Teraz jest 28 mar 2024, o 11:39


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 3 maja 2010, o 17:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Premdas napisał(a):
Polecam także wrócić do "Nektaru instrukcji".


Dziękujemy ci, gurudev.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 05:57 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Hare Krsna Premdas!

Zastanawiam sie nad jednym pkt.
Piszesz o towarzsytwie czystego bhakty, tak?
Powstaje tu pytanie.
Faktycznie (tak jak napisal to przedmowca) co Ty tu robisz
na tym forum?
Bede z Toba szczery, ze po praktyce bhakti yogi od 23 lat,
nie jestem jeszcze czystym bhakta.

Brak mi czasu na obecny dzien, by zajac sie analiza
Twojego postu do moich wypowiedzi, jednakze gdy
taki sie znajdzie zrobie analize Twoich wypowiedzi
wykazujaca pewne niescislosci, sa one subtelne.
Proponuje bys raz jeszcze dokladnie poczytal
swoje slowa, uwaznie.

Serdecznie pozdrawiam:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 06:00 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Madhavcaran napisał(a):
Premdas napisał(a):
Polecam także wrócić do "Nektaru instrukcji".


Dziękujemy ci, gurudev.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 06:03 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Drogi Premdas, a ja od serca szczerze proponuje bys zastawil sie nad pewna
krotka wypowiedzia A.C. Bhaktivedanta Swami Srila Prabhupada:

"Be conscious and then be Krsna conscious"

Serdecznie pozdrawiam:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 06:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Premdas napisał(a):
Cytuj:
prawdziwe towarzstwo uzyskujemy przez sluchanie
nawet w sytuacji kiedy maha bhagavaty nie ma obok nas ale sa instrukcje
takiej osoby.


Ze zrozumiałych względów podkreślasz sytuację, w której nie możesz słuchać bezpośrednio od maha bagavata. Ale jeśli masz możliwość słuchania od maha bhagavata to co naturalnie wybierasz? Który aspekt Kriszny jest wyższy: Bhagavan, Paramatma, czy brahmadżjoti? Oczywiście możemy mieć indywidualne upodobania, ale co mówi na ten temat Śri Kriszna?


--
Wybiore sluchanie maha bhagavaty.
Jednakze patrzac praktycznie na sprawe. Nawet jesli taka osoba jest przy nas, czy bedziemy
mieli okazje caly czas Go sluchac?
Prabhu, podejdz do tego pkt praktycznie, mocno stojac na nogach.
Nie bujajmy w oblokach myslac sentymentlanie, ze 24h na dobe bedziemy mogli sluchac
takiej osoby non stop.
Racjonalnie patrzac, taki maha bhagavata bedzie dawal instrukcje jak zadowolic i sluzyc
Krsnie, jak rowniez da instrukcje by studiowac sastry, ktore tez sa w kategorii bhagavata,
czyz nie tak?

---

Książki są po to by doprowadzić do celu, ale nie mogą go zastąpić. Podobnie zawarte w nich instrukcje nie mogą zastąpić nawet ułamka sekundy towarzystwa z czystym wielbicielem. Czy we Vradży gopi porzucają towarzystwo Kriszny by wypełniać jego instrukcje z wed? Nie, porzucają zakazy i nakazy wedyjskie, aby mieć towarzystwo Kriszny! Wiedza pełni rolę służebną wobec bhakti.

----

Prabhu, piszac, ze ksiazki...a czy w sastrach nie ma towarzystwa czystych wielbicieli Krsny?
Oj Prabhu, cos mi tu zalatuje brakiem wlasciwego zrozumienia...brakiem balansu o ktorym
mowa jest w Bhagavad Gicie...

Proces bhakti yogi, to jak jadacy pociag, ktory musi miec dwie szyny do tego by sie
wlasciwie poriszac do przodu, czyz nie tak?
Musisz miec lewa i prawa szyne w innym wypadku zabawa z bycia maszynista legnie w gruzach,
czyz nie tak?

To tak na poczatek.
Musze uciekac. Napisze wiecej pozniej.

Hare Krsna!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 08:55 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Cytuj:
Faktycznie (tak jak napisal to przedmowca) co Ty tu robisz na tym forum?


Jeśli chcesz znać moją odpowiedź postaram się odpowiedzieć jak umiem najlepiej i zgodnie ze swoim zrozumieniem.

Towarzystwo wielbicieli jest w wielu miejscach na ziemi, nie tylko w ISKCON-ie. To jest część światowej rodziny Czaitanji Mahaprabhu. A w rodzinie jest tak, że jak ktoś postępuje niewłaściwie to znajdzie się jakiś krewny z charyzmą, który ma obowiązek upomnieć i skorygować złe zachowanie i to się dzieje, czy się to podoba, czy nie, dla dobra całej rodziny. Jesteście przykładem dla świata i to jest pragnienie Śrila Prabhupada, ale tu nie chodzi tylko o ISKCON.

W moim zrozumieniu działam w nastroju mojego mistrza duchowego, którego częścią misji jest nauczanie wielbicieli z ISKCON-u. Czy to na polecenie Srila Prabhupada, czy z ramienia Czaitanji Mahaprabhu - dla mnie bez różnicy gdyż misją Srila Prabhupada jest misja Czaitanji Mahaprabhu.

Cytuj:
Bede z Toba szczery, ze po praktyce bhakti yogi od 23 lat, nie jestem jeszcze czystym bhakta.


Jestem bajorem niskich cech. Proszę nie marnuj na mnie czasu wytykając mi moje błędy, do których wszystkich mogę się przyznać. Nie mam żadnych istotnych cech materialnych, a moja bhakti kuleje. Mimo to z łaski mojego mistrza duchowego, próbując mu asystować, dostrzegam jego wzniosłe cechy. Dlatego w nastroju Nityanandy Prabhu przychodzę do Was tak jak i inni uczniowie Gurudeva i żebrzę o Wasze towarzystwo i proszę abyście spotkali i poznali Gurudeva osobiście. Jaki jest Twój cel? Czy chcesz go osiągnąć na mocy własnych wysiłków i przekonań? W takim razie gdzie jest miejsce na bhakti?

Zastanawia mnie dlaczego wielu wielbicieli z ISKCON-u poddaje się nastrojowi niepokoju z powodu nauczania Śrila Narajana Maharaja? O co jest ta obawa? Czy o względne poczucie bezpieczeństwa powodowane przynależnością do określonych miejsc, budynków, dogmatów, do organizacji, społeczeństwa? Czy świadomość Kriszny zależy od warunków zewnętrznych? Czy to jest bhakti?

Cytuj:
"Be conscious and then be Krsna conscious"


Nie skomentuję tego w odniesieniu do siebie, chociaż to jest również istotne dla mnie, ale nie o mnie tu chodzi, wyjaśniłem to już wcześniej.

Srila Prabhupad, nawet Wasi liderzy, na których się powołujecie, niezależnie od swojego "party line" uznają wzniosłe cechy Śrila Narajana Maharadża. Czy tak trudno to sobie uświadomić?

Gurudev został sanjasinem zanim się urodziłem ja czy Ty, tak ścisłym jak Srila Bhaktisiddhanta Sarasvati, Srila Bhaktipragjana Kesiava Maharaj. Nie upadał i sam twierdzi, że nie upadnie. Wiem, że tak może powiedzieć każdy, ale dlaczego nie przeanalizujesz tego po doświadczeniach w ISKCON-ie: kto tak może z całą stanowczością i odpowiedzialnością oznajmić z liderów ISKCON-u? Czy myślisz, że Srila Narayan Maharaj jest nieświadomy tego co się dzieje i o co chodzi?

"Spróbuj zbliżyć się do mistrza duchowego, zadawaj mu pokorne pytania i służ mu z oddaniem, somozrealizowana dusza może pokazać ci prawdę" - prawdziwy mistrz duchowy jest samozrealizowany i samopromienny, a nie wybrany przez głosowanie... i tylko on może cię wyzwolić i ukazać ci prawdę. Wiem jak to może wyglądać i brzmieć, ale nic na to nie poradzę, że tak wygląda i brzmi oczywistość. Tak łatwo jest dostrzec w kimś aczarję gdy już odejdzie, tak trudno jest zobaczyć go gdy jest obecny. Wielbiciel kanisztha, czy madhjama może doprowadzić co najwyżej do swojego poziomu. Dlatego tak ważne jest towarzystwo czystego wielbiciela, uttama bhakty, który przekazuje ci swoją realizację, a nie tylko wiedzę z książek (nie zrozum mnie wybiórczo, nie pomijam istoty wiedzy, ani książek, ale jest wyższy aspekt bhakti: towarzystwo czystego wielbiciela).

Cytuj:
Nie bujajmy w oblokach myslac sentymentlanie, ze 24h na dobe bedziemy mogli sluchac takiej osoby non stop.


Więc nie o ilość, ale o jakość dbajmy. Ilość pojawi się naturalnie w miarę oczyszczania serca i pragnienia bhakti. Intonujesz guru mantrę i gurugajatri trzy razy dziennie. Jaka jest twoja realizacja? Gdy wieczny związek z guru (uttama) jest ustanowiony to za każdym razem, gdy je intonujesz, guru jest obecny. Czy zwracasz się do Niego w sercu? Co wtedy czujesz? Czy to jest bujanie w obłokach? Czy to jest praktyczne? Czy to jest solidna podstawa? Gdzie szukać podstawy, pod stopami? Tak, czystego wielbiciela... ale szukając pod stopami znajdujemy go w sercu.

Cytuj:
Proces bhakti yogi, to jak jadacy pociag, ktory musi miec dwie szyny do tego by sie wlasciwie poruszac do przodu, czyz nie tak? Musisz miec lewa i prawa szyne w innym wypadku zabawa z bycia maszynista legnie w gruzach, czyz nie tak?


Zgadzam się. Dlatego gdy połączysz osią dwa koła jadące po dwóch szynach masz pewność, że żadne z nich się nie przewróci. Takie jest połączenie vani i vapu, wiedzy i realizacji.

Kłaniam się pokornie, proszę o wybaczenie moich niskich cech i możliwych obraz,
proszę jedynie spotkajcie się i poznajcie Srila Narajana Maharadża.
...i nie opuszczajcie ISKON-u.

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 09:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Premdas napisał(a):
A w rodzinie jest tak, że jak ktoś postępuje niewłaściwie to znajdzie się jakiś krewny z charyzmą, który ma obowiązek upomnieć i skorygować złe zachowanie i to się dzieje, czy się to podoba, czy nie, dla dobra całej rodziny.

Czy Narajan Swami wyznaczył cię do tej roli upominającego Iskcon w jego imieniu czy sam ją sobie uzurpujesz, fruwając w obłokach neofickiego zaślepienia nowo-odkrytym zbawicielem wszystkich, włącznie z tymi, którzy rękami i nogami się przez nim bronią?
To co prezentujesz swoją postawą, to rzadki wymiar arogancji i nadętego 'nowo-narodzonego' ego.

Premdas napisał(a):
W moim zrozumieniu działam w nastroju mojego mistrza duchowego, którego częścią misji jest nauczanie wielbicieli z ISKCON-u.

Problemem twojego mistrza duchowego jest, na czym polega jego misja. Iskcon, w części go dotyczącej, tej misji nie akceptuje. Dlaczego twój guru i wy sami nie potraficie tego zrozumieć i uszanować? Jeśli nadal będziecie się narzucać nachalnie ze swoim nauczaniem i ze swoim guru, nic dobrego z tego nie wyniknie.

Premdas napisał(a):
Jestem bajorem niskich cech. Nie mam żadnych istotnych cech materialnych, a moja bhakti kuleje.

Ale to nic, i tak będę was nauczał, bo mój guru jest wielki i jedyny, a wasi guru mu do pięt nie dorastają. Potrafią robić pieniądze, ale nie mają Bhakti.

Premdas napisał(a):
Mimo to z łaski mojego mistrza duchowego, próbując mu asystować, dostrzegam jego wzniosłe cechy. Dlatego w nastroju Nityanandy Prabhu przychodzę do Was tak jak i inni uczniowie Gurudeva i żebrzę o Wasze towarzystwo i proszę abyście spotkali i poznali Gurudeva osobiście.

Nie przychodzisz tu po nasze towarzystwo. Przychodzisz tu, aby nas ewangelizować i sępić. nikomu nie zamydlisz oczu słodkimi, wzniosłymi słówkami.

Premdas napisał(a):
Jaki jest Twój cel? Czy chcesz go osiągnąć na mocy własnych wysiłków i przekonań? W takim razie gdzie jest miejsce na bhakti?

Kolejny przejaw ogromnej arogancji. Pisząc to, implikujesz, że Gatida Prabhu nie działa z ramienia misji swojego guru oraz/lub, że jego guru jest nic niewart, co by się zgadzało z obraźliwą linią nauczania Narajana Swamiego odnośnie Iskconu. Ta linia nie pozostawia miejsca na złudzenia co do motywów twoje tu obecności, do których się zresztą przyznajesz.

Premdas napisał(a):
Zastanawia mnie dlaczego wielu wielbicieli z ISKCON-u poddaje się nastrojowi niepokoju z powodu nauczania Śrila Narajana Maharaja? O co jest ta obawa? Czy o względne poczucie bezpieczeństwa powodowane przynależnością do określonych miejsc, budynków, dogmatów, do organizacji, społeczeństwa? Czy świadomość Kriszny zależy od warunków zewnętrznych? Czy to jest bhakti?

Jakbyś nie był zaślepionym 'nowo-narodzonym', który jest już ponad zwykły takt, szanowanie odrębności i podmiotowości innych wyznawców i instytucji, to odpowiedź na te pytania znalazłbyś w tym, i innych wątkach nie raz.

Premdas napisał(a):
Srila Prabhupad, nawet Wasi liderzy, na których się powołujecie, niezależnie od swojego "party line" uznają wzniosłe cechy Śrila Narajana Maharadża. Czy tak trudno to sobie uświadomić?

Czy te wzniosłe cechy to obrażanie innych wajsznawów, nazywanie ich małpami nie posiadającymi Bhakti i kwalifikacji duchowych, a jedynie pragnienia i umiejętności trzepania kasy? Czy te wzniosłe kwalifikacje to łamanie etykiety i tradycji wajsznawa, wg której nie wolno reinicjować uczniów innych, nieupadłych guru? A może tanie, sahadżijowskie używanie teologii rasika dla stworzenia pozorów wyższości nad Prabhupadem i Iskconem, aby wyrywać nowych uczniów?
Nie, nietrudno sobie uświadomić te wzniosłe kwalifikacje.

Premdas napisał(a):
Gurudev został sanjasinem zanim się urodziłem ja czy Ty, tak ścisłym jak Srila Bhaktisiddhanta Sarasvati, Srila Bhaktipragjana Kesiava Maharaj. Nie upadał i sam twierdzi, że nie upadnie. Wiem, że tak może powiedzieć każdy, ale dlaczego nie przeanalizujesz tego po doświadczeniach w ISKCON-ie: kto tak może z całą stanowczością i odpowiedzialnością oznajmić z liderów ISKCON-u? Czy myślisz, że Srila Narayan Maharaj jest nieświadomy tego co się dzieje i o co chodzi?
"Spróbuj zbliżyć się do mistrza duchowego, zadawaj mu pokorne pytania i służ mu z oddaniem, somozrealizowana dusza może pokazać ci prawdę" - prawdziwy mistrz duchowy jest samozrealizowany i samopromienny, a nie wybrany przez głosowanie... i tylko on może cię wyzwolić i ukazać ci prawdę. Wiem jak to może wyglądać i brzmieć, ale nic na to nie poradzę, że tak wygląda i brzmi oczywistość. Tak łatwo jest dostrzec w kimś aczarję gdy już odejdzie, tak trudno jest zobaczyć go gdy jest obecny. Wielbiciel kanisztha, czy madhjama może doprowadzić co najwyżej do swojego poziomu. Dlatego tak ważne jest towarzystwo czystego wielbiciela, uttama bhakty, który przekazuje ci swoją realizację, a nie tylko wiedzę z książek (nie zrozum mnie wybiórczo, nie pomijam istoty wiedzy, ani książek, ale jest wyższy aspekt bhakti: towarzystwo czystego wielbiciela).


Czy jesteś tu po to, aby podważać naszą wiarę w naszych mistrzów duchowych? Powinieneś za to dostać natychmiast bana.

Premdas napisał(a):
proszę jedynie spotkajcie się i poznajcie Srila Narajana Maharadża.
...i nie opuszczajcie ISKON-u.

Co za arogancja i nawiedzenie. Czy ty myślisz, ze piszesz do kretynów?

Uważam, że obnażyłeś swoje prawdziwe motywy twojej prozelitycznej wizyty na tym forum. Chyba nie masz już nic więcej do dodania i czas na ciebie.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 4 maja 2010, o 14:19 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Hare Krsna Premdas!

Dzieki za dlugie wypowiedzi.
No coz, ja nie mam az tyle czasu by robic tu tak dlugie wywody,
ale moze za dni.
Widze, ze uczniowie N.M kochaja sie w wypisywaniu dluuuugich
monologow.

Powiemiec Ci tak, nie musze spotykac sie z N.M by Go poznawac.
Poznaja sie poprzez sluchanie a do tego ja nie potrzbuje tego
by sie z Nim spotkac.

Purnaprajna Pr ma w 100% piszac, ze bhaktowie od sprawy ritvik
klada przesadnie wage jedna str a uczniowie N.M na druga.
Gdy patrza na to z boku, zadna ze str nie ma racji.
Bo potrzebny jest balans i tyle.

Zaufaj mi, mam szereg ksiazek N.M jak rowniez mase Jego wypowiedzi.
Wniosek: brak inspiracji do tego by isc za ta osoba.
Tym bardziej, ze rowniez znam pewne rzeczy z histroii w Indii
z Jego dzialalnosci. Mam wielu znajomych w Indii, gdyz spedzilem
tam w sumie ok 3 lat.

Pojawiaj sie rowniez osoby ktore wracaja do ISKCON'u od N.M.

Niech uczniowie N.M doprawdy wrzuca na luz z ewangelizacja
ISKCON'u na tym czy innym forum.
Nie dacie rady - i czas to pokaze.

Pozdrawiam!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 5 maja 2010, o 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Niech teraz czytelnik zamknie oczy i wskaże północ.

Jeśli otworzyłeś oczy i spojrzałeś w kierunek przez Ciebie wskazany, zastanów się czy rzeczywiście jest tam północ, jeśli masz wątpliwości weź kompas lub otwórz google mapę :)

Czego to ćwiczenie nas nauczyło :-)?
Można zapytać?

Ja przeprowadzając je w klasie z uczniami dochodzę do wniosku iż jest wiele opinii, każda osoba ma niezależną opinię, i czasem się zdarza, że czyjaś subiektywna opinia jest tożsama z tą obiektywną/rzeczywistą.

Przysłuchując się Waszej wymianie, jako postronny czytelnik, widzę, że są różne kultury wypowiedzi, ktoś szybko przechodzi do oceny, czasem bardzo agresywnej, a czasami się zdarza, że ktoś piszę tak by nikogo nie urazić, innym razem, ktoś czuję się nie zrozumiany, albo nie rozumie co druga strona chce powiedzieć.

Każdy usilnie wskazuje "północ", i to co widzimy, że palce wskazujące kierują się w przeciwstawne strony :-).

Pytanie - gdzie jest "północ"? - pozostaje otwarte -wydaję się, że przede wszystkim dla tych którzy nie wiedzą, a chcieli by się dowiedzieć.

Kto kogo przekona?
Argumenty, które kierujemy w przeciwnika, śmiało możemy skierować w naszą stronę, przy subiektywnych odczuciach, tak można robić. Inaczej jest w świecie rzeczywistym.

Prawda Obiektywna nie ma strachu, nie musi się bronić, ni atakować, co robi? - obiektywnie patrzy na nas.

W klasie na lekcji miałem delikwentów, którzy pomimo wszelkich dowodów, upierali się, ze północ jest na zachodzie :-)

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 5 maja 2010, o 10:04 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Divya napisał(a):
Niech teraz czytelnik zamknie oczy i wskaże północ.

Jeśli otworzyłeś oczy i spojrzałeś w kierunek przez Ciebie wskazany, zastanów się czy rzeczywiście jest tam północ, jeśli masz wątpliwości weź kompas lub otwórz google mapę :)

Czego to ćwiczenie nas nauczyło :-)?
Można zapytać?

Ja przeprowadzając je w klasie z uczniami dochodzę do wniosku iż jest wiele opinii, każda osoba ma niezależną opinię, i czasem się zdarza, że czyjaś subiektywna opinia jest tożsama z tą obiektywną/rzeczywistą.

Przysłuchując się Waszej wymianie, jako postronny czytelnik, widzę, że są różne kultury wypowiedzi, ktoś szybko przechodzi do oceny, czasem bardzo agresywnej, a czasami się zdarza, że ktoś piszę tak by nikogo nie urazić, innym razem, ktoś czuję się nie zrozumiany, albo nie rozumie co druga strona chce powiedzieć.

Każdy usilnie wskazuje "północ", i to co widzimy, że palce wskazujące kierują się w przeciwstawne strony :-).

Pytanie - gdzie jest "północ"? - pozostaje otwarte -wydaję się, że przede wszystkim dla tych którzy nie wiedzą, a chcieli by się dowiedzieć.

Kto kogo przekona?
Argumenty, które kierujemy w przeciwnika, śmiało możemy skierować w naszą stronę, przy subiektywnych odczuciach, tak można robić. Inaczej jest w świecie rzeczywistym.

Prawda Obiektywna nie ma strachu, nie musi się bronić, ni atakować, co robi? - obiektywnie patrzy na nas.

W klasie na lekcji miałem delikwentów, którzy pomimo wszelkich dowodów, upierali się, ze północ jest na zachodzie :-)


--------

Czyli reasumujac:
Jestes zwolennikiem Platona czy Arystotelesa?
Pozdrawiam!
Hare Krsna!


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 5 maja 2010, o 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Drogi Gatido Prabhu dodam jedynie, iż to ćwiczenie robiliśmy na zajęciach prowadzonych przez Nauczycieli z Bhaktivedanta College w czasie jednego z kursów VTE.

Co do Platona i Arystotelesa, nie wiele o nich wiem, staram się być zwolennikiem AC Bhaktivedanty Swamiego Prabhupada.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 9 maja 2010, o 22:57 

Dołączył(a): 17 cze 2009, o 05:27
Posty: 9
Lokalizacja: Musuły / okolice Warszawy
Post został usunięty ze względu na nie przestrzeganie zasad tego forum, i złamanie punktu poniżej:

2. Wszystkie osoby z innych sang niż MTŚK proszone są o poszanowanie profilu tego forum i pamiętanie, że są tu mile widziane, ale występują na tym forum w charakterze gości i prosimy o zachowywanie się tak jak przystało na gości czyli uszanowanie profilu tego forum . Wszelkie próby narzucania innej postawy niż prezentowana przez MTŚK będą traktowane jak naruszenie zasad funkcjonowania na tym forum i mogą doprowadzić do usuwania poszczególnych postów przez moderatorów a w skrajnych przypadkach osoby, którym moderator zwróci 3 razy uwagę i nie nastąpi zmian postawy, będą usuwane z tego forum.

jako, że użytkownik dobrze znał ten punkt i nic sobie z niego nie robił, zostaje usunięty z tego forum ze skutkiem natychmiastowym, podobne próby łamania regulaminu forum przez uczniów NS będą egzekwowane natychmiast bez konieczności czekania na 3 krotne złamanie zasad forum.

Wszyscy uczniowie NS znają zasady tego forum i wiedza jaki jest jego profil nauczania, 3 krotne ostrzeżenie dotyczą osób, które napisały coś nieumyślenie i nie wiedziały jaka jest specyfikacja tego forum. W przypadku uczniów NS nie bedzie oczekiwania na 3 ktrotne złamie zasad forum, temat był tak szeroko omawiany że pisanie w powyższym nastroju jest tylko i wyłacznie przejawem złej woli, na co nie bedzie przyzwolenia i reakcja będzie natychmiastowa i bezkompromisowa.

Pozdrawiam
moderator
madhava

_________________
Jaya Śri Radhe! Syam!
Aspiruję do towarzystwa czystych wielbicieli.
Mój blog: http://premdas108.blogspot.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 10 maja 2010, o 06:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Miałem wrażenie, że uczniowie NS smrodzący na tym forum mieli zostać zbanowani?

Nie jadłem jeszcze śniadania, a odruch wymiotny z samego rana to nic miłego. Może jakoś dałoby się uchronić przed nim użytkowników tego portalu?

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 10 maja 2010, o 08:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Hare Kryszna

Znalazłem fajny wykład.
W którym jeden z członków MTŚK wyjaśnia kwestie dotyczące guru.
Godny uwagi.

Nie jest po angielsku, ale więcej w nim sanskrytu :-) czyli odnośników do siastr.
Te wersety są na pewno znane wielbicielom. To co urzeka, iż kiedy osoba zrealizowana wypowiada się o Krysznie, widać, iż ma Krysznę przed oczyma.

http://www.youtube.com/watch?v=VIEKYbr5 ... re=related

Maharaj zaczyna od tego, iż Kryszna jest transcendentalny do tego materialnego świata, nie jest zwykłym Kupidynem. Potem wyjaśnia pozycje czystego wielbiciela, który wszędzie widzi Krysznę.

Osoba która intonuje bez obraz zawsze widzi Kryszne przed oczyma, nie czasami, zawsze.
Jeśli nie widzimy Kryszny przed oczyma w czasie intonowania, to znaczy, iż nasze intonowanie jest obraźliwe.

W czystym intonowaniu zamanifestowane są wszystkie transcendentalne lila Kryszny. Kiedy będziemy czysto intonować WTEDY ZAWSZE BĘDZIEMY Z KRYSZNĄ WE WRYNDAWAN.

By się oczyścić należy zbliżyć się do osoby tattwa darisi, która widzi Krysznę, powinniśmy się jej podporządkować, woluntarystycznie, służyć i pytać, dociekać na temat TATTWY, czyli pytać, dlaczego cierpimy w tym świecie i podjąć proces otrzymania tej wiedzy, powinniśmy porzucić mentalne spekulacje i wszelkie wątpliwości, oraz zabiegać o miłosierdzie takiego Mistrza Duchowego....

Poezja!

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stanowisko MTŚK względem Śrila Narayana Maharaja
PostNapisane: 10 maja 2010, o 09:44 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Proszę o stosowanie się do zasad forum Harinam.pl brak stosowania się do zasad forum Harinam.pl będzie pociągał za sobą konsekwencje z banowaniem włącznie, podobnie jak w przypadku użytkowania Premdas.

Pozdrawiam
madhava

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 187 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL