Teraz jest 29 mar 2024, o 00:39


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mit o zmartwychwstaniu
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 17:13 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Pavana Caitania napisał(a):
Jaki bylby obiektwny odnosnik ktora religja jest najlepsza?

02.02.34 Brahma, ta niezwykła osobistość, trzykrotnie studiował Vedy z wielką uwagą i skupieniem umysłu, a po dokładnym ich zbadaniu stwierdził, że najwyższą doskonałością religii jest atrakcja do Najwyższej Osoby Boga – Śri Krsny.
02.05.16 Wszelkie rodzaje medytacji i mistycyzmu są środkami uświadomienia sobie Narayana. Osiągnięcie Narayana jest celem wszystkich umartwień. Kultura transcendentalnej wiedzy służy uzyskaniu choćby i przelotnej wizji Narayana, a wyzwolenie jest wkroczeniem do Jego królestwa.

02.01.19 należy medytować kolejno o różnych częściach ciała Pana Visnu, nie zapominając przy tym o Jego pełnej formie. W ten sposób umysł uwolni się od wszystkich zmysłowych obiektów. Nie powinno się myśleć o niczym innym. Najwyższa Osoba Boga, Visnu, jest Prawdą Ostateczną i dlatego też jedynie w Nim umysł znajduje pełne pojednanie.02.01.20 Umysł zawsze wzburzany jest przez siłę pasji i ogłupiany przez siłę ignorancji natury materialnej. Przez nawiązanie do Pana Visnu, koncepcje takie ulegają jednak sprostowaniu i po oczyszczeniu się z brudów stworzonych przez nie, osiąga się spokój.02.01.21 O królu, dzięki takiemu systemowi pamiętania i dzięki trwałemu nawykowi oglądania wszechdobrej, osobowej formy Pana, można bardzo szybko osiągnąć płaszczyznę służby oddania Panu pod Jego bezpośrednią ochroną.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mit o zmartwychwstaniu
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 20:08 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Pavana Caitania napisał(a):
Jaki bylby obiektwny odnosnik ktora religja jest najlepsza?


Ostatecznie z pewnością to Bóg jest tą ostateczna wykładnią ... ja mogę sądzić tak... ktoś inny tak, a jeszcze ktoś inny inaczej... oczywiście staramy się zrozumieć co sądzi Bóg-choćby poprzez pryzmat pism -Bhagavatam,Gita08.14 Bez trudu osiąga Mnie ten, o synu Prthy, kto bezustannie angażując się w służbę oddania, zawsze pamięta o Mnie....inni przez pryzmat Biblii,Koranu. Oczywiście uważam ,ze Bhagavatam,Gita te pisma są bliżej Boga niz Biblia czy Koran.Ale nie sadze żeby Boga można było ograniczyć, żeby można zamknąć Absolut i powiedzieć ...tak mamy cala Prawdę Absolutną ...wszyscy inni błądzą. Ja mogę powiedzieć tylko Wisznuizm pewnie to tez bedzie proba ograniczenia Absolutu.. Bóg[WISZNU :wink: KRYSZNA] może okazywać łaskę Rzymskim katolikom,Zydom,Indianom [to sa tez pewnie rożne perspektywy widzenia Absolutu]...nie sądze tez zeby Abraham czy Mojzesz mogli ograniczać Boga i powiedzieć ze czczenie Bostwa jest złem i koniec...Bog jest nieograniczony i moze zamanifestować Siebie w formie z kamienia etc. i w ten sposob okazywac milosc i łaskę swym bhaktom

i taka ciekawostka poniekad w temacie...obiektywnosci,subiektywnosci...
swego czasu czytalem ksiazke o tworcy Chasydyzmy-chyba jeden z bardziej uduchowionych nurtow Judaizmu...
Pewnego razu Beszt zasnął.Przyszedl do niego Sabataj Cwi i zaczął go kusić, Boze uchowaj . Beszt z calej sily go odepchnal i Sabataj spadl do najnizszego piekla. Beszt spojrzal i zobaczyl ,ze jest na najnizszej desce z Jezusem
http://pl.wikipedia.org/wiki/Israel_Baal_Szem_Tow

Chrzescjanie znow spiewaja
. Ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił?
W czymem zasmucił albo w czym zawinił?
Jam cię wyzwolił z mocy faraona,
A tyś przyrządził krzyż na me ramiona.
Jam cię wprowadził w kraj miodem płynący.
Tyś Mi zgotował śmierci znak hańbiący.
Jam ciebie szczepił, winnico wybrana,
A tyś Mnie octem poił, swego Pana.
Jam dla cię spuszczał na Egipt karanie,
A tyś Mnie wydał na ubiczowanie.

Ludu, mój ludu, cóżem ci uczynił?
W czymem zasmucił albo w czym zawinił?
Jam faraona dał w odmęt bałwanów,
A tyś Mnie wydał książętom kapłanów.
Morzem otworzył, byś szedł suchą nogą,
A tyś Mi włócznią bok otworzył srogą.
Jam ci był wodzem w kolumnie obłoku.
Tyś Mnie wiódł słuchać Piłata wyroku.
Jam ciebie karmił manny rozkoszami.
Tyś Mi odpłacił policzkowaniami.
Jam ci ze skały dobył wodę zdrową,
A tyś Mnie poił goryczą żółciową.

Jam dał, że zbici Chanaan królowie,
A ty zaś trzciną biłeś Mnie po głowie.


Jam ci dał berło Judzie powierzone,
A tyś Mi wtłoczył cierniową koronę.

Jam cię wywyższył między narodami.
Tyś Mnie na krzyżu podwyższył z łotrami.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mit o zmartwychwstaniu
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 21:04 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Pavana Caitania napisał(a):
Jaki bylby obiektwny odnosnik ktora religja jest najlepsza?


ciekawi mnie Twoje zdanie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mit o zmartwychwstaniu
PostNapisane: 21 lip 2014, o 11:29 

Dołączył(a): 20 lip 2014, o 14:50
Posty: 10
>>Na cześć uratowanego chłopca wysiewano w malutkich ogródkach nasiona zielonych roślin. To właśnie stąd wziął się chrześcijański obyczaj siania na święta Wielkanocy rzeżuchy i owsa.<<
To coś z jazdy po bandzie. Po pierwsze wiosną zazwyczaj się sieje nasiona, to nie obyczaj tylko konieczność nikt zimą nie sieje, ani latem. Oczywiście ozime można siać jesienią, ale to tylko klimacie, gdy zimy są łagodne. Jeżdżę sporo po świecie i rzeżuchę i owies trudno szukać za granicą, wiec w tej teorii pojawia się Polsko-centryzm. Wiele podań tajemnic wiary wynika z konieczności klimatycznych a nie z sacrum. Tak jest z czystością krwi. Pojęciem koszernego jedzenia. Są również sprawy dziwne z pogranicza absurdu, jak biblijny nakaz nie mycia rąk przed jedzeniem.
"Wtedy przyszli do Jezusa faryzeusze i uczeni w Piśmie z Jerozolimy z zapytaniem: Dlaczego Twoi uczniowie postępują wbrew tradycji starszych? Bo nie myją sobie rąk przed jedzeniem." Mateusz 19.1-9 Czy to ma oznaczać że Chrześcijanie mają jeść z brudnymi rękoma?
Chrześcijanin to szerokie pojęcie, a niedziela nie jest kanonem. Wiązanie katolików z Chrześcijaninem jest dla wielu osób obraźliwe. Kwestionowany jest ich udział chociażby w kościele powszechnym. Nawet krzyż nie jest uważany przez wszystkich jako coś szczególnego, gdyż było to przede wszystkim narzędzie tortur i przyrząd do zabijania. To, że jedna religia tworzy inne to chyba normalna ewolucja. Inaczej Pan Bóg będzie rozmawiał z osobami prymitywnymi, inaczej z ludźmi których cechuje wyższy poziom świadomości. Wiara, i to do kogo się modlimy to nie jest klub piłkarski, gdzie fanatycy będą okładać się maczetami, chociaż niektórzy tak to rozumieją.
Szukajmy Boga(Bogów) w drugim człowieku i podążajmy drogą, którą nam wyznaczył, szanując innych jak siebie samego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mit o zmartwychwstaniu
PostNapisane: 27 sie 2014, o 11:54 

Dołączył(a): 31 gru 2008, o 05:30
Posty: 893
W sumie ciekawe jest to ze zarowno Chrzescijastwo jak i Waiszaiwzm wielbia pasterzy: ) Jezus jest przedstwiany jako pasterz owiec, a Kryszna jako posterz Krow. Taka ciekawostka. Moze roznica jest taka ze Kryszna byl zawsze mlody a Jezus wiekszosc swych "rorywek" mial po 30-stce: )


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Moderatorzy: Trisama, Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL