Teraz jest 28 mar 2024, o 11:11


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: inny przepis :)
PostNapisane: 12 lut 2009, o 23:58 

Dołączył(a): 11 paź 2006, o 17:18
Posty: 31
Lokalizacja: Switzerland
Wiecie tak sie zastanawiam nad tym dla czego tak trudno jest mi napisac jakis przepis. choc naprawde chcial bym podzielić sie tym co czuje do gotowania .ale nie lubie pisac przepisow a jeszcze bardziej ich czytac .
No i teraz powstaje pytanie jak to rozwiazac ?

Po pierwsze to uwazam ze gotowanie z przepisow ( chodzi mi o takie doslowne! uzywajac wrecz wagi kuchennej i innych mierek ) jest ograniczaniem wlasnych zdolnosci kulinarnych i nie pozwalanie sobie na bycie "wolym artysta kucharzem" :) Oczywiscie nie neguje takiego gotowania ale i nie pochwalam.

co soadzicie na temat pisania przepisow w taki sposob ??

Wyobrazcie sobie brukselke duszona na masali z cury i kminku indyjskiego z w duzej ilosci oliwy z oliwek , jak nabiera koloru blado zielonego i zaczyna sie rozwarstwiac . co oznacza ze mozna juz dodac pokrojona cukinie i czerwona papryke. Powoli mieszjac i widzac jak sie wszystko dusi w masali a zapach rozchodzi sie po calej kuchni . hmmm i tak zastanawiajac sie co jeszcze zrobic z tym co gotuje zeby bylo takie jak sobie wyobrazilem. Czyli wspaniale i smaczne? Rozrabiam w malej miseczce koncenrat pomidorowy z duza iloscia dobrej gestej smietany i dolewam do warzyw chwile je duszac w tym sosie. Zapach ma teraz taki jak chcialem ale za malo zielonego koloru wiec pomysalem ze dodam troche lekko prazonych pestek dyni i bedzie rewelacja. z bialym ryzem :)

Albo ;

Stoje z w kuchni i pomyslalem Halava !!! :) wiec patrze co mam i okazuje sie wszystko co jest potrzebne do halavy o krorej pomyslelem .
Wiec zabralem sie do gotowanie, wsypalem cukier do garnka i zaczolem robic karmel.
Wygrzebalem z szafki reszte rodzynek dodalem do wody zagotowalem i zalalem nia rozrobiony karmel .Para buchnela jak zawsze troche palce podpieklem ale co tam halava wazniejsza :) dosypalem cukru waniliowego a potem jeszcze troche :) odstawilem i zaczolem prazyc kasze .
Masla dalem tak dobrze go dalem a co :) i prazylem kasze spiewajac jak zawsze przy tej czynnosci :) i jak juz zrobila sie lekko brazowawa to zaczelo sie:) dolewalem powoli chochelka do kaszy ten slodki syrop i mieszalem powoli i starannie zeby nie bylo grudek dodajac bo tego nie znosze :) dodawalem przy tym cukru zeby byla slodka jak trzeba :)
I jak juz wlalem wszstko to mieszalem jeszcze dlugo zeby byla jak trzeba a potem to juz inna historia :):):)

Pozdrowienia dla Lusi

Aha ortografii tez nie lubie :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: inny przepis :)
PostNapisane: 13 lut 2009, o 10:03 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Artystycznie i obrazowo się mi to podobywuje. A te warzywka to nie omieszkam przetestować.

Pozdro

Ps.
jak to kiedyś powiedział poeta... GRAMTYKA TO DLA MNIE ZABOBONY...

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: inny przepis :)
PostNapisane: 13 lut 2009, o 20:09 

Dołączył(a): 21 sty 2009, o 07:57
Posty: 8
Lokalizacja: Stargard
No no pieknie:)Taki przepis bardzo mi sie podoba:)Inspirujace:)Prosze o wiecej:)

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich czytajacych ten temat smakoszy...Hare Krsna:)


krsna-premi


Ostatnio edytowano 14 lut 2009, o 09:45 przez krsna-premi dasi, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: inny przepis :)
PostNapisane: 14 lut 2009, o 09:19 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Hare Kryszna,
miło że tak uważasz, ale niestety; nie ja jestem autorem tego postu... bardzo obrazowy i inspirujący przepis.

pozdrawiam Vaikunthę z Galway :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: inny przepis :)
PostNapisane: 17 lut 2009, o 04:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Drogi Wajkuntho Prabhu
ciekawy tekścik :)
miałem się odezwać w sprawie naszego wyjazdu do Ciebie
powstały problemy
mam szkołę w tą sobotę i nie wiem co robić???
zadzwonie dziś do Ciebie
ts
Divya simha dasa

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: inny przepis :)
PostNapisane: 17 lut 2009, o 08:15 
Sponsorzy

Dołączył(a): 12 mar 2007, o 12:17
Posty: 54
Lokalizacja: Stargard
Hmmm.... po raz drugi prostuję że nie to mój tekścik, przykro mi, a co do przyjazdu to miałem dziś dzwonić braciszku do Ciebie.

Poooozdrowienia dla kucharzy i sorry za priva na otwartym kanale :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]  Moderatorzy: Baladeva, Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL