Teraz jest 28 mar 2024, o 12:21


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: listy Srila Prabhupada w j. polskim
PostNapisane: 19 maja 2009, o 20:00 

Dołączył(a): 5 paź 2007, o 06:42
Posty: 44
hare kryszna
Przyjmijcie moje pokłony. Wszelka chwała Srila PRabhupadzie.

http://listyprabhupada.blogspot.com/

Pod tym adresem, z myślą o wielbicielach, którzy nie znają angielskiego (i nie tylko) będę starał się zamieszczać tłumaczenia na j. polski listów Śrila Prabhupada. hare kryszna

wasz sługa Gopala Acarya dasa

_________________
hare kryszna

_________________
hare kryszna


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: listy Srila Prabhupada w j. polskim
PostNapisane: 20 maja 2009, o 13:33 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
listy Śrila Prabhupada posiadają niezwykły nastrój, Bardzo się Ciesze ze będą dostępne po polsku od zawsze milem pragnienie, żeby ktoś przetłumaczył Sikamrite Śrila Prabhupada, a te listy są jej częścią, dziękuje Ci drogi Gopalu za ten nektar. Pozdr

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: listy Srila Prabhupada w j. polskim
PostNapisane: 20 maja 2009, o 18:58 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję Drogi Gopal Acaryo za tłumaczenia i inicjatywę. Teksty są niesamowite, dostarczyłeś nam dużo inspiracji przybliżając Śrila Prabhupada!
Pozdrawiamy z Legnicy :D

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: listy Srila Prabhupada w j. polskim
PostNapisane: 21 maja 2009, o 08:04 

Dołączył(a): 15 gru 2006, o 15:36
Posty: 155
Lokalizacja: nie wiem
Haribolek::::):):)
Srilla Praphupad pyta się czy obok listów nie ostała się poezja która chętnie przybliżył swojej rodzinie i duszy gdzieś gra zawsze kochanemu Srimatkowi jego wiersz z ciężkiej podróży z czystym umysłem który skomponował na tle drogi z Kalkuty do USA :D :D :D coś go nie mogę znaleźć:):):)
HAre Kryszna:):):)Yaya Vasudeva&Dewaki&Yasodka&SRi Radharanii:):)):)

_________________
...bądź samurajem swojego losu,
samurajem co w środku rzeki chaosu
zdobywa miejsce dla Ciebie!!!...
Om namo bhagavate vasudevaya


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: listy Srila Prabhupada w j. polskim
PostNapisane: 22 maja 2009, o 13:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2006, o 17:36
Posty: 157
Lokalizacja: Jawor
Mój drogi Panie Kryszno, jesteś bardzo łaskawy dla tak bezużytecznej duszy jak ja, ale nie wiem, dlaczego mnie tutaj przywiodłeś. Teraz możesz zrobić ze mną, co tylko zechcesz.

Sądzę jednak, że masz w tym jakiś cel, w przeciwnym razie po co przywiódłbyś mnie w to okropne miejsce?

Tutaj większość ludzi znajduje się pod wpływem materialnych cech pasji i ignorancji. Pochłonięci materialnym życiem sądzą, że są bardzo szczęśliwi i zadowoleni, dlatego nie przyciąga ich transcendentalne posłannictwo Vasudevy [Kryszny]. Nie wiem, jak będą w stanie je zrozumieć.

Wiem natomiast, że dzięki Twojej bezprzyczynowej łasce wszystko staje się możliwe, ponieważ jesteś największym mistykiem.

Jakim sposobem zrozumieją transcendentalne smaki służby oddania? O Panie, proszę jedynie o łaskę, która pozwoli mi przekonać ich o ważności Twego posłannictwa.

Z Twojej woli wszystkie żywe istoty poddane są działaniu energii iluzorycznej, a zatem jeśli zechcesz, dzięki Twemu pragnieniu zostaną również wyzwolone spod jej wpływu.

Moim pragnieniem jest, abyś je wyzwolił. Wiem, że Ty Panie, możesz obdarzyć je wyzwoleniem. Dlatego też, jeśli Ty także pragniesz ich wyzwolenia, będą w stanie zrozumieć istotę Twego przekazu...

Jak sprawić, aby dotarło do nich posłannictwo świadomości Kryszny? Nie mam kwalifikacji, jestem bardzo nieszczęśliwy i najbardziej upadły Dlatego też szukam Twego błogosławieństwa, które pozwoli mi ich przekonać, sam bowiem nie jestem w stanie tego uczynić.

O Panie, tak czy inaczej, przywiodłeś mnie tutaj po to, abym mówił o Tobie. Teraz, o Panie, od Ciebie zależy, czy odniosę sukces, czy też poniosę porażkę.

O mistrzu duchowy wszystkich światów! Mogę jedynie powtórzyć Twoje posłannictwo. Jeśli więc zechcesz, możesz sprawić, że będę w stanie przekazać im Twą misję w sposób, który będzie dla nich zrozumiały.

Jedynie dzięki Twojej bezprzyczynowej łasce moje słowa staną się czyste. Jestem przekonany że gdy ta transcendentalna wieść wniknie do ich serc, z pewnością ich zadowoli i tym sposobem uwolnią się od wszelkich niedoli życia.

O Panie, jestem niczym marionetka w Twoich rękach. A zatem, skoro przywiodłeś mnie tutaj po to, bym tańczył, to spraw, proszę, abym tańczył. O Panie, spraw abym tańczył, spraw abym tańczył tak, jak chcesz.

Nie mam oddania ani żadnej wiedzy, ale mam mocną wiarę w święte imię Kryszny. Nadano mi tytuł Bhaktivedanta, a teraz Ty, jeśli zechcesz, możesz sprawić, by nabrał on prawdziwego znaczenia.

Podpisano – najbardziej nieszczęśliwy nic nie znaczący żebrak
A.C. Bhaktivedanta Swami,
Na pokładzie statku Jaladuta, Commonwealth Pier, Boston, Massachusetts, USA
dnia 18 września 1965 roku

_________________
To pragnienie przywiodło mnie tutaj. To moja niezależność. Dzięki pragnieniu mogę wrócić do domu.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL