Teraz jest 25 kwi 2024, o 04:55


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: HARINAM W ZIELONEJ GÓRZE ODWOŁANY!!!
PostNapisane: 23 lis 2006, o 16:37 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Hari!

przed kilkoma chwilami rozmawiałem z Dvarakcyuta Prabhu i prosił mnie zeby powiesic na forum ze harinamu w Zielonej Gorze przed programem otwartym nie odbedzie z powodu żałoby narodowej (kopalnia"Halemba"),co z programem otwartym jeszcze nie wiadomo?moze jutro beda znane jakies szczególy.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 17:03 
Sądzę, że bhadżan w nostalgicznym, tęsknym nastroju oraz modlitwa w intencji ofiar tej katastrofy powinny być częścią tego otwartego programu, jeśli się odbędzie.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 17:10 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Ja mysle ze Harinam z okazji Załoby narodowej jest oki,Kazdy harinam ,z kazdej okazji :lol: nie robie sobie w tym momencie zartow
Niech nie lamentują, tylko intonują,wtedy ich serca w goryczy dlugo nie popływają.Kuleczke by zjedli ,ktos by ich przytulił,o krysznie by posłuchali,to nadzieją by buchali. :lol: Ja mysle ze Trzeba ten Harinam zrobic,ale oczywiscie dostosuje sie (zprzykroscia).Przeciez jakby co to powiemy ze harinam w intencji poleglych ludzi pracy. Mnie dzisiaj Kryszna na przejezdzie kolejowym jeszcze jedną szanse podarowal,dlatego zebym na glupoty czasu nie marnowal.Wiec ja bym go zrobil do niego namawiam,to motor frekfencji na programie.Prosze nieodwołujcie go! ! ! ! ! Dzisiaj mimo iz ja widzialem pociąg na torach Facet z naprzeciwka nie.
ale ja myslaem ze On go widzi podjechalem do znaku S T O P,za mną stanol ciezarowy samochod,a tu nagle samochod marki Lublin wyjezdza na Toty niemialem sie gdzie cofnąc,Wiem ze osoby ktore zemną jechaly moze mialy zginąc(moi Pracownicy) Gdyby ten pociąg walnol w przejezdający przez Tory pociąg bylao by ponas ,cala siełe uderzenia ja bym przyjoł na swoje twarz,a ludzie ktorzy zemną siedzieli mieli by To samo.
Padam padam Yad vipadam na teszam.Swiat ten jest nieprzewidywalny,tutaj Durga Ma daje " nam popalic"na kazdym kroku jest nie szczescie. Dlatego w ten czy inny sposob my czy inni Ludzie bedą zmuszeni do Pobudki"albo prze wybuch metanu,albo przez bardziej przyjemny sposob slodkim brzmieniem mryddang i kartali.
Jesli mozecie jakos wplynąc na decyzje D V A R A K A A C Y U T Y Pr
zrocie to.Ja tylko Oto Prosze!!!!!! :cry: :!: :!: :!:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 18:06 
Uważam odwołanie harinamu za dobrą i mądrą decyzję. Większośc ludzi nie wie, czym harinam jest i mogłaby go widzieć jako wesoły orszak bawiących się ludzi.


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 18:52 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
A ja jeszcze raz prosze nieprzeginajcie.
Wiekszosc ludzi w Zielonce to studenci,a oni raczej mają inny klimat niz zaloba narodowa.a do nich chcemy szczegolnie dotrzc.
Poza tym uwazam,ze zaloba narodowa w polsce to Dla politykow chec zdobycia slabnącego poparcia mimo wszystko/Ale to tak na marginesie.ja osobiscie wspolczuje rodzinom ,zmarłych,ale mysle ze nalezy takze iokazac empatie osobą z Zielonki


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 19:51 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 19:27
Posty: 20
Lokalizacja: PL
szkoda ze nie bede mogl byc :( chociaz to bardzo blisko mnie. Moze jak ktos sie znajdzie kto bedzie przejezdzal przez gorzow to bym sie zabral :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 20:40 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Madhav Caran napisał(a):
Uważam odwołanie harinamu za dobrą i mądrą decyzję. Większośc ludzi nie wie, czym harinam jest i mogłaby go widzieć jako wesoły orszak bawiących się ludzi.


na 100% zgadzam sie z toba wyczucie to podstawa, wesołe tance na ulicy moga tylko sprawic ze ludzie pomysla ze jestesmy ignorantami, a Sankirtana Yagja i tak sie odbedzie.

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 21:42 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Wiecie co Niezalamujcie mnie!
Wyczucie phi to Oni mają ,dlaczeg ni placzą nad Tym co mają na Talezach.Sorki rozumie wasze podejscie,ale niestety nieakceptuje.
Myslicie ze Oni by sie wami przejeli gdybysmy niedaj Boze wszyscy zgineli w drodze na program????
To niechodzi ze ja sie nieprzejmuje ich niedolą,ale troche sentymenty,na bok trzeba odsunąc.
Jak bhaktowie mogą takie zeczy pisac?????? Wesole Tance???? Matko Krysznusiowa spadam z Tąd.ale powiem tylko tyle jezeli niezrobimy Harinamu caly wysilek Dvaraka Acyuty Pr prawie ze na marne,nie powiem juz o wysilku Kucharzy !
alco ! wy swoje my swoje? Tak To bawta sie dobrze!a najlepiej to na tace jeszcze zuccie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lis 2006, o 22:30 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Gauranga Avatar das napisał(a):
Wiecie co Niezalamujcie mnie!
Wyczucie phi to Oni mają ,dlaczeg ni placzą nad Tym co mają na Talezach.Sorki rozumie wasze podejscie,ale niestety nieakceptuje.
Myslicie ze Oni by sie wami przejeli gdybysmy niedaj Boze wszyscy zgineli w drodze na program????
To niechodzi ze ja sie nieprzejmuje ich niedolą,ale troche sentymenty,na bok trzeba odsunąc.
Jak bhaktowie mogą takie zeczy pisac?????? Wesole Tance???? Matko Krysznusiowa spadam z Tąd.ale powiem tylko tyle jezeli niezrobimy Harinamu caly wysilek Dvaraka Acyuty Pr prawie ze na marne,nie powiem juz o wysilku Kucharzy !
alco ! wy swoje my swoje? Tak To bawta sie dobrze!a najlepiej to na tace jeszcze zuccie


łatwo byc radykałem jak sie nie ponosi kosztów swoich słow,a tak pozatym wydaje mi sie ze naprawde nie masz wyczucia bo na ta strone wchodza nie tylko bhaktowie ale równiesz ludzie którzy dostali ulotki i widzieli plakaty( na ulotkach i plakatach jest adres strony) i byc moze wlasnie kogos obrazasz i nie najlepiej swiadczy to o tobie jako bhakcie co jest kalpa vriksa, moge tylko powiedziec ze nie tobie oceniac czy pojdzie cos na marne czy nie,Kryszna to oceni,a do tego jestes cyniczny.
Pozdrawiam

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 07:02 
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 wrz 2006, o 13:25
Posty: 153
Lokalizacja: Jawor
dokladnie madhava 100% racji...
przecietny czlowiek oceni to negatywnie... choc to zdania indywidualne... ale moherowe berety napewno by tak zrobily

trzeba miec choc troche wyczucia sytuacji...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 11:19 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
dostałem potwierdzone informacje ze program w zielonej górze odbedzie sie oto tresc smsa ,ktorego pewno wielu z was równiesz dostało od Dvarakcyuty Prabhu:

"Program w Zielonej Górze odbedzie sie jutro(25.11.2006)-ze wzgledu na żłobe prosba dyrektora biblioteki by w programire imprezy wziac pod uwage narodowa zalobe.Prosza tez o rezygnacje z pochodu ulicznego czyli harinamu.Wasz sługa Dvarakacyuta das."

pozdrawiam

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 15:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
madhava napisał(a):
dostałem potwierdzone informacje ze program w zielonej górze odbedzie sie oto tresc smsa ,ktorego pewno wielu z was równiesz dostało od Dvarakcyuty Prabhu:

"Program w Zielonej Górze odbedzie sie jutro(25.11.2006)-ze wzgledu na żłobe prosba dyrektora biblioteki by w programire imprezy wziac pod uwage narodowa zalobe.Prosza tez o rezygnacje z pochodu ulicznego czyli harinamu.Wasz sługa Dvarakacyuta das."

pozdrawiam


Kiedyś w jednym z ciepłych krajów bhaktowie zrobili harinam w święto muzułmańskie i skończyło się to dość przykro. Wszystko co pisze Gauranga jest zrozumiałe dla wielbiciela, jednak przeciętby Polak, nawet student nie tworzy opinii publicznej w naszym kraju. Myślę, że katolicki kraj w którym żyjemy nie zrozumie nastroju harinamu w czasie żałoby. Niektórzy jego obywatele mogą się poczuć zaniepokojeni czy nawet obrażeni. a o to nam nie chodzi wszakże. Myślę, że możemy z tej okazji zrobić dłuuuuugi (niekoniecznie nostalgiczny) bhajan wewnątrz, co nie będzie mam nadzieję niepokoić żałobników.

Prosiłem Dvarakę Prabhu by zapytał dyrektora biblioteki o jego zdanie i myślę, że warto wziąć je pod uwagę myśląc o przyszłej współpracy i następnych harinamach i porogramach.

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 17:16 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Hari Bolo!
Chociaz rozume wasze punkty widzenia,to nie bardzo rozumie np.Madhav ,czemu niemam wyczucia i czym moglem obrazic Osoby Ktore gleboko Przezywają strate najblizszych :?: Moze zacytuj mi To!!! :?:

Wiecie dlaczego Bhaktowie czasem postrzegani są jako Osoby ktorym mozna wejsc na" glowe"
pisząc bardzo delikatnie! , Bo wiecznie naginają sie do obowiązujących standardow. Jeszcze raz podkreslam,(chociaz sprawa z Harinamem jest przesądzona) ze ja niejestem zwolennikiem dyplomacji i 2-u licowosci.Skoro pisze ze nasze Harinamy mogą byc manifestem ,solidarnosci z rodzinami poleglych ludzi pracy, to tak moze byc!
Mozemy nawet o tym napisac,na harinam pl.
A zresztą szkoda mojego czasu na uswiadamianie kogokolwiek w moim punkcie widzenia.
A jesi chodzi o rezultat to wiadomo ze zalezy on od Kryszny,ale Srila Prabhhupada powiadał..... modl sie ale rob wysilek! ! ! !
Kochani ja mam juz dosc ukrywania sie ,czy zcinania sikhy gdy szukam pracy itp.a takie posty Madhavo wlasnie do tego prowadzą! ! !
Niebede wstydzil sie tego co praktykuje i nikt nigdy nie zabroni mi prezentowac mojego punktu widzenia,nawet jesli Myslisz ze jest to obrazliwe.
Chociaz Tak niejest,ale jak pisalem wczesniej rozumie dlaczego O N I tak mogą to postrzegac.
Szanuje waszą decyzje,a szczegolnie władz biblioteki Ktora podnajeła nam sale.Ale mnie w niej nie bedzie ,dziekuje.Nie dlatego ze bedzie prawdopodobnie malo osob,Czy ze uwazam sie za niewiadomo Kogo,ale szczerze pisze, to jest Dla mnie160Kmw jedną strone,a jak mi sie wydaje w Mniej radykalny sposob przekazecie to wszystko o kultorze Vaisznawa. Wiec tu jest moj manifest ego mozna by napisac,ale ja szanuje swoj czas,czas Dvarakacyuty i jego pieniądze,ktore z wielką miloscią angazuje by nas i kryszne zadowolic.
Poza tym ,jeszcze raz podkreslam.wspolczuje jako jednostka ludzka ,Osobą ktore stracily bliskich!Hare Kryszna!
A na koniec jeszcze napisze ze jesli kto kolwie Mysli ze Harinam to poprostu wesołe pląsy,na ulicy to wlasnie tak to prawdopodobnie traktuje

Z zalem to stwierdzam.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 17:22 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
P.s.
A Cyniczny czasem jestem,jak trzeba :D i dziekuje za dostrzerzenie tej zalety w moim sposobie reagowania ,na sentymentalne argumenty!
.....a czym jest Radical News :?: :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lis 2006, o 19:00 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Gauranga Avatar das napisał(a):
pisząc bardzo delikatnie! , Bo wiecznie naginają sie do obowiązujących standardow. Jeszcze raz podkreslam,(chociaz sprawa z Harinamem jest przesądzona) ze ja niejestem zwolennikiem dyplomacji i 2-u licowosci.Skoro pisze ze nasze Harinamy mogą byc manifestem ,solidarnosci z rodzinami poleglych ludzi pracy, to tak moze byc!
.


Możesz wyjść na ulce z bębenkiem i zaśpiewać ludziom maha-mantrę. Bynajmniej nie żartuję . Jezeli jestes głęboko przekonany ,ze nie należy odwoływać harianmu ,mozesz to zrobić,manifestując swoje poglady.
PS.
Pamiętam jak kiedyś taki bhakta po prostu wyszedł na ulice zbębenkiem i śpiewał maha mantrę i to zrobiło na mnie spore wrażenie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL