Teraz jest 28 mar 2024, o 19:26


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 11 sie 2009, o 07:41 

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 09:30
Posty: 47
Lokalizacja: Ufa, Rosja
Jay, super Gourango napisałeś!!

Sie wie że Gurudev docenia przyjazd każdej osoby, ale nie każdy o tym słyszy!
Mam nadzieje, że wiecej bhaktów z polski, będzie przyjeżdżać.
Jak tak popatrzeć, jeśli tyle osób z zagranicy jest w stanie przejechać kilka tysięcy kilometrów aby przyjechać na tour na 2 miesiące, to na pewno polscy bhaktowie jeśli zechcą, będą w stanie wziąć 2 tgodnie urlopu i przejechać te pareset kilometrów i pobyć na tourze:-))

oby tak było:-))

_________________
Jay Radha Damodar!!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 11 sie 2009, o 08:43 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Maha Bala napisał(a):
Nigdy nie zapomne programu jaki zorganizowalismy z Raga w Lublinie, a dokladnie 31marca 1993roku.


Hmm, chyba jakos przeoczyłam ta całą zadymę... Za to później... biskup Pylak pozwolił na powieszenie szyldu z reklama naszego sklepiku i miejsca spotkań (bez nazwy Hare Kryszna co prawda 8) )... na płocie lubelskiej katedry. Nic za to nie płaciliśmy, a szyld wisiał dłużej niż działał sklep :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 17 sie 2009, o 10:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2006, o 18:25
Posty: 308
Gauranga Avatar das napisał(a):
Vaikuntha dasa napisał(a):
Nie uważacie że na Woodstocku powinno być więcej polskich bhaktów?


T A K ! powinno byc woecej polskich bhaktow,na Tourne,Gurudeva o tym poprostu marzy


Mówił o tym podczas inicjacji, jakie odbyły się w Janmastami. Z Polski przy ogniu siedziały tylko dwie osoby, Kamalavati do drugiej inicjacji i bhn Agnieszka do pierwszej. I właśnie gdy Gurudev poprosił Agnieszkę do siebie zaczął jej dziękować, że jako jedna z niewielu robi nadal ten wysiłek i przyjeżdża na tour pokazując innym bhaktom z Polski jak można to robić. Mówił, że bardzo docenia jej pracę i poświęcenie i że to nauczanie, które tu robią wszyscy jest właśnie dla nas i że ma nadzieję, że z czasem zacznie przyjeżdżać coraz więcej polskich bhaktów. Potem dał jej bardzo piękne imię, które sam chciałby mieć, gdyby był kobietą :) sam tak powiedział. I tak Agnieszka zamieniła się na Rangana Malikę dasi :D Gratulacje!!
Ja sama w tym roku poświęciłam więcej czasu niż zazwyczaj na tour i cieszę się, że mogłam na coś się przydać. Tour to nie tylko towarzystwo wzajemnych adoracji jak często jest u nas określany, za tym wszystkim kryją się rzeczy, o których nie śni się wielu osobom ... ;)
Pozdrawiam z Rewala!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 8 lut 2010, o 20:20 
Sponsorzy

Dołączył(a): 26 sty 2009, o 17:27
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gauranga Avatar das napisał(a):
Vaikuntha dasa napisał(a):
Nie uważacie że na Woodstocku powinno być więcej polskich bhaktów?


T A K ! powinno byc woecej polskich bhaktow,na Tourne,Gurudeva o tym poprostu marzy,wiec wstepnie reaktywujemy starą gwardie na przyszły rok.
Rozmawialismy o tym z Gurudevem powiedzial ze pomysł super i dodał ze nie musimy przyjezdzac na cały tour,ale chociaz na tydzien lub dwa.
Gurudev bardzo docenia kazdą osobe ktora mimo iz uwiklana w walke o byt w tym zepsutym do szpiku kosci kraju,to i tak przyjerzdza chocny ma woodstok sluzyc Krysznie i bhaktom. Byłem swiadkiem w ostatnie ekadashi kiedy Gurudeva bardzo był ostry do Rasikendry Pr odpowiedzialnego za dystrybucje Prasadam poniewaz bhaktowie nie jedli prasadam do 15 godziny,poniewaz ktos tam przykwasil,a oberwało sie Naszemu dzielnemu Rasikowi.
Kiedy zapytałem czemu jestes taki blady Odp....Gurudev mnie zczyscil,bo nie dopilnowałem By prasadam dla bhaktow przyjechalo na czas,zapytałem. A co powiedzial Gurudev....Rasik. Gurudev powiedzial ze przedewszystkim powinienem zajarzyc ze te tourne lakszmi-Nrsimha i woodstok,tak naprawde jest organizowane dla wielbicieli,by dac sobie na wzajem towarzystwo i wspolnie tworzyc nastroj oddania dla Srila Prabhupada i Pana Gaurangi,powiedzial ze dopiero na 2-im miejscu są ci ludzie (woodstokowicze)
Wtedy zrozumielismy,jak bardzo Srila Gurudev jest przywiązany do wszystkich wilbicieli,ktorzy w zakatkach naszego i nietylko naszego Kraju walczą by utrzymac na jakims stałym poziomie swoją swiadomosc Kryszny.
Gurudev powtarza to na swoich obecnych wykladach ze bardzo ale to bardzo jego serce Cieszy sie gdy widzi ze wielbiciele z polski przyjezdzaja i wspolnie z innymi bhaktami słuzą Prabhupadzie i Krysznie.
ze en tour jest dla nas i ze specjalną Kripa-Gaura Shakti bedzie błogosławił kazdego kto znosi niewygody na tourne i wyrzeczenia w imie słuzby dla Guru i Kryszny.
Tak wiec łaska jest na wyciągniecie reki,tylko trzeba jej chciec. Kochany Vaikunto.Dziekuje za poruszenie tego wątku. To istotne.


Hare Krsna Gauranga Avatarze Prabhu!
Chciałam Tobie Prabhu bardzo podziękować za te słowa. Często doświadczamy jak Krsna dostarcza nam podpowiedzi - odpowiedzi, poprzez wielbicieli na nasze pytania, wątpliwości.
Ty swoim postem pokazałeś mi jak bardzo możemy zmienić postawę wobec służby oddania którą wykonujemy...
Dzięki łasce Pana Gaurangi mogłam cieszyć się towarzystwem wielbicieli na ostatnim woodstocku, mogłam TAM być, mogłam swojemu synowi dostarczyć smak służenia innym wielbicielom. Za co naprawdę jestem wdzięczna Krsnie i bhaktom.. Byłam na woodstocku w Szczecinie-lata temu, byłam teraz...i właśnie teraz zrozumiałam, doświadczyłam że ten festiwal jest dla nas, że to JA potrzebuję WAS, że bez waszego towarzystwa nie jestem wstanie z takim entuzjazmem pełnić służby oddania. Pamiętam wyjazdy na tourne Indradyumny Maharaja latem- cały rok człowiek czekał na ten moment, na chwilę kiedy spakuje torbę i pojedzie do pierwszej bazy. Emocje były takie duże, zaangażowanie 100%, wielbiciele życzliwi. Na lato czekało się cały rok z utęsknieniem. Nie wiem dlaczego teraz jest inaczej... Dziwimy się że na festiwalu Indii jak i na woodstocku nie ma Polaków. Może to pytanie powinniśmy zadać sobie sami? Dla mnie te festiwale są ważne i bardzo potrzebne. Twój Guru naprawdę pięknie to ujął, że to dla nas.
Teraz, kiedy zrealizowałam jak ważne sa dla mnie, jestem przekonana że łatwiej będzie mi podjąć jakąś decyzję i zrobić "coś" względem moich możliwości. Może kiedy każdy z nas wygospodaruje jeden dzień na tourne Maharaja, jeden dzień na woodstocku i w 100% zaangażuje się w cel tego programu, może wówczas się okazać że jest NAS DUŻO i razem zrobimy jeszcze więcej. Wtedy MY zaispirujemy wielbicieli z innych krajów do wspólnego działania tak jak kiedyś. ALe najważniejsze, abyśmy zaczęli od siebie i zadali sobie pytanie; dlaczego mnie tam nie ma? co mnie powstrzymuje?
Hare Krsna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 9 lut 2010, o 09:03 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Ciesze sie ze sie zainspirowałas.Ekangi R .Mataji. :D
Osobiscie wydaje mi sie ze Bhaktowie , z totalnie wyrzeczonych osob,popadli w komformizm i wygodne zycie. Ktore ostatecznie konczy sie morderczą walką o egzystencje i poscig za utrzymaniem sie na jakims standardzie materialnym, szczegolnie w naszych wrunkach-polsce. :D Na szczescie po latach co niektorzy z nas po odchowaniu dzieci i szarpaninie z codzinnoscią,bez bhaktow ,dzieki łasce Pana moga porownac sobie roznice w zyciu ,Tamtym i dzisiejszym. Osobiscie mam nadzieje ze w koncu nadejdzie przebudzenie naszej Yatry i ze vbhaktowie przestaną skupiac sie na porazkach naszych byłych liderow z przeszłosci i zaczniemy doceniac Tych ktorzy są i dbają o nas dając nam łaske angazowania sie w słuzbe dla Guru i Gaurangi,jak moj Drogi GuruMaharaj-Indradyumna Swami.
Dziekuje za szczere odczucia i mam nadzieje ze takich reakcjji wielbicieli bedzie wiecej.
Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: WOODSTOCK w WIOSCE KRYSZNY - PROGRAM
PostNapisane: 10 lut 2010, o 21:09 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Maha Bala napisał(a):
Na milosc boska, Gauranga o jakim konformizmie i wygodnym zyciu piszesz? To nasi anglosascy liderzy dbajac jedynie o swoj wlasny konformizm i wygodne zycie, wykorzystujac nasza naiwnosc i sentymentalizm, wpakowali nas w mordercza walke o egzystencje. Jednych w Ojczyznie, a innych na obczyznie. A wystarczylo jedynie dokonczyc to co zaczal Srila Prabhupad! W Polsce bylem uprawiany jak pieczarka. Zylem w ciemnosci i bylem karmiony nawozem z Zachodu, a szczegolnie z USA.

Bez urazy... :wink:


Nie rozumie o jakich,N A S Z Y C H angolaskich liderach piszesz .
MahaBalo siegajać bardziej dogłebnie i filozoficznie w przyczyne naszej morderczej walki tutaj w polsce ,czy ameryce . To nasze poprzednie uczynki zdeterminowały to gdzie sie urodzilismy i co nam wpajano od najmłodszych lat. czy nawet juz w H K.
I chociaz piszesz ze w polsce był ciemnogrod i uprawiano cie jak pieczarke i karmiono nawozami z zachodu,a szczegolnie z U S A , mimo Twojej zmiany, miejsca pobytu ,mimo ze jestes mozna powiedziec w kolebce ,pierwszych ruchów Srila Prabhupada w Usa ,ciągle masz nadzieje na wygodne zycie ,ciagle walczysz o lepszą płace i ciągle bedziesz nie zadowolony,jak my wszyscy ,ktorzy skupiamy sie na materi. oto natura umysłu,kazego. Oczywiscie. gdzie kolwiek bedziemy nasz niekontrolowany umysł i niespełnione pragnienia bedą odwracac naszą uwage i intelekt od tego co trwałe,od swiadomosci Boga-Kryszny.

a oto potwierdzenie z pamietnika naszego Gurudeva.
.... :D Wszystkie nagromadzone rzeczy w koncu zostaną porzucone,porazką,konczą sie wszystkie nasze osiągniecia.wszelkie zwiazki na koniec są przerwane. Zycie wszelkie konczy sie smiercią. Lecz konca niema chec gromadzenia.Wiec bycie zadowolonym to radosc najwieksza.Z tego powodu naprawde Uczeni jako prawdziwy skarb sławią zadowolenie..... Narda Purana :D
Pozdrawiam Drogi Bracie :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL