Teraz jest 19 mar 2024, o 04:04


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 22 cze 2011, o 17:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
„Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie koło Żyrardowa.
W zaszłym roku Vanamali Prabhu zaoferował Maharajowi kawałek ziemi pod zabudowę. Krsna-ksetra Prabhu miał plan aby wybudować tam mały aśram, który miałby służyć podróżującym sadhu, stąd nazwa wybrana przez Maharaja: „Sadhu Bhawan” (Rezydencja Sadhu). W tym roku okazało się, że Vanamali Prabhu ma do remontu jeden budynek na swojej posiadłości. Od kilku lat są już wszystkie potrzebne pozwolenia, plany itd. niezbędne do realizacji tego przedsięwzięcia. Kiedy Krsna-ksetra Prabhu dowiedział się o tym wszystkim po konsultacji z Premaveśa Nitai Prabhu i Vanamalim Prabhu postanowił kontynuować remont budynku i tam na piętrze (115 m2) ustanowić aśram. Będzie to tańsze i możliwe do szybszej realizacji niż budowa nowego budynku. Na dole ma znajdować się duże pomieszczenie ok. 40 m2 z kominkiem, gdzie będą mogły odbywać się wykłady, bhajany itd. jak również aneks kuchenny, łazienka i sauna. Remont już się rozpoczął. Do jesieni ma zostać wymieniony dach oraz wzmocnione ściany wraz z nowymi oknami i drzwiami tak, aby zimą można było pracować wewnątrz. Vanamali Prabhu zawiaduje całym projektem. Mukunda-mala Mataji jest księgową i skarbnikiem, natomiast jej mąż Akhilatmananda Prabhu jest osobą na co dzień nadzorującą budowę. Wszystkie osoby, które chciałyby w jakiś sposób pomóc w tym projekcie prosimy o kontakt z Vanamalim Prabhu.
Dla informacji Vanamali Prabhu ma na sprzedaż ziemię pod zabudowę w granicach swojej posiadłości w Łubnie w bardzo bliskim sąsiedztwie „Sadhu Bhawan”.
Kontakt do Vanamelego Pr. vanamali108”małpka”gmail.com. tel. kom. 606 65 85 90
W tym wątku będą przedstawiane raporty z postępu prac dla ogólnej inspiracji.
Zdjęcie budynku do remontu:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/-j3d2PC_K0csBTp_5QsZJg?feat=directlink

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 1 lip 2011, o 13:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2010, o 14:34
Posty: 30
Drodzy Vaisnavowie,
Przyjmijcie nasze pokorne pokłony.
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie.

Na prośbę Kryszna Kszetry Prabhu organizujemy ceremonię wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Sadhu Bhawan w Łubnie, która odbędzie się 7 lipca (czwartek). Godzinę rozpoczęcia ceremonii podamy w najbliższą niedzielę.

Ceremonię poprowadzi Kulasekhar Prabhu.
Po ceremonii zapraszamy na prasadam.

Organizujemy również możliwość transportu z Piaseczna (Świątynia w Mysiadle) do Łubna i z powrotem. Prosimy wcześniej o potwierdzenie przybycia i potrzeby skorzystania z transportu e-mailem lub telefonicznie.

Wasi słudzy
Vanamali i Bhaktagamya wraz z rodziną
Akhilatmananda i Mukunda wraz z rodziną


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 11 lip 2011, o 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2010, o 14:34
Posty: 30
Sadhu Bhawan w Łubnie - prace remontowe.

Drodzy Vaisnawowie,
Prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy Sadhu Bhawan w Łubnie cały czas trwają. Budynek został opróżniony i wysprzątany. Ekipa budowlana rozpoczyna demontaż dachu.
W najbliższą sobotę tj. 16 lipca 2011 roku planujemy prace przy rozbiórce części starego budynku będące kolejnym etapem przygotowania budowy.

Każda para rąk mile widziana.
Zapewniamy prasadam i super atmosferę.

Rozpoczynamy prace o godz. 10.00 a kończymy pod koniec dnia.
Przywieźcie ubrania robocze ze sobą ;)

Sadhu Bhawan ki Jay!
Kryszna Ksetra Prabhu ki Jay!

Vanamali dasa

vanamali108@gmail.com
606 65 85 90


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 3 sie 2011, o 08:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Hare Kryszna Drodzy Bhaktowie

Trwa zbiórka na Sadhu Bhawan którą osobiście wspiera (największym udziałem) HDG Kryszna Kszetra Prabhu.
Pokornie prosimy o przyłączenie się do tej inicjatywy.
Guru Maharaj prosił mnie osobiście bym poinformował wszystkich chętnych i inspirował nas do wspólnej służby ku chwale Sadhu.

Poniżej jest list Mukundy Mali Mataji informujący o szczegółach dotyczących rachunku na jaki możecie wpłacać lakszmi

Hare Kryszna Prabhuji!
Przyjmij, proszę, moje uniżone pokłony.
Jaya Śrila Prabhupada!
Jaya Guru Maharaja!

Zgodnie z umową pozwalam sobie przekazać w Twoje ręce numery rachunków, jakie Guru Maharaja otworzył podczas swojej ostatniej wizyty w Polsce:



Kenneth R. Valpey
PKO BP SA
Oddział I w Żyrardowie
ul. Wittenberga 1
96-300 Żyrardów
konto złotówkowe: 28 1020 1055 0000 9002 0271 2164
konto dewizowe (EURO): 83 1020 1055 0000 9102 0271 2677


Guru Maharaja jest głównym i jedynym posiadaczem rachunku.
Moją osobę Maharaja wyznaczył na swojego pełnomocnika.

Na razie projekt jest w fazie końcowej rozbiórki wszystkiego, co niepotrzebne.
Dzisiaj i jutro skuwane są ostatnie stare fundamenty.
8 sierpnia wchodzi profesjonalna ekipa murarsko-dekarska. Szacuje swoje prace na około 2 m-ce.
Wtedy też będziemy już mieli stan surowy zamknięty.
O ile Pan Kryszna ma takie same plany ;)))
A mam wielką nadzieję, że TAK ;)

Czyń, Prabhu, swoją powinność ;)
Powodzenia, z całego serca!!!

Pokłoniki,
Twoja sługa,
Mukunda-mala dasi

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 12 wrz 2011, o 16:33 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Super projekt. Sam już 'wbiłem' w banku konto Guru Maharaja na listę odbiorców - rozmawiałem ostatnio z Divyasimhą Prabhu, który przypomniał mi jak to kiedyś robiliśmy zrzutkę na przyjazdy Maharaja i jak zachęcaliśmy się wzajemnie by wpłacać choć odrobiną , nawet po 2 zł czy 5 zł. To miało swoją siłę i wpłacaliśmy tyle i le kto mógł i jakoś ziarnko do ziarnka i zebrała się sumka. Nie ma co rezygnować nawet jak się nie ma dochodów. Nie wstydźmy się przelewów nawet 2-złotowych. Na budowie liczy się każda dyszka" - to już kilka cegieł albo worek cementu (przynajmniej w Bricomanie w Poznaniu). Sam ową dyszkę kilka dni temu przelałem na dobry początek - zachęcam wszystkich do drobnych dakśin :) bhaktowie !!!! W jedności siła. Pokłony, pokłony, pokłony dla wszystkich wspomagających ten program.
Hare Kryszna

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 4 paź 2011, o 13:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
Oto nowości odnośnie projektu od Mukunda-mala dd
Był to bardzo owocny miesiąc.
Udało się m.in. ocieplić fundamenty, wylać słupy i łuki tworzące taras, dobudować ganek i wylać strop!
Dzisiaj zaczęło się murowanie ścianek kolankowych, a stąd jesteśmy już o krok od więźby dachowej, murowania ścian szczytowych i kładzenia dachu :)))
Blacha jest oczywiście zamówiona.
Okna na parter również.
Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane prace uda się wykonać w terminie :)

Chciałabym również, podziękować Divya-simsze Prabhu i Radhakancie Prabhu za finansowe wspieranie projektu.

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 15 paź 2011, o 03:10 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Madhai napisał(a):
Oto nowości odnośnie projektu od Mukunda-mala dd
Był to bardzo owocny miesiąc.
Udało się m.in. ocieplić fundamenty, wylać słupy i łuki tworzące taras, dobudować ganek i wylać strop!
Dzisiaj zaczęło się murowanie ścianek kolankowych, a stąd jesteśmy już o krok od więźby dachowej, murowania ścian szczytowych i kładzenia dachu :)))
Blacha jest oczywiście zamówiona.
Okna na parter również.
Wszystko wskazuje na to, że zaplanowane prace uda się wykonać w terminie :)

Chciałabym również, podziękować Divya-simsze Prabhu i Radhakancie Prabhu za finansowe wspieranie projektu.




Jaya jaya :!: :!: :!: :D

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 5 sty 2012, o 10:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
Podziękowania od Mukunda-mala Mataji:
"Bardzo, bardzo dziękuję za wsparcie finansowe projektu następującym Osobom:
Divya-simsze Prabhu, Govinda Sthali Mataji i Radhakancie Prabhu.
Dla Radhakanty Prabhu mam szczególne podziękowania za krzewienie takich cech jak stałość, systematyczność i niezłomność :D
Osobne podziękowania - bardzo szczególne, osobiste i serdeczne - ślę do Irlandii, do Divya Kiśori Mataji i Kedarnatha Prabhu. Ich dotacja zostanie najprawdopodobniej spożytkowana na zakup mebli do apartamentu Guru Maharaja.
Bardzo też dziękuję Wszystkim Vaisnawom, których dotąd nie wymieniłam z imienia, a których wsparcie i serdeczność są równie ważne i bardzo inspirujące. Są to m.in. Mangalacarana M. z Sarvavedą Pr., Hariprada M. z Madhavanandą Pr., Asi-kunda M., Rasala Pr., Padmaksza Pr., Patita-pavana Pr. Dziękuję!!!

"My thanks to them who have 'contributed to the cause'..." to słowa Guru Maharaja z każdego niemalże listu :)"

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 16 mar 2013, o 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
Wieści od Vanamail Prabhu:
Moi Drodzy, moment kiedy Maharaj zamieszka w swoim mieszkaniu zbliża się wielkimi krokami. Prace wykończeniowe przyśpieszają. W tym tygodniu robimy pierwsze malowanie ścian przed ułożeniem podłogi. Łazienka już prawie gotowa.
Uczniowe Maharaja z Hong Kongu i Anglii przesyłają już paczki z rzeczami Maharaja. Tylko w ostatnim okresie 3 tygodni odebrałem 4 przesyłki. Głównie książki i drobiazgi do wystroju. Jedna z nich ważyła 34 kg !!!
Robi się "gorąco". Prosimy o pomoc i błogosławieństwa. Szczególnie zwracam się tu do uczniów Maharaja, aby pomogli nam wyposażyć mieszkanie Maharaja. Szczegółową listę posiada Mukunda Mataji. Liczymy na Waszą pomoc również przy pracach porządkowych. Fakt, że Maharaj będzie miał swoją bazę w naszym kraju jest czymś wyjątkowym. Będzie miał tu swoje miejsce do pracy i odpoczynku a Jego towarzystwo dla nas jest - bezcenne.

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 28 lut 2018, o 16:39 

Dołączył(a): 28 lut 2018, o 13:13
Posty: 3
Madhai napisał(a):
Wieści od Vanamail Prabhu:
Moi Drodzy, moment kiedy Maharaj zamieszka w swoim mieszkaniu zbliża się wielkimi krokami. Prace wykończeniowe przyśpieszają. W tym tygodniu robimy pierwsze malowanie ścian przed ułożeniem podłogi. Łazienka już prawie gotowa.
Uczniowe Maharaja z Hong Kongu i Anglii przesyłają już paczki z rzeczami Maharaja. Tylko w ostatnim okresie 3 tygodni odebrałem 4 przesyłki. Głównie książki i drobiazgi do wystroju. Jedna z nich ważyła 34 kg !!!
Robi się "gorąco". Prosimy o pomoc i błogosławieństwa. Szczególnie zwracam się tu do uczniów Maharaja, aby pomogli nam wyposażyć mieszkanie Maharaja. Szczegółową listę posiada Mukunda Mataji. Liczymy na Waszą pomoc również przy pracach porządkowych. Fakt, że Maharaj będzie miał swoją bazę w naszym kraju jest czymś wyjątkowym. Będzie miał tu swoje miejsce do pracy i odpoczynku a Jego towarzystwo dla nas jest - bezcenne.



Jak wysłać? Czy ktoś wie o tej firmie?
https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/prz ... ytania/231
Czy możesz mi pomóc?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 11 lip 2018, o 13:23 

Dołączył(a): 11 lip 2018, o 10:02
Posty: 1
Jakubpl napisał(a):
Madhai napisał(a):
Wieści od Vanamail Prabhu:
Moi Drodzy, moment kiedy Maharaj zamieszka w swoim mieszkaniu zbliża się wielkimi krokami. Prace wykończeniowe przyśpieszają. W tym tygodniu robimy pierwsze malowanie ścian przed ułożeniem podłogi. Łazienka już prawie gotowa.
Uczniowe Maharaja z Hong Kongu i Anglii przesyłają już paczki z rzeczami Maharaja. Tylko w ostatnim okresie 3 tygodni odebrałem 4 przesyłki. Głównie książki i drobiazgi do wystroju. Jedna z nich ważyła 34 kg !!!
Robi się "gorąco". Prosimy o pomoc i błogosławieństwa. Szczególnie zwracam się tu do uczniów Maharaja, aby pomogli nam wyposażyć mieszkanie Maharaja. Szczegółową listę posiada Mukunda Mataji. Liczymy na Waszą pomoc również przy pracach porządkowych. Fakt, że Maharaj będzie miał swoją bazę w naszym kraju jest czymś wyjątkowym. Będzie miał tu swoje miejsce do pracy i odpoczynku a Jego towarzystwo dla nas jest - bezcenne.



Jak wysłać? Czy ktoś wie o tej firmie?
https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/prz ... ytania/231
Czy możesz mi pomóc?



Znam tę firmę kurierską, użyłem jej kilka razy.
Zawsze wszystko było szybkie, punktualne, a nawet szybsze, bezpieczniejsze i po okazyjnej cenie.
Mogę polecić.

Możesz również zwrócić na to uwagę http://kurierpolskaanglia.com/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: „Sadhu-bhavan” Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
PostNapisane: 31 lip 2018, o 12:14 

Dołączył(a): 28 lut 2018, o 13:13
Posty: 3
MonikaM napisał(a):
Jakubpl napisał(a):
Madhai napisał(a):
Wieści od Vanamail Prabhu:
Moi Drodzy, moment kiedy Maharaj zamieszka w swoim mieszkaniu zbliża się wielkimi krokami. Prace wykończeniowe przyśpieszają. W tym tygodniu robimy pierwsze malowanie ścian przed ułożeniem podłogi. Łazienka już prawie gotowa.
Uczniowe Maharaja z Hong Kongu i Anglii przesyłają już paczki z rzeczami Maharaja. Tylko w ostatnim okresie 3 tygodni odebrałem 4 przesyłki. Głównie książki i drobiazgi do wystroju. Jedna z nich ważyła 34 kg !!!
Robi się "gorąco". Prosimy o pomoc i błogosławieństwa. Szczególnie zwracam się tu do uczniów Maharaja, aby pomogli nam wyposażyć mieszkanie Maharaja. Szczegółową listę posiada Mukunda Mataji. Liczymy na Waszą pomoc również przy pracach porządkowych. Fakt, że Maharaj będzie miał swoją bazę w naszym kraju jest czymś wyjątkowym. Będzie miał tu swoje miejsce do pracy i odpoczynku a Jego towarzystwo dla nas jest - bezcenne.



Jak wysłać? Czy ktoś wie o tej firmie?
https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/prz ... ytania/231
Czy możesz mi pomóc?



Znam tę firmę kurierską, użyłem jej kilka razy.
Zawsze wszystko było szybkie, punktualne, a nawet szybsze, bezpieczniejsze i po okazyjnej cenie.
Mogę polecić.

Możesz również zwrócić na to uwagę http://kurierpolskaanglia.com/


Dziękuję Ci. Próbowałem już wysłać paczki do Norwegii. Wszystko poszło bardzo dobrze


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL