Teraz jest 28 mar 2024, o 09:59


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 15 lut 2008, o 14:59 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Dodaj komentarz lub podziel się przemyśleniami na temat tego seminarium http://www.harinam.pl/seminaria,8,rodza ... i-czi.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 16 lut 2008, o 00:10 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Ciekawy temat, nie dawno tez przerabialismy go na naszym spotkanu Nama Hatta. Po tym spotkaniu pojawiła sie umnie pewna refleksja.

Rati pieknie tu napisała ze wazniejsze od prezentu sa intencje i to sie wyczuwa, zgadzam sie na 100%.
Moje pytanie brzmi co jak wyczuwa sie ze prezent jest taki "na odczepnego" nie chodzi o jego wartosc materialna, bo i drogie prezenty moga takie być, ale to sie czuje, pewno kazdy dostał taki prezent, jak wtedy zareagować? Wiadomo ze to tak naprawde swiadczy o obdarowujacym, ale jak powinien zareagować obdarowany? Jak zareagowac i jakie miec tego zrozumienie?

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 17 lut 2008, o 20:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
poruszacie moj czuly punkt :)) drodzy wielbiciele
jesli patrzysz prosto w oczy, mowisz z serca - to prezentem moze byc juz samo slowo
hare kryszna
prosze
dziekuje
przepraszam
te slowa sa magiczne...mozna od nich zaczac...podstawa jest szacunek...jesli z obdarowywanym ustali sie ze szacunek jest zbyt oficjalny mozna przejsc na bardziej spontaniczna wymiane...milosna a jakze...miloscia jest bhakti, nie pozadaniem (czyli nie checia sexu, pieniedzy, czy prestizu) dotego bhakti jest dobrowolna...nie mozna jej oczekiwac od innych,,,mozna prosic w formie pytania czy chcialbys, czy masz taka potrzebe by powiedziec o swym uczuciu - bhatki, by obdarzyc tym uczuciem kogos ci bliskiego, z kim czujesz sie dobrze w sluzbie oddania, jesli mozesz o tym rozmawiac z bliskim ci wielbicielem to jo jest ten kierunek ktory pozwala doswiadczyc bhakti


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 17 lut 2008, o 22:13 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Divya napisał(a):
poruszacie moj czuly punkt :)) drodzy wielbiciele
jesli patrzysz prosto w oczy, mowisz z serca - to prezentem moze byc juz samo slowo
hare kryszna
prosze
dziekuje
przepraszam
te slowa sa magiczne...mozna od nich zaczac...podstawa jest szacunek...jesli z obdarowywanym ustali sie ze szacunek jest zbyt oficjalny mozna przejsc na bardziej spontaniczna wymiane...milosna a jakze...miloscia jest bhakti, nie pozadaniem (czyli nie checia sexu, pieniedzy, czy prestizu) dotego bhakti jest dobrowolna...nie mozna jej oczekiwac od innych,,,mozna prosic w formie pytania czy chcialbys, czy masz taka potrzebe by powiedziec o swym uczuciu - bhatki, by obdarzyc tym uczuciem kogos ci bliskiego, z kim czujesz sie dobrze w sluzbie oddania, jesli mozesz o tym rozmawiac z bliskim ci wielbicielem to jo jest ten kierunek ktory pozwala doswiadczyc bhakti


Czy twój post odpowiada w jakimś stopniu na poruszona przez mnie kwestie czy mówi o zupełnie czym innym, pytam z pokornym nastawieniem bo nie mogłem wyłapac kontekstu i nie wiem czy to inna kwestia czy ta sama? Próbowałem na rózne sposoby polaczyc go z zadanym przez mnie pytaniem i jakos mi nie idze, ale nie wiem czy tez taki jest cel Drogi Divya Simho twojego postu czy to poprostu takie przemyslenie at hoc

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 18 lut 2008, o 07:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
zdecydowanie to drugie :)
pisalem swiezo po rozmowie z trisama prabhu i chcialem sie podzielic z ta mysla zeby mi nie uciekla :))
wczoraj byl super wyklad trisamy prabhu w warszawie
co do twego pytania madhawo drogi ty moj :)
oczyiwscie dawanie prezentow to jedno, a drugie to ich przyjmowanie :)))
nawet jesli ktos niedbale nam cos ofiarowuje mozemy przykuc jego personalizm (kazdy go ma w glebi duszy), jego uwage przyjmujac dany prezent personalnie...np.
- drogi prabhu zrobiles sobie tyle zachodu, niepotrzebnie, dziekuje ci bardzo, co ja moge dla ciebie zrobic? czy moze chcialbys bym wymasowal ci stopy?
zwykle wielbiciele odmawiaja :) wtym momencie ale to nic zlego tzn ze to jeszcze nie ten etap wymiany i ze trzba bardziej sie przylozyc do zrozumienia potrzeb drugiego wajsznawy...moze byc tez tak ze wykonujac sluzbe dla danej osoby, ktos stale cie wykorzystuje, nie wczuwajac sie w twoje potrzeby...wtedy trzeba powstrzymac na chwile wymiane i powiedziec o swych obserwacjach, uczuciach i potrzebach tej sosobie ktorej sie sluzy - poprzez potrzeby rozumiem - to jak moge zadowolic, sluzyc lepiej krysznie i jego wielbicielom...potrzeby w tym kontekscie to nie oczekiwanie zadowolenia dla siebie...jesli wyrazamy nasze potrzeby w tym nastroju - jest to czyste i nie wzbudza niepokoju...jesli ktos nie czuje naszego klimatu wymiany w sluzbie oddania dla kryszny...dla tej osoby np.jest ona zbyt bliska, zbyt personalna w naszym odczuciu, mozemy przesunac linie szacunku w kierunku tej osoby i zmienic nastroj na bardziej oficjalny (przyjmij moje pelne szacunku poklony, prabhu, z calym szacunkiem zwracam sie do ciebie itd)...a bliskie relacje zachowywac z tymi osobami ktore nas czuja i rozumieja bez slow, trzymac sie z osobami z ktorymi lubimy przebywac...nie jestesmy kryszna i nie bedziemy mieli doskonalych relacji ze wszystkimi, bo i nawet objetosciowo mozemy sie pomiescic w sluzeniu 16 osobom (taka gorna granice podal hh bhaktiwajbhaw maharaj - na ostatnim festiwalu nama hatta, na ktorym widzialem ze byles drogi madhawo prabhu :) )
nie wiem czy ta odpowiedz cie zadawala :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 18 lut 2008, o 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, o 05:39
Posty: 506
Lokalizacja: Jerryloka
a skad się wzieła ta liczba 16v osób ?


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 19 lut 2008, o 01:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
to pytanie trzeba skierowac do maharaja
choc np. kiedy gotujesz dla 500 osob, to mozesz je wszystkie zadowolic, lub nie :)))) za jednym zamachem
to16 bylo podane w luznej formie i w jakis sposob wskazuje na nasze ograniczenia...chyba kazdy zgodzi sie ze mamy ograniczenia :))


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami - cz.I
PostNapisane: 25 lut 2008, o 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2006, o 18:33
Posty: 437
Lokalizacja: Milicz i okolice
naturalbeat napisał(a):
a skad się wzieła ta liczba 16v osób ?


W nzuczaniu komórkowym robiono badania, nad efektywnością możliwości opiekowania się kimś. Wyszło max 15 osób.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL