Teraz jest 28 mar 2024, o 12:20


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: pokora
PostNapisane: 22 lip 2013, o 14:12 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Waldemar napisał(a):
A ja myślałem, że aż do przepełnienia się ekstazą. :) Tak w pierwszej chwili zrozumiałem to, co napisał Prabhupada w znaczeniu do wersetu, który wcześniej cytowałem.


Slyszalem tez taka opinie ze mantre "Yaya Sri Kryszna Caitania, Prabhu Nitanada, Sri Advaita, Gadaghara, Sri Vasadi goura Bhakta Vrinda" mozna intonowac 3 razy za kazdym razem pomiedzy rundami, tak samo w kirtanie.

Jest z tym zwiazana pewna histria, jak jakis bhakta w kirtanie spiewal ciagle te mantre, i w pewnym momencie Prapupada powiedzial "dosc, teraz spiewaj hare Kryszna" W jednym z komantarzy jest gdzies napisane ze mantra Jaya Sri Kryszna jest nawet poteznijsza niz maha- mantra, ale ze wzgedu na szacuneka dla Pana Caitani intonujmy maha mantre. Inkarnacja Radhy- Kryszny osobiscie przeciez nakazal intonowanie maha- mantry. Ze wzgedu wiec na to ze szukamy jego laski postepujemy zgodnie z jego zaleceniem nie omijajac i nie intnujac tylko jego imion.

JEst jednak inna histria zdaje sie z jakiegos kraju w Afryce (niegeria?) gdzie bhaktowie nauczali i bylo tam jakies plemie ktore pilo krew krow i bykow. Napisali list do Prabhupada jak maja ich nauczac. Prabhupada odpisal ze sa oni tak grzeszni ze nie nalezy ich uczyc maha- mantry, ale nalezy ich uczyc tylko mantry Jaya sri Kryszna Caitania, Prabhu Nitayanada,Sri Advaita, Gadadhara, sro vasadi goura bhakta Vrinda.

Niestety teraz nie znam zrodel tych histrii wiec ewetualnie bhaktowie moga potrdzic lub obalic;) Ale znow wychdzi inny temat:)

Pozdrawiam.
Dzieki Radakanta prabhu za cytat z ksiazki powyzej 3 wpisy. Hari bol.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pokora
PostNapisane: 22 lip 2013, o 22:16 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Pavana Caitania napisał(a):

Dzieki Radakanta prabhu za cytat z ksiazki powyzej 3 wpisy. Hari bol.


Nie ma sprawy - to ja dzięki za fajne tematy dzięki czemu czytam czasem uważniej zamiast mechanicznie 'zaliczać' popularną lekturę.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pokora
PostNapisane: 22 lip 2013, o 23:54 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Tak mowimy w sumie glownie o bhaktach- i bardzo dobrze ze zaczelismy od siebie - bo to w naszym interesie jest ze tak powiem rozwijanie dobrych cech. Dzisj jednak przegladajac Bhakgwatam natknolem sie na weratet mowiacy tez o cechach ktore powduja dume u ogolu istot;

Jeżeli ludzka istota narodziła się w arystokratycznej rodzinie lub w wyższym statusie życia, jeśli dokonuje wspaniałych czynów, jeśli jest młoda, piękna, ma dobre wykształcenie i majątek, a mimo to nie jest dumna ze swych bogactw, należy uznać, że cieszy się szczególną łaską Najwyższego Osobowego Boga.

ZNACZENIE: Gdy ktoś, pomimo posiadania wszystkich tych bogactw, nie staje się dumnym, oznacza to, że jest on w pełni świadomy tego, że wszystkie jego bogactwa są wynikiem łaski Najwyższego Osobowego Boga. Dlatego też angażuje wszystkie swoje posiadłości w służbę dla Pana. Bhakta wie bardzo dobrze, że wszystko – nawet jego ciało – należy do Najwyższego Pana. Jeśli ktoś żyje doskonale w takiej świadomości Kryszny, należy wnioskować, że cieszy się on szczególną życzliwością Najwyższego Osobowego Boga. Wniosek jest taki, że utraty swego bogactwa nie należy uważać za szczególną łaskę Pana. Jeśli ktoś utrzymuje swoje bogactwo, ale nie popada niepotrzebnie w dumę, błędnie uważając się za właściciela wszystkiego, jest to szczególną łaską Pana.

--
Cechy ktore sa wiec wyminione jako te ktore oddalaja od pokory to;
- urodziny w lepszej rodzinie
- mlodosc
-piekno
- dokonanie jakiegos niezwyklego czunu
- wyksztalcenie czy integencja
-majatek i bogactow


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: pokora
PostNapisane: 23 lip 2013, o 14:10 

Dołączył(a): 15 lis 2009, o 10:40
Posty: 234
Pavana Caitania napisał(a):
Waldemar napisał(a):
A ja myślałem, że aż do przepełnienia się ekstazą. :) Tak w pierwszej chwili zrozumiałem to, co napisał Prabhupada w znaczeniu do wersetu, który wcześniej cytowałem.


Slyszalem tez taka opinie ze mantre "Yaya Sri Kryszna Caitania, Prabhu Nitanada, Sri Advaita, Gadaghara, Sri Vasadi goura Bhakta Vrinda" mozna intonowac 3 razy za kazdym razem pomiedzy rundami, tak samo w kirtanie.

Jest z tym zwiazana pewna histria, jak jakis bhakta w kirtanie spiewal ciagle te mantre, i w pewnym momencie Prapupada powiedzial "dosc, teraz spiewaj hare Kryszna" W jednym z komantarzy jest gdzies napisane ze mantra Jaya Sri Kryszna jest nawet poteznijsza niz maha- mantra, ale ze wzgedu na szacuneka dla Pana Caitani intonujmy maha mantre. Inkarnacja Radhy- Kryszny osobiscie przeciez nakazal intonowanie maha- mantry. Ze wzgedu wiec na to ze szukamy jego laski postepujemy zgodnie z jego zaleceniem nie omijajac i nie intnujac tylko jego imion.

JEst jednak inna histria zdaje sie z jakiegos kraju w Afryce (niegeria?) gdzie bhaktowie nauczali i bylo tam jakies plemie ktore pilo krew krow i bykow. Napisali list do Prabhupada jak maja ich nauczac. Prabhupada odpisal ze sa oni tak grzeszni ze nie nalezy ich uczyc maha- mantry, ale nalezy ich uczyc tylko mantry Jaya sri Kryszna Caitania, Prabhu Nitayanada,Sri Advaita, Gadadhara, sro vasadi goura bhakta Vrinda.

Niestety teraz nie znam zrodel tych histrii wiec ewetualnie bhaktowie moga potrdzic lub obalic;) Ale znow wychdzi inny temat:)

Pozdrawiam.
Dzieki Radakanta prabhu za cytat z ksiazki powyzej 3 wpisy. Hari bol.


To jest właśnie mój przypadek.

Życie pokazało mi, że jestem zbyt grzeszny, żeby intonować maha-mantrę Hare Krsna.

Pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 154 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL