Teraz jest 29 mar 2024, o 01:26


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 13 lis 2008, o 23:14 

Dołączył(a): 2 lip 2008, o 10:36
Posty: 35
http://www.lalive.info/flash/Mayapur3D.htm


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 14 lis 2008, o 12:58 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Robi wrazenie, miejmy nadzieje ze to nie sa tylko pobozne zyczenia, i ze uda sie to jeszcze zbudowac w tym tysiac leciu.
Bo jak byłem w Mayapur rok temu to Samadhi Prabhupada juz jest popekane i experci dają mu jeszcze 20 lat zanim sie zawali...

Ale jak to zwykł Mówic Śrila Prabhupada idzesz na polowanie to przygotuj sie na nosorozca... :D

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 15 lis 2008, o 12:24 

Dołączył(a): 2 lip 2008, o 10:36
Posty: 35
Z tego co wiemy za tym projektem stoi Ambaris Prabhu ,a on ze swoimi przyjaciółmi ma prawdopodobnie wystarczająco duże możliwości aby wprowadzić ten projekt w czyn. Co o tym myślisz Madhav? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 15 lis 2008, o 21:47 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
komentator napisał(a):
Z tego co wiemy za tym projektem stoi Ambaris Prabhu ,a on ze swoimi przyjaciółmi ma prawdopodobnie wystarczająco duże możliwości aby wprowadzić ten projekt w czyn. Co o tym myślisz Madhav? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:


Oby twe słowa były prorocze jestem za tym by ta swiatyna powstała jak najszybciej...pozdro

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 16 lis 2008, o 12:49 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Jaya jagaisia hari!
ja tez mam nadzieje ze nie są to pobozne zyczenia jedynie. Takze bylem w Mayapur i zupelnie przypadkiem bylem swiadkiem polityki jaka miała tam miejsce w tkzw,szeregach zarządu jak i projektu przyszłej swiątyni.
Nie mam nic przeciwko wystawnemu wielbieniu wrecz przeciwnie. Byle by to wydarzenie nie bylo obkupione krzywdą tamtejszej ludnosci, ktora jest bardzo otwarta i wrecz kochana,a wykozystanie ich jest dla dwulicowego bialego czlowieka tylko kwestią czasu. Wiadomo nie ma co uogolniac. Ale słyszalem i byle swiadkiem paru tam nieprzyjemnych wydarzen.
Pozwole sobie zacutowac fragment z ksiązki swieci z Vrajy,gdzie Kryszna obiawil sie jednemu ze swych majętnych bhaktow ,ktory zajety byl wznoszeniem swiątyn i powiedzial mu,cos w tym stylu....fajnie ze budujesz tyle swiątyn i sponsorujesz wiele festivali,ale chcialbym teraz bys wybudowal wreszcie swiątynie w swoim sercu dla mnie,to zadowolilo by mnie najbardziej.
Czego sobie i wam zycze.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 16 lis 2008, o 13:06 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
moze jeszcze dodam swoje 5 groszy:-)
Mozecie uznac ze jestem zazdrsy czy jakis inny :lol:
albo ze sie czeiam,ale czemu osoby tam przedstawione chodzą w gajerkach,a nie w dhoti. No i jeszcze jedno,czemu w tym projekcie roslinnosc jest wsumie iglasta i brakuje tam daktylowych palm. Moze gdyby wstawic te prawdziwe szczegoły okazalo by sie ze projekt ten bardziej pasuje do stolicy Piotrowej ,niz do bengalskiej czesci indii. Wsumie wolal bym zeby ten projekt zostal postawiony np,dla bhaktow z krakowa,tam bardziej by przemawial do tubylcow,ktorym narzucoana jest od wiekow wiara g.Katolicka. Przepraszam,ze tak pisze ,ale pisze szczerze :wink:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 17 lis 2008, o 21:52 

Dołączył(a): 2 lip 2008, o 10:36
Posty: 35
Gauranga prabhu piszesz o świątyni w sercu(sugerujesz że Ambariś prabhu jej nie ma? )Chodzą w garniturach bo pewnie ten program komputerowy nie posiada takiej opcji (palmy podobnie).Jest pewne że Srila Prabhupad życzył sobie okazałej świątyni w tym szczególnym miejscu. Czy powinna być w stylu indyjskim? Moim zdaniem nie koniecznie.Bardzo podobają mi się niebieskie kopuły i jeśli dobrze zobaczyłem te elementy z pierwszego canto ŚBhag---kolorystyka jest super!!!!
Najważniejsze aby spełniał swoją podstawową funkcję pomieszczenia olbrzymich ilości wielbicieli z całego świata (wyobrażcie sobie kirtan na kilka tysięcy bhaktów!!!!)Chcielibyście coś takiego przeżyć ? Czego i sobie życzę...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 18 lis 2008, o 09:59 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
komentator napisał(a):
Gauranga prabhu piszesz o świątyni w sercu(sugerujesz że Ambariś prabhu jej nie ma? )Chodzą w garniturach bo pewnie ten program komputerowy nie posiada takiej opcji (palmy podobnie).Jest pewne że Srila Prabhupad życzył sobie okazałej świątyni w tym szczególnym miejscu. Czy powinna być w stylu indyjskim? Moim zdaniem nie koniecznie.Bardzo podobają mi się niebieskie kopuły i jeśli dobrze zobaczyłem te elementy z pierwszego canto ŚBhag---kolorystyka jest super!!!!
Najważniejsze aby spełniał swoją podstawową funkcję pomieszczenia olbrzymich ilości wielbicieli z całego świata (wyobrażcie sobie kirtan na kilka tysięcy bhaktów!!!!)Chcielibyście coś takiego przeżyć ? Czego i sobie życzę...


hari!
Nie mam prawa oceniac kto ma swiątynie w sercu ,a kto jej nie ma,wiem ze ja jeszcze jej nie mam.
Wiem tez ze rozwijanie infrastruktury w mayapur ,czy gdzie kolwiek indziej na swiecie ,rowna sie zwykle krzywdzeniu innych. Jasne wszystko mozna sobie wytłumaczyc ,ze cos jest w imie dharmy.
nie mniej jednak ,pisze o swiątyni w sercu bo widzialem niestety to i owo ,a to nie koniecznie kojazy mi sie z bhakti.
jak to mowił S.Prabhupada duze zarządzanie duzy bol głowy. Wiem tez ze On(Prabhupada) nie chcial by Hindusi byli w zarządzie Candrodaya mandir,nie stety są,Nie zebym byl rasistą,ale wielu z nich przedewszystkim zalatwia dzieki temu swoje rodzinne interesy ,bo wiekszosc pochodzi z biednych bengalskich rodzin.
Sam Ambarisz Pr na spotkaniu GBC wkurzyl sie i powiedzial ze TYlko wtedy powstanie ta swiątynia kiedy on sam przejmie "wodze " nad jej budową. i urzyl słow doslownie takich ze ma dosc tego,ja pompuje wam miliony dolarow,a wy mnie poprostu mnie dojicie, przezerając przez lata te pieniądze.wtedy wlasnie powiedzial ze nie da ani centa wiecej,kiedy wszyscy zaczeli go prosic by zmienil stanowisko On wtedy powiedzial ze ok ,ale kiedy sam bedzie sprawowal piecze nad projektem.
z Bolem serca wiekszosc z nich to zaakceptowala. Oprocz tego mozna smialo dodac ze nie jest to ten projekt swiątyni ktory mial byc ,zgodny z pragnieniem Srila Prabhupada,gdyz bengalski rząd nie zgodzil sie na ten projekt,bo iskcon ,a tak naprawde tkzw "czlonkowie Iskconu,ktorzy w imie Srila Prabhupada pozyskiwali ziemie nie koniecznie robili to w bona fide sposob,czesto graniczylo to z zastraszaniem ,miejscowej ludnosci i pobiciami.
A tak naprawde uzyskana w ten sposob ziemia trafiała potem jako prywatna wlasnosc juz nie "brahmaczarina"Informacje od jednego z uczniow Srila Prabhupada ktory osobiscie byl w bengalskim rządzie ,jako naukowiec z australii,socjolog.Chcial napisac pochlebną prace na temat dzialalnosci naszczego ruchu,ale nie stety informacje jakie uzyskal nie pozwoliły mu na to.
Mialem to szczescie gotowac tam i karmic ludzi z Mahasringą prabhu i osoby ktore znały osobiscie Prabhupada mowiły ze za jego fizycznej obecnosci ta organizacja byla naprawde wartosciowa i inna.
Pisalem juz chyba o tym kiedys :wink: Wiem ze to co pisze nie jest zgodne z propagandą sukcesu tego ruchu i byc moze jestem sentymentalistą. Ale czesto te kawaleczki ziemi ktore posiadają Ci bengalczycy są jedyna rzeczą ktora utrzymuje ich przy zyciu , dając im jakies warzywa. mozna jeszcze dodac ze bengal lezy nieopodal bangladeshu ,a tam jest wielka bieda. mysle ze gdyby bhaktowie zajeli sie naprawde z sercem opieką nad tymi ludzmi Oni sami chcieli by sie przyłanczac do naszego ruchu,inna rzecz ze w mayapur nie jest tak łatwo hindusowi przyjsc do bhaktow,ale to juz inna historia,niestety znowu wykreowana przez Hinduska czesc tkzw"czlonkow" tej swiątyni. Ktora dla mnie jest rozna od zdania jakie wypowiedzial S Prabhupada,ze ten ruch ma byc domem dla kazdego i kazdy moze znalesc w nim schronienie.
Jesli chodzi o kirtany,To faktycznie Sri Sri radha madhava z pewnoscia są z nich zadowolone ,bo one powalają juz w dzrzwiach swiątyni,pielgrzyma ktory przybywa naprawde z daleka.
Wiec kazda moneta ma dwie strony.

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Swiątynia w Mayapur
PostNapisane: 19 sty 2010, o 23:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008, o 09:02
Posty: 53
Lokalizacja: Miasto Zielonego Dębu
podoba się czy nie lada chwila ruszy budowa: http://www.tovp.org/

_________________
żołnierz wolności


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL