Teraz jest 28 mar 2024, o 15:05


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 14 mar 2009, o 15:17 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Nie jesteś na bieżąco mata(ale ci wybaczam), odrzuciłem koncepcję post samadhi inicjacji, zwaną potocznie rittvik jako apasidhantyczną. Nie jestem w stanie jednak odrzucać obiektywnie istniejących faktów, a tu są różne źródła, niestety mało z ISKCON-u, ale też były i to wcale kilka, choć zasadniczo raczej nieoficjalnych niestety.
Modna ostatnio pacyfistyczna z pozoru formuła wzajemnego nie tykania się między tzw. sangami do mnie nie przemawia, bo jest li tylko fasadą zbiorowego oszustwa w imię religii. W imię tzw. pokoju i szacunku prowadzi stopniowo do synkretyzmu i tak z reguły wypaczonych koncepcji kluczowych dla praktykowania bhakti. Krótko mówiąc prowadzi do dewiacji, a nie zachowania niezmienionych nauk ostatniego ACHARYI. Żeby powiedzieć prawdę wprost trzeba czegoś więcej mataji jak łzawych sentymentów i pobożnych życzeń. Kiedy na początku stawiania świątyni w Mayapur Tirtha Maharaja z GM wpadł jak burza do Srila Prabhupada, wrzeszczał na Niego, zakazywał mu używania tytułu PRABHUPADA, itd., a Jego Boska Miłość zainspirował bhaktów do stania na straży Jego kwatery, bo tamci mogli się na NIEGO targnąć, to jest to prawdziwa historia WIELKIEGO BHAKTY PANA KRYSZNY, mówiącego PRAWDĘ WPROST a nie pokrętnie jak polityk, czy osoba nieszczera. I to właśnie za TĄ PRAWDĘ nie wszyscy Go kochali, WTEDY i DZISIAJ TEŻ. Ja nikogo nie obrażam tak na marginesie, jeśli mówię obiektywną prawdę. To nie PADA, ani rittvik zapisali w książkach i listach Srila Prabhupada, i nie wypowiadali w rozmowach z NIM prawdy o wrogości GM wobec ACHARYI< Srila Prabhupada. Ale oni właśnie w imię prawdy te słowa przypominają. Fakt, żę sposób czasami jest obcesowy, ale i zbrodnie obiektów ich krytyki niemałe. Zbieram informacje z wielu źródeł(jest sporo niezaangażowanych ideologicznie źródeł, np. naukowych prac najróżniejszego typu, nie tylko angielskich, ale i polskich, niemieckich- również je studiuję) porównuję z książkami Srila Prabhupada(GURU) i w ten sposób wypełniam Jego polecenie, obowiązek sprawdzania czy dany ktoś plecie bzdury, czy mówi to co Śastra i Sadhu(ten wedyjski). W książkach Jego Boskiej Miłości nie brak tonu nagany, słownego łajania drani i osłów różnej maści, więć daruj Brajasundari, ale ja będę z tej perspektywy patrzał naświat materialny i jego mieszkańców starając się pamiętać też trinad api sunicena, ale bez udawanej pokory, bez fałszu. Wielu tzw. pokornych już odeszło z szeroko rozumianego ruchu HARE KRYSZNA, i jasne, że agresywnych też! Czas pokaże co i jak! Z tego co widzę to wszyscy podejmujemy podobne ryzyko mataji, więc nie ma się co na siebie obrażać, ja osobiście nic do ciebie nie mam, nie myślę, że jesteś demonem, abhaktą albo coś podobnego, ale z książek Srila Prabhupada wiem, że (sory) nie jesteś moim autorytetem, i chyba też twoje autorytety nie są moimi. Dla ciebie w stosunku do mnie jest jak widać z twojego postu podobnie, więc jesteśmy po tych samych pieniądzach, jak to się mówi.
przyjmij moje pokorne pokłony, jarek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 14 mar 2009, o 15:22 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
bhaktajarek napisał(a):
Nie jesteś na bieżąco mata(ale ci wybaczam), odrzuciłem koncepcję post samadhi inicjacji, zwaną potocznie rittvik jako apasidhantyczną. Nie jestem w stanie jednak odrzucać obiektywnie istniejących faktów, a tu są różne źródła, niestety mało z ISKCON-u, ale też były i to wcale kilka, choć zasadniczo raczej nieoficjalnych niestety.
Modna ostatnio pacyfistyczna z pozoru formuła wzajemnego nie tykania się między tzw. sangami do mnie nie przemawia, bo jest li tylko fasadą zbiorowego oszustwa w imię religii. W imię tzw. pokoju i szacunku prowadzi stopniowo do synkretyzmu i tak z reguły wypaczonych koncepcji kluczowych dla praktykowania bhakti. Krótko mówiąc prowadzi do dewiacji, a nie zachowania niezmienionych nauk ostatniego ACHARYI. Żeby powiedzieć prawdę wprost trzeba czegoś więcej mataji jak łzawych sentymentów i pobożnych życzeń. Kiedy na początku stawiania świątyni w Mayapur Tirtha Maharaja z GM wpadł jak burza do Srila Prabhupada, wrzeszczał na Niego, zakazywał mu używania tytułu PRABHUPADA, itd., a Jego Boska Miłość zainspirował bhaktów do stania na straży Jego kwatery, bo tamci mogli się na NIEGO targnąć, to jest to prawdziwa historia WIELKIEGO BHAKTY PANA KRYSZNY, mówiącego PRAWDĘ WPROST a nie pokrętnie jak polityk, czy osoba nieszczera. I to właśnie za TĄ PRAWDĘ nie wszyscy Go kochali, WTEDY i DZISIAJ TEŻ. Ja nikogo nie obrażam tak na marginesie, jeśli mówię obiektywną prawdę. To nie PADA, ani rittvik zapisali w książkach i listach Srila Prabhupada, i nie wypowiadali w rozmowach z NIM prawdy o wrogości GM wobec ACHARYI< Srila Prabhupada. Ale oni właśnie w imię prawdy te słowa przypominają. Fakt, że sposób czasami jest obcesowy, ale i zbrodnie obiektów ich krytyki niemałe. Zbieram informacje z wielu źródeł(jest sporo niezaangażowanych ideologicznie źródeł, np. naukowych prac najróżniejszego typu, nie tylko angielskich, ale i polskich, niemieckich- również je studiuję) porównuję z książkami Srila Prabhupada(GURU) i w ten sposób wypełniam Jego polecenie, obowiązek sprawdzania czy dany ktoś plecie bzdury, czy mówi to co Śastra i Sadhu(ten wedyjski). W książkach Jego Boskiej Miłości nie brak tonu nagany, słownego łajania drani i osłów różnej maści, więć daruj Brajasundari, ale ja będę z tej perspektywy patrzał naświat materialny i jego mieszkańców starając się pamiętać też trinad api sunicena, ale bez udawanej pokory, bez fałszu. Wielu tzw. pokornych już odeszło z szeroko rozumianego ruchu HARE KRYSZNA, i jasne, że agresywnych też! Czas pokaże co i jak! Z tego co widzę to wszyscy podejmujemy podobne ryzyko mataji, więc nie ma się co na siebie obrażać, ja osobiście nic do ciebie nie mam, nie myślę, że jesteś demonem, abhaktą albo coś podobnego, ale z książek Srila Prabhupada wiem, że (sory) nie jesteś moim autorytetem, i chyba też twoje autorytety nie są moimi. Dla ciebie w stosunku do mnie jest jak widać z twojego postu podobnie, więc jesteśmy po tych samych pieniądzach, jak to się mówi.
przyjmij moje pokorne pokłony, jarek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 14 mar 2009, o 23:18 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Drogi Jarku! Jeslibys uwaznie postudiowal historie stosunkow Srila Prabhupada z niektorymi jego bracmi duchowymi, nie umkneloby Twej uwadze iz po smierci Tirthy Maharaja, Srila Prabhupada powiedzial o nim: "wrocil do swiata duchowego, poniewaz bardzo zadowolil naszego Guru Maharaja". Czasami wzajemne zwiazki zaawansowanych bhaktow trudno jest zrozumiec, bo dzialaja na wyzszej niz nasza platformie i czasami wydaja sie ze soba walczyc, ale jesli to jest w czystych intencjach sluzenia guru, tego rodzaju przepychanki sie nie licza. To stwierdzenie o pojsciu do swiata duchowego swiadczy, ze Tirtha Maharaja byl czystym wielbicielem i jest wazniejsze od wszystkich innych rzeczy i slow ktore byly wczesniej.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 06:20 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Balaji napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=iX31AoAcGXg&feature=related

rewelacyjna piosenka o Szrila Prabhupadzie


Dziekuje Balaji!
To własnie jest Srila Prabhupada. Pierwszy dla wszystkich. Nie wazne z jakiej sangi. Czczony przez wszystkich,bo bez niego byli bysmy juz w cialach duchow, psow,lub innych. Dziekuje Bhaktowie. Srila Prabhupada ki Jay!

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 08:43 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
YOU SHOULD NOT HAVE ANY INTIMATE CONNECTION WITH THEM

Srila Prabhupada’s Letter to Pradyumna 02/17/68:

Regarding Bhakti Puri Tirtha Maharaja, they are my God-brothers and should be shown respect. But you should not have any intimate connection with them as they have gone against the orders of my Guru Maharaja.”
NO POSSIBILITY OF COMPROMISE
"Odnośnie BHAKTI PURI TIRTHA MAHARAJA, to są moi bracia duchowi i należy im okazać szacunek. Ale nie powinieneś mieć żadnych bliskich związków z nimi, jako że WYSTĄPILI ONI PRZECIW INSTRUKCJOM MOJEGO GURU MAHARAJA. NIE MA MOŻLIWOŚCI KOMPROMISU"
Srila Prabhupada’s Letter to Narayana Maharaja 9/30/69:


Srila Prabhupada’s Letter to Hayagriva 9/14/70:

“Disturbance is caused by ignorance; where there is no ignorance, there is no disturbance. The four Sannyasis may bark, but still the caravan will pass. There is every evidence that they are influenced by some of my fourth-class Godbrothers.”
THEY WILL BE ENVIOUS
".....Są na to wszelkie dowody, że oni są podwpływem moich czwartej klasy braci duchowych."
Srila Prabhupada’s Letter to Yamuna 11/18/70:

“Regarding the Gaudiya Math, our position has nothing to do with them. They cannot do anything and if somebody does something, they will be envious. That is the nature of third class men.”
MY GODBROTHERS GAVE ME ONLY DEPRESSION
"Odnośnie Gaudiya Math, nasza pozycja nie ma z nimi nic do czynienia. Sami nie mogą zrobić niczego, a kiedy ktoś coś zrobi będą zazdrośni. To natura ludzi trzeciej klasy"
Srila Prabhupada’s Letter to Gurudasa 8/29/72:

“Do not be depressed. All along my godbrothers gave me only depression, repression, compression–but I continued strong in my duty. So never mind there is some discouragement, continue with your work in full enthusiastic Krishna Consciousness attitude of service.”
THEY HAVE ALL BECOME SUDRAS
"nie bądź przygnębiony. Wszyscy moi bracia duchowi dali mi tylko depresję, represje i kompresję-ale ja kontynuowałem uparcie moje obowiązki. Nie przejmuj się jakimiś tam ziechęcającymi rzeczami, kontynuuj entuzjastycznie Świadomość Kryszny w postawie służby. ONI WSZYSCY ZOSTALI ŚUDRAMI
Srila Prabhupada’s Letter to Niranjana 5/21/73:

“Our big, big godbrothers in India, they could not preach Lord Gauranga’s name all over India. They are simply inclined to criticize me, that my students call me Prabhupada. They could not do anything practical and tangible. They are satisfied with a temple and a few disciples begging alms for the maintenance of the temple.
" Nasi wielcy, wielcy bracia duchowi w INdiach, oni ni mogli nauczać imienia PANA GAURANGI na całe Indie. Oni po prostu są zdolni do krytykowania mnie, że moi uczniowie mówią na mnie Prabhupada.
“So, we can understand that they have all become sudras. How can they have interest in Bhagavad-gita. Although some of them have been born in brahmana families, but by quality are all sudras.”
GAUDIYA MATH BOOKS SHOULD NOT BE CIRCULATED IN OUR SOCIETY
" Więc my możemy zrozumieć, że oni wszyscy zostali śudrami. jak oni mogą mieć interes w Bhagavad gicie. Choć niektórzy z nich urodzili sie w rodzinach brahminów, ale z kwalifikacji są śudra. KSIĄŻKI GAUDIYA MATH NIE POWINNY BYĆ ROZPROWADZANE W NASZYM TOWARZYSTWIE.
Srila Prabhupada’s Letter to Sukadeva 11/14/73:

“Regarding the Gaudiya Math books being circulated there, who is distributing? Who is sending these books? The Gaudiya Math does not sell our books, why we should sell their books. Who has introduced these books? Let me know. These books should not at all be circulated in our Society. Bhakti Vilas Tirtha is very much antagonistic to our society and he has no clear conception of devotional service. He is contaminated. Anyway, who has introduced these books? You say that you would read only one book if that was all that I had written, so you teach others to do like that. You have very good determination.”
THIS IS MY INSTRUCTION TO YOU ALL
...Te książki nie powinny być rozprowadzane w naszym towarzystwie. BHAKTI TIRTHA MAHARAJ JEST BARDZO WROGI NASZEMU TOWARZYSTWU, ON NIE MA JASNEJ KONCEPCJI SŁUŻBY ODDANIA. ON JEST SKONTAMINOWANY."
Srila Prabhupada’s Letter to Rupanuga 4/28/74:



Te teksty są ogólnie dostępne i w pełni potwierdzone, wciąż istnieją oryginały. Tanie deklaracje wierności w stylu Bollywood są co najwyżej na poziomie New Age Spiritualizmu. Są do nieobronienia filozoficznie, bo w jawnej sprzeczności z pisanymi Instrukcjami Acaryi. Mogą takie deklaracje natomiast sprawiać wiele radości osobom z gruntu stronniczym, a takimi stajemy się kiedy odrzucamy instrukcję GURU, Srila Prabhupada. Nawet jeśli są nas setki tysięcy to są to setki tysięcy głupców.
pokorne pokłony jarek


Ostatnio edytowano 15 mar 2009, o 09:20 przez bhaktajarek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 09:15 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Brajasundari napisał(a):
Drogi Jarku! Jeslibys uwaznie postudiowal historie stosunkow Srila Prabhupada z niektorymi jego bracmi duchowymi, nie umkneloby Twej uwadze iz po smierci Tirthy Maharaja, Srila Prabhupada powiedzial o nim: "wrocil do swiata duchowego, poniewaz bardzo zadowolil naszego Guru Maharaja". Czasami wzajemne zwiazki zaawansowanych bhaktow trudno jest zrozumiec, bo dzialaja na wyzszej niz nasza platformie i czasami wydaja sie ze soba walczyc, ale jesli to jest w czystych intencjach sluzenia guru, tego rodzaju przepychanki sie nie licza. To stwierdzenie o pojsciu do swiata duchowego swiadczy, ze Tirtha Maharaja byl czystym wielbicielem i jest wazniejsze od wszystkich innych rzeczy i slow ktore byly wczesniej.

Brajasundari, jeśli pomyślisz chwilę, to zrozumiesz, że to co mówisz jest "prawie prawdą". Bo prawie jest tak jak mówisz, nie w całości. Prabhupada twoim zdaniem rzucałby takie ostrzeżenia pod kątem czystego bhakty?! Mówiłby o czystym bhakcie, że ten nie ma jasnej koncepcji sŁużby oddania, skoro czysty bhakta jest jej uosobieniem?! PRABHUPADA JEST NIEWĄTPLIWIE CZYSTYM WIELBICIELEM, WIECZNIE CZYSTYM WIELBICIELEM I NASZYM JEDYNEM GWARANTEM ZWIĄZKU Z KRYSZNĄ> SPRÓBUJ DZIAŁAĆ Z TYM ZROZUMIENIEM, A UWIERZYSZ! TO JEST JEGO MISJĄ, WYCIĄGNĄĆ NAS Z TEJ MAYI GŁUPICH KONCEPCJI, SENTYMENTALNYCH, WSIOWYCH, HUMANISTYCZNYCH, NEW AGE TRENINGÓW KOMUNIKACJI, REIKI, REBIRTHINGU, CZYSTEJ KISZKI STOLCOWEJ, KARATE, RELIGII, SEKT ITP
POKORNE POKŁONY MATAJI BRAJASUNDARI


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 10:01 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
I jeszcze jeden cytat o Tirtha Maharaju.
THEY ARE DRESSING LIKE VAISNAVA, AND THEY ARE SO ENVIOUS

Srila Prabhupada’s Room Conversation in Bombay 1/8/77:

“There are similarly men also. Unnecessarily they are envious, offensive, unnecessary. They cannot tolerate others’ opulence. Just like our Godbrothers. They are envious. What I have done to them? I am doing my business, trying to serve my Guru Maharaja. But they are envious because I am so opulent. I have got so much fame, so many influence, so much influence all over the world. Everyone is praising me about… That is ignorance. And this is regrettable because they are posing themselves as Vaisnava. Ordinary man can do that, but they are dressing like Vaisnava, and they are so envious. That Tirtha Maharaja, unnecessarily he was envious, whole life fighting, fighting, fighting in the court and died. Simply planning.”

Oni ubierają się jak VAISHNAVA, i są tak ZAZDROŚNI.

Z rozmowy ze Srila Prabhupadem w Bombaju, 01/08/77
"Są także podobni ludzie. Niepotrzebnie są zawistni, obraźliwi, niepotrzebnie. Oni nie mogą stolerować czyjegoś bogactwa. Tak jak nasi Bracia Duchowi. Oni są zawistni. Co ja im uczyniłem? Ja robię swoje, służę mojemu Guru Mharaja. Ale oni zazdroszczą bo ja mam takie bogactwa. Zyskałem tak dużo sławy, wpływów, tak duży autorytet na całym świecie. Każdy mnie chwali za to... To jest ignorancja. I to jest godne pożałowania, bo oni pozują na Vaishnava. Zwykły człowiek może to zrobić, ale oni ubierają sie jak Vaishnava i są tacy zazdrośni. TEN TIRTHA MAHARAJA, niepotrzebnie był taki zazdrosny, całe życie walczył, walczył, walczył w sądach i umarł. Zwykłe snucie planów."


Widzisz mataji Brajasundari ja myślę, że Srila Prabhupada "po prostu "(ale nie dla nas!) widzi wszystkich jako czystych bhaktów, nawet mnie, co nie znaczy długo jeszcze, że jest naiwny i ślepy! Ci, których misją jest "zabicie" Kryszny myślą, że On i Jego Bhakta przyjęli ludzkie ciała i za wszelką cenę propagują taki demoniczny pogląd w imię humanizmu, braterstwa itp. mayavada ideom. Pomyśl nad tym zanim połkniesz do końca ich ponętną przynętę.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 12:32 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
NO Jarku!
Niezła artyleria ,to są cytaty :!: .Choc Czasem wydaje mi sie ze zbyt gwałtownie reagujesz na innych,to w rzeczy samej cytaty jakie przytaczasz prosto z pod piora S.Prabhupada są nektarem.(nawet jesli ciezkie)
Ja naprawde nie mam nic do innych sang. Kazdy leci swoim samolotem.
Ale to co przytoczyles upewniło mnie w moich obserwacjach z mayapur.Przepraszam ze pisze nie w temacie .
POzdrawiam wszystkich.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 14:49 

Dołączył(a): 28 lut 2009, o 20:56
Posty: 383
Jarku, nikt nie zaprzecza, ze mialy miejsce jakies przepychanki i ze Prabhupada pewne rzeczy powiedzial. Jego slow nie powinno sie jednak wyciagac z kontekstu, zwlaszcza po 40-tu latach, gdy juz nie mamy informacji z pierwszej reki.
Gdyby Srila Prabhupada rzeczywiscie myslal, ze Tirtha Maharaja jest demonem nie majacym pojecia o sluzbie oddania, nie prosilby go udzielenie schronienia jego uczniom z Zachodu. Tirtha Maharaja odmowil, co bardzo zranilo uczucia Srila Prabhupada, ale... dzieki tej odmowie powstalo Mayapur! Kryszna czasami zaciemnia wizje czystego wielbiciela, po to zeby cos sie moglo wydarzyc (klasyczny przyklad- Arjuna i Bhagavad gita). Gdyby nie te i inne zatargi z bracmi duchowymi, Iskcon mialby malenka komorke, fakt ze w miejscu narodzin Pana Caitanyi, ale gdzie pomiescilyby sie te tysiace bhaktow przyjezdzajacyh na festiwal co roku? Gdzie mieszkaliby grihasthowie pragnacy sluzyc w Mayapur? Czy biali wielbiciele mogliby tam czcic Bostwa? Watpie... Lepiej ze sie stalo jak sie stalo, byla to wyzsza aranzacja.
Srila Prabhupada mial na przyklad bardzo dobra relacje z bratem (rodzonym) swojego guru, ktory cale zycie darl koty z Bhaktisiddhanta Sarasvatim i wrecz nazwal go niszczycielem misji Bhaktivinoda Thakury. Srila Prabhupada rozumial, ze bracia maja prawo do tego rodzaju relacji i nie wnikal w to, ale w pewnym momencie zabronil swoim uczniom chodzenia do Lality Prasada, zeby nie namieszalo im sie w glowach. Proponuje i Tobie pozostawic w spokoju wasnie miedzy czystymi wielbicielami, bo to nie nasz poziom. Mysle, ze wielu bhaktow ma bledna koncepcje, ze sadhu to taki swiety dziadek, ktory zawsze sie usmiecha i nigdy sie nie denerwuje, wszystko pokornie tolerujac. Jednak wiekszosc sadhu nie zachowuje sie wcale w ten sposob i dobrze byloby sobie to uswiadomic, zeby ich nie krytykowac za to, ze choc swieci sa... po prostu ludzmi i maja swoje sympatie, antypatie, upodobania, obyczaje.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 16:24 

Dołączył(a): 24 cze 2008, o 16:34
Posty: 212
Dziękuję za propozycję Brajasundari, myślę, że należałoby także zostawić sprawę waśni między Kaurawami a braćmi Pandu, tym bardziej, że minęło już 5 tysięcy lat i nie mamy źródeł z Pierwszej ręki.(?) I jak to brzmi? IDIOTYCZNIE!
Dalej: Gdyby nie chamstwo Duryodhany i Śakuni to Yudhistira nie przegrałby Draupadii, a Pan Kryszna nie mógłby jej uratować dostarczając jej niekończącego się sari. Itd., itd., i tak dalej, ale to mayavada czystej wody. To ty wyjmujesz te informacje z kontekstu! Ich kontekst jest wyrażny w listach Srila Prabhupada i dotyczy SZEROKIEGO TEMATU POSŁUSZEŃSTWA(TRUDNE SŁOWO!) WOBEC ACHARYI. JEGO BOSKA MIŁOŚĆ, PRZEDSTAWICIEL (HARITVENA) I ZAUFANY PANA KRYSZNY UCZY UCZNIÓW I NASTĘPNE POKOLENIA ICH UCZNIÓW JAK WIELBIC GURU I ZAŁOŻYCIELA ACHARYĘ! TO JEST KONTEKST! TO JEST MISJA UCZNIA, MISJA I SŁOWA JEGO GURU SĄ JEGO ŻYCIEM MATA!
A ty i twoi przyjaciele od 40 lat krok po kroku relatywizujecie, wyciągacie z kontekstu(duchowego kontekstu) UCZŁOWIECZACIE GURU !!(Haritvena Zaufanego i Przyjaciela Pana BOGA)
A potem piszecie o starym dobrym człowieku, przyjacielu wszystkich z jakiegoś hinduskiego skansenu historii, I TO JEST MAHA APARADHA WŁAŚNIE! Ja kończę mój udział na tym.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rewelacyjny artykul o Srila Prabhupadzie
PostNapisane: 15 mar 2009, o 19:36 

Dołączył(a): 14 lis 2006, o 18:54
Posty: 508
Gauranga Avatar das napisał(a):
NO Jarku!

Ja naprawde nie mam nic do innych sang. Kazdy leci swoim samolotem.
Ale to co przytoczyles upewniło mnie w moich obserwacjach z mayapur.Przepraszam ze pisze nie w temacie .
POzdrawiam wszystkich.


Ja ze swojej strony ciesze się ,ze w końcu sie trochę otworzyłem i mogłem zobaczyć jak wielu wspaniałych , niezwykłych wielbicieli było wśród braci duchowych Szrila Prabhupada ,jak wielu wspniałych uczni miał Bhaktisiddhanta Sarasvati . Że to taka głęboka tradycja za która stoi tak wiele wspaniałych, świętych osób . Tez przepraszam ,ze nie w temacie


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Moderator: Morderatorzy Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL