Teraz jest 28 mar 2024, o 13:45


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 2 sty 2008, o 14:14 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Prosimy o pozostawienie komentarzy do zdjęć http://www.harinam.pl/bostwa,11.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 2 sty 2008, o 14:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
Czy Damodarek sam ubiera Bostwa? (pytanie od mojego meza ktory jest pod wrazeniem, podobnie jak ja) :-)

Tez musze wyslac zdjecia naszych Kryszna Balaram.

_________________
zapraszam na swojego bloga http://www.vaisnavi.bloog.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 2 sty 2008, o 14:56 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Zawsze ujmuje mnie to jak rodzice pozwalja dzieciom czcic Bóstwa to naprawde niezwykłe i bardzo wazne.

przepiekne znaczenie odnoszace sie do tej kwesti dał Srila Prabhupada w Srimad Bhagavatam w Canto I rozdział 12 tekst 30

Śrila Jiva Goswami zauważa [...}, że każde dziecko, jeśli ma dane wrażenie Pana od samego dzieciństwa, na pewno stanie się wielkim bhaktą Pana, jak Maharaja Pariksit. Ktoś może nie być tak szczęśliwy jak Maharaja Pariksit, aby widzieć Pana w łonie swojej matki, ale nawet jeśli nie jest on tak szczęśliwy, może on stać się takim, jeśli tylko rodzicie tego zapragną. W związku z tym jest praktyczny przykład mojego osobistego życia.

Mój ojciec był czystym bhaktą Pana, i kiedy miałem zaledwie cztery albo pięć lat, ojciec podarował mi figurkę Radha-Kryszny. Bawiąc się, zwykłem razem z moją siostrą czcić te Bóstwa, i zwykłem również imitować obrzędy z pobliskiej świątyni Radha-Govinda. Przez ciągłe odwiedzanie pobliskiej świątyni i kopiowanie obrzędów odnośnie moich własnych Bóstw-"zabawek", rozwinąłem naturalne przywiązanie do Pana. Mój ojciec zwykł obserwować te wszystkie ceremonie odpowiadające mojej pozycji. Później ceremonie te zostały zawieszone z powodu mojego kontaktu z kolegami szkolnymi, i całkowicie wyszedłem z praktyki. Ale w dniach mojej młodości, kiedy spotkałem mojego mistrza duchowego, Śri Śrimad Bhaktisiddhantę Sarasvati Goswamiego Maharaję, wróciłem do swojego starego zwyczaju, i te same służące do zabawy Bóstwa stały się obiektem właściwej regularnej służby. Przestrzegałem tego aż do czasu, kiedy porzuciłem swoje rodzinne związki, i jestem rad, że mój ojciec dał mi pierwsze wrażenie, które później rozwinęło się w regularną służbę oddania dzięki Jego Boskiej Miłości. Również Prahlada Maharaja polecił, że takie wrażenie boskiej więzi powinno być zaszczepione od początków dzieciństwa, gdyż w przeciwnym razie można stracić sposobność, jaką daje ludzka forma życia, która, chociaż tymczasowa, jak inne, jest bardzo wartościowa.
(znaczenie Śrila Prabhupada Canto I rozdział 12 tekst 30)

Nie zam Damodarka ale napewnio nie jest to zwykła osoba, i to jest ujmujace.

Poznałem natomiast dzieci Kryszna Sambhandy i nie mogłem wyjsc z zachwytu jak bardzo swiadome Kryszny
sa to osoby Malika i Lila ich świadomosc Kryszny jest prawdziwa autentyczna a ich przywiaznie bezwarunkowe to naprawde robi wrazenie...

Spewnoscia podobnie ma Damodar... to wielka łaska miec takie dzieci i takich rodziców.Rzadka rzecz....

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 2 sty 2008, o 14:58 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Rasasthali napisał(a):
Tez musze wyslac zdjecia naszych Kryszna Balaram.


Czekamy z niecierpliwoscią :)

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 2 sty 2008, o 21:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
No z tymi ubrankami pomagala mu mama, ale on Panow rozbiera, kapie i ofiarowuje im rozne rzeczy, a jesli sa takie zwykle ubranka, juz uszyte, to tez ubiera :) Moze nie jest to super regularne wielbienie, ale mysle, ze Kryszna to i tak docenia. Narottamek na razie asystuje bratu :) Rasa, a pamietasz, kto szyl te ubranka dla naszych Sri Sri Nitai-Gauracandra? ;)

Zgadzam sie z Toba Madhavo Prabhu, tez mysle, ze to wspaniale, kiedy w dziecku od malego rozwija sie takie przywiazanie do Bostw, nawet jesli nie jest to tak "powazne", jak u doroslych. Mamy w domu film o Prabhupadzie "Abhay Caran", i Damodarek uwielbia ogladac te odcinki, kiedy Prabhupad byl maly i mial swoje Bostwa Radha-Govinda. Caly czas modle sie do Kryszny, zeby nasi chlopcy zawsze pamietali o Nim (Krysznie) i chcieli Mu sluzyc.
Pozdrawiamy serdecznie!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 3 sty 2008, o 09:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
madhava napisał(a):
Poznałem natomiast dzieci Kryszna Sambhandy i nie mogłem wyjsc z zachwytu jak bardzo swiadome Kryszny
sa to osoby Malika i Lila ich świadomosc Kryszny jest prawdziwa autentyczna a ich przywiaznie bezwarunkowe to naprawde robi wrazenie...


Ciekawi mnie, w jakim wieku teraz sa Malika i Lila?

madhava napisał(a):
to wielka łaska miec takie dzieci i takich rodziców.Rzadka rzecz....


Juz to chyba kiedys gdzies tu pisalam na forum, ale mysle, ze to łaska miec swiadome Kryszny dzieci. Nie ma czasu na lenistwo w swiadomosci Kryszny i jest latwiej byc zainspirowanym. Dzieci wszystko widza i nasladuja. Na nic sie zda udawanie, dzieci dotrzega wszystko :)
Hare Kryszna

_________________
http://bhakti-lodz.info/forum/index.php - tu znajdziecie info o tym, co się dzieje w łódzkim nama-hatta.
http://mamatrojki.blogspot.com/ - a tu trochę o naszej rodzince.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 4 sty 2008, o 18:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 cze 2007, o 15:44
Posty: 196
Lokalizacja: Oxford - UK/ Starkville- USA
Cytuj:
No z tymi ubrankami pomagala mu mama, ale on Panow rozbiera, kapie i ofiarowuje im rozne rzeczy, a jesli sa takie zwykle ubranka, juz uszyte, to tez ubiera :) Moze nie jest to super regularne wielbienie, ale mysle, ze Kryszna to i tak docenia. Narottamek na razie asystuje bratu :)


Niesamowite, musze powiedziec mojemu mezowi! Jest to bardzo inspirujace!!! Moze umiesc zdjecie jak ubiera Panow i im cos ofiarowuje, chcialabym zobaczyc!

Cytuj:
Rasa, a pamietasz, kto szyl te ubranka dla naszych Sri Sri Nitai-Gauracandra? ;)


Wygladaja znajomo i zastanawiam sie czy to ja je robilam, ale jakos za ladnie na moj talent wygladaja, szczegolnie bluzeczki. Moje Kryszna Balarama maja podobne + posciel. I kto?? :)

_________________
zapraszam na swojego bloga http://www.vaisnavi.bloog.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Divya-kiśori.d & Kedarnath dasa & Family (Łódź, Polska)
PostNapisane: 6 sty 2008, o 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
Rasasthali napisał(a):
Wygladaja znajomo i zastanawiam sie czy to ja je robilam, ale jakos za ladnie na moj talent wygladaja, szczegolnie bluzeczki. Moje Kryszna Balarama maja podobne + posciel. I kto?? :)


Tak, tak, sa Twojego autorstwa:) To bylo za czasow, kiedy jeszcze nie byli u nas Panowie. Sa naprawde bardzo ladne i widac, ze wlozylas w nie duzo oddania :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL