Teraz jest 28 mar 2024, o 23:07


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 15 mar 2012, o 09:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 paź 2006, o 18:25
Posty: 308
Może się lepiej nie kucmy!
Wtedy znowu zostaniesz z awanturą o nic, a ci co mają co robić i robią to na co dzień, nawet nie zauważą, że znów było "gorąco" :wink:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 9 kwi 2012, o 19:14 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Moze kutnia w dobrym towarzystwie to jednak cos, zawsze skupinie na Krysznie, no chyba ze sie mieszka w swiatyni i rzeczywscie jest sie skupionym na Krysznie to wtedy nie ma co.

NA dzisiaj cytat MAhanidhi swamiego;

"Siedzac i intonujac, dotykajac palcami korali Tulasi, czuje spokoj, chcialbym tak zawsze czuc ten dotyk, dajacy spokoj i Kryszne, jakie to dziwne ze po chwili wolimy czuc dotyk myszki od kaputera i zkran - oczywscie w waznych sprawach nauczania"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 09:42 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Pavana Caitania napisał(a):
Moze kutnia w dobrym towarzystwie to jednak cos, zawsze skupinie na Krysznie, no chyba ze sie mieszka w swiatyni i rzeczywscie jest sie skupionym na Krysznie to wtedy nie ma co.

NA dzisiaj cytat MAhanidhi swamiego;

"Siedzac i intonujac, dotykajac palcami korali Tulasi, czuje spokoj, chcialbym tak zawsze czuc ten dotyk, dajacy spokoj i Kryszne, jakie to dziwne ze po chwili wolimy czuc dotyk myszki od kaputera i zkran - oczywscie w waznych sprawach nauczania"


Pavana Caitania Prabhu na pewno się nie kłóci - to raczej osoba jednająca bhaktów. Forum to dyskusja, a przedstawienie rozszerzonego, nie sprzecznego poglądu działa na korzyść. Jaki byłby sens rozmowy polegającej tylko na potakiwaniu Martandzie Prabhu ( z którym i tak zgadzamy się co do intonowania nawet jeśli myśli, że nie, he he) - byłoby 'zdziebko' nudno.

Co do cytatu Mahanidiego Sw.- rewelacja - jak wspaniale przejrzał wielu z nas... Trzeba uważać i dbać o proporcje co do wyboru czynności dnia.

Kłaniam się
Hare Kryszna

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 12:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Radhakanta das napisał(a):
Pavana Caitania Prabhu na pewno się nie kłóci - to raczej osoba jednająca bhaktów.

Zgadza się. Kłótnia nie leży w naturze podróżującego awadhuty, który obserwuje świat z pozycji nieprzywiązanego do niego świadka. :)

Radhakanta das napisał(a):
Co do cytatu Mahanidiego Sw.- rewelacja - jak wspaniale przejrzał wielu z nas... Trzeba uważać i dbać o proporcje co do wyboru czynności dnia.

Ja natomiast jestem na niego oburzony! :evil: Czyż zaglądanie do naszych głów nie jest jawnym przykładem naruszenia naszej prywatności? ;)

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 12:49 

Dołączył(a): 3 gru 2007, o 11:03
Posty: 193
Lokalizacja: Poznań
Uf, faktycznie,- wszech-obowiązująca ochrona danych

_________________
"Jaką korzyść może osiągnąć człowiek nie posiadający własnego rozsądku, a studiujący pisma święte? Jaką korzyść może mieć zwierciadło dla ślepca?" - Śri Czanakja-Niti Śastra


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 14:12 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
W orginale mozliwe ze bylo to ciutke inaczej zformulowane, nieste pisalem z pamieci...Glowny sens byl jednak taki ze dotyk TULASi jest lepszy niz dotyk myszki od kaputera czy klawiatry. (powinien byc milszy dla wilebiciela)

Na dzisiaj kilak ciekawych cytatow, niektre ostre...: )

Bhaktisidanta Saraswati
"Plotkowanie jest jak prostytucja. Plotkowanie zanieczyszcza i niepokoii ludzkie serca.Im wiecej czujemy przjemnosc w plotkowaniu i takich rozmowach, tym mniej mamy smak do intonowania i hari- Kata"

Triwikrama Mahardz (Z wykladu ktry przypadkiem jednak bhakta mi porzyczyl)

"Powinnismy sie stac ekspertami i mistrzami. W czym? W zawodach? W szachach? W srawanam, kirtanam Viszmu Smaranam"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 30 kwi 2012, o 13:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Pan Wisznu rezyduje w sercu każdej żywej istoty, w każdym atomie. W ten sposób każde miejsce jest święte. Kto rozumie ten fakt znaczy się otrzymał łaskę Guru.

Toslowa Srila Bhaktisiddhanty

Dziś jechałem na rowerze i myślałem o niektórych aspektach bhakti, potwierdzenia i niezgodność pojawiały się wraz z czerwonym i zielonym światłem, teraz czekam w kolejce i otwieram taki o to fragment Amrita Vani, wniosek bardzo osobisty, można by powiedzieć poufny, prawdziwy skarb z drugiej strony, a jak skarb to dlaczego nie podzielić się nim....,świat duchowy jest wszędzie, wszędzie jest dhama, kazde miejsce może być miejscem gdzie intonowane są chwały Kryszny...

Kiedy nadejdzie dzień w którym będę mógł o tym pamiętać stałe, w którym nie będę mógł znieść chwili rozłąki z intonowaniem Świętych Imion?

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 13 lip 2012, o 11:11 

Dołączył(a): 10 mar 2012, o 16:09
Posty: 18
Bardzo spodobał mi ię taki cytat z książki : Śri Caitanya-Caritamrta:
"Pan Krsna jet bardzo dobry dla swoich bhaktów.Zawsze jest bardzo wdzięczny i wspaniałomyślny,ipoiada On wszelkie zdolności.Człowiek uczony nie porzuca Krsny,aby wielbić kogoś innego
Naprawdę głębokie duchowo


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Ciekawe cytaty, mysli
PostNapisane: 4 lis 2015, o 22:50 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
Dzis Teilhard de Chardin (francuski folzof)

1.

Nie jestesmy istotami ludzkimi przechodzacymi przez duchowe doswidcznia, raczej jestesmy duchowymi postaciami - przechodzacmi przez doswdczenie bycia czlowiekiem

2
Wniosek jest zaw­sze ta­ki sam; miłość jest naj­potężniej­szą i wciąż naj­mniej poz­naną ener­gią świata.


3

Je­dynie miłość zdol­na jest zes­po­lić żywe is­to­ty tak, by się nawza­jem uzu­pełniały i roz­wi­jały, gdyż tyl­ko ona od­wołuje się do te­go, co w nich najgłębsze.

4
Pew­ne­go dnia, kiedy opa­nuje­my już wiat­ry, fa­le, przypływy i gra­witację, sięgniemy po bos­kie siły miłości. Wte­dy, po raz dru­gi w his­to­rii świata, człowiek od­kry­je ogień.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL