Teraz jest 28 mar 2024, o 23:34


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami-cz.II
PostNapisane: 17 lut 2008, o 13:31 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Dodaj komentarz lub podziel się przemyśleniami na temat tego seminarium http://www.harinam.pl/seminaria,9,rodza ... -czii.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Rodzaje wymian miłosnych między bhaktami-cz.II
PostNapisane: 8 lut 2010, o 08:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2007, o 05:12
Posty: 1089
Lokalizacja: Warszana
Bardzo ciekawe wypowiedzi.
Docenienie, ofiarowanie, dzielenie się tym co się ma, wszystko to zawarte jest w miłosnych wymianach.

Miłość zawsze jest bezwarunkowa, inaczej jest to biznes lub wykorzystywanie drugiej osoby do własnych celów.
Jednym z powodów dlaczego wielbiciele odchodzą z określonej sangi bhaktó jest brak właściwych relacji i troski.

Podajmy przykład Pana Ramy, kiedy zmuszony został do tego by rozdzielić się z Mamą Sitą (poprzez banicje leśną) w wielkiej trosce o swoją żonę przebywał w królewskim pałacu, lecz zrezygnował z poduszek, łóżka i wszystkich innych wygód, stał się ascetą, sypiał na macie na podłodze, tak jak robiła to Sita-dewi, która w tym czasie żyła w lesie.
Zamiast rozkoszować się smakiem wykwintnych potraw, jadł tylko owoce, które podtrzymywały go przy życiu. Nieustannie odczuwał przeszywający ból rozłąki, ponieważ nie mógł przetrwać bez swojej żony.
Podobnie Mama Sita medytowała o Panu Ramie bez uczucia zawiści, czy żalu.

Czysta kobieta szczerze i głęboko kochająca swego męża zawsze myśli o jego pomyślności, nawet jeśli on postąpi źle, ona go nie potępia. To samo dotyczy nastawienia mężczyzny wobec jego żony czy ukochanej. Żadne z nich nie dba o własne szczęście i nie zważa na własny ból, zamiast tego ciągle myśli o szczęściu i cierpieniu tej drugiej ukochanej osoby.

Taki rodzaj miłości należy najpierw dać Guru i Gaurandze.
Bez zrozumienia miłości na platformie transcendentalnej będziemy mogli pomylić ją z namiastką.

Od kiedy przyłączyłem się do bhaktów ciekawi mnie temat służenia w miłości. Guru i Gauranga mówią, iż służenie wielbicielom jest ważniejsze od służenia im.
Ogólnie służenie niesie ze sobą pewną mistykę, tajemnice... temat służenia jest niemożliwy do wyczerpania...jest opisywany językiem duszy :)

I jeszcze chciałem coś dopisać

Kiedy badałem temat służenia wielbicielom, dostrzegłem jeszcze jeden ważny punkt, iż nie da się zadowolić wszystkich, czy też inaczej w danym momencie każdego.

Służąc jednej osobie możemy pominąć inną i ją urazić. Wiecie na pewno co mam na myśli. Biłem się z myślami jak wybrnąć z takich sytuacji?

Odpowiedz jest piękna i co dzień przypominana
jasjad prasadad bhagawad prasado
:)

Mistrz Duchowy jest tą osobą, która daje wszelkie zdolności, to dzięki niemu rozumiemy co się z nami dzieje na ścieżce bhakti... inaczej żyjemy oszołomieni...

Dlatego NAJWAŻNIEJSZE jest zadowolenie Mistrza Duchowego, to dzięki jego łasce spełniane są wszystkie pragnienia, również te dotyczące zadowolenia innych wajsznawów


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL