Teraz jest 28 mar 2024, o 14:19


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 13 kwi 2010, o 17:10 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Byc moze to jest dobre mijsce do tego co chce powiedziec. Pisze z puntu widzenia ISCKONU.

Mamy wiec list GBC w ktorym jest stanwsko wobec relacji Prabhupada- Narajan Maharadza. Z tego co zauwazylem skupia sie on wlasnie na tym jednym punkcie.

Zrobmy taki ciag. Zakladjac ze NM sie myli i zle odebral intencjie Prabhupada, mamy wiec Guru ktory zapewne w dobrej wierze, ale sie pomylil. Ok. Wiec jak wobec jego orgazniacji>? Jego uczniow,> Waisznawow postepowac?

tego list GBC chyba nie wyjasnia. Mozna sie domyslic z relacji opsujacej sptkanie jak powinno sie postwepwac nawet jesli sie uwaza ze NM pomyslil sie wzgadem Srila Prabhupada. relacja wskazuje iz "Byla wymiana girland", a takze ze GBC przersilo za wczsnijsze obrazy itp. Jest wiec rozmwa, jesli mile zachwanie, choc jest inne zrozumnie pewnych waznych zreczy.

Czy to nie powinno byc jakos wzorem?

Przeciez jest tyle wojen religjnych na siwecie. nie ma potzreby sie wpatywac w kolejna, mysle?
Wiec GBC dalo wzor *(nie w dokumecie) ale w relacji psotkania jak postewac.

Dalej. Mamemy zobaczyc tez z pratycznego puntu widznia. Jak bhakowie psoteujecie jak widziecie Katolika? Czy nie jest tak ze czesto jestscie mili? Ze owszem raz na jakis czas mozna spierac sie telogicznie ale milo tez jest?

Jak posteujecie jak widzicie kogos od Sali Baby? przeciez mamy relacjie jak Prabhupada posteowal? czasmi ostro ale czasmi tez bardzo milo. Czy nauczajacy nie musi sie rozeznac jak postewac?

A co dopiero mowic o Waisznawach? Niektrzy z nich intnuja nawet 64 rundy?

Czy stredzenie ze oni takze maja + jest naganne? Czy nie jest tak ze jesli w kims widzi sie tylko jedno "zlo" ze to cos nie tak?

ja uwazam ze to co mowi to zbiza nas do Prabhupada, ale wiem ze ktos powie ze odddalam. To juz sami musicie osadzic.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 30 kwi 2010, o 08:04 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
O, a tu jest wypowiedź Damodara Maharaja ucznia Srila Narajana Maharadża n.t. "Dlaczego opuszczamy ISKCON"

http://www.youtube.com/watch?v=Y8tBctN86As

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 08:01 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Tu jeszcze umieszczam (moim zdaniem bardzo interesującą) wypowiedź Srila BV Tridandi Maharaja z cyklu: "Dlaczego opuszczamy ISKCON?"

http://www.youtube.com/watch?v=3ZbjKgBal58

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Premdasie, nie pomyliłeś for i wątku? Ani ten wątek, ani forum, nie są poświęcone ewangelizacji anty-Iskconowej lub, ewentualnie, leczenia sumień i tłumaczenia się osób odchodzących w TŚK. Chyba lepszym miejscem na tą propagandę są fora grupek od-Iskconowych.
Ten wątek prezentuje stanowisko stanowisko TŚK wobec Narajana Swamiego. Jestem pewien, ze jeśli czujesz potrzebę usprawiedliwienia/wyjaśniania (najlepiej swoimi słowami i od siebie) odchodzenia z Towarzystwa i powiesisz ją na portalu skupiającym takie osoby , to osoby z TŚK, zainteresowane ich poznaniem, chętnie odwiedzą ten portal i poczytają.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 08:44 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Osobiście nie mam wyrzutów sumienia w związku z tym tematem.

Śmiem też zauważyć, że jest to dział "Full Kontakt". Więc jeśli weźmiesz pod uwagę ten fakt to pewnie wszystko jest w porządku.

Co do umieszczania postów tu, czy tam, pozwól, że dopóki mogę, sam będę o tym decydował gdzie.

Pozdrawiam.

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 09:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Premdas napisał(a):
Osobiście nie mam wyrzutów sumienia w związku z tym tematem.

To po co wracasz tam, skąd odszedłeś? Czujesz potrzebę ewangelizacji i pociągnięcia za sobą lub ułatwienia/pokazania drogi i usprawiedliwienia innym? Oczywiście odpowiesz, że nie, więc dlaczego to robisz?

Premdas napisał(a):
Śmiem też zauważyć, że jest to dział "Full Kontakt". Więc jeśli weźmiesz pod uwagę ten fakt to pewnie wszystko jest w porządku.

Nie, nie jest. Przeczytaj regulamin i wyjaśnienia administracji tego portalu w tej sprawie.

Premdas napisał(a):
Co do umieszczania postów tu, czy tam, pozwól, że dopóki mogę, sam będę o tym decydował gdzie. Pozdrawiam.

Dopóki możesz, to umieszczasz, a ja, dopóki mogę, to wyrażam swoją opinię o tym.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 09:31 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Dziękuję za wyrażenie Twojej opinii i Twój cenny czas.

Masz gotowe odpowiedzi na własne pytania więc pozwól, że na tym skończę.

Pozdrawiam,

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Wydaje się, że przenoszenie wątków z cywilizowanego forum do "Full Kontakt" z powodu personalnych potyczek pomiędzy zwolennikami Narajana Maharaja, a członkami ISKCONu, nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, z powodu braku zdolności, lub świadomego odmówienia uczenia się na błędach. Proponuje więc założenie nowego pod-forum o nazwie "Odrzuty z Full Kontaktu", gdzie będzie przenosiło się teksty, które przekroczyły granicę "dobrego smaku" nawet w "Full Kontakcie".

Kiedy i to nowe forum zapełni się niepotrzebnymi prowokacjami i automatycznie kłótniami, to zawsze można otworzyć kolejne pod-fora, tym razem, dodając na końcu dla uproszczenia tylko liczbę np. "Obrzynki z Odrzutów z Full Kontaktu nr. 108", "Obrzynki z Odrzutów z Full Kontaktu nr. 24196" itd. W ten sposób, nadal będziemy mogli kontynuować obecny nastrój, nie zważając na regulamin ISKCONowego forum i zwykłe zasady dobrego wychowania, no bo przecież forum "Full Kontakt" właśnie do tego służy!

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:10 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Haribol!

A ja mam pytanie i propozycje.

Czy w ogole powinnismy sie przejmowac uczniami Narayana Maharaja i nim samym?
Proponuje, by uczniowie N.M przestali wchodzic na fora ISKCON'owych witryn
a zamiast tego zajeli sie soba.

Niech uczniowie N.M w koncu zrozumieja pare rzeczy co do swojego wlasnego zachowania,
ktore nie jest ok zamiast wypisywac to i owo na forach, ktora sa ISKCON'owe i tyle.
Sam doswiadczylem pewnych zachowan (prymitywnych form nawracania na nowa realigie)
ze strony ow jednostek czego nie uwazam za przyklad do nasladowania, i czego oni sami nie
widza atakujac ciagle bhaktow w ISKCON'ie.

Wystarczy zobaczyc co dokladnie mowi N.M na przestrzeni lat i sprawa bedzie jasna
jak slonce.
Super, ze naucza itd jednakze Jego wytyczne roznia sie od tego co dal nam Sri Srimad
A.C. Bhaktivedanta Swami Srila Prabhupada. Zdumiewajace jest to, ze utrzymuje jakoby
A.C. Bhaktivedanta Swami jest Jego siksa guru itd.

Tak czy inaczej, bede bardzo uwaznie przygladal sie temu co beda mowic i jak beda dzialac
Jego uczniowie, gdy Go fizycznie zabraknie wsrod uczniow.

A tylko na marginesie dodam, ze historia lubie sie powtarzac...

Pozdrawiam:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:33 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Kod:
Tak czy inaczej, bede bardzo uwaznie przygladal sie temu co beda mowic i jak beda dzialac
Jego uczniowie, gdy Go fizycznie zabraknie wsrod uczniow.


Z pewnością warto to wziąć pod uwagę. Nie wiem co zrobią inni, ale wiem przynajmniej co ja zamierzam zrobić: poszukam towarzystwa kolejnego czystego wielbiciela, obecnego na planecie i przyjmę w nim schronienie.

Pozdrawiam.

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Haribol!

Sprawa jaka jest odchodzenia od ISKCON'u jest bardzo zlozona kwestia
ktora czesto trudno jest ujac w jednolita rame. Powodow moze byc,
a w zasadzie jest bardzo wiele, bo kazdy jest indywidualny.
I duzy procent z nich wcale nie musi miec korzeni w samym ISKCON'ie
jako demniemanym zrodle tego, ze ktos chce odejsc.

Co powiemy o osobie, ktora popelnia obrazy w tej czy innej formie?
Czy wienien temu jest ISKCON, a moze sam Srila Prabhupada?
Co z osoba ktora praktykuje proces w niewlasciwy sposob? itd itd...
Latwo wytykac, trudniej spojrzec na siebie - to tak jak w Cesarstwie
Rzymskim...dlatego upadlo.

Ostatecznie kazdy z nas, nie wazne czy z tego raju czy innego, nie wazne
czy ktos ma taka skore czy inna itd itd., j e s t SAM ZA SIEBIE o d p o w i e d z i a l n y.
Kazdy ma wola wole, czyz nie tak?
Krsna na przykladzie Arjuny pokazuje, ze On sam jako Bhagavan szanuje wolna wole Arjuny; wystarczy poczytac Bhagavad Gite.

Kto jest odpowiedzialny za moje wlasne zycie duchowe?
Osoby trzecie czy ja sam?
Guru jest poto by pomagac, ale nie bedzie machal skrzydlami za swojego
ucznia.

A co jesli guru upadnie, mam uciekac z ISKCON'u? itd itd...
Kto sprawil, ze przyjalem taka osobe na guru?
Czyz odejscie z ISKCON'u moze byc przejawem frustracji, ktora wynika
z niespelnionych oczekiwan osobistych wynikajacych z zanieczyszczen
znajdujacych sie jeszcze w sercu zywej istoty?
Zastanowmy sie nad tym.

Moj guru tez upadl i co, mam uciekac z ISKCON'u?
Nie, bo jest szereg instrukcji Zalozyciela Acaryi ISKCON'u w ktorych
daje wytyczne i pomoc co robic. Proste.

Pojawia sie rowniez coraz wiecej osob, ktore odchodza
od Narayana Maharaja, wiec moze tam tez jest cos nie tak?!
Wiem to od bh/bhn spoza Polski.

Tu pojawia sie pytanie.
Na czym ma skupiac sie osoba ktora chce rozwiac milosc do Krsny?
Na wyszukiwaniu bledow jak to widze u uczniow N.M w odniesieniu
do ISKCON'u ktorzy mowia ze ISKCON jest beeee?

Ludzie czesto odchodza tez z tego ruchu z pobudek osobistych
a nie teologicznych.

Osobiscie zycze uczniom N.M w Polsce by zostawili ISKCON
w spokoju i zaczeli nauczac na ulicach, w domach itd itd
zamiast tracic czas na wchodzenia na fora ktore sa ISKCON'owe.
Bedzie to napewno bardzo doniosle osiagniecie!

Pozdrawiam!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 14:52 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Premdas napisał(a):
Kod:
Tak czy inaczej, bede bardzo uwaznie przygladal sie temu co beda mowic i jak beda dzialac
Jego uczniowie, gdy Go fizycznie zabraknie wsrod uczniow.


Z pewnością warto to wziąć pod uwagę. Nie wiem co zrobią inni, ale wiem przynajmniej co ja zamierzam zrobić: poszukam towarzystwa kolejnego czystego wielbiciela, obecnego na planecie i przyjmę w nim schronienie.

Pozdrawiam.


-----------

Prabhu, wspaniala idea, tylko jest tu pewien punkt.
A mianowicie taki, ze prawdziwe towarzstwo uzyskujemy przez sluchanie
nawet w sytuacji kiedy maha bhagavaty nie ma obok nas ale sa instrukcje
takiej osoby.

Zastanowmy sie.
Czy na obecna chwile, mozemy miec towarzystwo Srila Prabhupada czy nie?
On odszedl fizycznie z tej planety.
Czy moge miec towarzystwo Jego guru, Bhaktisiddhanty Sarasvati czy nie?

Opowiedz jest - TAK, moge miec, jesli tego chce poprzez duchowa wibracje.
Poprzez wypelnianie instrukcji itd W TOWARZYSTWIE BHAKTOW.

A co bedzie, gdy bedziemy szukac innego czystego bhakty, ktory ma byc fizycznie
obecny na tej planecie i nie znajdziemy, albo po jakims czasie okaze sie, ze wcale
nie jest czystym bhakta?

Na bazie jakich kryteriow oceny mozemy sprawdzic, ze ktos jest czystym
bhakta Sri Krsny?

Powinnismy podchodzic do sprawy twardo stojac na nogach.
Ale jak to zrobic skoro zywa istota ma cztedy zasadnicze wady?
Popelnia bledy, ulega iluzji, ma tendencje do oszukiwania oraz ma
zmysly ktore sa niedoskonale?...

Pozdrawiam!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Gatida das napisał(a):
A mianowicie taki, ze prawdziwe towarzstwo uzyskujemy przez sluchanie
nawet w sytuacji kiedy maha bhagavaty nie ma obok nas ale sa instrukcje
takiej osoby.


Ostatnio ktoś zauważył, że tak jak rytwicy są ekstremistami w podkreślaniu vani, tak uczniowie Narajana Maharaja podkreślają wagę vapu jego osoby. Faktem jest jednak, że oba aspekty są potrzebne, z tym, że ważniejsze jest zawsze vani. Vani jest zawsze wyższe, ponieważ stosowanie się do instrukcji duchowych jest niezależne od fizycznej obecności guru, podczas gdy służba dla vapu może być pełniona wyłącznie poprzez fizyczny kontakt.

Jak to powiedział Bhakti Vidya Purna Swami, tego typu nauki (o wyższości vapu) nie są konsekwentne. Bo kiedy mistrz duchowy wychodzi na chwilę z pokoju do łazienki, to czy jego uczniowie wpadają w panikę i nie wiedzą już co zrobić, bo właśnie utracili towarzystwo czystego wielbiciela? Ile czasu z nim spędzają w ciągu roku? Dwa tygodnie? A co potem? Praca na trzy zmiany, aby utrzymać wielodzietną rodzinę, bo tam leży prawdziwa rasa?

Maharaja dodał, że już sam fakt odejścia z ISKCONu np. na skutek upadku ich guru, powinien dać im wskazówkę, że przekazywana przez paramparę potencja duchowa vani, istnieje w ISKCONie, bo nie utracili zainteresowania życiem duchowym, i teraz są uczniami np. Narayana Swamiego. Proste, wydawałoby się nawet, zdroworozsądkowe rzeczy, a jak trudne dla niektórych do pojęcia.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 16:42 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Cytuj:
prawdziwe towarzstwo uzyskujemy przez sluchanie
nawet w sytuacji kiedy maha bhagavaty nie ma obok nas ale sa instrukcje
takiej osoby.


Ze zrozumiałych względów podkreślasz sytuację, w której nie możesz słuchać bezpośrednio od maha bagavata. Ale jeśli masz możliwość słuchania od maha bhagavata to co naturalnie wybierasz? Który aspekt Kriszny jest wyższy: Bhagavan, Paramatma, czy brahmadżjoti? Oczywiście możemy mieć indywidualne upodobania, ale co mówi na ten temat Śri Kriszna?

Książki są po to by doprowadzić do celu, ale nie mogą go zastąpić. Podobnie zawarte w nich instrukcje nie mogą zastąpić nawet ułamka sekundy towarzystwa z czystym wielbicielem. Czy we Vradży gopi porzucają towarzystwo Kriszny by wypełniać jego instrukcje z wed? Nie, porzucają zakazy i nakazy wedyjskie, aby mieć towarzystwo Kriszny! Wiedza pełni rolę służebną wobec bhakti.
Cytuj:
A co bedzie, gdy bedziemy szukac innego czystego bhakty, ktory ma byc fizycznie
obecny na tej planecie i nie znajdziemy, albo po jakims czasie okaze sie, ze wcale
nie jest czystym bhakta?
to jest zależne od sukriti i łaski. Można intonować mahamantrę miliony wcieleń, ale bez łaski czystego wielbiciela nie można osiągnąć bhakti. To on obdarza nas realizacją jej prawdziwego znaczenia i wypełnia nasze serca miłością do Radhy i Kriszny. Ale czy jesteśmy gotowi to przyjąć?

Cytuj:
...poszukam towarzystwa kolejnego czystego wielbiciela, obecnego na planecie i przyjmę w nim schronienie.
Pytanie oczywiście: czy go odnajdę, pozostaje otwarte. Nawet jeśli nie w tym życiu, to nie uważam by taki wysiłek był stracony. Jednak mogę ci wyjawić pewien sekret: jeśli nie wiesz, kto jest czystym wielbicielem zapytaj czystego wielbiciela a on ci go wskaże. Oni się znają :) Takie jest błogosławieństwo sadhu sangi, gdzie przez sadhu sangę rozumiem towarzystwo z wielbicielem pierwszej klasy: uttama bhaktą.

Cytuj:
Na bazie jakich kryteriow oceny mozemy sprawdzic, ze ktos jest czystym
bhakta Sri Krsny?


To jest bardzo ważne pytanie i podstawa życia duchowego. Pozwól, że w odpowiedzi przytoczę Śrila Bhaktisiddhantę Sarasvatiego Maharaja. Ktoś zapytał go: "Gdzie można znaleźć swojego guru?" Bhaktisiddhanta Sarasvati Maharadż dał na to pytanie doskonałą odpowiedź:

"Śri Kryszna jest ucieleśnieniem współczucia. Kogokolwiek dla ciebie wybierze jako twojego guru, osoba ta zewnętrznie zamanifestuje się przed tobą jako mahanta-guru - najlepszy spośród żyjących sadhu. Dzięki łasce Bhagavana otrzymujemy guru, dzięki łasce guru możemy osiągnąć Bhagavana. Każdy otrzymuje guru odpowiednio do swojego określonego przeznaczenia. Różni ludzie maja różne charaktery, dlatego Bhagavan, bądąc wszechwiedzącym wysyła nam określonego guru".

Polecam także wrócić do "Nektaru instrukcji".

Cytuj:
Powinnismy podchodzic do sprawy twardo stojac na nogach.
Ale jak to zrobic skoro zywa istota ma cztedy zasadnicze wady?
Popelnia bledy, ulega iluzji, ma tendencje do oszukiwania oraz ma
zmysly ktore sa niedoskonale?...


Cóż, powiedziałbym, że z sercem :)

Dziękuję za inspirację.

Pozdrawiam.

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Premdasie, powiedz nam więc, co robisz na forum sangi, która nie ma towarzystwa czystego wielbiciela? Nie powinieneś raczej omawiać jakichś wzniosłych tematów rasika ze swoimi kolegami na swoim forum? Po co marnujesz czas tutaj? A marnujesz, bo ani nie uda ci się ewangelizacja i nawrócenie na jedyną słuszną ścieżkę, jedynie prawdziwą filozofię i jedynie słusznego guru, ani nie uzyskasz tu wartościowego towarzystwa duchowego. Co więc tu robisz, skoro u was jest tak super, że macie martwe fora, a na programy musicie sępić słuchaczy w tym niedobrym Iskconie? Chyba sam sobie odpowiedziałem :lol:

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL