Teraz jest 24 kwi 2024, o 18:54


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 20 cze 2009, o 21:48 

Dołączył(a): 22 kwi 2007, o 08:40
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
[quote="Kedarnath dasa"]Prabhu, no już przecież napisałem Ci, po co pytam - wygłosiłeś swoją oficjalną opinię nt. Twojego byłego "niebonafide" guru, który był bratem duchowym mojego mistrza duchowego (i nie tylko jego). Jeśli napisałbyś to komuś na priva, nie było by sprawy, ale wyszedłeś z tym "na ambonę", więc kwestia jest publiczna.
Proszę, nie niepokuj się, nie jestem Twoim wrogiem i nie szukam zwady.[/quote]

Tez nie jestem Twoim. A napisałem "Nigdy nie inicjowany przez bona fide guru".

Jak myslisz ile miałem przedtem "inicjacji"? Czy inicjował mnie Twój guru i każdy inny z ISKCONu ? :)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 20 cze 2009, o 21:57 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
Sorry, nie jarzę Twoich odpowiedzi..
Rozumiem, że nie uważasz, że mój Guru, który jest w ISKCONie, oraz Jego bracia duchowni, pełniący funkcję mistrzów duchowych są niebonafide. Daję Ci spokój i sobie też.
Dziękuję za konwersację. Pozdrawiam i pokłony dla żony!
K


Ostatnio edytowano 21 cze 2009, o 07:05 przez Kedarnath dasa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 20 cze 2009, o 22:04 

Dołączył(a): 22 kwi 2007, o 08:40
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
[quote="Kedarnath dasa"]Sorry, nie jarzę Twoich odpowiedzi..
Rozumiem, że nie uważasz, że mój Guru, który jest w ISKCONie, oraz Jego bracia duchowni, pełniący funkcję mistrzów duchowych są niebonafide.[/quote]

To nie ja decyduję o czyjejś "bonafidości". Mogę mieć jedynie SWOJE prywatne zdanie na temat innych na tyle na ile rozumiem siastry i posiadam ich realizację, ale jest to moja tajemnica i nie dzielę się z tym PRAWIE Z NIKIM. W życiu należy rozróżniać.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Nasze opinie nie maja tyle wagi co opinie Kryszny i Jego reprezentantów...
Oczywiście na naszej drodze oddania mamy różne doświadczenia i jeśli są one niemotywowane i nieprzerwane wtedy zadowalają duszę. Dobrze być dojrzałym i wytrwałym w oddaniu... przynajmniej byc tak pokornym jak czyści reprezentanci Kryszny...taka wytrwałość rodzi się z determinacji, czyli z podejmowania właściwych wyborów prowadzących nas do Kryszny...
W innym wypadku rodzi sie niepokój, czasami duma, za którą stoi wielka obawa że zostanę zdemaskowany, ze nie mam bezpośrednich doświadczeń i nie mam zrozumienia, tym bardziej nie mam wiedzy...
Co wtedy?
Dobrze jest zacząć od momentu w którym nasz wybór został podjęty nie właściwie... by znów wjawasajatmika budhi... nasza inteligencja się umocniła i skoncentrowała na ekeha jednym celu - Krysznie


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 11:07 

Dołączył(a): 22 kwi 2007, o 08:40
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
[quote="Divya"]Nasze opinie nie maja tyle wagi co opinie Kryszny i Jego reprezentantów... [/quote]


Dlatego napisałem wcześniej, że "to nie ja decyduję o czyjejś "bonafidości". Ostatecznym wymiernikiem są siastry.


[quote="Divya"]Oczywiście na naszej drodze oddania mamy różne doświadczenia i jeśli są one niemotywowane i nieprzerwane wtedy zadowalają duszę. {...} [/quote]


Doświadczenia albo są, albo ich nie ma. One także moga się zmieniać, co do swojej jakości. Nie mają one nic wspólnego z nieprzerwaną i niemotywowaną służbą oddania.
Ktoś może mieć na przykład doświadczenie przejadania się halawą. Czy zatem jego doświadczenie przejadania się halawą jest niemotywowane i nieprzerwane i zadowala duszę ?
Natomiast nasze intencje mogą być różne.

Pytanie o bonafidość, czy niebonafidość wszystkich guru w ISKCONie do mnie jest nie na miejscu. Dlaczego ?

1. Siastry są tego wyznacznikiem.
2. Ja nie jestem guru np. Kedarnatha Prabhu.
3. Nie znam wszystkich guru.
4. Moje doświadczenia z niektórymi osobami zostawiam dla siebie, bo to jest moje prawo, tak jak Twoim prawem Divya jest mieć swoje doświadczenia bez względu na to, czy pełnisz nieprzerwaną i niemotywowaną służbę odddania.
3. Nigdy wcześniej nie napisałem, że wszyscy ISKCON guru są nie bona fide.
4. Moja wypowiedż dotyczyła JEDYNIE Harikesi Prabhu, ale przecież nawet GBC nie uznaje go za guru.
5. Moja wątpliwość dotyczyła WIEDZY na temat guru osób, które pozwalają nazywać guru lub inaczej pozwalają na spełnianie tej funkcji przez osoby, które, jak się później okazuje, guru nie są.
6. Wiele osób z ISKCONu ma już wyrobione zdanie na temat Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Maharaja chociaż, ani razu go nie widzieli, nie rozmawiali z nim, ani nie przeczytali ani jednej jego książki.
7. Uważam oznajmienie GBC na temat Śri Śrimad Bahktivedanty Narayana Maharaja za całkowite nieporozumienie i niezrozumienie jego nauk i nauk Śrila Prabhupada. Nie jestem w tym odosobnionym przypadkiem, gdyż Śrila Gurudeva ma około 200 000 uczniów.
8. Osoby, KTÓRE PRAGNĄ ZROZUMIEĆ na czym to nieporozumienie polega zapraszam do dyskusji, ale nie przez internet i nie w duchu walki, dlatego też przy okazji, kiedy w Polsce będą uczniowie-sanjasini Maharaja, zapraszam te osoby, które mają w związku z tym wątpliwości, do zadawania pytań i dociekania.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 11:43 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
[quote="Caturmukha dasa"]4. Moja wypowiedż dotyczyła JEDYNIE Harikesi Prabhu, ale przecież nawet GBC nie uznaje go za guru.[/quote]

Wydaje mi się jednak, że GBC nie podawało w wątpliwość pełnienia przez niego roli guru gdy był "in good standing". Przynajmniej ja o tym nie słyszałam. Wymieniłeś też Satsvarupę Maharaję.

[quote="Caturmukha dasa"]5. Moja wątpliwość dotyczyła WIEDZY na temat guru osób, które pozwalają nazywać guru lub inaczej pozwalają na spełnianie tej funkcji przez osoby, które, jak się później okazuje, guru nie są. [/quote]

"Nie są" chyba nie znaczy "nie byli".

[quote="Caturmukha dasa"]7. Uważam oznajmienie GBC na temat Śri Śrimad Bahktivedanty Narayana Maharaja za całkowite nieporozumienie i niezrozumienie jego nauk i nauk Śrila Prabhupada.
8. Osoby, KTÓRE PRAGNĄ ZROZUMIEĆ na czym to nieporozumienie polega zapraszam do dyskusji, ale nie przez internet i nie w duchu walki, dlatego też przy okazji, kiedy w Polsce będą uczniowie-sanjasini Maharaja, zapraszam te osoby, które mają w związku z tym wątpliwości, do zadawania pytań i dociekania.[/quote]

I to jest postawa, co do której mam wątpliwości. Ja to odczytuję w ten sposób:

1. GBC, czyli kierownictwo ISKCONu, nie rozumie nauk Narajana Maharaja i nie rozumie nauk Srila Prabhupady.
2. Narajana Maharaja rozumie nauki Srila Prabhupady
3. Jeżeli chcesz zrozumieć nauki Srila Prabhupady, to nie znajdziesz tego w ISKCONie - wszak nawet "szefowie" są w tym względzie zieloni, tylko po zrozumienie nauk SP musisz udać się do Narajana Maharaja i jego grupy.

To chyba jest kwintesencja tego co ze strony ISKCONu postrzegane jest jako jako problem w postawie "narajanowców" w stosunku do "iskconowców": "Wy nie rozumiecie Srila Prabhupady, rozumie go NM i jego grupa. Więc jeżeli chcecie zrozumieć SP, to chodźcie do nas."

Wątpliwości co do zrozumienia nauk Srila Prabhupady ze strony NM to inna historia.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 11:54 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
[quote="Caturmukha dasa"][quote="Divya"]Nasze opinie nie maja tyle wagi co opinie Kryszny i Jego reprezentantów... [/quote]


Dlatego napisałem wcześniej, że "to nie ja decyduję o czyjejś "bonafidości". Ostatecznym wymiernikiem są siastry.


[quote="Divya"]Oczywiście na naszej drodze oddania mamy różne doświadczenia i jeśli są one niemotywowane i nieprzerwane wtedy zadowalają duszę. {...} [/quote]


Doświadczenia albo są, albo ich nie ma. One także moga się zmieniać, co do swojej jakości. Nie mają one nic wspólnego z nieprzerwaną i niemotywowaną służbą oddania.
Ktoś może mieć na przykład doświadczenie przejadania się halawą. Czy zatem jego doświadczenie przejadania się halawą jest niemotywowane i nieprzerwane i zadowala duszę ?
Natomiast nasze intencje mogą być różne.

Pytanie o bonafidość, czy niebonafidość wszystkich guru w ISKCONie do mnie jest nie na miejscu. Dlaczego ?

1. Siastry są tego wyznacznikiem.
2. Ja nie jestem guru np. Kedarnatha Prabhu.
3. Nie znam wszystkich guru.
4. Moje doświadczenia z niektórymi osobami zostawiam dla siebie, bo to jest moje prawo, tak jak Twoim prawem Divya jest mieć swoje doświadczenia bez względu na to, czy pełnisz nieprzerwaną i niemotywowaną służbę odddania.
3. Nigdy wcześniej nie napisałem, że wszyscy ISKCON guru są nie bona fide.
4. Moja wypowiedż dotyczyła JEDYNIE Harikesi Prabhu, ale przecież nawet GBC nie uznaje go za guru.
5. Moja wątpliwość dotyczyła WIEDZY na temat guru osób, które pozwalają nazywać guru lub inaczej pozwalają na spełnianie tej funkcji przez osoby, które, jak się później okazuje, guru nie są.
6. Wiele osób z ISKCONu ma już wyrobione zdanie na temat Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Maharaja chociaż, ani razu go nie widzieli, nie rozmawiali z nim, ani nie przeczytali ani jednej jego książki.
7. Uważam oznajmienie GBC na temat Śri Śrimad Bahktivedanty Narayana Maharaja za całkowite nieporozumienie i niezrozumienie jego nauk i nauk Śrila Prabhupada. Nie jestem w tym odosobnionym przypadkiem, gdyż Śrila Gurudeva ma około 200 000 uczniów.
8. Osoby, KTÓRE PRAGNĄ ZROZUMIEĆ na czym to nieporozumienie polega zapraszam do dyskusji, ale nie przez internet i nie w duchu walki, dlatego też przy okazji, kiedy w Polsce będą uczniowie-sanjasini Maharaja, zapraszam te osoby, które mają w związku z tym wątpliwości, do zadawania pytań i dociekania.[/quote]

apstrachując wogole od tematu,a raczej sposobu w jaki prowadzicie swoje konwersacje.to serce peka,by najmniej nie z radosci.
Bylem na jednym z takich spotkan,bardzo podobało mi sie opowiadanie historyjek z puran.Na tomiast kiedy powiedziałem ze mam tkzw polityczne pytania, ow Damodar Swami westchnoł,akby chcial powiedziec....O boze znowu???
zadałem 2lub 3 pytania bez przekonania,bo nie chcialem burzyc ogolnej atmosfery uniesienia,pozniej kiedy otrzymalem odp ,na te pytania załowałem ze je wogole zadalem,gdyz kompletnie mnie one nie przekonaly,a oddane były w nastroju archiwalnego filmu mantra z Mariczim i Vamaną pr w roli głownej-poprostu w przesmiewczy sposob.
zenujące jest to ze wogole dyskutujecie na ten temat,zamiast swoja sluzbą pokazac ze ze macie poparcie Kryszny,moje subiektywne odczucie jest takie ze w gronie uczniuw NM jest przewazająca liczba frustrantow iskcon-em i to Oni robią wilczą robote Swamiemu.
Dla tego prosze was robcie swoje my robimy swoje,nie wydaje mi sie bysmy na waszych forach zasiewali zwątpienie w waszych liderow i prosze nie robcie tego tutaj. Bo to grozi jedynie zniszczeniem naszej słuzby oddania.
Czy guru jest Uttama,czy kaniszta,to dla szczerego ucznia niema znaczenia,bo Kryszna jest w sercu i to on nagradza inspiracją,i łaską ucznia poprzez relacje z Guru lub waisznawami. dajcie sobie spokoj i pokornie prosze skonczcie ciągnąc ten temat bo co niektorym starszym waisznawą,az łzy z oczu lecą,by najmniej nie z powodu milosci do boga,ale wspołczucia i zalu.
Pozdrawiam
p.sp
Zapraszanie na wasze spotkanie, na tym forum moze byc smialo odebrane jako tkzw werbowanie.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 12:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
A może rzeczywiście jest już czas, aby zamknąć ten nieprowadzący do niczego dobrego wątek?


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 12:21 

Dołączył(a): 22 kwi 2007, o 08:40
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Dziękuję droga mataji za odpowiedź i pytania.

[quote="gndd"] [quote="Caturmukha dasa"]4. Moja wypowiedż dotyczyła JEDYNIE Harikesi Prabhu, ale przecież nawet GBC nie uznaje go za guru. [/quote]

Wydaje mi się jednak, że GBC nie podawało w wątpliwość pełnienia przez niego roli guru gdy był "in good standing". Przynajmniej ja o tym nie słyszałam. Wymieniłeś też Satsvarupę Maharaję.

[quote="Caturmukha dasa"]5. Moja wątpliwość dotyczyła WIEDZY na temat guru osób, które pozwalają nazywać guru lub inaczej pozwalają na spełnianie tej funkcji przez osoby, które, jak się później okazuje, guru nie są. [/quote]

"Nie są" chyba nie znaczy "nie byli".[/quote]


Moje pytanie do Ciebie w związku z powyższym jest: KIM JEST BONA FIDE GURU ?


[quote="Caturmukha dasa"]7. Uważam oznajmienie GBC na temat Śri Śrimad Bahktivedanty Narayana Maharaja za całkowite nieporozumienie i niezrozumienie jego nauk i nauk Śrila Prabhupada.
8. Osoby, KTÓRE PRAGNĄ ZROZUMIEĆ na czym to nieporozumienie polega zapraszam do dyskusji, ale nie przez internet i nie w duchu walki, dlatego też przy okazji, kiedy w Polsce będą uczniowie-sanjasini Maharaja, zapraszam te osoby, które mają w związku z tym wątpliwości, do zadawania pytań i dociekania.[/quote]

I to jest postawa, co do której mam wątpliwości. Ja to odczytuję w ten sposób:

1. GBC, czyli kierownictwo ISKCONu, nie rozumie nauk Narajana Maharaja i nie rozumie nauk Srila Prabhupady.
2. Narajana Maharaja rozumie nauki Srila Prabhupady
3. Jeżeli chcesz zrozumieć nauki Srila Prabhupady, to nie znajdziesz tego w ISKCONie - wszak nawet "szefowie" są w tym względzie zieloni, tylko po zrozumienie nauk SP musisz udać się do Narajana Maharaja i jego grupy.[/quote]



Masz oczywiście Govinda-nandini prawo do swoich odczuć, dlatego jeśli masz wątpliwości pytaj i dociekaj, aż BĘDZIESZ PEWNA.
Od parunastu lat mnie tez karmiono (na moje życzenie oczywiście) tym, że nauki Śri Śrimad Bhaktivedanty Narayana Maharaja są nie bona fide. Uwierzyłem w to (nie z rozsądku, ale ze strachu). Wierzyłem w to do jeszcze niedawna, aż nie sprawdziłem tego sam poprzez uważne studia nad książkami Śrila Narayana Maharaja. Nikt mnie nie nagabywał, nie zapraszał na programy. Polscy uczniowie Maharaja, kiedy dowiedzieli się, że chcę przyjąć od niego inicjację byli zaskoczeni.

[quote="gndd"] To chyba jest kwintesencja tego co ze strony ISKCONu postrzegane jest jako jako problem w postawie "narajanowców" w stosunku do "iskconowców": "Wy nie rozumiecie Srila Prabhupady, rozumie go NM i jego grupa. Więc jeżeli chcecie zrozumieć SP, to chodźcie do nas." Wątpliwości co do zrozumienia nauk Srila Prabhupady ze strony NM to inna historia.[/quote]

Czystego wajsznawę może zrozumieć W PEŁNI JEDYNIE inny czysty wajsznawa. Książki naszego ukochanego, jak Gopalacarya Prabhu pisał, Param-guru, Śrila Prabhupada, są jak skarbiec pełen bezcennych diamentów. Klucz do tego skarbca może mieć jedynie tak czysty wajsznawa, jak Śrila Prabhupada. Śrila Prabhupada nie przyszedł tutaj po to, by zdobywać ziemię, a następnie dać nam ją w dzierżawę. On nie przyszedł nawet po to, by dać nam JEDYNIE intonowanie maha-mantry, gdyż znane ono było już i w poprzednich yugach, jak i Kali-yugach. Śrila Prabhupada przyszedł po to, by dać nam BEZCENNY skarb możliwy do zdobycie JEDYNIE raz w ciągu dnia Brahmy. Po to pojawił się tutaj Śri Ćajtanja Mahaprabhu. Tego samego naucza też Śrila Gurudeva...niczego innego.

Govinda-nandini mataji, jesteś inteligentną osobą, sprawdź to, dociekaj i zrób jak uważasz. Nikt nie zabiera nikomu wolnej woli i jego mozliwości decyzji. Nikt nikogo nie porywa, nie wsadza do czarnych worków i nie wywozi (np. do Wenecji). Nikt nikomu nie wsadza rąk w kajdany.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 13:12 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
[quote="Caturmukha dasa"]Czystego wajsznawę może zrozumieć W PEŁNI JEDYNIE inny czysty wajsznawa.[/quote]

Ja myślałam, że czystego wajsznawę może zrozumieć w pełni tylko Kryszna. Czyści bhaktowie też mogą mieć różne zrozumienia różnych kwestii. Czy Daruka rozumie w pełni matkę Yaśodę? Ech... do czego można dojść takim rozumowaniem...

Nasze zdanie na temat tego, kto jest czystym waisznawą, to kwestia percepcji. Percepcja jednej osoby może być lepsza niż innej, a percepcja Kryszny jest lepsza niż kogokolwiek innego, ale my nie mamy percepcji Kryszny. Ty możesz postrzegać kogoś jako czystego wajsznawę, a ja nie. A jak go postrzega Kryszna? Wiesz?

Może lepiej przejść do podstaw: dla każdego waisznawy, czystego czy nie, podstawą są polecenia jego guru. Srila Prabhupada dał pewne wyraźne, zupełnie nie ezoteryczne polecenia, takie zupełnie łopatologiczne, bez wymogu, że musisz być paramahamsą, by je zrozumieć:

- ostatecznym autorytetem w kwestiach zarządzania ISKCONem jest GBC (zobacz testament SP).
- nie opuszczajcie ISKCONu (ISKCON to jest taki ruch założony przez Srila Prabhupadę w 1966, którym to ruchem, zgodnie z wolą SP, kieruje GBC. Tak żeby nie było wątpliwości. To ten ISKCON SP miał na myśli. Graupa NM to nie jest ISKCON).

Jak ktoś nie potrafi zrozumieć i/czy stosować tego "2+2" to niech przynajmniej nie próbuje przekonać innych, że tak naprawdę to on jest tym, który rozumie, a ci, którzy podążają za "2+2" nie rozumieją. A już próby wyciągnięcia tych z "2+2" i przekonia ich, że tak naprawdę to 2+2 nie jest potrzebne, że od razu mogą się zająć mechaniką kwantową, to moim skromnym zdaniem nieporozumienie.

PS. Gauranga Avatara Prabhu: zgadzam się z Tobą, ale z powodu mej upadłej natury słabość taką mam, że czasami jak widzę pewne stwierdzenia, to trudno mi nie reagować. Wybacz. Natomiast marzy mi się takie polskie bhaktowskie forum, na którym nie byłoby propagandy ze strony zwolenników Narayany Maharajy. Gdyby administratorzy chcieli to forum takim uczynić, jestem za. Jakoś z członkami innych grup wydaje się, że nie ma większych problemów - odpukać - i nie dochodzi do "gorących" dyskusji, jak w przypadku pojawienia się bhaktów od NM. Chyba inni nie próbują nas przekonać, że to ich lider i grupa rozumie SP, a nie ISKCON i GBC.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 13:47 

Dołączył(a): 16 cze 2009, o 11:43
Posty: 87
Lokalizacja: Wrocław
Dandawat Pranams
Drodzy czciciele i czcicielki Kryszny.

Można oczywiście zamknąć wątek i usunąć niewygodnych i tych którzy są oburzeni kiedy obraża się ich guru jak zrobiono to na waisznawa.pl

Urugaja Prabhu na Vrindzie zaprotestował ostatnio ostro jak ktoś napisał per "Indradyumna" więc dlaczego oczekujecie że uczniowie NM lub innego guru nie będą protestować?

Jak czytam to wszystko to nasuwają mi się pytania:

1. Dlaczego ISKCON stawia SP na specjalnym miejscu obniżając pozycje innych (poprzednich i współczesnych) Acaryiów, zachowując się się jakby przed SP nie było Świadomości Kryszny) to brzmi jak zaawulowane chrześcijaństwo.

2. Bhakta Arek napisał że guru w ISKCONIE inicjują w imieniu Towarzystwa a nie w swoim, - to brzmi jak ukryty ritvik- to oznacza że nie ma już i nie będzie czystych wielbicieli i bona fide guru i SP był ostatnim, wiec w ten sposób stwierdza pośrednio ze obecni ISKCON guru ... nie są guru :)

3. W swoim piśmie Drutakarma Prabhu określa jasno stanowisko ISKCONu, że chce przejąć i wchłonąć Gaudia Math, pod przewodnictwem GBC (co implikuje że tylko GBC zna prawdę)

4. W cytowanym przez Madhaja Jivane piśmie jest napisane że NM powiedział że ISKCON założył Pan Cajtanja jako przeciwwaga podany jest cytat ze ŚP że "to ja założyłem ISKCON" =czy z tego wynika że Bhaktivinod Thakur, Rupa Goswami , Narottma Das thakur i inni np Narada Muni, Prahlada Maharaja, ba nawet Gopi z Vrajy nie są ISKCON czyli nie maja Świadomości Kryszny, bo nie byli inicjowani przez Srila Prabhupada ani przez jego uczniów. ( uczniów z GBC lub jemu podległych, bo są też tacy którzy są Jego uczniami a nie są ani w GBC ani w ISKCON w sensie organizacji). Ten cytat z NM nawet jeśli jest akurat wyrwany z kontekstu i tak brzmi jak manipulacja.

5.Nazywanie siebie Prabupadanugami implikuje, że jest to nowa sampradaja. Dlatego, że to oznacza ze SP jest nowym sapradaja-acaryą sam ŚP mówił, że jesteśmy rupanugami (zobacz np wprowadzenie do BG gdzie SP składa pokłony Rupie Goswamiemu właśnie.) I mówił też o tym że są 4 sampradaye. Czy to oznacza że one już nie są bona fide?

6. Dlaczego do roku około 1997 GBC i prominentni sanjasini i inni wielbiciele z ISKCON korzystali z nauk Srila NM i chodzili na jego wykłady, darsany, ba nawet NM robił wykłady w samej głównej kwaterze ISKCON w Mayapur? Co wydarzyło się pomiędzy 1997 a 2000 rokiem (kiedy opublikowano komentowane w tym miejscu stanowisko ISKCON), że w efekcie zaprzestano z takich praktyk?

7.Dlaczego zwolennicy GBC/ISKCON guru itd obecnie krytykują nauczanie NM, tak jak przedtem krytykowali Sridhara Maharaja, jeśli jak twierdzą ŚP zakazał kategorycznie kontaktować się z wielbicielami Kryszny z Gaudia Math , na co podają mnóstwo cytatów. A z historii wiadomo (bo są nagrania, rozmowy i świadkowie), że GBC i inni prominentni korzystali z porad u obu wymienionych Braci Duchowych Śrila Prabhupada? Czyżby złamali polecenie SP?

PS mam wrażenie, że to nagonka raczej na zwolenników NM i na niego samego niż odwrotnie, ale to moje prywatne zdanie. I przypomina mi się z historii nagonka na Bhaktissidhante Thakura, nagonka na na Srila Prabhupada...

Wasz sługa
dociekający prawdy
Kryszna Kirtan


Poniżej list jaki umieszczam na prośbę Gaura Sakti Prabhu:

Drodzy wielbiciele
dandavat pranam
Poprosiłem Kryszna Kirtana, by w moim imieniu umieścił na tym forum mój komentarz do wypowiedzi bh Alberta. Początkowo chciałem się zarejestrować, by ten punkt samemu tu wyjaśnić, ale ostatecznie wybrałem takie rozwiązanie.

pozdrawiam
Gaura-śakti dasa

>Tripurarianie twierdzą, że to Śridhar Maharadź miał przewodzić ISKCON-em ...

Bhakto Albercie, nie wiem skąd bierzesz takie sensacyjne informacje, a może raczej powinienem je zaliczyć nie do sensacji, ale do fantastyki (speculative fiction), ewentualnie fantasy, ale osobiście nie spotkałem ani jednego ucznia Swamiego BV Tripurari, który uważałby, że BR Śridhar Maharaj miałby "przewodzić ISKCONem" po odejściu Śrila Prabhupada, nigdy też nie słyszałem tego typu rzeczy od samego Swamiego. Tak więc może wyjaśnisz mi (gaurasakti.dasa@gmail.com) skąd w ogóle bierzesz takie teorie? Jeśli Swami tak nie uważa i jego uczniowie tak nie uważają, to skąd w ogóle taki pomysł? Oczywiście uznajemy to, że Śrila Prabhupada dał polecenie, że po jego odejściu filozoficzne wątpliwości bhaktowie mogą konsultować ze Śridharem Maharajem, albo że do słuchania siksa spośród swoich duchowych braci może on polecić Śridhara Maharaja, którego sam uznaje za swojego siksa-guru, ale nikt z nas, łącznie z samym Swamim, nie twierdzi, że kiedykolwiek Śridhar Maharaj miał "przewodzić ISKCONem", że to było wolą Śrila Prabhupada, lub że tak powinno być. Proponuję na przyszłość, abyś konfrontował z rzeczywistością wszelkie swoje wyobrażenia oparte na plotkach, zanim znowu napiszesz podobnie zaskakujące konkluzje, które koło prawdy nigdy nawet nie stały.

Drugą sprawą jest moja uwaga w związku z używaniem nazw typu "tripurarianie" czy "tripurarowcy". Pozwolę sobie powtórzyć jeszcze raz to, o czym wspomniałem już wcześniej na GauraBhakta.

Jesteśmy wielbicielami Svayam Bhagavana Śri Kryszny. Nie jesteśmy wyznawcami Śivy, którego innym imieniem jest Tripurari, nie jesteśmy również wyznawcami Swamiego BV Tripurari, gdyż nie uznajemy go za Boga, nie stawiamy go na pozycji Boga, nie jesteśmy również krypto-chrześcijanami, którzy tylko zastąpili sobie chrześcijaństwo świadomością Kryszny, a osobę Jezusa swoim własnym guru, nie jesteśmy odszczepieńcami od właściwego nurtu gaudiya vaisnavizmu, nie widzę więc powodu, by nas tak nazywać. Takie określenia są obraźliwe w stosunku do mojego guru, który nie naucza tego rodzaju apasiddhanty, jak i w stosunku do całego mojego rodzeństwa duchowego. Jesteśmy gaudiya vaisnavami, wielbicielami Svayam Bhagavana Śri Kryszny podążającymi za naukami Śriman Mahaprabhu i Śrila Rupy Goswamipada w lini od Bhaktivinoda Thakura. Jesli ktoś chce coś powiedzieć czy napisać o naszej sandze, to niech mówi czy też pisze o uczniach Tripurari Maharaja (a dokładniej Swamiego BV Tripurari, gdyż Swami jest jego sannyasa imieniem), a nie używa nazewnictwa wywodzącego się z jakiejś apasiddhanty, która jest sprzeczna z naukami Śrila Rupy Goswamiego.

pozdrawiam
Gaura-śakti dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 14:55 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
[quote="KrysznaKirtan"]
1. Dlaczego ISKCON stawia SP na specjalnym miejscu obniżając pozycje innych (poprzednich i współczesnych) Acaryiów, zachowując się się jakby przed SP nie było Świadomości Kryszny) to brzmi jak zaawulowane chrześcijaństwo. [/quote]

Widziałeś kiedyś jakąś książkę autorstwa Śri Śrimad A.C. Bhaktivedanty Swamiego Prabhupady? Na okładce każdej z nich jest napisane: "Założyciel - Acarya Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny". ISKCON nie jest drzewem Pana Caitanyi, jest jedną z jego gałęzi, a mój param-guru jest Acaryą tej gałęzi. Nie jest to umniejszenie pozycji ani Śrila Bhaktisiddhanty, ani Śrila Gaura-kiśora dasa Babajiego Maharaja, ani Śrila Bhaktivinoda, Ani żadnego wielkiego czy małego bhakty Śri Gaurangi Mahaprabhu.
Odnośnie drugiej części Twojego zdania - tak, masz rację, przed Śrila Prabhupadem nie było świadomości Kryszny rozpropagowanej na taką skalę poza granicami Indii. Prabhupada tego dokonał, by zadowolić swojego Guru Maharaja i wszystkich poprzednich Acaryów, lecz Ty swoją wątpliwością wydajesz się próbować umniejszyć Jego pozycję.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 16:11 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Nie to nie Prabhu umniejsza pozycje Aczaryi,On tylko powtarza za swoim obecnym autorytetem.
Wiec tu jest przysłowiowy pies pogrzebany.
czasem odnosze wrazenie ze Srila Prabhupada w innych Towarzystwach Waisznawa jest traktowany jak Tarcza obronna,ktorą pokazuje sie na wstepie ze wszystko jest Ok,a pozniej czyta sie wyklady ze On nic nowego nie zrobił.
On jest Param Guru i wielkim "generałem " wojsk Pana Gaurangi i ikt inny. amen svaha itp.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 17:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
[quote="gndd"]PS. Gauranga Avatara Prabhu: zgadzam się z Tobą, ale z powodu mej upadłej natury słabość taką mam, że czasami jak widzę pewne stwierdzenia, to trudno mi nie reagować. Wybacz. Natomiast marzy mi się takie polskie bhaktowskie forum, na którym nie byłoby propagandy ze strony zwolenników Narayany Maharajy. Gdyby administratorzy chcieli to forum takim uczynić, jestem za. Jakoś z członkami innych grup wydaje się, że nie ma większych problemów - odpukać - i nie dochodzi do "gorących" dyskusji, jak w przypadku pojawienia się bhaktów od NM. Chyba inni nie próbują nas przekonać, że to ich lider i grupa rozumie SP, a nie ISKCON i GBC.[/quote]


Jeżeli chodzi o mnie, to nie musisz się wcale tłumaczyć. Jesteś jedną z tych niewielu chyba osób, która potrafią kontrolować emocje nawet podczas wymian opartych wyłącznie na emocjach, co jest rzeczą niezwykle trudną, bo czasami to człowieka po prostu szlag trafia, kiedy czyta się, co ludzie wypisują. Z resztą napisanych przez Ciebie rzeczy całkowicie zgadzam się.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 21 cze 2009, o 20:00 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 mar 2007, o 23:04
Posty: 97
Lokalizacja: Wałbrzych
Drodzy wielbiciele przyjmijcie proszę moje pełne szacunku pokłony!
Wszelka chwała Sri Guru i Gaurandze!

Wybaczcie proszę moje mieszanie się w to niezwykle elokwentne forum. W założeniu powstania tej strony jej założyciele i sponsorzy pragnęli aby na jej forum odbywały się wzniosłe dyskusje dotyczące Kryszny, Założyciela i Aczari Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny oraz wielbicieli którzy za nim podążają. Naszym założeniem nie było to aby stwarzać poligon walki emocjonalno- mentalnej dla wielbicieli różnych grup waisznawów. Chcieliśmy aby na tych stronach osoba spragniona sangi wielbicieli z ISCKON-u mogła taką znaleźć. Na dzień dzisiejszy – jak już zauważyły niektóre z osób które pisały na tym forum przede mną pojawiła się tu zupełnie niezdrowa i nikomu do niczego nie potrzebna polemika wywołująca u wielbicieli nie potrzebne emocje a wielokrotnie co za tym idzie obrazy do różnej klasy wielbicieli. W zrozumieniu moim warto by było zastanowić się czy chcemy aby tego typu dyskusje odbywały się na tym forum? Ja osobiście wolał bym poczytać na nim o jakiś rozrywkach Najwyższego Pana i Jego wielbicieli niż ten stek informacji które w żaden sposób nie zwiększają mojej świadomości Kryszny. W związku z powyższym sugerował bym aby wielbiciele podążający za Mistrzami Duchowymi z poza naszego ruchu zajęli się propagowaniem go na swoich stronach i forach a nie robili zamieszanie na forum innej organizacji. Biorąc pod uwagę, kto korzysta z tego forum mam nadzieje że, wielbiciele o których już wspomniałem okażą się na tyle rozsądni i kulturalni że pozwolą nam na naszym forum pisać o tematach o których my jako wielbiciele z ISCKON-u chcieli byśmy przeczytać i na które chcieli byśmy podyskutować. Z nadzieja Waszego zrozumienia _ próbujący podążać za Srila Prabhupadem i jego uczniami Krsna Sambandha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL