Teraz jest 29 mar 2024, o 00:31


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ekadasi
PostNapisane: 5 lis 2007, o 16:45 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dzisiaj Ekadasi wiec mam pytanie co najczesciej gotujecie (jezeli oczywiscie nie poscicie) Ja zwykle robie oczywiscie kasze gryczana,przysmazane ziemniaczki,surowke z kapusty pekinskiej z oliwkami ,pomidorami i awokado,szak z serem i sabdzi (cukinia,baklazan,pomidory,papryka) :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2007, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2006, o 07:23
Posty: 145
Lokalizacja: Wrocław
... my dzisiaj delikatnie : ziemniaczki z piekarnika a na podwieczorek prażone orzechy nerwkowca :) ...

_________________
... przetrwać - by zwyciężyć ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2007, o 18:51 

Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 16:52
Posty: 72
Lokalizacja: Dzialdowo
Alez frykasy Panu Krsnie serwujesz mataji napewno bedzie zadowolony........Ja polecam jednak poscik :wink:

_________________
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 07:20 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Ja tez polecam poscic ale od ziarna he he :lol: my pasibrzuchy.z "iekla"Walbrzycha,
dzisiaj zaserwowalismy naszym Panom panir palak- tzn szpinak z serkiem wlasnej produkcji, ziemniaki peere,duszoną w sosie wlasnym kapustke(w smietanie oczywiscie :lol: ) no i hit dnia ztarty seler,z marchewką ,do tego serek ze smietaną pieprz sol,wzystko wymieszac i zalac oliwa np z oliwek,na wierzch polorzyc zoltego sera i zapiec w piekarniku mniam mniam. Moze byc tez opcja bez sera na wierzchu :wink:
Gorąco poleca,choc nie jestem entuzjastą selera to w tej formie to jakas poezja mniam mniam :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 08:38 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kunja Devata dasa napisał(a):
Alez frykasy Panu Krsnie serwujesz mataji napewno bedzie zadowolony........Ja polecam jednak poscik :wink:
My z mezem nalezymy do tego samego gatunku co Gauranga,jestesmy pasibrzuchami i ciezko nam poscic calkowicie... :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 09:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
U nas wczoraj byla zupka-krem z dyni, kasza gryczana z jogurtem. Tak skromnie. A dzis od rana placki z dyni. Prosze, podajcie jakies przepisy na potrawy z dyni (slone najlepiej), bo dostalismy wielka dynie, ktora teraz wypelnia cala lodowke, i koncza mi sie pomysly :roll: . A w lodowce zbyt dlugo lezec nie moze. Bede bardzo wdzieczna :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 14:30 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jezeli chodzi o dynie to robilam kiedyz sabdzi z dynia;ziemniaki,kalafior,dynia przysmazyc na masali potem dusic w malej ilosci wody podkoniec dodac kilka lyzek slodkiej smietanki 30%.Pyszna jest tez halawa z dyni ,najlepiej smakuje z bita smietana...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lis 2007, o 20:12 

Dołączył(a): 19 wrz 2007, o 16:52
Posty: 72
Lokalizacja: Dzialdowo
krsna karsani napisał(a):
Kunja Devata dasa napisał(a):
Alez frykasy Panu Krsnie serwujesz mataji napewno bedzie zadowolony........Ja polecam jednak poscik :wink:
My z mezem nalezymy do tego samego gatunku co Gauranga,jestesmy pasibrzuchami i ciezko nam poscic calkowicie... :D
W zasadzie tez bardzo dobry sposob angazowania zmyslow w takim dniu w gloryfikowanie Najwyzszego Pana w formie Krsna Prasadam :D .Ale co jesli mieszkalibysmy w takim krolestwie mozna posluchac tej historii w opowiesciach o ekadasi;ze krol nie karmil nawet zwierzat w ten dzien nie mowiac o poddanych wtedy bylby problem :lol:.Nawet poszedlbym na wybory(hihi)tylko zeby taki ktos istnial... :lol:

_________________
vanca-kalpatarubhyas ca kripa-sindhubhya eva ca patitanam pavanebhyo vaisnavebhyo namo namah!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2007, o 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
krsna karsani napisał(a):
Jezeli chodzi o dynie to robilam kiedyz sabdzi z dynia;ziemniaki,kalafior,dynia przysmazyc na masali potem dusic w malej ilosci wody podkoniec dodac kilka lyzek slodkiej smietanki 30%.Pyszna jest tez halawa z dyni ,najlepiej smakuje z bita smietana...


Dziekuje Krsna Karsani :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lis 2007, o 17:45 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Divya-kiśori dasi napisał(a):
U nas wczoraj byla zupka-krem z dyni, kasza gryczana z jogurtem. Tak skromnie. A dzis od rana placki z dyni. Prosze, podajcie jakies przepisy na potrawy z dyni (slone najlepiej), bo dostalismy wielka dynie, ktora teraz wypelnia cala lodowke, i koncza mi sie pomysly :roll: . A w lodowce zbyt dlugo lezec nie moze. Bede bardzo wdzieczna :)
ja swego czasu kiedy gotowalem w Radhadesh to kiedy przychodzila pora dyniowa,czesto robilismy dynie zapiekaną w pikarniku na blaszce. smarujesz blaszke oliwą,a dynie posypujesz solą pieprzem,moze byc asofa i oregano lub bazylia, oprucz tego robimy czesto zuoki crem z dyni,ale i placki ziemniaczane z dynią tez jest supcio mniam mniam :lol:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2007, o 09:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
Gauranga Avatar das napisał(a):
ja swego czasu kiedy gotowalem w Radhadesh to kiedy przychodzila pora dyniowa,czesto robilismy dynie zapiekaną w pikarniku na blaszce. smarujesz blaszke oliwą,a dynie posypujesz solą pieprzem,moze byc asofa i oregano lub bazylia, oprucz tego robimy czesto zuoki crem z dyni,ale i placki ziemniaczane z dynią tez jest supcio mniam mniam :lol:


DZiekujemy, wszystko zjemy :lol:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2007, o 12:39 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Tak sobie mysle,ze moznaby zrobic ciasto dyniowe ,tak jak robi sie ciasto z marchewki ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2007, o 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
A mozesz podac przepis? nigdy nie robilam marchewkowego/dyniowego ciasta, ale lubie takie eksperymenty.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lis 2007, o 18:52 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, o 19:40
Posty: 160
Lokalizacja: Bydgoszcz
Oto przepis na marchewkowiec;kilo marchwi startej na drobnych oczkach,2 szkl maki,szkl,cukru,1 szkl mleka,1 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia,1 1/2 lyzeczki sody,cynamon,mielone gozdziki i galka muszkatalow(przyprawy nie konieczne) 1/2 kostki roztopionego masla.Wymieszac wszystkie skladniki i piec okolo godziny w temperaturze 180 stopni.Po ostudzeniu mozna polac lukrem.Tak sobie pomyslalm zeby zamiast marchewki dodac dynie.Divya kisiori jak wyprobujesz to daj znac jak wyszedl ... pozdrawiam :P


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2007, o 10:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
Krsna Karsani, zrobilam ciasto, wyszedl zakalec :lol: ale juz i tak polowe zmeczylismy z bita smietana :wink: czy to marchewkowe tez ma wyglad zakalca? moze to taka natura tego ciasta? :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]  Moderatorzy: Baladeva, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL