Teraz jest 28 mar 2024, o 15:16


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 7 wrz 2013, o 08:30 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Dzisiaj znowu o tym myślałem, właściwie nic nie mam nowego do powiedzenia, ale jeszcze raz pomyślałęm ze bhaki i rozwoj dotyczy nie tyle strefy intektu ile właśnie całości jako osoby. Może słowo osoba czy osobowość nie jest zbyt częstę w tym kontekscie ale jednak mozna powiedziec ze "czyści bhaktowie to wspaniałe osoby"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 27 wrz 2013, o 16:13 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Czytam teraz taka ksiazke z dziedziny psychologji rozwojowej. Stwierdza sie tam ze azeby osobowosc moga sie rozwijac nie nalezy udawac kogos madrego a lepiej ukazac swoje wady. Inaczej niz ludzie na codzien jakby ukazuja. Ze kazdy pokazuje przed innymi swoja najlepsza strone tak by wygladalo to tak a nie inaczej. Lepiej - ksiazka radzi- ukazac sie jako glupiec i potem powiedziec cos madrego - niz ukazwac sie jako czlowiek bez wad- a ciagle gadac glupoty.:) Ksiazka zaleca tez ukazanie znajmym przujacilm swych wad, bledow itp.

Zastawiailem sie czy tego tu nie popratykowac, skoro pisze i zazwczaj sie ukazuje jako "fajny i dobry bhata" ale zapewne bylby to tekst bez konca: ) Mam sporo wad i nie jestem dobrym bhata. Z jeden strony bylby to za bardzo ekscibicjonizm z drugiej jednak jesli robic postep to przed Bhakami i przed Kryszna.

Pozwole wiec sobie w duzym skrucie wyminic kilka zaledwie swoich wad czy nie dociagniec;

- Nie jestem pewien czy inicjacji nie przjolem za wczsienie. Nie mam nic przecwko ani intytcji, ani guru temu i owemy czy konrtnemu chodzi mi o moja wewnatrzna gotowac i szczerosc. Prawdziwa inicjacja przeciez jest w sercu.

- Jestem po czesci hipokryta, co innego ukazuje a czasmi co innego jest wazne w danym momencie zycia/

-Nie wiem nawet jaka prace miec. Wiele osob mowi ze powininem robic cos powaznego a ja tymczasem dorywcze prace w anglii czy gdzies indziej. A czasmi to chec by zocic wsztsko i do Indii

- Walczy we mnie materjalizm chec posiadania piedzny zysku, domu rodziny z duchowscia - z tym samym tyle ze we wlasciwym czasie nie na sile.

- Nie ufam Krysznie, Paramatmie a czesto duzo bardziej ufam materjnym aranzacjom.

----
Ee...malo tych wad sie zebralo:)
Ale zawsze to moze skruszy wizerunek dobrego bhakty:) Choc odrobine.

No wiec zacznamy prace nad swym charaterem tez i zobaczmy co bedzie. W sumie teraz sobie pomyslem ze wsrod Waisznawaow w wielu piesniach zwlaszcza slawni bhaktwoei mowia o swych jakby wadach - z tym ze oni - robia to po to by nas jakby ostrzec i nakierwac. Jesli jednak jest to zbyt odwazny krok, prosze o wybacznie/


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 28 wrz 2013, o 08:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Pavana Caitania napisał(a):
Pozwole wiec sobie w duzym skrucie wyminic kilka zaledwie swoich wad czy nie dociagniec;

- Nie jestem pewien czy inicjacji nie przjolem za wczsienie. Nie mam nic przecwko ani intytcji, ani guru temu i owemy czy konrtnemu chodzi mi o moja wewnatrzna gotowac i szczerosc. Prawdziwa inicjacja przeciez jest w sercu.

- Jestem po czesci hipokryta, co innego ukazuje a czasmi co innego jest wazne w danym momencie zycia/

-Nie wiem nawet jaka prace miec. Wiele osob mowi ze powininem robic cos powaznego a ja tymczasem dorywcze prace w anglii czy gdzies indziej. A czasmi to chec by zocic wsztsko i do Indii

- Walczy we mnie materjalizm chec posiadania piedzny zysku, domu rodziny z duchowscia - z tym samym tyle ze we wlasciwym czasie nie na sile.

- Nie ufam Krysznie, Paramatmie a czesto duzo bardziej ufam materjnym aranzacjom.


To co piszesz jest przerażające. Jesteś demonem.

Obrazek



Rozczarowałeś mnie, synu.

Obrazek

;)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 28 wrz 2013, o 13:32 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
:lol:
A swoja droga wedlog tej ksiazki to co ludzi naprawde przyciaga to skromnosc, cehy ogolnei uwaze za ludzie, pokora a nie przemadrzalosc itp.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 27 paź 2013, o 23:55 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
o milosierdziu (jednej z cech harateru bhakty)

Sb. 4. 12.36
Ci którzy nie są miłosierni dla innych żywych istot, nie mogą osiągnąć samoświetlnych planet Vaikuntha, jedynie dzięki blaskowi których wszelkie świecące planety tego materialnego świata wysyłają światło. Do planet tych mogą dotrzeć jedynie te osoby, które są bezustannie zaangażowane w działania dobroczynne na rzecz innych żywych istot.

4.11.13
Pan jest bardzo zadowolony ze Swego bhakty, gdy bhakta ten traktuje innych z tolerancją, miłosierdziem, przyjaźnią i równością.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL