Teraz jest 25 kwi 2024, o 06:28


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 cze 2008, o 18:12 

Dołączył(a): 7 sie 2007, o 20:07
Posty: 199
Jai Nitai-Gaur!
Jak w temacie...

http://www.harekrsna.com/sun/editorials ... ls3077.htm

_________________
"IN PRABHUPADA I TRUST"
http://24hourkirtan.fm/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 cze 2008, o 23:57 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 17:04
Posty: 570
Dzięki za link.

_________________
Govindanandini

http://iskconstudies.org/
http://chomikuj.pl/pampkinus


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 28 cze 2008, o 00:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2006, o 16:18
Posty: 94
Lokalizacja: Londyn SE6/Wrocław
Autor, Paraśurama Prabhu, to niezwykły Waisznawa. Koordynuje akcję Foof for All w Londynie, inspiruje sobotnie harinamy, prowadzi ośrodek Matchless Gift... Jeśli dobrze pamietam, to właśnie on był z jednym z uczestnikow europejskiej Padayatry sprzed kilkunastu lat.
Gauranga!

_________________
Ananda Tirtha dasa


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 24 gru 2008, o 12:31 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
[quote="varaha"]Autor, Paraśurama Prabhu, to niezwykły Waisznawa. Koordynuje akcję Foof for All w Londynie, inspiruje sobotnie harinamy, prowadzi ośrodek Matchless Gift... Jeśli dobrze pamietam, to właśnie on był z jednym z uczestnikow europejskiej Padayatry sprzed kilkunastu lat.
Dzisiaj Praśurama Prabhu jak przystało na prawdziwego Vaishnava , Gentlemena kończy sprawę. Video w załączeniu pod;http://matchlessgifts.org.uk/galleryharinm2.html
Jay Prabhupad Bhaktas!
ws.bhaktajarek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 11:10 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Fajny materiał video

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Uwazajcie chlopaki. To, ze jacys uczniowie Narayana Maharaja zachowali sie zle, nie znaczy ze wolno go atakowac. Gdyby ktos chcial oceniac Prabhupada po niektorych z jego uczniow, tez moglby zbudowac sobie kompletnie zly obraz jego osoby. Dobrze byloby to przemyslec. Narayana Maharaja jest osoba, ktora poswiecila cale swoje zycie nauczaniu chwal Kryszny i nie chcę nawet myslec co Kryszna mysli o osobach, ktore go atakuja, wyzywaja od sahajiya, itp.
Oczywiscie, ze sa roznice w jego nauczaniu i nastroju od Prabhupada, ale to nie powinno byc powodem krytyki. Jesli nie ma sie zaufania, czy uczucia do niego, to zawsze mozna utrzymac pelen szacunku dystans. To normalne, ze Vaisnavowie sie roznia od siebie, sa przeciez indywidualnosciami. Nie jestem zwolennikiem NM, ale mam sporo przyjaciol z jego grupy i wiem jak bardzo jest im przykro, kiedy na kazdym kroku musza sluchac krytyki swojego mistrza duchowego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 14:33 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
W tym temacie http://www.nama-hatta.pl/readarticle.php?article_id=239 POLECAM !!!

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 21:08 

Dołączył(a): 22 kwi 2007, o 08:40
Posty: 145
Lokalizacja: Warszawa
Madhavendra napisał(a):
Uwazajcie chlopaki. To, ze jacys uczniowie Narayana Maharaja zachowali sie zle, nie znaczy ze wolno go atakowac. Gdyby ktos chcial oceniac Prabhupada po niektorych z jego uczniow, tez moglby zbudowac sobie kompletnie zly obraz jego osoby. Dobrze byloby to przemyslec. Narayana Maharaja jest osoba, ktora poswiecila cale swoje zycie nauczaniu chwal Kryszny i nie chcę nawet myslec co Kryszna mysli o osobach, ktore go atakuja, wyzywaja od sahajiya, itp.
Oczywiscie, ze sa roznice w jego nauczaniu i nastroju od Prabhupada, ale to nie powinno byc powodem krytyki. Jesli nie ma sie zaufania, czy uczucia do niego, to zawsze mozna utrzymac pelen szacunku dystans. To normalne, ze Vaisnavowie sie roznia od siebie, sa przeciez indywidualnosciami. Nie jestem zwolennikiem NM, ale mam sporo przyjaciol z jego grupy i wiem jak bardzo jest im przykro, kiedy na kazdym kroku musza sluchac krytyki swojego mistrza duchowego.


Dokładnie ! Waisznawa aparadhy hamuja, a wręcz uniemożliwiają czyjś postęp. Trzeba byc bardzo, bardzo, bardzo uważnym.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 21:20 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Post usunięty ze względu na łamanie regulaminu forum www.harinam.pl
Jarku, prosimy o uważne przeczytanie regulaminu i zastosowanie się do niego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 22:22 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Do poczytania Prabhus!
Narayana Maharaja on A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada and ISKCON
Compiled by disciples of Srila Prabhupada

Narayana Maharaja Germany: Dec 12, 2001:
"My siksa-guru, nitya-lila-pravista Om visnupada Sri Srimad Bhaktivedanta Swami Maharaja"
Narayana Maharaj, Niemcy grudzień 12, 2001:
"Moim siksha guru jest nitya lila pravishta Om Vishnupada Sri Srimad Bhaktivedanta Swami Prabhupada"
Narayana Maharaja Mathura, October 24, 1999:
"We can glorify Swamiji, Bhaktivedanta Swami Maharaja. But those who are falling down, how can they glorify him? They cannot glorify him, never; they are cutting. They are establishing that he was the founder of ISKCON, but I know that he was not founder, he was one of the members of this in guru parampara. It was founded by Krishna, and first acarya was Brahma, then Narada, then Vyasa. Only he has changed the name and he has preached these things in Western countries."
NM, Mathura pażdziernik 24, 1999:
"My możemy wielbić Swamiji, Bhaktivedanta Swami Prabhupada. Ale ci ktorzy upadają, jak mogą Go gloryfikować? oni nie mogą Go gloryfikować, nigdy, oni odcinają. oni ustanawiają, że On był Założycielem ISKCON, ale ja wiem, że On nie był założycielem, On był jednym z członków tego w Guru parampara. Założycielem był Kryszna, a pierwszym acaryą był Brahma, potem Narada, potem Vyasa.On tylko zmienił nazwę nazwę i nauczał tych rzeczy w krajach Zachodu."

Narayana Maharaja Murwillumbah, Australia: Feb. 18, 2002 (eve):
"Your Prabhupada, Srila Swami Maharaja, only changed the name into English. He is not the founder-acarya of that eternal ISKCON... I am ISKCON. I'm not different from ISKCON. I am 'Bhaktivedanta' [Srila Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaja]. Like father, like son. I am the real successor of Srila Bhaktivedanta Swami Maharaja, and there is no other. You should know this very openly. I am Bhaktivedanta and he is Bhaktivedanta, but he received this name after I did. I'm senior to him in this regard... I'm Bhaktivedanta, and I'm also ISKCON. Don't think that I'm out of ISKCON."
NM, Murlwillumbah, Australia: luty 18, 2002
"Wasz Prabhupada , Srila Swami Maharaja, tylko zmienił nazwę na angielską. On nie jest Założycielem Acaryą wiecznego ISKCON... Ja jestem ISKCON. Ja nie jestem różny od ISKCON. Ja jestem Bhaktivedanta(Srila Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaj) Jak ojciec, jak syn. Ja jestem prawdziwym następcą Srila Bhaktivedanta Swami Prabhupada, i nie ma innego. Powinniście o tym jawnie wiedzieć. Ja jestem Bhaktivedanta i On jest Bhaktivedanta, ale On dostał ten tytuł póżniej jak ja. W tym wzgłedzie jestem starszy jak On. Ja jestem Bhaktivedanta, I ja jestem ISKCON. Nie myślcie, że ja jestem spoza ISKCON"

Hari Sauri 3/31/97 7:54 AM Letter:
"He (Narayana Maharaja) shouted, 'I am not under your rules. I am not ISKCON, I am Gaudiya Math!'"
Hari Sauri 3.31.97 7;54 rano, list:
On (NM) krzyczał:Ja nie jestem pod waszą komendą. Ja nie jestem ISKCON, ja jestem Gaudiya Math"
A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada Letter to: Dr. Bigelow: -- Allahabad 20 January, 1971:
"I am the founder-acharya of the International Society for Krishna Consciousness."
A.C BHaktivedanta SWami Prabhupada, list do doktora Bigelow:..Ja jestem Założycielem Acaryą Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny"
Tego jest więcej, aż strach ile. Jeśli ktoś po tym wierzy w dobre intencje i bona fide seva NM, to ma problem. Obrazy jego zaś idą na wszystkich, którzy ich spokojnie słuchają, nie mówiąc o dzieleniu jego poglądów. to po prostu koniec kariery. Tego się strzeżmy! Proszę Pana Krysznę, który wie jaką jestem żmiją, aby chronił mnie od takiej mentalności jaka zaatakowała Nm i jego uczniów. Błagam Cię Panie Kryszno!
wasz sługa bhakta jarek


Ostatnio edytowano 27 gru 2008, o 22:43 przez bhaktajarek, łącznie edytowano 3 razy

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 27 gru 2008, o 22:25 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Droga redakcjo na tej zasadzie to chyba się prawdy nie ustanowi!
To są normalne cytaty, a sprawa pierwszorzędnej rangi. Nie macie stracha innego jak tylko z socjalnych przyczyn?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 28 gru 2008, o 09:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Czytajac twoje posty Jarek moge widziec na jakie strony w internecie lubisz wchodzic i mysle, ze lepiej by bylo, gdybys jednak skupil sie na czytaniu ksiazek Prabhupada. Te strony ritvikowe, ktore co i rusz tutaj cytujesz to po prostu morze aparadhy. I nie ma tam rozroznienia: obrazy wobec guru Iskconu, wobec Gaudiya Math, Narayana Maharaja, bez rozroznienia, jedno po drugim. Kiedy ktos do tego ma jeszcze predyspozycje do "bibilijnej" wiary, opartej na strachu, wrogach i nienawisci, co tak bardzo sie rzuca u ciebie w oczy, to tego rodzaju wroga propaganda moze kompletnie zniszczyc czyjes zycie duchowe.
Kolejna rzecz, ze zwykle nie podajesz zadnych konkretnych informacji, oprocz wyrwanych z kontekstu cytatow (czesto zle przetlumaczonych). Widac to bylo w twojej rozmowie na temat ksiazek z Gndd, gdzie Gndd jedno po drugim wypunktowala bledy w zarzutach, ktore przedstawiles, co jednak nie zmienilo twojej opinii. Podobnie twoj poprzedni post, ktory zostal usuniety przez redakcje, to byl zwykly belkot, w ktorym wymieszales wszystko; gopi-bhava club, ktory nie ma nic wspolnego z Narayanem Maharajem, wyrwane z kontekstu zarzuty Prabhupada wobec jego braci duchowych (pomijajac o wiele wieksza ilosc jego pozytywnych wypowiedzi, i wysilkow w celu wspolpracy z nimi) itd. Wyglada to jabys po prostu mial w sobie nienawisc i za wszelka cene probujesz ja teraz (nieudolnie) poprzec faktami. Slaba wiara potrzebuje wrogow.
Przykro mi, ze tak osobiscie ci odpowiedzialem, ale nie potrafie tak jak Gndd pisac rzeczowo i merytorycznie z kims, kto i tak nie rozumie, ani nie chce sluchac rozsadnych, popartych faktami argumentow.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 28 gru 2008, o 12:05 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Drogi Madhavendro dziękuję za Twoje uwagi, nie są one wcale obraźliwe.
Strony ritvikowe to jednak tylko słowotwór, a za nim jest kilka tysięcy bhaktów jak sądzę. Prabhu te teksty nawet wyrwane z kontekstu dają wiele do myślenia, nie fakt?
Twój sługa bhaktajarek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 28 gru 2008, o 12:27 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
[quote="Madhavendra"]gopi-bhava club, ktory nie ma nic wspolnego z Narayanem Maharajem, ..
Prabhu tu zarzucam Ci kłamstwo. Podaje nie "ritvikovą" stronę a tam całą masę listów człnków Gopi Bhava Clubu
http://www.harekrsna.com/philosophy/vada/schools/gopi-bhava.htm#3 Nie będę niczego z nich tłumaczył, bo to nie moje zamierzenie komukolwiek utrudniać życie duchowe, i tak dość trudne bez takich rzeczy. Ty może, zarzucając mi kłamstwo odnosisz się do EPizodu z tzw. Gopi Bhava Clubem, który miał m-sce za zamanifestowanej obecności Srila Prabhupada, ale powinieneś wiedzieć, że nie o tym mówiłem. Oj, chyba wiesz o tym Prabhu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Cos na temat Narayana Maharaja
PostNapisane: 28 gru 2008, o 13:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, o 12:06
Posty: 264
Przejrzalem te listy, ale nie chce mi sie ciagnac dalej tej dyskusji, wczesniej powiedzialem juz co mysle na ten temat. Sa rozni Vaisnavowie, o roznych nastrojach i stylach nauczania. Srila Prabhupada nie jest jedynym aczarya Vaisnava na swiecie i jego nastroj nie jest jedynym prawidlowym nastrojem. Podazanie za nim, utrzymujac jego styl, nie musi oznaczac, ze wszystkie inne rodzaje nauczania sa falszywe i ze musimy je atakowac. Mozna wspolistniec w nastroju wzajemnego szacunku, chocby nawet mial to byc szacunek na odleglosc. Nie wydaje mi sie, zeby kazdy mlody bhakta mial prawo atakowac Narayana Maharaja, co stalo sie ostatnio moda. Gdzie sie czlowiek nie odwróci, musi sluchac, albo czytac jak kazdy bhakta Gucio czuje, ze ma prawo do krytykowania Vaisnavy, ktory ostatnie kilkadziesiat lat spedzil na gloszeniu misji Pana Czejtanii na calym swiecie i ktory byl jedna z nielicznych osob, ktora na samym poczatku pomagala Prabhupadzie w nauczaniu na Zachodzie.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL