Teraz jest 28 mar 2024, o 22:56


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 12:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Drogi Nava Prabhu wiedz, że jest cała różnorodność smaków w służbie oddania.
Z mej strony wygląda to nieco inaczej.
Jestem Ci wdzięczny za powyższy artykuł.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 12:30 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
Divya napisał(a):
Drogi Nava Prabhu wiedz, że jest cała różnorodność smaków w służbie oddania.
Z mej strony wygląda to nieco inaczej.
Jestem Ci wdzięczny za powyższy artykuł.


Tak mamy szczęście, że istnieje wielość smaków :), dla każdego coś miłego - jak mówi stare przysłowie pszczół :)
Szanuję Twój punkt widzenia jaki by on nie był. Miło mi się z Tobą rozmawia.
Jeśli będę miał coś przetłumaczonego Śrila Prabhupada, to chętnie wrzucę na harinam.pl
Dziękuję za uwagę :)

Śrila Prabhupad ki jay!

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
Drogi Nava Prabhu!

Właśnie miałem szczęście przeczytać słowa Śrila Prabhupada, które tak łaskawie zechciałeś przetłumaczyć i tu opublikować, za co Ci niezmiernie dziękuję. To co uderzyło mnie w tej wypowiedzi Śrila Prabhupada, to niezwykłe oddanie i pełne podporządkowanie się swojemu mistrzowi duchowemu, co jest siłą przewodnią życia duchowego. Ciągłe przypominanie sobie o tym, jest dla nas niezwykle ważne, stykając się na co dzień ze światem nieskończenie wielu względnych punktów widzenia, egoizmu, pychy, egocentryzmu i zawiści, które to cechy, z wielką łatwością, a czasem, nawet i entuzjazmem, w coraz to większej ilości sobie przyswajamy.

Aczkolwiek całkowite oddanie się misji guru i podporządkowaniu się jego pragnieniu, poprzez rozwinięcie do niego duchowego uczucia jest jedyną ochroną przed bezustannym krzywdzeniem własnej duszy i innych, to jakże trudno nam się do tego przekonać! W tej niefortunnej sytuacji, tym większą wartość stanowi dzielenie się powyższymi słowami Śrila Prabhupada, i wylewającą się z nich miłością do guru, za co Ci jeszcze raz bardzo dziękuję. Jednocześnie, chciałbym Cię przeprosić za napastliwe traktowanie, którego doświadczyłeś w trakcie tego wątku. Miejmy nadzieję, że moderatorzy zwrócą na to uwagę, gdyż forum Hare Kryszna nie powinno być jeszcze jednym internetowym "kiblem", a raczej medium, które m.in. umożliwi nam praktykę etykiety wajsznawa oraz nastroju wzajemnego szacunku, którego uczył Śrila Prabhupada.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Ostatnio edytowano 24 sty 2011, o 13:52 przez Purnaprajna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 13:50 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
Purnaprajna napisał(a):
Drogi Nava Prabhu!

Właśnie miałem szczęście przeczytać słowa Śrila Prabhupada, które tak łaskawie zechciałeś przetłumaczyć i tu opublikować, za co Ci niezmiernie dziękuję. To co uderzyło mnie w tej wypowiedzi Śrila Prabhupada, to niezwykłe oddanie i pełne podporządkowanie się swojemu mistrzowi duchowemu, co jest siłą przewodnią życia duchowego. Ciągłe przypominanie sobie o tym, jest dla nas niezwykle ważne, stykając się na co dzień ze światem nieskończenie wielu względnych punktów widzenia, egoizmu, pychy, egocentryzmu i zawiści, które to cechy, z wielką łatwością, a czasem, nawet i entuzjazmem, w coraz to większej ilości sobie przyswajamy.

Aczkolwiek całkowite oddanie się misji guru i podporządkowaniu się jego pragnieniu, poprzez rozwinięcie do niego duchowego uczucia jest jedyną ochroną przed bezustannym krzywdzeniem własnej duszy i innych, to jakże trudno nam się do tego przekonać! W tej niefortunnej sytuacji, tym większą wartość stanowi dzielenie się powyższymi słowami Śrila Prabhupada, i wylewającą się z nich miłością do guru, za co Ci jeszcze raz bardzo dziękuję. Jednocześnie, chciałbym Cię przeprosić za napastliwe traktowanie, którego doświadczyłeś w trakcie tego wątku.


Bardzo dziękuję za Twój post Prabhu.

Gwoli ścisłości muszę wyjaśnić, że autorem tłumaczenia jest Madhawendra Prabhu a dość głęboką redakcję zrobiła Caitanya Rupini ( tym razem nie z nad garnka :wink: ).

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 16:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2006, o 12:39
Posty: 131
Nava napisał(a):
Madhavcaran napisał(a):
Nava napisał(a):
[i] W następującym fragmencie jednego ze swoich esejów,pokonuje on błędną, sekciarską koncepcję, mówiącą, że mistrz duchowy jest ograniczony do określonej osoby, formy, czy instytucji i ustanawia uniwersalną ideę guru.

Na szczęście taka koncepcja nie jest nauczana w Towarzystwie, ale dzięki za zamieszczenie.


Dla przypomnienia - cały tekst należy do Śrila Prabhupada.


Nie. Tekst który cytuje i do którego odnosi się Madhavcaran nie jest częścią eseju Bhaktiwedanty Swamiego, natomiast jest do niego komentarzem/interpretacją napisanym/ą przez kogoś innego.

Cytuj:
Na razie wygląda to tak, że wracasz na forum [Nava yauvana], wrzucasz naiwnym, nieuświadomionym Iskconowcom jakiś "oświeceniowy" artykuł z podtekstem, a potem udajesz, że o nic ci nie chodzi i nic nie wiesz. Zabawne.


Niestety, mam podobne wrażenia. Ten komentarz na początku eseju może zostać odebrany jako zaczepny - posiadający wymowę o politycznym charakterze ponieważ odnosi się do instytucji. Jeżeli dodam do tego zdarzenia osobę Nava-yauvany Prabhu, przypuszczenie przesuwa się bliżej pewności.

_________________
"You come into this world with nothing except yourself.
You leave this world with nothing except yourself."

Cro-Mags "Life Of My Own"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 17:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Purnaprajna napisał(a):
Jednocześnie, chciałbym Cię przeprosić za napastliwe traktowanie, którego doświadczyłeś w trakcie tego wątku. Miejmy nadzieję, że moderatorzy zwrócą na to uwagę, gdyż forum Hare Kryszna nie powinno być jeszcze jednym internetowym "kiblem", a raczej medium, które m.in. umożliwi nam praktykę etykiety wajsznawa oraz nastroju wzajemnego szacunku, którego uczył Śrila Prabhupada.


Za napastliwe uznałbym raczej zachowanie Nava Yauvany, w tym poście, oraz całości jego "misjonarstwa".
I to w jego działaniach widzę brak etykiety waisznawa oraz wzajemnego szacunku, którego uczył nas PrabhupaD.
Natomiast twoja reakcja wynika wg mnie z chęci dokopania mi, napuszczenia na mnie moderatora oraz spowodowania negatywnego nastawienia wobec mnie innych użytkowników.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 17:28 

Dołączył(a): 23 sty 2011, o 11:25
Posty: 101
Nava napisał(a):
[i]W przeciągu zaledwie dziesięciu lat, Bhaktiwedanta Swami Prabhupada zalał świat świadomością Kryszny. W następującym fragmencie jednego ze swoich esejów,pokonuje on błędną, sekciarską koncepcję, mówiącą, że mistrz duchowy jest ograniczony do określonej osoby, formy, czy instytucji i ustanawia uniwersalną ideę guru.

saksad-dharitvena samasta-sastrair
uktas tatha bhavyata eva sadbhih
kintu prabhor yah priya eva tasya
vande guroh sri-caranaravindam

„Pisma objawione oznajmiają, że mistrza duchowego powinno się czcić jak Najwyższego Osobowego Boga i temu nakazowi posłuszni są czyści wielbiciele Pana. Mistrz duchowy jest najbardziej zaufanym sługą Pana. Dlatego ofiarowujemy pełne szacunku pokłony lotosowym stopom naszego mistrza duchowego”



Panowie, w imieniu członków bombajskiej gałęzi Gaudija Math witam was wszystkich i dziękuję, że zechcieliście przyłączyć się do nas dziś wieczorem, aby wspólnie ofiarować hołd lotosowym stopom nauczyciela świata, aczarjadewy, który założył Misję Gaudija, i który jest Przewodniczącym Aczarją Śri Śri Viśva Vaisnava Raja Sabha – czyli mojemu wiecznemu, boskiemu mistrzowi Om Wisnupadzie Paramahamsie Pariwradżakaczarji, Śri Śrimad Bhaktisiddhancie Saraswatiemu Goswamiemu Maharadży. Sześćdziesiąt cztery lata temu, owego pomyślnego dnia – na wezwanie Bhaktiwinody Thakury – w świętym miejscu Dżagannatha Dham, w Puri pojawił się Aczarjadewa.

Panowie, oddanie mu zorganizowanego dzisiejszego wieczora hołdu , nie jest czymś sekciarskim, ponieważ kiedy mówimy o fundamentalnej zasadzie gurudewy , czy aczaryadewy, mówimy o czymś, co ma uniwersalne zastosowanie. Nie ma problemu rozróżniania pomiędzy moim guru i guru kogoś innego. Jest tylko jeden guru, który pojawia się w pod nieskończoną ilością postaci, aby uczyć was, mnie i wszystkich innych ludzi.

W Upaniszadzie Mundaka (1.2.12) jest napisane:

tad vijnartham sa gurum eva bhigacchet
samit panih srotriyam brahma nistham

„Aby poznać transcendentalną naukę, należy zwrócić się do bona fide mistrza duchowego z sukcesji uczniów, skupionego na Prawdzie Absolutnej,.”

Tekst ten narzuca nam sposób otrzymania transcendentalnej wiedzy. Dlatego skoro Prawda Absolutna jest jedna, a myślę, że wszyscy zgodzą się z tą opinią, guru również jest jeden. Aczarjadewa, dla oddania hołdu któremu zebraliśmy się dzisiejszego wieczora, nie jest guru sekciarskiej instytucji, czy jednym z wielu, różniących się między sobą propagatorów Prawdy. Przeciwnie, jest on dżagadguru, czyli guru nas wszystkich. Różnimy się jedynie tym, że jedni są mu posłuszni z całego serca, podczas gdy inni robią to pośrednio.

W Bhagawatam (11.17.27) powiedziano:

acaryam mam vijaniyan navamanyeta karhicit
na martya buddhyasuyeta sarva deva mayo guruh

„Powinno się zrozumieć, że mistrz duchowy jest równie dobry jak Ja” powiedział Błogosławiony Pan, „Nikt nie powinien być zazdrosny o mistrza duchowego, ani uważać go za zwykłego człowieka, ponieważ mistrz duchowy uosabia całkowitą sumę wszystkich półbogów.”

Oznacza to, że aczarja został utożsamiony z samym Bogiem. Nie ma on nic wspólnego ze sprawami tego doczesnego świata. Pojawia się przed nam, aby objawić światło Wed i pobłogosławić pełnią wolności, do której powinniśmy tęsknić na każdym kroku naszej ziemskiej podróży.

Na początku Bóg przekazał transcendentalną wiedzę Wed Brahmie, stwórcy tego wszechświata. Od Brahmy wiedza ta zstąpiła do Narady, od Narady do Wjasadewy, od Wjasadewy do Madhwy. Z biegiem sukcesji uczniów, ta transcendentalna wiedza była przekazywana od jednego ucznia do następnego, aż dotarła do Pana Gaurangi, Śri Kryszny Czajtanji, który przybrał rolę ucznia i następcy Śri Iśwary Puriego.

Obecny aczarjadewa jest dziesiątym z kolei reprezentantem sukcesji uczniów pochodzącej od Śri Rupy Goswamiego , pierwotnego reprezentanta Pana Czajtanji, który nauczał tej transcendentalnej tradycji w jej pełni. Wiedza, którą otrzymujemy od naszego gurudewa nie różni się od wiedzy przekazanej przez samego Boga i sukcesję aczarjów w linii Brahmy. Ten pomyślny dzień nazywamy Wjasapudżatithi , ponieważ aczarja jest żyjącym reprezentantem Wjasadewy, boskiego kompilatora Wed, puran , Bhagawadgity, Mahabharaty i Śrimad Bhagawatam.

Nasze ograniczone i wypaczone metody obserwacji oraz przeprowadzania eksperymentów nie pomogą nam w zdobyciu wiedzy o sferze transcendentalnej. Jednakże każdy z nas może z zapałem nastawić swe uszy na odbiór transcendentalnego dźwięku, przekazywanego z tamtej płaszczyzny poprzez pozbawiony fałszu przekaz Śri Gurudewa, czy Śri Wjasadewy. Dlatego, Panowie, aby wyzbyć się wszystkich różnic, karmionych postawą pełną braku posłuszeństwa, powinniśmy się dziś podporządkować stopom reprezentanta Śri Wjasadewy.

W związku z tym Bhagawadgita mówi:

tad viddhi pranipatena pariprasnena sevaya
upadeksyanti te jnanam jnaninas tattva darsinah

„Zwróć się po prostu do prawdziwego mistrza duchowego. Podporządkuj się mu i spróbuj go zrozumieć, służąc mu i zadając pytania. Taki mądry mistrz duchowy oświeci cię transcendentalną wiedzą, gdyż on już poznał Prawdę Absolutną.”

Aby otrzymać transcendentalną wiedzę, musimy całkowicie podporządkować się prawdziwemu aczarji, w duchu żarliwego dociekania Prawdy i służenia mu. Realne pełnienie służby dla Absolutu, pod przewodnictwem aczarji jest jedynym narzędziem, za pomocą którego możemy przyswoić sobie transcendentalną wiedzę. Dzisiejsze spotkanie, mające na celu ofiarowanie naszej pokornej służby i hołdu stopom aczarjadewy, sprawi, że obudzimy naszą zdolność przyswajania transcendentalnej wiedzy, tak łaskawie przekazywanej przez niego wszystkim bez wyjątku.

Panowie, mimo że nasze zrozumienie wzniosłego przekazu aczarjadewy jest niedoskonałe, to – dzięki jego łasce – musimy stanowczo przyznać, że zrozumieliśmy, iż boskie orędzie płynące z jego świątobliwych ust jest odpowiednim lekarstwem dla cierpiącej ludzkości.

Wszyscy powinniśmy go cierpliwe słuchać. Jeżeli będziemy słuchać transcendentalnego dźwięku bez niepotrzebnego sprzeciwu, z pewnością okaże on nam swoje miłosierdzie. Zadaniem aczarji jest zabranie nas do naszego oryginalnego domu, do Boga. Dlatego, pozwólcie, że powtórzę, powinniśmy go cierpliwie słuchać, zgodnie z naszym przekonaniem podążać za nim i składać pokłony jego lotosowym stopom, co uwolni nas z naszej obecnej, niczym nieuzasadnionej niechęci do służenia Absolutowi i wszystkim duszom.

Siedząc u stóp acarjadewy, spróbujmy zrozumieć z tego transcendentalnego źródła wiedzy, kim jesteśmy, czym jest ten wszechświat, kim jest Bóg i jaką mamy z Nim relację. Przesłanie Pana Czajtanji jest przesłaniem żywego świata, dla żywych istot.

Pan Czejtanja nie kłopotał się reformowaniem martwego świata, który trafnie nazywany jest Martjaloką, czyli światem, w którym przeznaczeniem każdej rzeczy jest śmierć. Pojawił się On pięćset pięćdziesiąt lat temu, aby pokazać nam transcendentalny wszechświat, w którym wszystko jest wieczne i wszystko służy Absolutowi.

Ostatnio nauki Pana Czajtanji zostały przeinaczone przez pewne pozbawione skrupułów osoby i błędnie zinterpretowano najwyższą filozofię Pana jako sekciarskie nauki najniższego typu społeczeństwa. Jesteśmy radzi, mogąc dziś wieczorem ogłosić, że nasz aczarjadewa, dzięki swojej życzliwości, ochronił nas przed tym strasznym rodzajem degradacji i dlatego z wielką pokorą składamy pokłony jego lotosowym stopom.

Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki łasce Jego Boskiej Miłości zostaliśmy wybawieni z tego strasznego rodzaju choroby. Otworzył on nasze oczy, jest naszym wiecznym ojcem, naszym nauczycielem i wiecznym przewodnikiem. Dlatego, w ten pomyślny dzień złóżmy mu pokłony.

Panowie, chociaż w dziedzinie wiedzy o Transcendencji jesteśmy niczym nieświadome dzieci, mimo to mój gurudewa rozpalił w nas ognik, który rozprasza niezwyciężoną ciemność wiedzy empirycznej. Teraz, upewniliśmy się, że żadna ilość filozoficznych argumentów wysuniętych przez szkoły empiryczne, nie zepchnie nas choćby o cal z naszej pozycji wiecznej zależności od lotosowych stóp Jego Boskiej Miłości.

Panowie, jeśli nie pojawiłby się on przed nami, aby wybawić nas z niewoli tej karygodnej, światowej ułudy, z pewnością musielibyśmy pozostać na wieki w mroku bezsilnej niewoli.

Jeśli nie pojawiłby się on przed nami, nie bylibyśmy w stanie zrozumieć wiecznej prawdy, wzniosłych nauk Pana Czajtanji.

Nie mam żadnej nadziei, abym w milionach żywotów, które nadejdą i które złożą się na moją wędrówkę, był w stanie bezpośrednio mu służyć, ale wierzę, że pewnego dnia zostanę obdarzony wolnością od tego oceanu złudzenia, w którym jestem obecnie tak głęboko zanurzony. Dlatego modlę się z całą żarliwością u lotosowych stóp mojego boskiego mistrza, by pozwolił mi cierpieć reakcje moich przeszłych złych uczynków oraz – dzięki niezachwianemu miłosierdziu mojego mistrza – pozwolił zawsze pamiętać, że jestem tylko znikomym sługą Wszechmocnego Absolutu. Dlatego z całą moją pokorą składam pokłony jego lotosowym stopom.

Abhay Charan Das [znany później jako Śrila A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada – przyp.red.]

Dla członków Śri Gaudiya Math

Bombaj

Pierwotnie wykład ten był opublikowany w „The Harmonist” w 1936 roku, w dzień pojawienia się Om Wisznupada Śrila Bhaktisiddhanty Saraswatiego Thakury.[/i]


Witam

Istotnie załączyłem tekst, który nie został wypowiedziany przez Śrila Prabhupada (wyboldowałem go teraz).
Tu jest oryginał tekstu http://www.wva-vvrs.pl/mistrz-duchowy-sri-guru.html, w którym wyraźnie widać, gdzie rozpoczyna się wykład Śrila Prabhupada.

Ot, zwykła pomyłka techniczna. Nie potrzebnie zaznaczyłem cały kopiowany tekst italikiem.

Jednocześnie bardzo przepraszam tych z Was, którzy tym tekstem poczuli się obrażeni.

_________________
" Nie dyskutuj z głupcem - najpierw sprowadzi cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2010, o 07:49
Posty: 354
Nava napisał(a):
Jednocześnie bardzo przepraszam tych z Was, którzy tym tekstem poczuli się obrażeni.

Nikt nie poczuł się urażony tekstem Prabhupada.

_________________
"Racja nic nie znaczy, gdy nie jest poparta siłą"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Nauki Lokhanata do Narottama

Bądź pewien, że uttama-adhikari odgrywający rolę kanistha-adhikari, pozostając bezustannie pokornymi, osiągną lotosowe stopy Kryszny. Pozostań we Vrindavanie i bezustannie angażuj się w służbę dla lotosowych stóp Śri Śri Radhy i Kryszny. Siedź w swym szałasie i praktykuj służbę oddania. Cóż więcej mogę powiedzieć?

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 19:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Istnieje dwóch bhagavanów. Jednym jest guru, który jest asraya vigraha bhagavanem, a drugim jest Krsna, który jest visaya vigraha bhagavanem, obiektem służenia. Seveka bhagavan i sevya bhagavan, służący bhavayan i obsługiwany bhavayan.
Najważniejszą czynnością aśrayavigraha acaryi jest wykonywanie hari- kirtanu. Śrila Gundev, który jest aśrayavigraha bhagevan acaryą, wykonuje kirtan. Nikt nie może zrozumieć Krsny, który jest iśa tattva visaya vigraha, najwyższym obiektem służenia. Nikt nie może zrozumieć imienia, cech towarzyszy, czy lila visaya vigraha bhagavana dopóki aśraya vigraha guru acaraya nie objawi tej wiedzy. Kiedy Gundev wykonuje kirtan, mówi o imieniu, formie, cechach, towarzyszach, czy lila Krsny, te rzeczy pojawiają się w formie dźwięku, śebda.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
OBECNY W SWYCH KSIĄŻKACH
GGS – Jeśli Śrila Prabhupad powiedział, że jest tutaj wtedy spróbuj go zobaczyć, towarzyszyć mu, słuchać od niego. Czy widzisz Śrila Prabhupada? Czy słuchasz Śrila Prabhupada? Czy on mówi do ciebie?
Wielbiciel - Poprzez swoje książki
GGS – Poprzez swoje książki, tak. Wszyscy sadhu mówią poprzez swoje książki. Jive Gosvami, Rupe Gosvami, Sanatha Gosvami, Bhaktivinod Thakur, Bhaktisiddhanta Saraswati i Śrila Prabhupad wszyscy mówią poprzez swoje książki. To nie jest nowa rzecz to jest procedura vaisnava. Jednak ty powinieneś widzieć jego. Czy widzisz Bhaktivinoda Thakura? Czy widzisz Jive Gosvamiego? Możesz powiedzieć- O tak czytałem ich książki, mam ich towarzystwo. To ci nie pomoże. Ty nie zrozumiesz co oni chcą ci powiedzieć głębiej przez czytanie ich książek. Twoja świadomość jest bardzo niska, ty nie możesz zrozumieć ich słów. Oni są bardzo, bardzo łaskawi, jednak ty powinieneś podążać właściwa drogą. Jeśli jesteś inteligentny zrozumiesz jak oni ciągle są obecni, nie tylko w formie swych książek, ale osobiście. Powinieneś ich widzieć. Dlaczego tak głupio uważasz? Dlaczego Śrila Prabhupad wyjaśnił te tematy skoro tak wiele książek już to zrobiło? Ty myślisz- My potrzebujemy tylko czytać książki. Niema potrzeby towarzystwa sadhu, który jest fizycznie obecny. Czy jest jakiś sadhu? Nie, tu niema wcale żadnego sadhu.


Twoje motto to ”Widzieć to uwierzyć”. Nie możesz widzieć więc nie możesz uwierzyć. Ponieważ jesteś uwarunkowaną duszą twoja wizja jest ułomna. Ty nie możesz zobaczyć sadhu. Krsna jest tutaj, czy widzisz Go? Nie, nie możesz, ponieważ nie jesteś upełnomocniony do właściwego widzenia. Najpierw rozwiń właściwą wizję, wtedy zobaczysz Krsnę, wtedy zobaczysz jak sadhu jest obecny tutaj. To nie jest fakt, że sadhu jest nieobecny. W jaki sposób wszystko idzie do przodu? Jak słońce wschodzi, wiatr wieje, chmura wylewa deszcz? Wszystkie te rzeczy mają miejsce. Niema sadhu? Niema Krsny? To jest głupota, nonsens. Jesteśmy Tak dumni i nadęci. Uważamy się za ciało, umysł i fałszywe ego. Myślimy, że jesteśmy tak wielcy, więc mówimy: „Och tak niema tu sadhu”. My cały czas identyfikujemy się z ciałem, umysłem i nie dochodzimy do początkowego stanu czystości. Nie!
Wielbiciel – Powinniśmy dlatego mieć towarzystwo żywego sadhu?
GGS – Definitywnie. On zawsze tu jest. Jednak nie jest on tania osobą. Taka osoba jest bardzo wyjątkowa. Jeśli osiągniesz jego łaskę wtedy zobaczysz go. W innym wypadku przez własny wysiłek, własne percepcje nie będziesz mógł go widzieć. Nie, nie, nie.
Zawsze myślisz, że jesteś drasta, ten co widzi ,a sadhu jest drsta, ten który jest widziany. Każdy tak myśli. Myślą ,że widzą, ale jest zupełnie na odwrót. Ty jesteś widziany a on jest widzącym. Pomyśl głębiej nad tym. Myślę ,że ty kompletnie nie rozumiesz tego, co ja mówię do ciebie. My zawsze myślimy, że jesteśmy tymi co widzą a nie widziani, ale to nie jest fakt. Jest na odwrót. On jest tym, który widzi, a my jesteśmy widziani.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 24 sty 2011, o 20:36 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Przepraszam za wstawkę off topic.

Chciałem tylko zaznaczyć ze od tego momentu wszystkie bezpośrednie wymiany personalne, nie będą tolerowane w tym wątku i będą usuwane bez ostrzeżenia. Korespondencję interpersonalna o zabarwieniu emocjonalnym proszę prowadzić przez PW, chociaz osobiście wierze że nie będzie takiej konieczności

Pozdrawiam

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Mistrz duchowy Sri Guru
PostNapisane: 25 sty 2011, o 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, o 18:21
Posty: 1863
Lokalizacja: Helsinki/Warszawa
madhava napisał(a):
Chciałem tylko zaznaczyć ze od tego momentu wszystkie bezpośrednie wymiany personalne, nie będą tolerowane w tym wątku i będą usuwane bez ostrzeżenia. Korespondencję interpersonalna o zabarwieniu emocjonalnym proszę prowadzić przez PW, chociaz osobiście wierze że nie będzie takiej konieczności


Bardzo dziękuję Prabhu za czujność, która pozwala nam na powrót do meritum słów Śrila Prabhupada, a Navie za wyjaśnienie i przeprosiny, które w dostateczny sposób powinny rozładować zaistniałe napięcie.

_________________
Prasadam blog mojej żony Vairagya-laksmi dd: http://www.purevege.com/
Foto galeria mojej żony: http://www.flickr.com/photos/48823311@N03/
Mój blog: http://purnaprajna.blogspot.com/
Moja muzyka: http://www.acidplanet.com/artist.asp?so ... 069&T=6461


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL