Teraz jest 28 mar 2024, o 10:54


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 12 kwi 2009, o 14:54 

Dołączył(a): 12 sie 2007, o 10:11
Posty: 15
Haribol wszystkim Braciom, Siostrom i sympatykom KKP!

Jako, ze coraz więcej osób pyta się o przyjazd i pobyt Krsna Ksetry Prabhu w tym roku - śpieszę z informacjami, które posiadam. Rozmawiałem niedawno z na ten temat z Mataji Vadanyą, która chciała, by ten pobyt zorganizować z głową i wspólnie. Jestem jak najbardziej za.

Generalnie GM prosił mnie o zajęcie się organizacją wykładów na uczelniach, co też obecnie czynię. W tej chwili zaplanowane jest 6 wykładów na wrocławskich uczelniach + na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jeśli chodzi o daty - wygląda to tak:

24.05 - przyjazd GM z Berlina do Wrocławia
w owym tygodniu zaplanowane są już dokładnie 3 wykłady (26 i 30.05 i we Wrocławiu, 28 w Krakowie).

6.06 sobota - program otwarty We Wrocławiu

13.06 Ratha Yatra

około 14.06 - wyjazd GM z Polski

GM nie chce się zbytnio przemieszczać po Polsce, dlatego na ten moment zapraszam do Wrocławia. Niestety osobiście nie mogę zaoferować noclegu, duży problem będzie również z noclegami w świątyni, zwłaszcza bezpośrednio przed Ratha Yatrą, dlatego trzeba działać na własną rękę. Jak tylko jednak będę znał jakieś możliwości w tym względzie - dam znać.

Jeżeli chodzi o wykłady na uczelniach - są one tematycznie związane z wydaniem (nareszcie!) książki GM i są one najczęściej skierowane do konkretnych grup studentów w ramach ich zajęć. Dodatkowo planowane jest w świątyni seminarium dla Bhaktów pod tytułem "Śanti, śanti, śanti - dać szansę wewnętrznemu spokojowi" (terminy jeszcze nie ustalone), cytuję GM:

Cytuj:
Maybe I can also do a mini-seminar in the Wroclaw temple, on 2 or 3 evenings, on my theme 'Shanti-shanti-shanti: giving internal peace a chance'... (?)


Jestem za tym by np. 7 czerwca lub 2 dni przed Ratha Yatrą (w czwartek 11 czerwca - w Boże Ciało) zorganizować spotkanie uczniów z GM. :?:

Następną kwestią jest możliwość gotowania dla GM oraz kwestia finansowania jego pobytu. GM będzie mieszkał u Karanam Prabhu w Lutynii pod Wrocławiem i pomoc będzie przydatna. :!:

Tyle szczegółów na dzień dzisiejszy.

Bardzo proszę o Wasze sugestie, komentarze, konstruktywne pomysły i chęć włączenia się do przygotowań do przyjazdu GM! :)

Wasz sługa,
Kavicandra dasa

_________________
WS. Kavicandra d.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 18 maja 2009, o 18:16 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
Widziałam właśnie rozpiskę pobytu KKP w Polsce. Czy ktoś będzie nagrywał jego wykłady dla studentów? Będą udostępnione? Wykład sprzed paru lat na temat Bhagawatam, dostępny na kryszna.info, jest bardzo fajny.

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 18 maja 2009, o 22:48 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
Haribol, Mataji, czy chodzilo Ci o te rozpiske powyzej, czy jest tez jakas inna? Chcielibysmy przyjechac na spotkanie uczniow z Guru Maharajem - czy jest juz wyznaczona data? Myslelismy o tym, zeby przyjechac na 3 dni, od 11 do 13, wtedy dla nas lepsza bylaby data 11 tego, ale dostosujemy sie, jesli reszcie bedzie pasowalo w inny dzien (byle wolny od pracy). Czekamy na jakies wiesci odnosnie pobytu Maharaja. Acha, i czy na miejscu bedzie mozna kupic ksiazke GM? Chcielibysmy jedna zamowic. Marzy nam sie autograf :D

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 19 maja 2009, o 09:42 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
Nie, to nie ta rozpiska, tamta jest bardziej szczegółowa z wyliczeniem m.in. gdzie, na jakich uniwersytetach, i kiedy będą wykłady. Pamiętam, że ma być wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim i że Maharaja ma się spotkać z prof. Sasche. Jest tam więcej, ale nie pamiętam. Ja sama nic nie wiem i nie mam nic wspólnego z organizowaniem czegokolwiek, więc niestety nie potrafię ani odpowiedzieć na żadne pytania, ani w niczym pomóc. Sama czekam na jakieś wieści, ale nic się nie pojawia ani tutaj, ani na innych portalach.

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 20 maja 2009, o 05:18 

Dołączył(a): 12 sie 2007, o 10:11
Posty: 15
Haribol!

Spieszę, ze szczegółami:

24.05 niedz. – przyjazd z Berlina,
transport – Jalangi i Paramatma Krsna

26.05 wtorek, DSW, godz. 15.00 – wykład dla studentów,

*28.05 czw., – Uniwersytet Jagielloński, godz. 15.30 – wykład dla studentów Religioznawstwa

*30.05 sob., godz. 15.30 DSW, Strzegomska 47, sala 03 – wykład otwarty dla studentów
„33 miliony bogów w monoteistycznych tradycjach hinduistycznych”

31.05 niedziela, 14.00 - Świątynia we Wrocławiu, Brodzka 157, Seminarium "Śanti, śanti, śanti - dać szansę wewnętrznemu spokojowi" oraz program niedzielny

*2.06 wtorek, godz. 16.00 – Uniwersytet Wrocławski – wykład dla studentów „Wszechmogący pod opieką”

*5.06 piątek, godz. 17.00 - Uniwersytet Wrocławski - wykład na konferencji studenckiej


6.06 sob. – godz. 17, Studium Edukacji Ekologicznej (?) na Starogranicznej we Wrocławiu, program otwarty grupy Harinam

7.06 niedz.
– 9.00 - zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Wrocławskim
- 14.00 - Świątynia we Wrocławiu, Brodzka 157, Seminarium "Śanti, śanti, śanti - dać szansę wewnętrznemu spokojowi" oraz program niedzielny

8-10.06 – pobyt na farmie u Tiksna-rupy Prabhu

11.06 - czwartek (Boże Ciało) południe – proponowane spotkanie z uczniami oraz piknik - świątynia we Wrocławiu i okolice

13.06 sobota – Ratha Yatra

14.06 niedz. rano - wylot do Warszawy
- program niedzielny w świątyni warszawskiej

15.06 pon. rano - wylot do Budapesztu

*) imprezy/wykłady promujące książkę „Kult wizerunku Kryszny”, która jest dostępna u Karanam Prabhu (z tego co wiem w cenie 49 zł).


Szczegóły organizacyjne:

KKP mieszkać będzie u Karanam Prabhu, gdzie ze względu na małe dzieci nie powinno się pojawiać więcej niż 2 osoby.

Madhai Jivana Nitai Prabhu będzie w tym czasie jego sekretarzem i do niego można się zgłaszać jeśli ktoś chce wykonać jakąś służbę (np. gotowanie) lub chciałby się z KKP spotkać: jego nr telefonu: 0603 368 019.

Jeśli ktoś chce znać jakieś szczegóły związane z wykładami - proszę o kontakt ze mną: 0691 033 839. Będziemy się starać je nagrywać oraz udostępniać.

Dotacje na koszty pobytu KKP (transport, bhoga itd.) zbiera w świątyni Mataji Vadanya Lila. Pokornie proszę o hojność!

Dotacje można dla Kryszna Ksztetry Prabhu można również przekazać osobiście lub wpłacając na specjalne konto:

DARIUSZ RUSIN
MARSZAŁKOWSKA 6/7
00-590 WARSZAWA
CITIBANK
72 1030 0019 0109 8518 0189 1493

Wiele osób pyta czy KKP będzie w świątyni już 24 maja. Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że tak.

Wasz sługa,
Kavicandra dasa

_________________
WS. Kavicandra d.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 20 maja 2009, o 21:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
Dziękujemy Wam za info!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 7 cze 2009, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
W czwartek 11-go czerwca (Boże ciało) zapraszam serdecznie na godz. 12:00 do świątyni wrocławskiej na kolejny program z udziałem Krsna Ksetra Prabhu. Odbędą się inicjacje ( w tym również wykład maharaja) następnie prasadam a potem będzie możliwość porozmawiania z naszym gościem (darsan).
Wasz sluga
Madhai-jivana Nitai dasa

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Pobyt KKP w Polsce - maj-czerwiec 2009
PostNapisane: 28 cze 2009, o 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 mar 2007, o 20:24
Posty: 108
Lokalizacja: Wrocław/Simhachalm
Wszystkie wykłady z pobytu Krsna Ksetra Prabhu w Polsce są dostępne. Osoby zainteresowane nagraniami proszę o kontakt ze mną.

_________________
http://kurukszetra.net/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL