Teraz jest 28 mar 2024, o 15:53


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 3 cze 2010, o 13:10 

Dołączył(a): 1 lut 2007, o 13:28
Posty: 175
Madhavcaran napisał(a):
Z moich informacji jest to 20 sierpnia.


A skad masz takie info?Juz na poczatku tego Watku jest naisane ze data RY to 26 sierpnia.Kwestia byla tylko miejsca,Wrocław czy Olesnica...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 3 cze 2010, o 13:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Tak stało w materiałach, które tłumaczyłem. Ale dziś wiem, że podana przez ciebie data jest poprawna.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 3 cze 2010, o 14:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
W pierwszym wpisie w tym wątku, w 6 lub 7 linijce jest napisane : "Festiwal Ratha Yatra odbędzie się 26 sierpnia(czwartek) na Rynku we
Wrocławiu lub w Oleśnicy(27 km od Wrocławia)" i kilka linijek niżej : "Nie zmienia to jednak faktu, że data jest ostateczna".

_________________
... przetrwać - by zwyciężyć ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 4 cze 2010, o 19:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
Madhavcaran napisał(a):
Z moich informacji jest to 20 sierpnia.

26 sierpnia czawartek

_________________
jaya jaya śri caitanya jaya nityananda jaya advaita candra jaya gaura bhakta vrnda


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 4 cze 2010, o 20:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Trisama napisał(a):
Madhavcaran napisał(a):
Z moich informacji jest to 20 sierpnia.

26 sierpnia czawartek

Madhavcaran napisał(a):
Tak stało w materiałach, które tłumaczyłem. Ale dziś wiem, że podana przez ciebie data jest poprawna.


:)

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 4 cze 2010, o 22:59 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
No to teraz czekamy na wpłaty,bo bez laxmi,ciezko zadowowlic Narayana :D :D :D :D :D
Jaganatha Swami nayana pathagami bhava tu me :!: :!: :!: :!: :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 23 lip 2010, o 08:31 

Dołączył(a): 17 lut 2009, o 14:44
Posty: 22
Drodzy wielbiciele, sympatycy, przyjaciele!

I w tym roku, po raz kolejny, podjęliśmy się zorganizowania Festiwalu Ratha Yatra w Polsce.
Czynimy starania, aby Festiwal odbywał się co roku i z czasem był w stanie unieść samodzielnie większość wydatków.
Jednak są to nasze pierwsze kroki w tym względzie i bez wsparcia finansowego wszystkich wielbicieli i sympatyków nie jesteśmy w stanie tego uczynić.

W imieniu całego Zespołu, który pracuje by Festiwal odbył się i był inspiracją dla wielu osób, zwracamy się do Was z pokorną prośbą o wsparcie finansowe lub materialne.

Nawet jeśli są to małe kwoty, każda z nich jest bardzo mile przyjęta.

Im więcej osób włączy się w tę pomoc tym mniejszym obciążeniem będzie ona dla całej naszej Yatry.

Dziękujemy!


Zespoł Festiwalu Ratha Yatra




Dane do przelewu:
Numer konta: 69 2130 0004 2001 0299 8086 0002
Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny
Świątynia we Wrocławiu
ul. Brodzka 157
54- 067 Wrocław
TYTUŁ przelewu <koniecznie>: RATHA YATRA, dotacja na cele kultu religijnego

W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z:

Rati Manjari Mataji: rati7@poczta.onet.pl , tel.600975592
Trisama Prabhu: tadek8@o2.pl , tel. 606650573
Dominik Prabhu: domo108@yahoo.com
Mandakini Mataji: mandakini_ids@yahoo.com , tel. 696028768
Madhuri Priti Mataji: madhuri@o2.pl , tel. 600442785

lub pisząc e-mail na oficjalny adres Festiwalu: ratha_yatra@harinam.pl
Zapraszamy również do odwiedzenia strony Festiwalu: http://www.rathayatra.pl !


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 5 sie 2010, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2010, o 19:50
Posty: 131
Lokalizacja: Wrocław/Paryż
Hmm...a nie organizuje tego czasem inny bht.- Dvarakacuta Dasa? Bo różne info do mnie dociera. 8)

_________________
gg. 2899757;-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 5 sie 2010, o 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
aisha napisał(a):
Hmm...a nie organizuje tego czasem inny bht.- Dvarakacuta Dasa? Bo różne info do mnie dociera. 8)


Dvarakacyuta dasa organizuje programy otwarte :)

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 20 sie 2010, o 10:26 

Dołączył(a): 17 lut 2009, o 14:44
Posty: 22
Hare Kryszna!

Dnia 23.08.2010r., tj. poniedziałek, planowane jest PLAKATOWANIE przed Festiwalem Ratha Yatra.
Spotykamy się o godzinie 10:00, na Pl. Nowy Targ, przy Rynku we Wrocławiu.

Jeżeli Ty, lub ktoś Ci bliski może przybyć i pomóc - będzie to ogromne wsparcie dla Festiwalu!

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia, odpowiadając drogą mailową pisząc na: ratha_yatra@harinam.pl , lub dzwoniąc pod numer telefonu 602-438-108 [Baladeva d.].
Proszę potwierdzić przybycie najpóźniej do jutra, tj. soboty 21.08.2010r., do godziny 18:00.

Bardzo istotne jest potwierdzenie przybycia, byśmy wiedzieli ile przygotować plakatów i zakupić kleju.
W chwili obecnej na plakatowanie przybędzie: Dvarakacyuta d. oraz Baladeva d.

Z góry dziękujemy za wsparcie i prosimy o odzew!

Z pozdrowieniami!

Baladeva d.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 09:11 
Sponsorzy

Dołączył(a): 26 sty 2009, o 17:27
Posty: 53
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Hare Krsna!
Kłaniam się wszystkim waisnawom.
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!
Wszelka chwała Guru i Gaurandze!
Od Ratha Yatry minęło troszkę czasu, większość z nas już ochłonęła, powróciła do codziennych obowiązków, a wydarzenia z tamtego dnia są ciepło wspominane.
Chciałam podziękować wszystkim wielbicielom za ten piękny dzień w którym mogłam również uczestniczyć, za wrażenia, służbę, towarzystwo i nowe doświadczenia.
Bhaktowie wykazali dużą determinację w zorganizowaniu Ratha Yatry, a przecież było tak mało czasu-wszystko powiodło się znakomicie! Łaska Pana Jaganatha jest wielka!
Jednak jest Coś co w tegorocznej Ratha Yatrze ujęło mnie bardzo i za to szczególnie chcę podziękować. Mówi się Ratha Yatra Wrocławska... ale dla mnie była to Ratha Yatra Polska, zaangażowani byli bhaktowie z całego kraju, z północy, południa, zachodu i wschodu- nie było podziałów regionalnych. To była nasza Polska Ratha Yarta we Wrocławiu. Za rok może być w Warszawie, a później może być jeszcze w innym równie ważnym większym mieście. Ważne, że robią to bhaktowie z całej Polski. Kiedy na wozie Pana Jaganatha zobaczyłam pujarich warszawskich ucieszyłam się, połączenie sił dało niesamowity klimat, inspirację i za to ogromnie dziękuję. W kuchni również widziałam bhaktów z różnych rejonów- i to jest nasza siła! Wspólny cel jednoczy nas wszystkich. Jeszcze raz dziękuję za nektary, za towarzystwo i możliwość służenia Panu Jaganathowi i wasze błogosławieństwa
wasza sługa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 19:38 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
har Bolo!
Ekangi R Mataji.Byc moze to co napisze teraz ktos znowu nazwie tanim sentymentem,czy wazeliniarstwem.
Ja rozmawiając z Tobą,modliłem sie by kazdy bhakta w naszej Yatrze miał tyle swiadomosci, co Ty ,swiadomosci ,siebie(jako dasa dasa anu dasa) oraz Kryszny. Wydaje sie ze kryszna mi tez utarl nosa. tym razem doswiadczyłem ,faktycznie ze pieniądze to nie problem,a przynajmniej nie taki wielki,trzesłem sie ze strachu ze nie uzbieramy mwystarczającej kwoty. Badzo dziekuje za kazdą kwote,bo dzieki wam mogłem sie zaangazowac w pieknym towarzystwie wielbicieli,w słuzbe dla Pana Jagannatha. Dodam ze kirtan przed Panem wszystkich Panow - Kryszną mi jego majestatycznym wozem,daje nie zapomniane smaki ,w kazdym kirtanie jest nektar,ale w tym jest poprostu jakby waruni lałao sie przez uszy do serca.
Bardzo dziekuje kazdemu kto przybył ,na to wielkie i najbardziej pomyslne wydarzenie.Mam rowniez nadzieje ,jak i Ekangi R, M,ze co roku bedziemy mieli sposobnosc na to by choc raz w roku poczuc sie tak całym sercem i sobą,ze w jednosci siła.
Dodam ze inspiruje to rowniez maharajow. I wielu innych wielbicieli.
Kłaniam sie nisko,p samo klepisko:-)
wasz sługa :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 7 wrz 2010, o 20:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Pokorne dandawaty dla Waszych wspaniałych wysiłków zadowolenia Śrila Prabhupada drodzy bhaktowie! :D Helsińska Ratha-yatra to orszak kilku mróweczek w porównaniu z Waszą. No i ten młody, wyraźnie szukający żony, śpiewający schrypniętym głosem Drupiego, brahmaczarin z Łotwy, który celowo "stylizował" maha-mantrę...

HŁare Kryszna HŁare Kryszna
Kryszna Kryszna HŁare HŁare

MyśŁaŁem już, że go... :lol:

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 10 wrz 2010, o 22:03 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dopiero teraz mam możliwość napisania kilka słów wdzięczności za Festiwal Ratha Yatra, który ciągle dźwięczy w moim sercu :D Pan Jaganatha na ulicach Wrocławia!!! Cóż za niesamowita konfrontacja duchowej energii, boskiej Osoby z tak wieloma osobami! Ciągle jestem pod wrażeniem tego dnia.

Jest to bardzo duże przedsięwzięcie wymagające wielkiego i czystego pragnienia obdarowania Kryszną innych osób, załatwienia "wielu spraw", a przede wszystkim zgrania, współpracy, wspólnego pokonywania przeszkód. Dlatego z pokorą chylę czoła przed Organizatorami i Współorganizatorami tegorocznej Ratha Yatry. Z wdzięcznością i podziwem wspominam te osoby. Przede wszystkim Rati Manjari, Bhn. Annę, Trisamę Prabhu, Bh. Dominika, Madhavę Prabhu wraz z jego ekipą kuchenną, Dvarakacyutę Prabhu , Gaurangę Avatara Prabhu, Mandakini Mataji i wielu innych, dla których idea Festiwalu Ratha Yatry stała się tak droga.

Myślę, że korzyści dla ISKCON, jakie pojawiły się po festiwalu takiej rangi, nie sposób jest opisać. Sam fakt, że bhaktowie współpracują z władzami miasta, jako osoby godne zaufania, daje wiele do myślenia i bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Podczas festiwalu, przebierając się w doti w garderobie jakiegoś domu towarowego usłyszałem jak jedna kobieta ze stoiska z biżuterią (jedząc zupkę typu pomidorówka gorący kubek) mówi do drugiej: "A wiesz, w rynku hare kryszna mają festiwal, chodzą i śpiewają i ciągną za sobą taki duuuuży kolorowy wóz i już ich pewnie nie zobaczysz, bo sobie pojechali. Mówię Ci żałuj". Na co druga pani odpowiada: "No nie! szkoda, musiało być fajnie... i co oni tam robią?!!". I wywiązała się rozmowa...

Kobieta nie wiedziała, że wóz pod oknami domu towarowego przejedzie jeszcze kilka razy... i być może jeszcze się załapała na duchowe przeżycie. Zwróciłem uwagę na to, że bhaktowie stają się dla ludzi tak bardzo atrakcyjni, na tak wielu poziomach.

Wrocławianie i turyści z radością przyglądali się festiwalowi, tak wielu usłyszało święte imiona i tak wielu przyjęło prasadam. Coś wspaniałego! :D

Na Ratha Yatrę załapała się nawet nasza rodzina z Białegostoku. To co zobaczyli przerosło ich wyobrażenie. Pojawiły się pytania o kulturę i filozofię, pozytywne komentarze.... poczułem się dumny, że jestem jednym z nich, że reprezentuję ISKCON :D

Raz jeszcze wraz z rodziną ślemy wielkie podziękowania dla Organizatorów!!! I jak to mówi szlachta z księstwa jaworsko-świdnickiego: Szacun Chłopaki i Dziewczyny! :wink:

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ratha Yatra 2010r.
PostNapisane: 11 wrz 2010, o 21:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Świetna relacja, drogi Rameśvarku! Aż serce roście, jak się to czyta. :D

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL