Teraz jest 28 mar 2024, o 19:57


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 09:51 
Hari!

Osobiście się cieszę, że lokalizacja Eko Osady jest na końcu świata. Na pewno trafią tam osoby, które wiedzą czego chcą i na co mogą liczyć.

Cieszę się, że to prywatny projekt Gowinda Premy Prabhu, to na pewno zawęzi krąg osób nawiedzonych, forsujących za wszelką cenę swoje koncepcje.

Gowinda Prama Pr. ma bardzo szerokie zainteresowania co wszystkim pozostałym współtworzącym ten projekt, wyjdzie na pewno na zdrowie :)

Cieszy mnie też fakt, że będą tam mogły zamieszkać osoby, które prezentują różne spojrzenia na duchowość. To rewelacyjny pomysł!
Osoba Kryszna Kszetry Prabhu, który dla wielu z NAS jest autorytetem ma tutaj bardzo ważne znaczenie.

Serdecznie pozdrawiam
Nava-yauvana dasa


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 09:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2008, o 06:35
Posty: 12
Lokalizacja: warszawa
Madhavcaran napisał(a):
Może jednak wypadałoby go poinformować o realiach lokalizacji i zapytać wprost, czy mu to odpowiada?

Maharaja wie o wszystkich wadach i zaletach gospodarstwa pod Gołdapią. On jest bardzo skrupulatny, dociekliwy i szczegółowy. Od roku czasu jestem z nim w regularnym kontakcie. Konsultujemy wspólnie wszystkie kluczowe decyzje dotyczące projektu. Pod koniec lipca Maharaja pojedzie tam osobiście.

_________________
życzliwe eko-wioski >>> http://ekowioska.wordpress.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 10:16 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
Drodzy Wielbiciele, zaprzestanmy rzucania tu tekstow typu:
koniec swiata, zadupie, wyrzekaniu sie polskosci...konczac na Wermachcie
czy SS.

Mam pytanie :!:

Czy ktos z nas zna plan Krsny dla ow wioski, ktora planuje
rozwinac Govinda P. Pr. pod potronatem HG Krsna Ksetra Pr.
w sluzbie Srila Prabhupada?

Proponuje, by kazdy z nas spojrzal na ow projekt z punktu
postawionego tu pytania.
Byc moze sie okazac, ze nie znamy ow planu, czyz nie tak?
A jesli ktos zna plan Krsny, Najwyzeszj Osoby Boga, to pokornie
prosze, by mnie oswiecil w tej materii :D

Mialem okazje spotkac Krsna Ksetra Pr pierwszy raz ponad 20 lat temu.
Jest to bardzo trzezwo myslacy uczen AC. Bhaktivedanta Swami...

Hare Krsna :D


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 12:26 
Purnaprajna napisał(a):
Brajasundari napisał(a):
A co do Sacinandany Swamiego, - kiepski dowcip, Purnaprajno Prabhu.

To nie był dowcip. Po prostu w kiepski sposób interpretujesz/nadinterpretujesz, to co napisałem. Znam Sacinandanę maharadża dobrze, bo mieszkałem przez pół roku w Heidelbergu i jeździłem z nim na programy. W tym czasie mieszkał on także w Heidelbergu, bo nie było jeszcze Abentojer.

Znam też dobrze jego polskiego ucznia. W tym czasie był to jedyny jego polski uczeń i to on właśnie powiedział mi, o niechęci maharadża do inicjowania Polaków, bo maharadża sam mu o tym powiedział. Postawa maharadża nie ma nic wspólnego ze świadomością cielesną, co rozumiem i bardzo cenię, bo jest on niezwykle zaawansowanym Wajsznawą.

Spójrzmy wpierw na siebie samych, na naszą polską kłótliwą, niewyrafinowaną, sentymentalną, upartą, małostkową i krzykliwą mentalność, do której nie tylko trudno nam się przyznać, ale nawet słuchać o tym, a dopiero potem na maharadża. W tym tkwi istota sprawy, a nie w swamim, który z takich, czy innych przyczyn, nie chce inicjować Polaków. Proszę więc, nie rób niepotrzebnie z igły widły i nie dolewaj oliwy do wyimaginowanego ognia, bo naprawdę nie ma takiej potrzeby.


Nie wiem, czy był pierwszym uczniem ale skoro tak mówisz...

Znam jeszcze dwie polskie uczennice; Kryszna Mayi i Anuradhę :D

Temat nie inicjowania Polaków przez Maharaja wydaje mi się bardzo ciekawy ze względów poznawczych, choć nie chcę go rozwijać, ponieważ atmosfera i tak jest tutaj napięta.

pozdrawiam
Nava-yauvana dasa


Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 12:48 

Dołączył(a): 12 kwi 2010, o 14:26
Posty: 326
/
Cytuj:
Temat nie inicjowania Polaków przez Maharaja wydaje mi się bardzo ciekawy ze względów poznawczych, choć nie chcę go rozwijać, ponieważ atmosfera i tak jest tutaj napięta.

pozdrawiam
Nava-yauvana dasa


I slusznie, tym bardziej, ze watek ow dyskusji tyczy sie zupelnie inne sprawy
ktora ma znaczaco malo do czynienia z tematem inicjowania wielbicieli z Polski
przez HH Sacinandana Swami...

Hare Krsna!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 18:30 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Jeśli kogoś poruszył mój tekst ...przepraszam . Osobiście też szanuję SM , ale mam sporo wątpliwości co do tych uogólnień narodowych i patrzenie przez ten pryzmat na ludzi ...i przyjmowania tego jako aksjomatów . Polacy są leniwi i kłótliwi , Żydzi podstępni i skąpi , a Niemcy piją piwo w tych swoich krótkich skórzanych spodenkach i rozmawiają o narodowym socjalizmie poklepując Helgę i kochają swoje mercedesy . Ja wiem ,ze często się mówi o tych polskich wadach i oczywiście one są tak jak w każdym narodzie ...ale jak patrzę wokoło to wcale nie wygląda to aż tak źle... często są bardzo otwarci , pomocni , zaradni a przede wszystkim ludzie są bardzo różni , jedno jakie mam wrażenie ,ze wielu Polaków ma skłonności do swego rodzaju masochizmu . Oczywiście zdarza się też czasami to polskie piekiełko ...
Przyznam trudno mi uwierzyć jednak ,że SM w taki prosty sposób , choć poniekąd rozumiem o co chodzi, ocenia ludzi Rozumiem też,ze nie każdemu odpowiada pewna mentalność [być może KKP właśnie taka polsko- słowiańska mentalność właśnie odpowiada] ale nie wiem czy powinno się o tym pisać na forum , szczególnie w taki zdawkowy sposób , tym bardziej ,ze często gęsto wielu przyjmuje to jako aksjomaty ...a jak to widzą ludzie czytający z zewnątrz ...nie wiem ...może niektórzy po prostu przyznają racje , tak my Polacy mamy strasznie dużo wad , a może niektórzy zainteresowani ŚK po prostu pójdą sobie gdzie indziej , poza ISCKON, gdzie nie mówi się o wzdryganiu się na Polaków , pewnie niektórzy będąc w Niemczech będą omijać Świątynie ,choćby dlatego ,ze nie chcą budzić w nikim niepokoju .
Przepraszam ,ze ciągnę ale może jestem przewrażliwiony na tym punkcie ...ostatnio spotkałem znajomego , który zaczął mi opowiadać jacy są Ruscy ... dzicz i swołocz ...skończyło się kłótnią i staram się gościa unikać . Pamiętam też pewnego bhaktę z Anglii , z festiwalu IM, dla wielu tych bhaktów z Polski był on kimś w rodzaju idola ,a który najnormalniej w świecie pogardzał Polakami i Rosjanami ...i z czasem było to coraz bardziej dokuczliwe . W końcu jeden z bhaktów nie wytrzymał - znam go osobiście- dosyć mocno przywołał go do porządku ...od tego momentu zaczął go szanować . Sorry ale mam wrażenie ,ze często-gęsto takie uprzedzenia prowadzą do tego typu zachowań , choć intencje mogą być zupełnie różne.

Oj jeszcze raz sorry za ciągniecie tego tematu .Szczerze, zawsze lubiłem SM , i choćby dlatego wydaje mi się ,ze lepiej byłoby gdyby SM sam wyjaśniał swoje stanowisko niż poprzez osoby trzecie na forum . Może się mylę ale takie krótkie piłki forumowe może zrazić wielu ludzi do spotkania się z Wielbicielami Kryszny
Oczywiście pokazanie wad jest dobre ale tak Polacy jak i Rosjanie i Niemcy i Angolczycy ...ci którzy tego szukają niech najnormalniej w świecie mają szansę na intonowanie Świętych Imion i przyjęcia schronienia w Świętym Wielbicielu...

Ok możecie wykasować te posty... jak tam uważacie ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 20:07 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
kurka wodna ...ja nie jestem organizacyjnie w ISCKON-ie ...to nie moja broszka , Wasza stronka , Wasze dyskusje, a mi nic do tego , nie powinienem się włączać ...duże sorry za zamieszanie i odejście od tematu , jednocześnie doceniam Waszą pokorę , ja jakoś tak nie umiem i być może trochę przesadzam ...prosiłbym moderatorów o skasowanie moich postów ...dzięki


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 21:43 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Balaji, to raczej Purnaprajna ocenia SM, na podstawie tego co ów podobno powiedział jednemu ze swoich uczniów.
Ale... czemu to powiedział i czemu własnie tej osobie, i do tego 20 lat temu? Jestem przekonana ze chodziło o jakas instrukcje dla ucznia lub przetestowanie go, czy rzeczywiscie chce inicjacji.

Ja ze swej strony znam 2 osoby z Polski, którym Maharaj kazał nauczyc sie angielskiego (obraziły sie i maja innego guru) oraz przypadek bhaktinki z Francji, której Maharaj kazał sie nie tylko nauczyc angielskiego lub niemieckiego, ale również przeprowadzic sie do Niemiec, gdzie najczesciej bywał w owym czasie.
Nie chodzi zatem o gemeralizowanie cech narodowych (Maharaj nadal akceptuje osoby z Polski) ale o to jak SM chce pelnic funkcje guru- chce miec bezposredni kontakt z uczniami i chce aby mieli mozliwosc spotykania sie z nim osobiscie. Z tego co wiem, jest wymagajacy, wymaga duzo od siebie, a zatem i od uczniow.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 5 cze 2010, o 22:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
A może załóżcie o tym nowy wątek i tam żeglujcie na falach... To tylko oczywiście uprzejma sugestia.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 02:23 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Purnaprajna napisał(a):
A może załóżcie o tym nowy wątek i tam żeglujcie na falach... To tylko oczywiście uprzejma sugestia.


szkoda, że z niej Prabhu nie skorzystałeś rozpoczynając tę dyskusję. Najlepiej by bylo gdybys nie powiedzial tego co powiedziałeś, a co rzuca cień na dobre imię Sacinandany Maharaja, jak również jest obrazliwe dla wielu cichych i spokojnych polskich wielbicieli.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 06:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 maja 2008, o 06:35
Posty: 12
Lokalizacja: warszawa
Chcę serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom tej dyskusji za wyrażenie swego zdania, swojej opinii. Szczególnie gorąco dziękuję za dobre słowa, dobre myśli i błogosławieństwa. Bardzo to doceniam.

Jeśli ktoś z Was ma jeszcze jakieś pytania dotyczące eko-wioski, lub czegokolwiek innego, na co mogę udzielić odpowiedzi, uprzejmie proszę o informację na priva lub e-mail.

Hare Kryszna
Pozdrawiam bardzo serdecznie, jasnych myśli życząc
Was sługa
Govinda Prema das

_________________
życzliwe eko-wioski >>> http://ekowioska.wordpress.com


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 07:07 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
pomyślności w projekcie!
ps
...i sorry za zamieszanie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 07:46 

Dołączył(a): 23 lut 2010, o 14:41
Posty: 106
Balaji napisał(a):
pomyślności w projekcie!
ps
...i sorry za zamieszanie

Zycze wszystkiego najlepszego w tym projekcie. Rozumiem ze jezeli ten projekt wypali to bedzie to jeden z najwiekszych cudow swiata.
" a slowo ciaem sie stalo"
Tak czy inaczej trzymam kciuki pomimo po 20 latach "doswiadczen" w zakladaniu roznych farm
przez bhaktow jestem poniekat odrobinke sceptyczny. :|

haribolo!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 07:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Brajasundari napisał(a):
szkoda, że z niej Prabhu nie skorzystałeś rozpoczynając tę dyskusję. Najlepiej by bylo gdybys nie powiedzial tego co powiedziałeś, a co rzuca cień na dobre imię Sacinandany Maharaja, jak również jest obrazliwe dla wielu cichych i spokojnych polskich wielbicieli.

Za bardzo to Ty za mną nie przepadasz mataji, nieprawdaż? :lol: Wysłałem Ci prywa, aby oszczędzić innym bycia świadkiem, publicznej erupcji naszych polskich przywar, które oczywiście nie istnieją. ;) Być może, będzie to też dla Ciebie też sposobnością, aby zaspokoić swoje naturalne, kobiece pragnienie udzielania reprymendy swojemu mężowi, którym jak zapewne już się zorientowałaś, nie jestem.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Ostatnio edytowano 6 cze 2010, o 08:44 przez Purnaprajna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Śrila Kryszna Kszetra Prabhu zakłada EKO WIOSKE
PostNapisane: 6 cze 2010, o 08:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
murali-dhar das napisał(a):
Zycze wszystkiego najlepszego w tym projekcie. Rozumiem ze jezeli ten projekt wypali to bedzie to jeden z najwiekszych cudow swiata.
" a slowo ciaem sie stalo"
Tak czy inaczej trzymam kciuki pomimo po 20 latach "doswiadczen" w zakladaniu roznych farm
przez bhaktow jestem poniekat odrobinke sceptyczny. :|


Jest nadzieja, że im się powiedzie z prostego powodu, że Kryszna Kszetra Prabhu jest częścią tego projektu. Co prawda Govindapremę znam tylko z wymian internetowych, ale jego niezwykle przyjemna osobowość, naturalnie czyni z niego, przynajmniej dla mnie, "czarnego konia". :) Jeszcze raz życzę wszystkim zaangażowanym w ten projekt, pełnego sukcesu!

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 96 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL