Teraz jest 29 mar 2024, o 08:42


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 13 sty 2009, o 14:31 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Hare Kryszna !

Drodzy Bhaktowie, zapraszam Was do wzięcia udziału w tzw "burzy mózgów", czyli wymyślania ramówki programowej tegorocznego Festiwalu Nama-Hatta. Wasze pomysły będziemy zbierać do 15-go marca. Jest to Wasz festiwal i bądźcie jego współtwórcami.

Pytania pomocnicze:
1. Kogo chcielibyście zaprosić?
2. Jak chcielibyście spędzić poranek festiwalowy, jak przedpołudnie, popołudnie, wieczór?
3. Co dla dzieci?
4. Co dla młodzieży?
5. Może jakieś rozgrywki sportowe?
6. Pizza, snake bready?
7. ......... ?

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 14 sty 2009, o 15:50 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Jak dla mnie cała idea FNH sie mi bardzo podoba. Taka idea społeczności obywatelskiej jak to mądre głowy mówią :) czyli tworzone przez ludzi dla ludzi, bez narzucania czegokolwiek z góry. I to jest sekretem tego festiwalu, każdy uczestniczy w nim jest zarazem organizatorem lub ma jakies zaangarzownia zgodne ze swoimi inklinacjami. Dvaraka stworzył piękna Idee, która bardzo ładnie kontynułuje Rameśvar z ekipą.

Jednak ostatni festiwal był ostro przegadany, jak dla mnie za mało było bhajnów, moze mozna by było to wszystko jakoś tak podzielić, ze w tym samym czasie w jednej sali są wykłady a w drugiej bhajan, albo bhajan zrobić na trawie przed świątynią. Nie kazdy przyjezdza tam na seminaria. brakowało mi mozliwosci przyłaczenia sie do bhajanu w kazdej chwili, ale moze przesadzam.

A co do rywalizacji sportowej proponuje mecz piłkarski np. Yatra dolnyslak kontra reszta Polski o Puchar Prezydenta Światyni :) tylko tam nigdzie chyba nie jest płasko :) zeby mozna było zorganizowac boisko :)

a pozatym kazdego wieczora po Gaura Arati w duzej swiatyni mozna by zorganizowac jakies multimedia cos jak w tamtym roku np. Pokaz slajdów, filmy Visvarupa napewno by cos udostepnił itd to mogło by byc stałym punktem programu każdego dnia

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 14 sty 2009, o 17:17 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
madhava napisał(a):
Jednak ostatni festiwal był ostro przegadany, jak dla mnie za mało było bhajnów, moze mozna by było to wszystko jakoś tak podzielić, ze w tym samym czasie w jednej sali są wykłady a w drugiej bhajan, albo bhajan zrobić na trawie przed świątynią. Nie kazdy przyjezdza tam na seminaria. brakowało mi mozliwosci przyłaczenia sie do bhajanu w kazdej chwili, ale moze przesadzam.

Znaleźć miejsce i ochotników na 24-godzinny bhajan?

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 14 sty 2009, o 19:49 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
gndd napisał(a):
Znaleźć miejsce i ochotników na 24-godzinny bhajan?


24h to może przesada ale podejrzewam ze trochę bhajnistów by się znalazło a długość bhajnu ...w zależności od możliwości, to wszystko mozna wczesniej ustalic zobaczyc ile osób jest tym zaintersowanych przeciez wiadomo ile osób w tamtym roku prowadziło bhajan, moze i w tym chcieliby może ktoś nowy by się podłączył...to wszytko można sprawdzić i ustalić...a pozatym to tylko luźna propozycja bo tu chyba o propozycje i spostrzeżenia chodziło tak? czy może coś źle zrozumiałem?

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 14 sty 2009, o 23:32 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję Madhavo i Govindanandini Mataji za podchwycenie tematu i rozniecanie dyskusji. Jak dla mnie mecz to super sprawa :D 24 godzinny bhajan również mi się podoba, chętnych z pewnością znalazłoby się wielu.

Zachęcam kolejne osoby do podzielania się swoimi pomysłami...

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 15 sty 2009, o 07:29 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
He he
To moze by zrobic 24 h mecze :?: :lol: :lol: :lol:
Zartuje oczywiscie. :oops:
Ale zgodze sie tutaj z Panem moderatorem ,zdecydowanie za mało bylo bhajanu ostatnio.
a z tym meczem na wyzynach :lol: przypomina mi sie taka stara bajka o kozakach jak grali mecz.
Dziekuje Ramesvarji ze ciągniesz temat, juz teraz. pełny profesjonalizm :wink:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 15 sty 2009, o 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lis 2006, o 14:45
Posty: 98
Lokalizacja: Złotoryja
Można by zainspirować się festiwalem Indii, a konkretnie - namiotem yogi, tzn. robić rano np. powitanie słońca, albo krótką lekcje yogi. Dzień rozpoczęty od rozruszania duszy, a potem ciała może być ciekawy... :wink:
Pozdrawiam

_________________
Możesz przyprowadzić nad rzekę konia, ale nie zmusisz go, żeby się z niej napił.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 16 sty 2009, o 00:15 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Yoga z rana :) super pomysł. Dziękuję Tulasi. Można w tym celu postawić większy namiot lub nawet zaaranżować takie ćwiczenia w dużej świątyni (obydwie opcje przy założeniu, że będzie zimno i mokro). W przypadku ładnej pogody, takie ćwiczenia można wykonać na dworze...

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 16 sty 2009, o 16:12 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Yoga z rana to rzeczywiście dobry pomysł! A jaki nowatorski! Bomba !
Na osłodę http://pl.youtube.com/watch?v=5mj0aO-krpg&feature=related
Hare Krishna !


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 16 sty 2009, o 19:38 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
bhaktajarek napisał(a):
Yoga z rana to rzeczywiście dobry pomysł! A jaki nowatorski! Bomba !
Na osłodę http://pl.youtube.com/watch?v=5mj0aO-krpg&feature=related
Hare Krishna !


Musisz byc bardzo nieszczesliwa osoba. Wspolczuje :(

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 16 sty 2009, o 22:05 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Kedarnath dasa napisał(a):
bhaktajarek napisał(a):
Yoga z rana to rzeczywiście dobry pomysł! A jaki nowatorski! Bomba !
Na osłodę http://pl.youtube.com/watch?v=5mj0aO-krpg&feature=related
Hare Krishna !


Musisz byc bardzo nieszczesliwa osoba. Wspolczuje :(

Prabhuji skoro tak mówisz, ale ja widzę to trochę inaczej, bo skoro taka zachęta padła, że "burza mózgów" to pomyślałem,że powiało pluralizmem ze strony. Yoga, mecze, ale widzę, że drapanie po plecach trwa dalej, a szkoda bo mam taką "burzę w mózgu". Warto się uczyć od "zachodnich bhaktów" wolności słowa i spierania się o RACJE, POGLĄDY, a nie zamykać się w swoim małym, śmiesznym światku tzw. przyjaciół i tzw.wrogów, światku "Burzy Mózgów", bo to po prostu maya i tyle, prajalpa co tu wyprawiacie, a powinniście uczyć innych jak czerpać szczęście z czysto praktykowanego procesu. Wykorzystać szansę daną nam przez Sampradayę i szukać odpowiedzi na pytania. MASA PYTAŃ czeka na odpowiedź Prabhu. Ja np., co was z pewnością ucieszy odstępuję od konkluzji RITVIK! JAY BHAKTA JAREK< NARESZCIE! Spokojnie, bez histerii i fanatyzmu , pozostając wdzięczny za ważne lekcje, i w ogóle. (A co na to Goździkowa?) A TU WITAĆ SŁOŃCE chcecie! To bomba, ale nie na KALI YUGĘ i nie na PROPAGATORÓW SANATANA DHARMY Prabhuji! Pamiętaj, trinad api sunicena.. Ja też zapominam o tym, ale choć mi nie w smak krytykowanie, to póki tchu i póki mnie nie zbanują za to co piszę, to choć serce mi szybciej bije, kiedy tak na przeciw wam ZJEDNOCZONYM staję NIESZCZĘŚLIWY tak BARDZO (skoro tak ci pasuje)to daruj,... ale taką mam naturę, że mnie durnota i obłuda wpienia! Róbta co chceta, ale nie w imię TEJ MISJI SRILA PRABHUPADA I PANA CAITANYI> To są poważne sprawy. Jest tyle ściemy w tym co robimy rzekomo w imię bhakti yogi. Poprawiamy książki Acaryi, płacimy Pujarim za "służbę" dla bóstw, prezydentom świątyń, menedżerom!, sprzedajemy(ISKCON) najlepszą farmę w Hiszpanii(w dobie kryzysu! i takich cen żywności), mamy około stu GURU(?) wybieranych w sytemie głosowania większością 2/3, choć to totalnie przeciw ŚATRA I GURU!, mamy Guru z prywatnymi światyniami, i tyle innych nonsensów, a ty mi WRÓŻYSZ, żem nieszczęśliwy! A może by tak WŁAŚNIE WYPADAŁO PRABHU, kiedy MISJĘ PRABHUPADA "DIABLI BIORĄ". No toś mnie Prabhu poruszył, to pewnie FAŁSZYWE EGO, czy NIE?
Wasz sługa bhaktajarek
ps. ale tego to mi chyba już nie darujecie, co nie, czy tak?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 16 sty 2009, o 22:48 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
Nieszczesliwy jestes, bo widzisz tylko zle rzeczy. Nie potrafisz docenic wysilku, ktory bhaktowie wkladaja, by na miare swoich mozliwosci zadowolic Prabhupada.

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 17 sty 2009, o 01:40 
Każdy na swój sposób chce zadowolić Prabhupada.
Jednak cały czas jest otwarte pytanie:

Co rzeczywiście zadowala Prabhupada?


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 17 sty 2009, o 18:17 

Dołączył(a): 29 gru 2008, o 18:14
Posty: 153
....skoro futbol nie jest sportem vaisznawa....to moze zrobic zawody w ZAPASACH?i wcale nie zartuję :D ...albo zawody w robieniu czapati?albo robieniu-niczym gopi vrajy-placków krowich na opał?a warsztaty z PANCARATRA PRADIPA,ale dotyczące uproszczonego wielbienia Bostw-dla ludzi swieckich,czyli tzw nama-hatta?nauka robienia girland?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Nasze pomysły na Festiwal Nama-Hatta 2009
PostNapisane: 17 sty 2009, o 19:21 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Ja mówiąc szczerze nie wiem jakie sporty są, a jakie nie są ok. Te pomysły, które wymieniasz kojarzą się naprawdę fajnie i bonafide. Moja opozycja dotyczyła raczej użycia samej formuły "brain storm", czy burzy mózgów, formuły o ewidentnych konotacjach i rodowodzie ze świata zachodniego, zabarwionej perwersyjnie technikami psychomanipulacji i będącej na usługach wielkich korporacji zniewalających ludzkie umysły w tym wieku Kali, jako Metody na Inspirację Duchowego Wymiaru. TWoje Madhukari propozycje zaś nawet taki łobuz jak ja nie mógłby uznać za niebonafide, bo mają bezpośrednie, albo pośrednie żródło inspiracji w Śastra. Przejmowanie Zachodniego utylitaryzmu, racjonalizmu, feminizmu i wielu innych dziedzin tzw. myśli zachodniej to idealny sposób Mayi na nasze ukryte pragnienia zadowalania zmysłów. To o to szło w moim przypadku przynajmniej. Inspiracją dla bhaktów nie jest MÓZG, a już napewno nie WZBURZONY. Generalnie lepiej przestrzegać standartów danych przez Srila Prabhupada. Takie programy mają swoje precedensy z czasów pobytu Prabhupada z nami, i lepiej darować sobie te dodatkowe Burze Mózgów co do sadhana bhakti.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 146 ]  Moderatorzy: Rameśvar das, Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL