Teraz jest 28 mar 2024, o 10:05


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 1 lut 2010, o 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Dlaczego Śrila Prabhupad nie protestował kiedy zwracano się do niego - Prabhupad

Niektórzy z braci duchowych Śrila AC Bhaktiwedanty Swamiego Maharadża w Majapur pytali go osobiście przy różnych okazjach, czemu przyjął imię „Śrila Prabhupada”. Pewnego razu usłyszeliśmy jego wyjaśnienie. Z pokorą odpowiedział im: „Kiedy Śrila Bhaktisiddhanta Saraswati Thakura odszedł z tego świata, pewni bracia duchowi przywłaszczyli sobie wszystko z jego misji, łącznie z jego imionami »om wisznupada« i »paramahamsa«. Dla mnie pozostał sam »Prabhupada«. On jest moim Prabhu, moim mistrzem, a ja zawsze jestem u jego pada, jego stóp. Jego stopy to wszystko, co mam; to moje jedyne schronienie. Kiedy więc moi młodzi uczniowie zaczęli mnie tak nazywać, uznałem, że mają rację. Jeśli ktoś zwraca się do mnie »Śrila Prabhupada«, ja myślę jedynie o lotosowych stopach mojego gurudewy jako miejscu swojego usytuowania. Jeśli inni uważają, że popełniam obrazę albo jestem dumny, proszę ich, by zaakceptowali moje rozumienie”.

Śrila Prabhupad ki - Jay!!!

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 6 lut 2010, o 21:07 

Dołączył(a): 25 lis 2009, o 17:44
Posty: 23
Pewnego dnia uczniowie Śrila Bhaktisiddhanty zebrali się i uchwalili, że nikt z nich w przyszłości, z powodu szacunku dla guru, nie przyjmie tytułu Prabhupada. Jednak na spotkanie to nie został zaproszony nasz acarya, Śrila Bhaktivedanta Swami i dlatego nie można Go oskarżać o złamanie przyżeczenia.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 7 lut 2010, o 07:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Niezbadane są wyroki Kryszny ;)
Kryszna prześciga się w gloryfikacji swego wielbiciela.

Jaki to piękny stan być sługą Kryszny.
Trudno o tym pisać.
I mówić nie łatwo.
Śrila Prabhupad każdym gestem, spojrzeniem, oddechem, i słowem, przypomina nam o naszej wiecznej pozycji - bycia sługą Kryszny

Zapytano mnie prywatnie, skąd pochodzi powyższy fragment.
Pochodzi z wypowiedzi HH Narajana Maharaja, w której opisuje ostatnie dni jakie spędził z Srila Prabhupadem.

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 8 lut 2010, o 02:59 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Myślę też, że ten tytuł przypominał mu o jego mistrzu duchowym...
Prabhupad napisał sam swoja pranama mantrę, tą która do dzisiaj wielbia go wszyscy bhaktowie w Iskconie. Jednak osoba znajaca sanskryt dostrzeże, że mantra zawiera błąd- namaste sarasvate deve- to forma wołacza, bezposrednie zwrócenie sie do Bhaktisiddhanty Sarasvatiego. Śrila Prabhupada pisząc tekst odruchowo ofiarował szacunek swojemu mistrzowi duchowemu. Wiele osób próbowało korygować mantre i niektórzy mówią ją inaczej, ale moim zdaniem ów "błąd" jest uroczy, pokazuje bowiem o kim myślał Śrila Prabhupada pisząc mantre, która miała gloryfikować jego samego


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 8 lut 2010, o 16:25 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Bradzo ciekawa i urocza informacja. :D Dziekuje Brajasundari.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 11 lut 2010, o 08:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Chciałem też dodać, iż Srila Prabhupad jest najbogatszym człowiekiem - na czym polega bogactwo Śrila Prabhupada.

Wyobraźcie sobie, że jesteście bardzo bogaci, macie miliony dolarów, a mimo to nikt nie darzy was miłością; i wyobraźcie sobie, że gdzieś nie ma bogactwa, jest jednak miłość i uczucie. Gdzie wolelibyście być?
Póki jest miłość i uczucie, bieda w niczym nie przeszkadza.

We Wrindawan nie brakuje niczego, ponieważ panuje tam miłość i uczcie. Wrindawan jest miejscem najbardziej wzniosłej miłości.

Śrila Prabhupad jest osobą z Wryndawany i niesie skarby o jakich nie można nawet śnić w tym materialnym świecie.

Ps
Właśnie do świątyni w Warszawie przyszły rachunki za gaz i energie elektryczną na kwotę prawie 15 000 zł.
Zastanawiam się teraz w jaki sposób doświadczę kolejnego cudu, jakich widziałem już tysiące... jak z pustej kasy?, dopełni się bogactwo, które pozwoli nam zapłacić należności Świątyni :)
Dowodem na bogactwo Śrila Prabhupada jest to, iż świątynie funkcjonują w zupełnie mistyczny sposób :)

_________________
Niech Pan Śri Ćajtanja, księżyc Nawadwipy, król tancerzy, pojawi się
w zakątku mego serca.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Dlaczego Prabhupad nie protestował....
PostNapisane: 11 lut 2010, o 20:52 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Proszę przyjmijcie moje pełne szacunku pokłony! Hare Krishna!
Właśnie trafiłem na ten piękny film http://krishnatube.com/video/117/Rathayatra-Festival-Philadelphia-1975 z 1975 roku z Ratha Yatry w Philadelphia(USA), proszę spójrzcie jak (około 8 min.45 sek.) pojawia się wśród korowodu tańczących wielbicieli Acarya, Jego Boska Miłość A.C Bhaktivedanta Swami Prabhupada!!! TO PRAWDZIWY NEKTAR!!! To może też przyczynek do odpowiedzi na pytanie, która zdaje się, że jak wszystko co dotyczy Uttama Vaishnavy, Krishny,etc. jest z zasady poza wątłymi mocami materialnych zmysłów, wibracji i dociekań inteligencji, czy też wypocin umysłów, jako że wszystkie te rzeczy są efektem trzech gun, zgodnie ze S.B 6.4.24, nie mają one nic wspólnego z Panem, a zatem i z Jego wielbicielami, parafernaliami, etc.
z pokłonami i przeprosinami za złamanie bana bhaktajarek.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL