl co w Twoim mniemaniu znaczy ,wywod pt ... naszego ruchu" Bo ja nie wiem jakiego ruchy ty jestes czescą. Poprostu sam brales udzial w przeroznych potyczkach,a Twoje wypowiedzi są dosc jedmnostronne i raczej wiecej wnoszą zamentu niz wyjasnien. Jak To napisał Arek i podpisuje sie pod tym ekumenizm jest jedną z zagrywek politycznych.
Co nie znaczy ze nie zalezy mi na wspolnym poszanowaniu. Ale dobrze bylo by zeby bylo Ono obustronne.
Bhakta nie autentyczny??? Amen

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 19:45 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny mój drogi...a co?

A na forach padały oskarżenia o kradzież uczniów, apasampradaye i sahajiya( też miałeś dużo do powiedzenia w tym temacie)-totez zastanawiam się czy ktoś kto to pisał lub pozwalał na pisanie takich rzeczy przeprosi?

Ekumenizm...ten obrazek z Presleyem JAcksonem i Jezusem na waisznawa.pl-tragedia...czy to miało odnosić się do spotkania i pojednania GBC z NM ?

Polityka...skoro bawią się w politykę (jak określasz próbę ekumenizmu)to sorka...ale polityków traktuję zatem politycznie..takie są prawa polityki...no, chyba, że jest to political-lila?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 19:50 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
..i mamy rozumieć,że przeprosiny były tylko kurtuazja i polityczna zagrywką...bo jesli tak to znaczyłoby, że są pozbawieni skrupułów...good luck


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 19:52 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
GBC DIVINE POLITICAL LILA


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 22:33 
albert napisał(a):
W tym krótkim ogłoszeniu obie strony oficjalnie się przepraszają. Sugeruję więcej chłodnej głowy i po prostu analizy...

Analizy?... proszę bardzo.
Żeby była jasność:
Oficjalnie GBC przeprosiło Śrila Narayana Maharaja za ostatnie 14 lat. Śrila Narayana Maharaja nikogo nie przeprosił, bo był przez cały ten okres obrażany i atakowany przez GBC i zwolenników. Co więcej, aby przeprosiny były przeprosinami, GBC MUSI spełnić warunki przekazane na spotkaniu przez Śrila Narayana Maharaja.
Cytuj:
Jalakara dasa, B.V. Sajjan Maharaja i Jadurani (Śyamarani) dasi oficjalnie poprosili przedstawicieli GBC o wybaczenie ich błędów i obraz jakie popełnili w przeszłości w relacjach z ISKCON-em

Obowiązkiem ucznia jest bronić swojego Gurudeva. Czasami należy nazwać rzeczy po imieniu i użyć ostrych słów.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 9 lis 2009, o 23:30 
Gauranga Avatar das napisał(a):
No i monci woda znowu puscił smroda.

rozumiem, że temat budzi duże emocje, ale dawno nie widziałem tak prostackiej i pozbawionej szacunku dla drugiej osoby wypowiedzi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Śrila B.V. Narayana Maharaja - przeprosiny GBC
PostNapisane: 10 lis 2009, o 00:22 

Dołączył(a): 2 lip 2008, o 10:36
Posty: 35
Panowie zwolennicy Narayana Mahraja posluchajcie mnie przez chwile i zastanowcie sie
Dziwicie sie ze dla bhaktow ktorzy uwazaja ISKCON za swoja sange NM jest postacia kontrowersyjna?
Inicjownie uczniow aktywnie dzialajacego guru jest wbrew ETYKIECIE VAISZNAWOW!!!!!
Nie bagatelizujcie tego
Do Srila Prabhupady tez przychodzili uczniowie innych guru proszac o inicjacje lecz On tego nie robil.
Tak wiec czyz nie jest to kontrowersyjne?
I nawet to ze byl obrazany nie usprawiedliwia Jego dzialania.
Dlaczego to robi ???
Moze ktos z Was ma jakas oswiecajaca odpowiedz?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 192 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL