Teraz jest 28 mar 2024, o 23:38


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 01:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Najważniejsze by wkładać serce w to co robimy dla Kryszny. Bhakti ukryta jest w naszych motywacjach w naszym sercu. Wtedy kazda cecha, czynność bedzie miała duchowy smak ktorym cieszyć się będzie Kryszna.

To świadomość Kryszny pozwala nam rozwijać wszystkie inne cechy w sposób zadawalający Kryszne.

Z drugiej strony jest cecha (paśughna) która nie pozwala nam byc swiadomym Kryszny...z pewnością tematem tu omawianym, tematem bhakti i swiadomosci Kryszny będą zainteresowane będą osoby, które stosują się do moralnych zasad pism świętych, bez względu na to, w jakich warunkach by się te osoby nie znajdowały, ale nie ci, którzy zabijają siebie samych. Słowo paśughna, które zostało użyte w Bhagavatam, dosłownie oznacza zabijanie zwierząt albo też zabijanie siebie. Ci, którzy nie są samozrealizowani i którzy nie są zainteresowani realizacją duchową, nie robią nic innego, jak tylko zabijają siebie samych, popełniają samobójstwo. Ponieważ ta ludzka forma życia ma szczególnie służyć samorealizacji, ten, kto lekceważy tę ważną część swoich obowiązków, tylko marnuje swój czas, jak zwierzęta. Zatem jest on paśughna. W innym kontekście słowo to odnosi się do tych, którzy rzeczywiście zabijają zwierzęta. Są to te osoby, które żywią się mięsem zwierząt (nawet zjadacze psów) i angażują się na tyle sposobów w zabijanie zwierząt, polując na nie, otwierając rzeźnie, itd. Takie osoby nie mogą być zainteresowane świadomością Kryszny...tak to tłumaczą Acaryowie.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 07:01 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
hmmm poniekąd wiąże się to z tym słowem "para-artha"...z tym ,ze paśughna na odwrót oznacza działanie na niekorzyść innych
Wydaje się ,ze wszystkie istoty są dziećmi Bożymi , cząstkami /nienajlepsze słowo/ Najwyższego dlatego Bóg pragnie ich dobra i jeśli ktoś działa dla dobra innych jest też miły Bogu , co więcej często gęsto Bóg jest bardziej szczęśliwy kiedy służy ,pomaga se Jego dziecku własnie:)
ot choćby jak w temacie Akcja pomocy choremu bhakcie w Warszawie viewtopic.php?f=4&t=2406
bhakti...para artha w pełni ...jednoczesne działanie dla dobra innych i sprawienie szczęścia Bogu ...
viewtopic.php?f=4&t=2406


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 13:58 

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 15:22
Posty: 90
Samobojstwo to chyba nie jest wyjscie z sytuacji...co wlasciwie dzieje sie z dusza samobojcy? Idzei do piekla? jak to jest wedlug Bagawad Gity?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 15:31 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Nikita napisał(a):
Samobojstwo to chyba nie jest wyjscie z sytuacji...


Ale w sumie z jakiej sytuacji ... pytanie po co jest życie :?: Dostajemy je na chwilę i tak za chwilę już będziemy musieli je oddać ...czy po to żeby w międzyczasie zagarnąć jak najwięcej dla siebie i poimprezować ...czy po to żeby się czegoś nauczyć, żeby wyjść poza swój egoizm i dać innym coś dobrego , nauczyć się wzajemnego dbania o siebie, dotknąć poświęcenia, braterstwa i miłości :?: Czasami choroba ma większy sens niż wypasione BMW pod night clubem ...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 18:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Nikita napisał(a):
Samobojstwo to chyba nie jest wyjscie z sytuacji...co wlasciwie dzieje sie z dusza samobojcy? Idzei do piekla? jak to jest wedlug Bagawad Gity?


Kwestia samobójstw z punktu widzenia wiedzy wedyjskiej jest wyjaśniona w eseju pt. "Samobójstwo jako prayaścitta, czyli o stanie polskiego gazownictwa".

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 20:25 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Nikita napisał(a):
Samobojstwo to chyba nie jest wyjscie z sytuacji...co wlasciwie dzieje sie z dusza samobojcy? Idzei do piekla? jak to jest wedlug Bagawad Gity?


Masz rację Nikito - to nie wyjście z sytuacji - wg Wed zwykle samobójca błąka się jakiś czas w ciele ducha (takie tam ciało niewidoczne zwykle gołym okiem lecz nadal z złożone z materii tylko delikatniejszej) i cierpi różne niedogodności. To tak ogólnie bo są różne wyjątki, a i jest na pewno różnica czy ktoś popełnia samobójstwo ze strachu przed trudami życia czy z powodów patriotycznych jak np. Tybetańczycy podpalający się w akcie protestu przeciwko chińskiej okupacji. Tak czy inaczej nie jest to jednak zalecane.

Jednak jak pisze wcześniej Divyasimha Prabhu, nawet nie zabijając swojego ciała ludzie dokonują gorszego rodzaju samobójstwa - bo duchowego:

Cytuj:
Ci, którzy nie są samozrealizowani i którzy nie są zainteresowani realizacją duchową, nie robią nic innego, jak tylko zabijają siebie samych, popełniają samobójstwo. Ponieważ ta ludzka forma życia ma szczególnie służyć samorealizacji, ten, kto lekceważy tę ważną część swoich obowiązków, tylko marnuje swój czas, jak zwierzęta


Mówi o tym jeden z Upaniszadów, ostatnio moje ulubione pismo - Śri Iśopaniszad, w mantrze 3:

"Zabójca duszy, bez względu na to kim jest, musi zejść na planety znane jako światy niewiernych, spowite ciemnością ignorancji."

Oczywiście duszy nie można zabić jednak użyto tego słowa dlatego, żeby pokazać jaki nędzny los czeka tych, którzy marnują ludzkie życie kultywując jedynie świadomość ciała. Z komentarz Śrila Prabhupada do tego wersetu, mały fragment:

[...] Ludzie powinni pamiętać, że dopiero po trwającej miliony lat wędrowce w cyklu ewolucji dusza otrzymuje ciało ludzkie. Świat materialny bywa porównywany do oceanu, a ciało ludzkie do mocnej łodzi zbudowanej po to, by go przepłynąć. Pisma wedyjskie oraz aczariowie to doświadczeni sternicy, a możliwości, jakie stwarza ciało ludzkie, to pomyślne wiatry pomagające płynąć bez przeszkód do upragnionego celu. Jeżeli mimo tych wszystkich udogodnień człowiek nie wykorzystuje swego życia w pełni na samorealizację, trzeba go uznać za atma-ha (zabójcę duszy). [....] Jeżeli człowiek nie wywiązuje się ze swoich ludzkich obowiązków, jest zmuszony do zejścia na planety zwane asurya. Tam rodzi się w jakimś zdegradowanym gatunku życia i ciężko pracuje w ciemności i ignorancji.
A w dalszej części ku pokrzepieniu serc dla tych co zrobili choć mały wysiłek na duchowej ścieżce: [...] Osoba, której nie udało się osiągnąć samorealizacji, otrzymuje lepsze warunki w następnym życiu. Skoro nawet upadły adept życia duchowego rodzi się w dobrej i szanowanej rodzinie, wyobraźmy sobie tylko, ile osiąga ten, komu się powiodło.

Tak więc fizyczne samobójstwo tylko marnuje szanse wykorzystania dobrego formy ludzkiej natomiast niestety duchowe samobójstwo dokonuje się powszechnie. Ponieważ jest to wątek o cechach bhakty dodam, że dzięki wiedzy zaprezentowanej w takich pięknych pismach świętych jak Śri Isopaniszad bhakta Kryszny jest optymistyczny co do tego, że wszystko dobrze się ułoży na ego ścieżce samorealizacji. I to jest jego kolejna cecha. A Tobie Nikito polecam tę pozycje książkową, gdyż jest tak piękna i tak magiczna, że można ja ciągle czytać. Ja noszę ja ciągle w teczce od kilku miesięcy i jak czekam gdzieś w urzędzie, w punkcie usługowym itd to czytam sobie kilka zdań i czuje ukojenie. A jak dojdziesz do ostatniej mantry to możesz się ze wzruszenia nawet rozpłakać.

P.S. Jeśli chcesz mogę przesłać Ci tą niewielką książeczkę Pocztą tradycyjną bo to większa frajda czytać dotykając okładki i stron niż w wersji elektronicznej. No i mozesz ja nosić w torebce na codzień ;) Koszt książeczki 5 zł + wysyłka. W razie w. łap mnie pod adresem e-mail: radhakanta-das@neostrada.pl

Hare Kryszna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 21:38 

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 15:22
Posty: 90
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi...

Mi sie czesto wydaje patrzac na ludzi, ze wielu nie ma wogole swiadomosci tego, ze poza cialem i tym swiatem materialnym jeszcze cos jest. Zyja w totalnym materializmie i nie interesuja sie niczym poza....czy ich dusze spia? Oni nawet nie maja tej swiadomosci, ze popelniaja duchowe samobojstwo. My mozemy czuc sie szczesciarzami, ze posiadamy te swiadomosc, ze warto podazac sciezka duchowa...Radhakanda das dzieki za chec wyslania...napisze na prywatnym..nie mieszkam w Polsce wiec wysylka bedzie drozsza...

A propos samobojstwa... w 1968 roku w Czechoslowacji na znak protestu wobec najazdu przez wojska Ukladu Warszawskiego podpalil sie jeden student....teraz Agnieszka Holland kreci o nim film. Zastanawiam sie czy jego samobojstwo ma takze ciezkie konsekwencje? Chyba w zaswiatach bierze sie pod uwage motywacje?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 6 kwi 2013, o 20:34 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Nikita napisał(a):

A propos samobojstwa... w 1968 roku w Czechoslowacji na znak protestu wobec najazdu przez wojska Ukladu Warszawskiego podpalil sie jeden student....teraz Agnieszka Holland kreci o nim film. Zastanawiam sie czy jego samobojstwo ma takze ciezkie konsekwencje? Chyba w zaswiatach bierze sie pod uwage motywacje?


Tak, w 'zaświatach' bierze się to pod uwagę gdyż Pan Zaświatów nie jest programem komputerowym sztywno oceniającym kogoś wg danych w Excelu :| Jest wszechwiedzącą i czującą Osobą a surowe prawa karmy może sobie zignorować gdy tego chce gdyż jest od nich niezależny i zresztą sam jest ich Twórcą i to On ostatecznie decyduje czy ktoś sztywno podlega prawu karmy czy kara może być np. złagodzona.

Sprawa motywacji jednak nie jest taka prosta. My możemy myśleć że nasza motywacja jest wzniosła ale może nie zbiegać się to z pozytywną oceną Kryszny. Np. jakaś matka zabija kurę na rosół dla dziecka myśląc, że czyni dla niego coś dobrego dając mu treściwą zupkę :lol: Niestety, zarówno matka jak i dziecko dostają karmicznie po uszach choć na pewno nie tak mocno jak dostałby 'w czapkę' bramin, który mimo wiedzy, robiłby taką rzecz.

Przypadek, który opisujesz to na pewno nie to samo co samobójstwo z powodu jakiejś iluzorycznej i często egoistycznej miłości. Ów student poświęcił ciało i życie dla wyższych, mniej egoistycznych celów więc na pewno jest znaczna różnica i wyższe autorytety ds. karmy z pewnością to widzą , a że robotami nie są to możliwe, że docenią zdolność poświęcenia życia w imię patriotyzmu w odróżnieniu od tak powszechnego kultywowania życia wieprza. Tak czy inaczej, mimo ogólnych zasad każda osoba rozpatrywana jest indywidualnie. Pozostawiamy to Krysznie.

Haribol
(intonujmy Święte Imię Pana Hari)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 16:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 12:39
Posty: 131
Radhakanta das napisał(a):
Tak, w 'zaświatach' bierze się to pod uwagę gdyż Pan Zaświatów nie jest programem komputerowym sztywno oceniającym kogoś wg danych w Excelu :| Jest wszechwiedzącą i czującą Osobą a surowe prawa karmy może sobie zignorować gdy tego chce gdyż jest od nich niezależny i zresztą sam jest ich Twórcą i to On ostatecznie decyduje czy ktoś sztywno podlega prawu karmy czy kara może być np. złagodzona.


Namaskaram. Czy opisujesz tu ingerencję Pana Zaświatów w karmę żywej istoty jako sytuację wyjątkową czy jako regułę?

Radhakanta das napisał(a):
Przypadek, który opisujesz to na pewno nie to samo co samobójstwo z powodu jakiejś iluzorycznej i często egoistycznej miłości. Ów student poświęcił ciało i życie dla wyższych, mniej egoistycznych celów więc na pewno jest znaczna różnica i wyższe autorytety ds. karmy z pewnością to widzą , a że robotami nie są to możliwe, że docenią zdolność poświęcenia życia w imię patriotyzmu w odróżnieniu od tak powszechnego kultywowania życia wieprza. Tak czy inaczej, mimo ogólnych zasad każda osoba rozpatrywana jest indywidualnie. Pozostawiamy to Krysznie.


Ciekawi mnie skąd ta pewność się bierze. Dlaczego poświęcenie poprzez zniszczenie ciała w widowiskowym, symbolicznym akcie samobójstwa dla iluzorycznego abstraktu czy też grupowej, egoistycznej halucynacji pt. patriotyzm ma stać wyżej od samobójstwa spowodowanego uczuciem rozłąki od ukochanej osoby, nawet w iluzorycznej i często egoistycznej miłości?

_________________
"You come into this world with nothing except yourself.
You leave this world with nothing except yourself."

Cro-Mags "Life Of My Own"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 7 kwi 2013, o 16:35 

Dołączył(a): 29 gru 2010, o 15:22
Posty: 90
Wydaje mi sie, ze ten czlowiek wierzyl w to co robi...poprostu nie mogl juz zniesc tego calego systemu i tego co ludzie wyprawaiaj a najazd wojsk UW na Czechoslowacje byl szczytem...no i zaprotestowal...

No nie wiem...mam nadzieje, ze Bog jest milosciwym dla takich ludzi...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 09:45 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
prof. Filutek napisał(a):
Czy opisujesz tu ingerencję Pana Zaświatów w karmę żywej istoty jako sytuację wyjątkową czy jako regułę?


Pisząc Pan Zaświatów miałem na myśli Krysznę, dla Którego reguła może być wyjątkiem jak i wyjątek stać się regułą. Jeśli jesteś czcicielem Boga w postaci kosmicznego systemu bazującego na prawie karmy faktycznie moje zdanie mogło wywołać zaskoczenie.

Cytuj:
Ciekawi mnie skąd ta pewność się bierze. Dlaczego poświęcenie poprzez zniszczenie ciała w widowiskowym, symbolicznym akcie samobójstwa dla iluzorycznego abstraktu czy też grupowej, egoistycznej halucynacji pt. patriotyzm ma stać wyżej od samobójstwa spowodowanego uczuciem rozłąki od ukochanej osoby, nawet w [i]iluzorycznej i często egoistycznej miłości


A to dlatego, że uważam iż ów "akt samobójstwa dla iluzorycznego abstraktu czy też grupowej, egoistycznej halucynacji'" jak to określasz i tak zwykle stoi wyżej od strzelenia sobie w głowę z powodu tego, że rzuciła kogoś dziewczyna czy odwrotnie. Pisząc 'stoi wyżej' nie oznacza, że uważam to za rzecz słuszną tylko za mniej egoistyczną - wg mnie patriotyzm, dopóki ktoś nie wejdzie na ścieżkę bhakti-jogi, jest jakimś krokiem wzwyż - ktoś nie skupia się już jedynie na swojej i tylko swojej cielesnej wygodzie lecz działając dla idei, nawet jeśli nie jest ona doskonała i tez oparta na jakiejś barwie egoizmu, manifestuje tak czy inaczej troskę o innych - i to nie tylko najbliższych - a to już coś. Wszystko co ponad "aham mameti" (ja i moje) jest lepsze a często wyrazem tego jest patriotyzm. Nie chcę abyś to odebrał jako moje poparcie dla patriotyzmu - dla mnie to iluzja ale podkreślam jedynie fakt istnienia gradacji nawet jeśli ktoś nie wstąpił na duchową ścieżkę. Gradacja jest zawsze i tendencja wznosząca zawsze jest zalecana:

BG 12.11 "Jeśli jednakże nie jesteś w stanie pracować w takiej świadomości o Mnie, wtedy spróbuj działać wyrzekając się wszystkich owoców swojej pracy i tym sposobem spróbuj umocnić się w sobie."

W znaczeniu Śrila Prabhupada do tego wersetu min to: "Oczywiście świadomość Krsny nie jest zależna od żadnych innych doświadczeń, gdyż sama taka świadomość jest w stanie oczyścić umysł, ale jeśli są jakieś przeszkody w praktykowaniu jej, wtedy można po prostu wyrzekać się owoców swojego działania. W takiej sytuacji można pełnić służbę społeczną, środowiskową, narodową, można poświęcić się dla kraju itp., tak aż pewnego dnia osoba taka będzie mogła dojść do etapu czystej służby oddania dla Najwyższego Pana. Bhagavad-gita (18.46) oznajmia: yatah pravrttir bhutanam: jeśli ktoś decyduje poświęcić się dla wyższego celu, to nawet jeśli nie wie, że najwyższym celem jest Krsna, stopniowo, poprzez proces ofiary, dojdzie do takiego zrozumienia"

Na podstawie powyższego można przyjąć, że samobójstwo z powodów patriotycznych przyniesie lepszy rezultat dla tej osoby niż samobójstwo z powodu "bo ona mnie rzuciła". Oczywiście piszę tu ogólnie - jest wiele barw tego problemu, do tego kwestia motywacji itd , piszę tylko o dość prawdopodobnym przebiegu zdarzeń.

Hare Kryszna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 8 kwi 2013, o 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Radhakanta das napisał(a):
Na podstawie powyższego można przyjąć, że samobójstwo z powodów patriotycznych przyniesie lepszy rezultat dla tej osoby niż samobójstwo z powodu "bo ona mnie rzuciła". Oczywiście piszę tu ogólnie - jest wiele barw tego problemu, do tego kwestia motywacji itd , piszę tylko o dość prawdopodobnym przebiegu zdarzeń.

To pierwsze jest w sferze prana-mayi, a to drugie, w niższej od niej sferze anna-mayi. Dlatego, z powodu różnic w świadomości i wynikającej z niej motywacji, istnieje też i różnica w konsekwencjach karmicznych.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 16 kwi 2013, o 20:00 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
W znaczeniu do tekstow Bhagwad Gity (13.8-12) czyli tych dotyczacych cech wymianych tutaj Prabhupada pisze i podklesla.;

"Niektórzy mniej inteligentni ludzie błędnie uważają taki proces wiedzy za interakcje pola działania. W rzeczywistości jednak jest to prawdziwy proces wiedzy. Kto przyjmuje ten proces, ten ma możliwość zbliżenia się do Prawdy Absolutnej. Nie jest to wzajemne oddziaływanie dwudziestu czterech elementów opisanych wcześniej, a raczej środek do uniezależnienia się od nich. Wcielona dusza jest uwięziona w ciele, które jest powłoką zbudowaną z dwudziestu czterech elementów, a środkiem do wydostania się z niej jest proces wiedzy opisany tutaj. "

Jest to bardzo ciekawe. Gita tuz wczsniej wyminia interakcje pola dzialania jak "fałszywe ego, inteligencja, niezamanifestowane, dziesięć zmysłów i umysł, pięć przedmiotów zmysłów, pragnienie, nienawiść, szczęście, nieszczęście, suma, symptomy życia i przekonania – wszystko to razem uważane jest za pole działania i jego interakcje". I po takiej wymianie ktos mogby pomyslec ze podbna interakcja jest np pokora. Co nie? Ktos np dostal mocno po nosie i tera zjest pokorny nie ma juz ego. Dzieki wlasnie tym wzajmnym interakacjom.

A tu mamy zagadke. Prabnhuada zaprzecza. Pisze ze "mniej integetni mysla ze jest to wynik interakcji" a co wiecej dodaje ze jest ODWROTNIE , mianowicie cechy te "sluza uwolniniu sie z tych interakcji" BArdzo ciekawe. To juz wiadomo czemu warto te cechy miec. One sluza uwoniniu sie z sil natry matrjanej. A wazne jest by pamitac ze nie sa czescia tych sil i jej wzajmnych scieran.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 17 cze 2013, o 19:06 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
To moze cos praktycznego? Konkurs na najbardziej sympatycznego bhakte:)?
(haha)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: charakter bhakty
PostNapisane: 26 cze 2013, o 19:40 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Bhaktiwinoda Takura dzieli cechy bhakty na 2 grupy.
Jedna jest nakierwana na siebie druga na innych.

a) Na siebie - samokolrola- spokoj, czystosc, wyrzecznie, itp ( to sa cechy harateru jak widac dotyczace jednej osoby)

b) Na innych - milosierdzie, wolnosc od gniewu, itp.
Te cechu zachwania Waisznawy sa nawiazywane w kontakcie z innymi.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL