Teraz jest 28 mar 2024, o 10:57


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Indie moje serce-cz.I Mayapur
PostNapisane: 10 kwi 2007, o 11:49 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2006, o 17:14
Posty: 988
Lokalizacja: redakcja strony www.harinam.pl
Prosimy o pozostawienie komentarza do artykułu
http://www.harinam.pl/news,10.html

_________________
http://www.harinam.pl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2007, o 21:19 
Morderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2006, o 17:54
Posty: 1331
Lokalizacja: Księstwo Jaworsko-Świdnickie
Dziekuje Basiu za ta relacje i piekne 2 galerie dzieki temu ze podzieliłas sie z czytelnikami Harinamu swoimi przemysleniami i wspomnieniami moglismym sie "udac" do tych wszyskich miejsc razem z Toba,Dzieki.Wiem ze planujesz nastepne felietony z Vrindavan, Rishikesz itd, czekam z niecerpliwosci

Ps.Gauranga niezle wygladasz na tych fotach, na tych chudych i malych Hindusach musiałes zrobic niezle wrazenie :)Pozdro :)

_________________
"...jesli chcesz zbudowac statek, nie każ ludziom zbierać drewna, ale obudź w nich tesknotę za Oceanem.."


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 13 kwi 2007, o 09:31 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 paź 2006, o 20:09
Posty: 770
Lokalizacja: Legnica
Dziękuję Mataji Basiu, piękna relacja. Również poczułem się przez moment jak w domu.... tekst brzmi jak kontynuacja Czaitania Czaritamriy.
GAURANGA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :o

_________________
Gauranga!!!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwi 2007, o 08:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2006, o 08:33
Posty: 215
Dzięki Basiu! :) Ja też chcę do Indii!!! :) Gauranga!!!

_________________
.:rakhe Krsna mare ke mare Krsna rakhe ke:.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Indie moje serce
PostNapisane: 17 kwi 2007, o 10:01 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 19:11
Posty: 6
I o to chodzi Martinus, powiem dlaczego w następnych relacjach.
Pozdrawiam

_________________
barbara


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: MOja mamus jest the best:)
PostNapisane: 18 kwi 2007, o 13:26 

Dołączył(a): 7 gru 2006, o 00:28
Posty: 7
Lokalizacja: Londyn
Oh przepieknie napisalas mamo, lezka w oku mi sie zakrecila,poprosze o wiecej tak przepeiknych artykulow, bym mogla czuc sie codziennie jak w raju:) Pozdrawiam Kasia

_________________
hare krsna hare krsna
krsna krsna hare hare
hare rama hare rama
rama rama hare hare


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 22 kwi 2007, o 17:37 

Dołączył(a): 21 paź 2006, o 09:30
Posty: 47
Lokalizacja: Ufa, Rosja
Pięknie napisane Basiu!!!
Twoje słowa płyną z serca więc oczywiste, że poruszyły moje serce:-)
Życze tobie abyś zawsze była w domu, a jak tam będziesz to zabierz mnie w myslach:-)

t.s. Vraja


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Indie moje serce
PostNapisane: 22 kwi 2007, o 19:56 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 19:11
Posty: 6
Hari, co do zabrania Ciebe w myślach do Indii to już w podróży miałam Was wszystkich w moim serduszku i głowie. Za każdym razem, nawet podczas lotu samolotem zastanawiałam się nad waszymi reakcjami, a potem w świątyni widziałam jak lecisz na bhajan z Gangą i Sati albo zastanawiałam się w jakie miejsca wsiąkliby "jaworowi" no i tylko wracałam kilkakrotnie przed ołtarze bo przypominało mi się w ostatniej chwili że jeszcze za kogoś nie złożyłam pokłonu. Najtrudniej było w Devprayag gdzie Ganga porwistym nurtem przyjmuje zimnym darshanem, tutaj kolejne powroty do zanurzenia się w lodowatej wodzie zostały ograniczone do grupowych błogosławieństw. Pewne jest, że każde święte dham czeka na Was z niecierpliwością by nacieszyć się wzajemnym towarzystwem, czego serdecznie życzę.

_________________
barbara


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2007, o 20:08 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Oj Basienko Pozdrawiam i rowniez z extazą wspominam nasze wspolne chwile w sw.Dham.
Mam nadzieje ze niekomu nie zdradzilas naszej wielkiej tajemnicy jaką wraz z Madhuri Priti Mataji "rozpalilismy" :D w salonie mahasringi :lol:
Dandavaciki i pozdrowionka!

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Indie, moje serce
PostNapisane: 27 kwi 2007, o 21:33 

Dołączył(a): 29 paź 2006, o 19:11
Posty: 6
Hari,
A propos tajemnicy, to już od dawna cały Jawor o tym mówi? Czekam na Twoje obiecane realcje za to, że przypilnowałam Twój kapelusz.
Mam nadzieję, że kiedyś dopcham się do tych filmowanych przez Ciebie fragmentów pobytu. Pozdrawiam
P.s. Macie piękne dzieciątko, duże jak tata.

_________________
barbara


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2007, o 12:12 
Sponsorzy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 paź 2006, o 16:02
Posty: 1323
Lokalizacja: walbrzych,wroclaw i okolice
Jakby co Basienko zapraszam,na dluuuugi weekand do walbrzysko jaworskich klimatow to moze udalo by sie nam zkleic jakies wspolne wspomnienia z swietych miejsc pielgrzymek,
a i zonbaczylabys siebie w roli pielgrzymującej duszyzki,w celi przypomnienia sobie orginalnego pochgodzenia i swej wlasnej pozycji.
Dziekuje za ten przypilnowany kapelusik. Dzieki temu inni mogą patrzec na oczy Pana Jaganath z mojego kapelusza.
Wszelka Ci za to chwala i czesc :wink:

_________________
W tym wieku kłótni i hipokryzjiNiema innej drogi niema innej drogi niema innej drogi ,jak Intonowanie swietych imion Pana.Hare Kryszna i Rama:-)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Indie moje serce-cz.I Mayapur
PostNapisane: 22 lut 2010, o 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 09:03
Posty: 321
żeby nie rozpoczynać nowego wątku odświeżam ten :)
Podpatrzone na innym forum :)
http://wiadomosci.onet.pl/2131534,11,lu ... ,item.html

"Ludzie modlą się wszędzie, nawet na ulicy"

"Jest jakaś magia Indii. Jest coś, co powoduje, że się od razu tęskni do tego miejsca. I, że nawet niestraszne są te trudne warunki socjalne jakie tam towarzyszą życiu. Ludzie modlą się wszędzie; pod drzewem, nad brzegiem rzeki, na ulicy, przed kaplicą urządzona naprędce i z byle czego. I co może najbardziej szokujące - nie ma w tej modlitwie rozpaczy, zawodzenia, żalu" - relacjonuje na blogu swoją podróż do Indii Janusz Palikot, poseł PO.

"Jednym z najbardziej zdumiewających i wciąż powracających obrazków jest widok tysięcy szyldów reklamujących jakieś drobne sklepy, usługi i produkty na całej trasie mojego pobytu. Tego w polskich miastach, a szczególnie miasteczkach nie ma" - opowiada na blogu poseł.

Jak pisze z nieukrywaną euforią polityk: "dla prowadzenia działalności handlowej w Indiach nie potrzeba aż tylu zezwoleń i sprawozdań co w Europie, ale też nie w tym tkwi sedno. Jest też prawdą, że kościół jest w Indiach pozbawiony hierarchii jako instytucja. Są mistrzowie w swych aśramach i ich uczniowie i wierni i to wszystko".

Palikot przyznaje, że myśli o powrocie do Indii. Dlaczego? "Z jednego tylko powodu; polskiej duszy jak niczego innego brakuje pewnego rodzaju zadowolenia z życia. Być szczęśliwym z tego powodu, co się ma i cieszyć się tym, że nam, naszemu pokoleniu przytrafiło się to, co przez setki lat było marzeniem rodaków; wolność i względny dobrobyt" - konkluduje poseł Platformy Obywatelskiej.

_________________
http://bhakti-lodz.info/forum/index.php - tu znajdziecie info o tym, co się dzieje w łódzkim nama-hatta.
http://mamatrojki.blogspot.com/ - a tu trochę o naszej rodzince.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Moderator: Morderatorzy

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL